Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 22:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Następna strona
 Czy Bóg może namawiać do złego ? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
@KotSyberyjski
Dyskusja z Tobą to jak gra w szachy z gołębiem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lut 23, 2017 15:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
KotSyberyjski idealnie trafił w sedno mojego tematu, podważył mocnymi argumentami większość waszych utartych sloganów, przedstawił czarno na białym podpierając się Biblią no i teraz pozostało takiej np Małgosi zwykłe znieważanie.


Cz lut 23, 2017 15:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
Żadnych argumentów nie przedstawił. Udowodnił co najwyżej, że czyta literalnie wszystko (sugerowałam Popiela i chochoła).Nie zamierzam bić piany i rzucać pereł przed wieprze, ani psom tego co święte, stąd brak dalszych cytatów z Biblii, skoro poprzednie były zignorowane.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lut 23, 2017 15:56
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
KotSyberyjski napisał(a):
Ok ale na tym krążku jest też, black metal - nie fajnie, od tego bolą mnie uszy i psuje mi duszę.

Ten dysonas należy wyjaśnić. Meloman bez przygotowania muzycznego i wiedzy dotyczącej żyia kompozytora jest bezradny. Szuka źródeł, z których się dowie skąd ta kakofonia się wzięła. Powinna być eufonia, bo to muzyka klasyczna, której linię melodyczną przewidzimy i usłyszymy piękno zamknięte w nutach.
Meloman ma dwa wyjścia: wymyślić sam (system ewolucyjny myślenia mu podrzuci odpowiedź) lub skoczyć po rozum do głowy i poszukać u znawców.
Cytuj:
A ty mu odpowiadasz: - jaki black metal to jest muzyka klasyczna z dawnych lat, słyszysz solówkę - brzmi jak Mocart. W tych czasach ludzie nieco inaczej podchodzili do harmonii ale to muzyka klasyczna....

Nie, to Twoje kombinowanie. Ujmując w kryteriach kariery kompozytora, był całkiem niedojrzały, mieszał style, ale o tym było wiadomo dopiero po zakończeniu jego kariery. Po okresie poszukiwań, chorób i popełnianych błędów, w których zwalał winę na innych, odnalazł wzór harmoniczny i na nim postanowił budować kolejne utwory. To jednak wiedza dostępna tym, którzy badali jego twórczość i znali się na muzyce. Kakofonia dźwięków przechodzi w eufonię, którą wcześniej zapowiedziano w jego twórczości. Więcej, wiedział od początku, że Ktoś mu pomoże w sztuce komponowania, ale uznał, ze sam wie lepiej.
Dziś więc wiadomo, że szedł przez życie wyboista drogą...Był ostrzegany, że źle sobie poczyna, ale niedojrzałość polega na tym, że winę lokuje się na zewnątrz. Nie chciał czytać nut. Kot odtwarza jedynie jego niezdarną naukę i uogólnia.
Cytuj:
Nie jestem egocentrykiem, który ma filtr blokujący prawidłowy odbiór. To chrześcijanie mają filtry, zakładane już w czasach dzieciństwa, które powodują, że wiedzą co czytają.

Wszystkie koty to egocentrycy, chodzą swoimi ścieżkami i wiedzą lepiej. Piękny Kocie - utorowało Ci się jak amen w pacierzu. Jesteś zdeterminowany, boś kot, więc niczego i tak nie zozumiesz o wolności wyboru. Tylko człowiek może wybrać lub nie wybrać Boga. Kot widzi światełka na obrazie skanu mózgu i mówi: tam siedzi Bóg, sama sobie go wymyśliłaś.

Pa, kocurku! Dobrych łowów zyczę i dużej klaki. Da siłę! Mam wprawę w zniechęcaniu Cię do siebie, więc się oddalam, bo zaczniesz warczeć a ja Cię pacnę. :)


Cz lut 23, 2017 16:21
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
Kocie Syberyjski, spisałam fragment kazania ks. Pawlukiewicza. Niech to będzie w kontekście tej rozmowy.

Chrześcijanin po części a nawet nie po części, jest idiotą. Proszę się nie gniewać, proszę państwa, ale wy macie wyższe wykształcenie, jesteście rozsądni ludzie, przecież my za dziesięć minut uklękniemy przed białym chlebkiem, na litość boską, czy Państwo się zastanawiacie co wy robicie? A potem ja, z tym białym chlebkiem, przejdę przez kościół i będę wam dawał do buzi chlebek na język, a wy będziecie zamykać oczy i robić taką poważną minę...

Zwariowaliście? A przynosicie swoje dzieci, a my księża polewamy je wodą z buteleczki? A wy jesteście ubrani odświętnie, a my polewany dzieci wodą z buteleczki... Piękne kobiety mówią do pięknych meżczyzn - i nie opuszczę cię aż do śmierci, przecież to głupota, nie opuszczę cię do pierwszej próby, a potem zobaczymy.

Czytamy książkę, ja proszę Państwa czytam tą książkę w kółko, przychodzicie i czytamy jedną książkę w kołko od trzydziestu lat. Ja ją jeszcze całuję... przecież to jest wariactwo. A ja kiedy was zapytam jak będzie w Niebie, to wy odpowiecie - nie wiemy... no, totalna już głupota, psychiatryk, po prostu. Warto by mszę zaczynać - Pan z wami wariatami, - I z duchem twoim, idioto. Dobry chrześcijanin jest dla świata głupi.


Cz lut 23, 2017 17:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
Liza napisał(a):
KotSyberyjski napisał(a):
Ok ale na tym krążku jest też, black metal - nie fajnie, od tego bolą mnie uszy i psuje mi duszę.

Ten dysonas należy wyjaśnić. Meloman bez przygotowania muzycznego i wiedzy dotyczącej żyia kompozytora jest bezradny. Szuka źródeł, z których się dowie skąd ta kakofonia się wzięła. Powinna być eufonia, bo to muzyka klasyczna, której linię melodyczną przewidzimy i usłyszymy piękno zamknięte w nutach.
Meloman ma dwa wyjścia: wymyślić sam (system ewolucyjny myślenia mu podrzuci odpowiedź) lub skoczyć po rozum do głowy i poszukać u znawców.
Cytuj:
A ty mu odpowiadasz: - jaki black metal to jest muzyka klasyczna z dawnych lat, słyszysz solówkę - brzmi jak Mocart. W tych czasach ludzie nieco inaczej podchodzili do harmonii ale to muzyka klasyczna....

Nie, to Twoje kombinowanie. Ujmując w kryteriach kariery kompozytora, był całkiem niedojrzały, mieszał style, ale o tym było wiadomo dopiero po zakończeniu jego kariery. Po okresie poszukiwań, chorób i popełnianych błędów, w których zwalał winę na innych, odnalazł wzór harmoniczny i na nim postanowił budować kolejne utwory. To jednak wiedza dostępna tym, którzy badali jego twórczość i znali się na muzyce. Kakofonia dźwięków przechodzi w eufonię, którą wcześniej zapowiedziano w jego twórczości. Więcej, wiedział od początku, że Ktoś mu pomoże w sztuce komponowania, ale uznał, ze sam wie lepiej.
Dziś więc wiadomo, że szedł przez życie wyboista drogą...Był ostrzegany, że źle sobie poczyna, ale niedojrzałość polega na tym, że winę lokuje się na zewnątrz. Nie chciał czytać nut. Kot odtwarza jedynie jego niezdarną naukę i uogólnia.
Cytuj:
Nie jestem egocentrykiem, który ma filtr blokujący prawidłowy odbiór. To chrześcijanie mają filtry, zakładane już w czasach dzieciństwa, które powodują, że wiedzą co czytają.

Wszystkie koty to egocentrycy, chodzą swoimi ścieżkami i wiedzą lepiej. Piękny Kocie - utorowało Ci się jak amen w pacierzu. Jesteś zdeterminowany, boś kot, więc niczego i tak nie zozumiesz o wolności wyboru. Tylko człowiek może wybrać lub nie wybrać Boga. Kot widzi światełka na obrazie skanu mózgu i mówi: tam siedzi Bóg, sama sobie go wymyśliłaś.

Pa, kocurku! Dobrych łowów zyczę i dużej klaki. Da siłę! Mam wprawę w zniechęcaniu Cię do siebie, więc się oddalam, bo zaczniesz warczeć a ja Cię pacnę. :)


Ha Ha Ha fajnie piszesz :)
Ale Twój bardziej wyrafinowany sposób wypowiadania się nie zmieni faktu, że idealnie wpasowujesz się w schemat jaki przedstawiłem wcześniej.
A z drugiej strony co ja chciałem osiągnąć wchodząc na katolickie forum. Chyba tylko wsadzić kij w mrowisko i obserwować co się będzie dziać. :-D
No ale sam byłem wychowany po katolicku więc jak mogę oczekiwać, że ktoś "przejrzy na oczy" albo choć jakoś z dystansem spojrzy na religię dogmatów, prawd wiary...
Ale w sumie nie było moją intencją kogoś przekonywać... Gdyby nakreślić mój profil psychologiczny to można powiedzieć, że czuję się gorzej kiedy wszyscy myślą tak jak ja. Zawsze jestem gdzieś w mniejszości lub skrajnej mniejszości.... A może brakuje mi walki i wejście na takie chrześcijańskie forum to tak jakby wskoczyć to klatki ze wściekłymi kotami....chm może. :|
Chociaż w sumie podzielam zdanie, że Bóg, świadomość czy jak to nazwiemy jest miłością, to nie wyprowadzam tego stwierdzenia z książki, czy dogmatów. Chrześcijanin w sumie też dojdzie do takiego wniosku czytając Biblię. Musi tylko sobie nieco wyprać mózg aby przyjąć ją w całości jako słowo boże. Ale w sumie dobry chrześcijanin to raczej dobry człowiek, więc taka "ofiara" w postaci jakiegoś filtru pojęciowego nie szkodzi jakoś.....chyba, że wejdzie chrześcijaninowi w nawyk zakładanie wszędzie jakiś filtrów... :?:


Cz lut 23, 2017 18:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
Liza napisał(a):
Ujmując w kryteriach kariery kompozytora, był całkiem niedojrzały, mieszał style, ale o tym było wiadomo dopiero po zakończeniu jego kariery. Po okresie poszukiwań, chorób i popełnianych błędów, w których zwalał winę na innych, odnalazł wzór harmoniczny i na nim postanowił budować kolejne utwory. To jednak wiedza dostępna tym, którzy badali jego twórczość i znali się na muzyce. Kakofonia dźwięków przechodzi w eufonię, którą wcześniej zapowiedziano w jego twórczości.


Czyżbyś pisała o Wagnerze? 8)

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lut 23, 2017 18:32
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
KotSyberyjski napisał(a):
więc jak mogę oczekiwać, że ktoś "przejrzy na oczy" albo choć jakoś z dystansem spojrzy na religię dogmatów, prawd wiary...


Kocie Syberyjski, czy przeczytałeś ten fragment kazania ks. Pawlukiewicza? Bowiem ten fragment wyjaśnia że ta rozmowa tutaj nie ma sensu, bo my chrześcijanie jesteśmy wariatami...

I dlatego będziemy widzieć pewne kwestie w innym świetle, a co więcej, nie bedziemy w stanie wytłumaczyć i wyjaśnić naszego szaleństwa.


Cz lut 23, 2017 18:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
equuleuss napisał(a):
KotSyberyjski napisał(a):
więc jak mogę oczekiwać, że ktoś "przejrzy na oczy" albo choć jakoś z dystansem spojrzy na religię dogmatów, prawd wiary...


Kocie Syberyjski, czy przeczytałeś ten fragment kazania ks. Pawlukiewicza? Bowiem ten fragment wyjaśnia że ta rozmowa tutaj nie ma sensu, bo my chrześcijanie jesteśmy wariatami...

I dlatego będziemy widzieć pewne kwestie w innym świetle, a co więcej, nie bedziemy w stanie wytłumaczyć i wyjaśnić naszego szaleństwa.


Przeczytałem i nawet odpowiedziałem ale chyba nie wskoczyło.
Zgadzam się z tobą. Ostatnio zainteresowałem się naszymi przedchrześcijańskimi dziejami i wyobrażam sobie zdziwienie naszych rodaków, którym wtłaczano na siłę chrześcijaństwo. Trup na krzyżu. Później kanibalizm.... ;)


Cz lut 23, 2017 19:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
Małgosiaa napisał(a):
@KotSyberyjski
Dyskusja z Tobą to jak gra w szachy z gołębiem.


No to przegrałaś z ptaszyskiem :twisted:


Cz lut 23, 2017 19:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
Na zasranej szachownicy, z powywracanymi pionkami nie da się grać :P.

@equuleuss
Nie ma sensu dyskutować z trollem. Sam przecież napisał, że przyszedł trollować.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lut 23, 2017 19:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
KotSyberyjski pokazał wam dobitnie, że Bóg przejawiał okrucieństwo co jest dokładnie napisane w Starym Testamencie i teraz nazywacie go trollem ? Hipokryzja jak się patrzy.


Cz lut 23, 2017 19:56
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
KotSyberyjski napisał(a):
Gdyby nakreślić mój profil psychologiczny to można powiedzieć, że czuję się gorzej kiedy wszyscy myślą tak jak ja.


Początkiem myślenia dotyczącego oskarżania Boga jest ukształtowanie w sobie obrazu Boga na obraz i podobieństwo siebie. Tak to brzmi...razem, ale osobno

Jan Paweł II mówił: Zostaje bowiem zakłamana prawda o tym, kim jest człowiek, jakie są nieprzekraczalne granice jego bytu i wolności. Ta 'przeciw' prawda jest możliwa dlatego, że równocześnie zostaje dogłębnie zakłamana prawda o tym, kim jest Bóg. Bóg - Stwórca zostaje postawiony w stan podejrzenia, głębiej jeszcze: w stan oskarżenia w świadomości stworzeń.

Cytuj:
Musi tylko sobie nieco wyprać mózg aby przyjąć ją w całości jako słowo boże.

Wolę to, wspólny śpiew...


Cz lut 23, 2017 20:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
Czy mozliwe jest istnienie tylko dobra?
Czy mozliwe jest istnienie tylko zla?
Czy jestesmy w stanie ocenic: to jest dobre - to jest zle?


Cz lut 23, 2017 21:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
1.Tak
2.Tak
3.Nie


Cz lut 23, 2017 21:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL