Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
 Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Soul33, dziwna ta Twoja wypowiedź. Oczywiście należy poznawać tajniki przyrody, ale Pan Bóg wymaga od nas wiary, dziecięcej ufności (strasznie trudne!). Z takim podejściem jak to z Twojej wypowiedzi łatwo podkopać swoją wiarę i przez całe życie pozostać letnim albo nawet stracić wiarę.


N sty 22, 2017 20:35
Zobacz profil
Post Re: ''I Bóg stworzył kobietę''
bylejaki napisał(a):
Soul33, dziwna ta Twoja wypowiedź. Oczywiście należy poznawać tajniki przyrody, ale Pan Bóg wymaga od nas wiary, dziecięcej ufności (strasznie trudne!). Z takim podejściem jak to z Twojej wypowiedzi łatwo podkopać swoją wiarę i przez całe życie pozostać letnim albo nawet stracić wiarę.


Pelna zgoda.
Do niektorych jakby w pelni nie dociera nauka Jezusa, gdy powiedzial do Apostolow " takie i wieksze bedziecie czynic", cuda oczywiscie.
Tak samo uzdrawianym mowil "twoja wiara cie uzdrowila".
Gdzie jest ta wiara dzis? Rozmyta, rozmydlona przez naukowe podejscie do wszystkiego, nie tylko do wiary.


N sty 22, 2017 21:03
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
bylejaki napisał(a):
Soul33, dziwna ta Twoja wypowiedź. Oczywiście należy poznawać tajniki przyrody, ale Pan Bóg wymaga od nas wiary, dziecięcej ufności (strasznie trudne!). Z takim podejściem jak to z Twojej wypowiedzi łatwo podkopać swoją wiarę i przez całe życie pozostać letnim albo nawet stracić wiarę.

Te Wasze teorie...

Jestem żywym dowodem na to, że jest dokładnie na odwrót. Myślałem, że muszą istnieć jakieś cuda, więc wraz z zainteresowaniem psychologią, biologią i ogólnie nauką, wiara mi się zwyczajnie ulotniła.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N sty 22, 2017 23:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: ''I Bóg stworzył kobietę''
Są ludzie, którzy nawet jakby zobaczyli, że na rozkaz osoby wierzącej góra przeniosła by się z Tatr i rzuciła w morze, udowadnialiby, że właśnie w tej godzinie wiał duży wiatr i dlatego...
Zostawcie. Wolno im.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn sty 23, 2017 2:18
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: ''I Bóg stworzył kobietę''
Soul33 napisał(a):
Jestem żywym dowodem na to, że jest dokładnie na odwrót. Myślałem, że muszą istnieć jakieś cuda, więc wraz z zainteresowaniem psychologią, biologią i ogólnie nauką, wiara mi się zwyczajnie ulotniła.


Był już taki jeden, który chciał być jak Bóg, źle na tym wyszedł. Potem skusił jedną kobite w Raju, powiedział jej, że będzie jak Bóg, że pozna to i owo, skusiła się i wyszło jak wyszło.
Nie zrozumiesz wszystkich cudów, nie nauczysz się ich robić i nigdy nie będziesz jak Bóg. Nawróć się, chodź do Pana Boga, z Nim jest naprawdę łatwiej :)


Pn sty 23, 2017 7:29
Zobacz profil
Post Re: ''I Bóg stworzył kobietę''
Soul33 napisał(a):
Przy czym naturalność wcale nie wyklucza działania Boga.

Dokładnie.....skoro Bóg jest twórcą wszystkiego, to do wiary nie potrzebne są żadne cudowności.
wiara mi się zwyczajnie ulotniła - nie ulotniła, zagubiłeś się, kwestia jedynie na jak długo.
Czytając Twoje posty i postrzegając Twój stosunek do innych ludzi, nie da sie nie zauważyć, że jesteś bliżej Boga niż wielu innych zdeklarowanych wierzących.


Pn sty 23, 2017 7:43

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: ''I Bóg stworzył kobietę''
Tylko, że Soul33 mówi, że napewno da się cuda wyjaśnić jakimiś naturalnymi mechanizmami. Jeżeli mu to w wierze nie przeszkadza, to niech tak ma ale musi uważać bo innych może to gasić.


Pn sty 23, 2017 8:50
Zobacz profil
Post Re: ''I Bóg stworzył kobietę''
bylejaki napisał(a):
Tylko, że Soul33 mówi, że napewno da się cuda wyjaśnić jakimiś naturalnymi mechanizmami. Jeżeli mu to w wierze nie przeszkadza, to niech tak ma ale musi uważać bo innych może to gasić.

Tyle tylko, ze Jezus z goryczą mówi jeśli znaków i cudów nie zobaczą nie uwierzą......pokolenie złe i cudzołożne znaku żąda, swoim wyznawcom wskazuje błogosławienie, którzy nie widzieli, a uwierzyli.
Współcześnie największym cudem po dwu potwornych hekatombach wojen światowych, rewolucjach, ludobójstwach, jest fakt, że ludzie nadal wierzą w miłość i kochają.


Pn sty 23, 2017 9:20

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: ''I Bóg stworzył kobietę''
Tak, Pan Jezus to zarzucał niektórym Żydom, że są tak zatwardziali, że nic ich nie ruszy, w nic nie uwierzą. Św. Tomasz apostoł też powiedział, że nie uwierzy dopóki nie wyczuje sprawy zmysłami. Oczywiście gdyby wtedy mieli mikroskopy i badania DNA to by zażądał identyfikacji Pana Jezusa na podstawie DNA, lbo odcisków palców :)


Pn sty 23, 2017 9:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: ''I Bóg stworzył kobietę''
I kiedy św. Tomasz zobaczył Pana Jezusa i Go dotknął to uwierzył. W takim razie życzę Soul33'owi, żeby też w nauce zobaczył Pana Boga i w Niego uwierzył lub umocnił w wierze.


Pn sty 23, 2017 9:37
Zobacz profil
Post Re: ''I Bóg stworzył kobietę''
bylejaki napisał(a):
Tak, Pan Jezus to zarzucał niektórym Żydom, że są tak zatwardziali, że nic ich nie ruszy, w nic nie uwierzą. Św. Tomasz apostoł też powiedział, że nie uwierzy dopóki nie wyczuje sprawy zmysłami.

Co Jezus smutno skomentował uwierzyłeś bo mnie ujrzałeś.....żadna zasługa widząc i dotykając "uwierzyć"....nawet trudno w takim przypadku mówić o wierze - to empiryczne doznanie.
Wiara rodzi sie ze słuchania, nie z dotyku, czy naocznego sprawdzenia.....gdy coś widzę, wiem, że istnieje, nie jest wtedy potrzebna wiara.
Cuda zdarzają się także w innych religiach, nie tylko w chrześcijaństwie.....kwestia jedynie ich przyczyny i źródła.


Pn sty 23, 2017 9:47
Post Re: ''I Bóg stworzył kobietę''
Słuchaj, bylejaki, przestać pitolić od rzeczy. Nikt tutaj nie chce uczyć się robić cudów, ani być jak Bóg. Właśnie to jest najbardziej wkurzające u prozelitów: że zachowują się, jakby pozjadali wszystkie rozumy, bo ich prościutki schemacik światopoglądowy niby jest uniwersalnie stosowalny do każdego człowieka chodzącego po tej planecie. Nie, nie jest, i w rezultacie prozelitom wychodzi zarażanie ludzi grzechem, zamiast Bogiem. Zbawię cię od grzechów, które najpierw sam ci wmówię; doprawdy, życzliwość bije po oczach.


Pn sty 23, 2017 10:24

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: ''I Bóg stworzył kobietę''
ErgoProxy napisał(a):
Właśnie to jest najbardziej wkurzające u prozelitów: że zachowują się, jakby pozjadali wszystkie rozumy, bo ich prościutki schemacik światopoglądowy niby jest uniwersalnie stosowalny do każdego człowieka chodzącego po tej planecie. Nie, nie jest, i w rezultacie prozelitom wychodzi zarażanie ludzi grzechem, zamiast Bogiem. Zbawię cię od grzechów, które najpierw sam ci wmówię; doprawdy, życzliwość bije po oczach.


Do mnie mówisz? Ale ja nie jestem prozelitą :/


Pn sty 23, 2017 10:31
Zobacz profil
Post Re: ''I Bóg stworzył kobietę''
Soul33 napisał(a):
bylejaki napisał(a):
Soul33, dziwna ta Twoja wypowiedź. Oczywiście należy poznawać tajniki przyrody, ale Pan Bóg wymaga od nas wiary, dziecięcej ufności (strasznie trudne!). Z takim podejściem jak to z Twojej wypowiedzi łatwo podkopać swoją wiarę i przez całe życie pozostać letnim albo nawet stracić wiarę.

Te Wasze teorie...

Jestem żywym dowodem na to, że jest dokładnie na odwrót. Myślałem, że muszą istnieć jakieś cuda, więc wraz z zainteresowaniem psychologią, biologią i ogólnie nauką, wiara mi się zwyczajnie ulotniła.


Czy moglbys mi w takim razie wyjasnic naukowo przyklad; modlaca sie starsza osoba z problemami reumatycznymi, pod koniec dnia kladzie sie do lozka na plecach i nadal modli o dobra spowiedz, do ktorej chce przystapic nastepnego dnia.
Po jakims czasie, ktos, lub cos niewidoczne okiem, delikatnie bierze ja za rece i podnosi z lozka do pionu, w sposob i pozycji ktorej ta osoba sama nie byla by zdolna sie podniesc nie tylko ze wzgledu na schorzenia reumatyczne, ale i grawitacje.
Masz jakies wytlumaczenie naukowe?

Halny zawial przez zamkniete okna? A moze traba powietrzna przez sufit zassala?


Pn sty 23, 2017 14:11
Post Re: ''I Bóg stworzył kobietę''
sapper napisał(a):
Soul33 napisał(a):
bylejaki napisał(a):
Soul33, dziwna ta Twoja wypowiedź. Oczywiście należy poznawać tajniki przyrody, ale Pan Bóg wymaga od nas wiary, dziecięcej ufności (strasznie trudne!). Z takim podejściem jak to z Twojej wypowiedzi łatwo podkopać swoją wiarę i przez całe życie pozostać letnim albo nawet stracić wiarę.

Te Wasze teorie...

Jestem żywym dowodem na to, że jest dokładnie na odwrót. Myślałem, że muszą istnieć jakieś cuda, więc wraz z zainteresowaniem psychologią, biologią i ogólnie nauką, wiara mi się zwyczajnie ulotniła.


Czy moglbys mi w takim razie wyjasnic naukowo przyklad; modlaca sie starsza osoba z problemami reumatycznymi, pod koniec dnia kladzie sie do lozka na plecach i nadal modli o dobra spowiedz, do ktorej chce przystapic nastepnego dnia.
Po jakims czasie, ktos, lub cos niewidoczne okiem, delikatnie bierze ja za rece i podnosi z lozka do pionu, w sposob i pozycji ktorej ta osoba sama nie byla by zdolna sie podniesc nie tylko ze wzgledu na schorzenia reumatyczne, ale i grawitacje.
Masz jakies wytlumaczenie naukowe?

Halny zawial przez zamkniete okna? A moze traba powietrzna przez sufit zassala?

Kobieta jest chrześcijanką, buddystką, muzułmanką, hinduską?


Pn sty 23, 2017 14:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL