Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
 Czy Bóg może namawiać do złego ? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
Powodzenia.
Obrazek

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N mar 12, 2017 9:59
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
Hufce napisał(a):
No właśnie Bóg podał zasady, następnie sam je złamał, zaprzeczył sam sobie i swojemu prawu.

Kiedy widzę, że rozmowa jest o niczym, kręci się wokół problemów, które będą odbijane, tracę zainteresowanie. Nie ma szans na spotkanie się, wszystko negujesz.
Cytuj:
Nie ma żadnych wspólnych wartości, bo jak sama powiedziałaś to Bóg jest wyznacznikiem dobra i zła.

No cóż, mam odrębne zdanie w sprawie wartości.

@KotSyberyjski
Przepychanki słowne kieruj pod innym adresem. Jest czas zabawy i czas zajmowania się innymi sprawami.


N mar 12, 2017 11:18
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
KotSyberyjski napisał(a):
Czyli jesteśmy w tym samym miejscu. Dla mnie łączenie Boga zabójcy ze ST z naukami Jezusa to dość karkołomna sprawa. To tak jakby chłop przyniósł na targ konia i osła a następnie chciał oba zwierzaki sprzedać jako konie. I kościół jest takim sprzedawcą. Ktoś powie: co to za koń, mały jakiś, brzydki i nie rży tylko robi jakieś iiiha. :|
A sprzedawca na to, że to na pewno koń bo on jest znanym sprzedawcą koni. A na koniec zasłania osła jakimś kocem tak, że widać mu tylko kopytka tak aby mógł tego konia udawać. I tak chłop przychodzi z tymi zwierzakami na targ przez rok tak, że gawiedź już powoli pogodziła się, że ten drugi to też koń. Ale pojawili kupcy się z sąsiedniego miasta i oni nie chcą kupować konia zakrytego kocem i mówią pokaż go, chcemy go zobaczyć. I oczywiście stwierdzają, że to osioł. Jednak gawiedź z targowiska słuchając przez rok retoryki sprzedawcy mówi: ależ skąd to przecież koń bo sprzedaje go sprzedawca koni a on wie najlepiej, a wy przybysze macie w swoich umysłach zaburzony wizerunek konia... ;)
Tak wygląda mniej więcej dyskusja.



Szacun, KocieSyberyjski :) ...Tak dobrej przypowiesci dawno nie czytalam...Ona w calosci odnosi sie do mnie...mimo, ze juz wiem na pewno, ze ten oferowany do przetargu osiol nie jest koniem...Ale ten sentyment...rozumiesz...atmosfera kolorowych jarmarkow...To wszystko sprawia, ze wciaz wracam na ten jarmark cudow bo to swojskie klimaty i wspolnota, ktorej kazdy czlowiek tak bardzo potrzebuje :)


N mar 12, 2017 11:33
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
Cytuj:
Czyli jesteśmy w tym samym miejscu. Dla mnie łączenie Boga zabójcy ze ST z naukami Jezusa to dość karkołomna sprawa. To tak jakby chłop przyniósł na targ konia i osła a następnie chciał oba zwierzaki sprzedać jako konie. I kościół jest takim sprzedawcą. Ktoś powie: co to za koń, mały jakiś, brzydki i nie rży tylko robi jakieś iiiha. :|
A sprzedawca na to, że to na pewno koń bo on jest znanym sprzedawcą koni. A na koniec zasłania osła jakimś kocem tak, że widać mu tylko kopytka tak aby mógł tego konia udawać. I tak chłop przychodzi z tymi zwierzakami na targ przez rok tak, że gawiedź już powoli pogodziła się, że ten drugi to też koń. Ale pojawili kupcy się z sąsiedniego miasta i oni nie chcą kupować konia zakrytego kocem i mówią pokaż go, chcemy go zobaczyć. I oczywiście stwierdzają, że to osioł. Jednak gawiedź z targowiska słuchając przez rok retoryki sprzedawcy mówi: ależ skąd to przecież koń bo sprzedaje go sprzedawca koni a on wie najlepiej, a wy przybysze macie w swoich umysłach zaburzony wizerunek konia... ;)
Tak wygląda mniej więcej dyskusja.


Cytuj:
Szacun, KocieSyberyjski :) ...Tak dobrej przypowiesci dawno nie czytalam...Ona w calosci odnosi sie do mnie...mimo, ze juz wiem na pewno, ze ten oferowany do przetargu osiol nie jest koniem...Ale ten sentyment...rozumiesz...atmosfera kolorowych jarmarkow...To wszystko sprawia, ze wciaz wracam na ten jarmark cudow bo to swojskie klimaty i wspolnota, ktorej kazdy czlowiek tak bardzo potrzebuje :)


Tak wygląda dyskusja z ludzki nieznającymi Biblii.
Ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni sie w Prawie, aż sie wszystko spełni - wedle koncepcji ady i kota Jezus nie wiedział co mówi.
Każdy nie pojmujący istoty ST tak będzie twierdził z pełnym przekonaniem, zwłaszcza koncentrując sie na wersach mówiących o Bogu mściwym i pamiętliwym, omijając wersy informujące o istnieniu Boga żywego, Boga Stwórce, Boga Sprawiedliwego, Boga miłosiernego, Boga opiekującego się, Boga miłującego......typowe czytanie ze "zrozumieniem" w rodzaju Nie ma Boga......


N mar 12, 2017 11:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 389
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
Alus napisał(a):
Cytuj:
Czyli jesteśmy w tym samym miejscu. Dla mnie łączenie Boga zabójcy ze ST z naukami Jezusa to dość karkołomna sprawa. To tak jakby chłop przyniósł na targ konia i osła a następnie chciał oba zwierzaki sprzedać jako konie. I kościół jest takim sprzedawcą. Ktoś powie: co to za koń, mały jakiś, brzydki i nie rży tylko robi jakieś iiiha. :|
A sprzedawca na to, że to na pewno koń bo on jest znanym sprzedawcą koni. A na koniec zasłania osła jakimś kocem tak, że widać mu tylko kopytka tak aby mógł tego konia udawać. I tak chłop przychodzi z tymi zwierzakami na targ przez rok tak, że gawiedź już powoli pogodziła się, że ten drugi to też koń. Ale pojawili kupcy się z sąsiedniego miasta i oni nie chcą kupować konia zakrytego kocem i mówią pokaż go, chcemy go zobaczyć. I oczywiście stwierdzają, że to osioł. Jednak gawiedź z targowiska słuchając przez rok retoryki sprzedawcy mówi: ależ skąd to przecież koń bo sprzedaje go sprzedawca koni a on wie najlepiej, a wy przybysze macie w swoich umysłach zaburzony wizerunek konia... ;)
Tak wygląda mniej więcej dyskusja.


Cytuj:
Szacun, KocieSyberyjski :) ...Tak dobrej przypowiesci dawno nie czytalam...Ona w calosci odnosi sie do mnie...mimo, ze juz wiem na pewno, ze ten oferowany do przetargu osiol nie jest koniem...Ale ten sentyment...rozumiesz...atmosfera kolorowych jarmarkow...To wszystko sprawia, ze wciaz wracam na ten jarmark cudow bo to swojskie klimaty i wspolnota, ktorej kazdy czlowiek tak bardzo potrzebuje :)


Tak wygląda dyskusja z ludzki nieznającymi Biblii.
Ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni sie w Prawie, aż sie wszystko spełni - wedle koncepcji ady i kota Jezus nie wiedział co mówi.
Każdy nie pojmujący istoty ST tak będzie twierdził z pełnym przekonaniem, zwłaszcza koncentrując sie na wersach mówiących o Bogu mściwym i pamiętliwym, omijając wersy informujące o istnieniu Boga żywego, Boga Stwórce, Boga Sprawiedliwego, Boga miłosiernego, Boga opiekującego się, Boga miłującego......typowe czytanie ze "zrozumieniem" w rodzaju Nie ma Boga......


Potwierdzasz tylko to co mówiłem wcześniej. Zacytowałeś Biblię. Rozumiesz słowa Jezusa dosłownie. Tymczasem niewygodne słowa Boga ze ST poddajesz interpretacji bo nie pasują do twojego czy też chrześcijańskiego wyobrażenia Boga. Oczywiście, że wybieram "trudne" fragmenty z Biblii. Robię to po to aby udowodnić manipulację.


N mar 12, 2017 12:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
Cytuj:
Każdy nie pojmujący istoty ST tak będzie twierdził z pełnym przekonaniem, zwłaszcza koncentrując sie na wersach mówiących o Bogu mściwym i pamiętliwym, omijając wersy informujące o istnieniu Boga żywego, Boga Stwórce, Boga Sprawiedliwego, Boga miłosiernego, Boga opiekującego się, Boga miłującego......typowe czytanie ze "zrozumieniem" w rodzaju Nie ma Boga......


A dlaczego mam nie koncentrować się na wersach mówiących o Bogu mściwym i pamiętliwym, wystarczy mi to, że Wy koncentrujecie się tylko i wyłącznie na tym, że Bóg jest miłością, i nie nie widzicie nic poza tym. Macie klapki na oczach.

Cytuj:
Kiedy widzę, że rozmowa jest o niczym, kręci się wokół problemów, które będą odbijane, tracę zainteresowanie. Nie ma szans na spotkanie się, wszystko negujesz.


Nie neguje wszystkiego, przeczytałem Twoje wszystkie wypowiedzi i wiele rzeczy ma sens jednak jak dla mnie nie wszystko. No tak wiara i wszystko co jest z nią związane ma niewiele wspólnego z logiką i sensem, jednak można dyskutować, bo po to Bóg dał nam umysł i rozum i na pewno nie wszystko zaszyfrował kluczem nie do złamania.


N mar 12, 2017 12:35
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
KotSyberyjski napisał(a):
Oczywiście, że wybieram "trudne" fragmenty z Biblii. Robię to po to aby udowodnić manipulację.


To nie manipulacja. Ale po prostu trzeba mieć dobrą wolę aby to zrozumieć i zaufać. Masz różne opracowania na ten temat, przecież to nie jest tak ze nikt z duchownych nie podejmuje tego zagadnienia, wierni pytają i duchowni starają się odpowiedzieć. Polegając tylko na tym co nam się wydaje nigdzie nie zajdziemy, wtedy będziemy tylko błądzić. Nie ograniesz tego co było kilka tysięcy lat temu, nie na tym polega zrozumienie Biblii.

Hufce napisał(a):
A dlaczego mam nie koncentrować się na wersach mówiących o Bogu mściwym i pamiętliwym, wystarczy mi to, że Wy koncentrujecie się tylko i wyłącznie na tym, że Bóg jest miłością, i nie nie widzicie nic poza tym. Macie klapki na oczach.


Wiemy także że Bóg jest Sprawiedliwy. Z Dzienniczka siostry Faustyny -

Napisz to: nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia.

Póki czas niech uciekają się do źródła miłosierdzia Mojego, niech korzystają z Krwi i Wody, która dla nich wytrysła. - O dusze ludzkie, gdzie się schronicie w dzień gniewu Bożego?

Napisz: nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, otwieram wpierw na oścież drzwi miłosierdzia Mojego. Kto nie chce przejść przez drzwi miłosierdzia, ten musi przejść przez drzwi sprawiedliwości Mojej...

Ja dałam Zbawiciela światu, a ty masz mówić światu o Jego wielkim miłosierdziu i przygotować świat na powtórne przyjście Jego, który przyjdzie nie jako Miłosierny Zbawiciel, ale jako Sędzia Sprawiedliwy. O, on dzień jest straszny. Postanowiony jest dzień sprawiedliwości, dzień gniewu Bożego, drżą przed nim Aniołowie.

Cytuj:
No tak wiara i wszystko co jest z nią związane ma niewiele wspólnego z logiką i sensem


Nie. Trzeba przyjąć po prostu fakt że nasz ludzki umysł i logika tego nie ogrania. I tyle.


N mar 12, 2017 12:52
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
KotSyberyjski napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
Czyli jesteśmy w tym samym miejscu. Dla mnie łączenie Boga zabójcy ze ST z naukami Jezusa to dość karkołomna sprawa. To tak jakby chłop przyniósł na targ konia i osła a następnie chciał oba zwierzaki sprzedać jako konie. I kościół jest takim sprzedawcą. Ktoś powie: co to za koń, mały jakiś, brzydki i nie rży tylko robi jakieś iiiha. :|
A sprzedawca na to, że to na pewno koń bo on jest znanym sprzedawcą koni. A na koniec zasłania osła jakimś kocem tak, że widać mu tylko kopytka tak aby mógł tego konia udawać. I tak chłop przychodzi z tymi zwierzakami na targ przez rok tak, że gawiedź już powoli pogodziła się, że ten drugi to też koń. Ale pojawili kupcy się z sąsiedniego miasta i oni nie chcą kupować konia zakrytego kocem i mówią pokaż go, chcemy go zobaczyć. I oczywiście stwierdzają, że to osioł. Jednak gawiedź z targowiska słuchając przez rok retoryki sprzedawcy mówi: ależ skąd to przecież koń bo sprzedaje go sprzedawca koni a on wie najlepiej, a wy przybysze macie w swoich umysłach zaburzony wizerunek konia... ;)
Tak wygląda mniej więcej dyskusja.


Cytuj:
Szacun, KocieSyberyjski :) ...Tak dobrej przypowiesci dawno nie czytalam...Ona w calosci odnosi sie do mnie...mimo, ze juz wiem na pewno, ze ten oferowany do przetargu osiol nie jest koniem...Ale ten sentyment...rozumiesz...atmosfera kolorowych jarmarkow...To wszystko sprawia, ze wciaz wracam na ten jarmark cudow bo to swojskie klimaty i wspolnota, ktorej kazdy czlowiek tak bardzo potrzebuje :)


Tak wygląda dyskusja z ludzki nieznającymi Biblii.
Ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni sie w Prawie, aż sie wszystko spełni - wedle koncepcji ady i kota Jezus nie wiedział co mówi.
Każdy nie pojmujący istoty ST tak będzie twierdził z pełnym przekonaniem, zwłaszcza koncentrując sie na wersach mówiących o Bogu mściwym i pamiętliwym, omijając wersy informujące o istnieniu Boga żywego, Boga Stwórce, Boga Sprawiedliwego, Boga miłosiernego, Boga opiekującego się, Boga miłującego......typowe czytanie ze "zrozumieniem" w rodzaju Nie ma Boga......


Potwierdzasz tylko to co mówiłem wcześniej. Zacytowałeś Biblię. Rozumiesz słowa Jezusa dosłownie. Tymczasem niewygodne słowa Boga ze ST poddajesz interpretacji bo nie pasują do twojego czy też chrześcijańskiego wyobrażenia Boga. Oczywiście, że wybieram "trudne" fragmenty z Biblii. Robię to po to aby udowodnić manipulację.

Nadal udowadniasz jedynie, ze nie rozumiesz ST - jednego wielkiego opowiadania - nie historii Izraela, czy świata, ale poprzez przypowieści, legendy, alegorie, poezję, niosącego przez wieki prawdę o Bogu. Przy czym ten Bóg obarczany jest symboliką, mentalnością, zwyczajami ówczesnych. ST kształtuje przez wieki obraz Boga od prymitywnego, mściwego do Boga Miłości, szczytem przekazu o Boga jest właśnie Chrystus Bóg.
Dlatego słowa Boga Jezusa nie podlegają interpretacjom.


N mar 12, 2017 12:55

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
Cytuj:
Nie. Trzeba przyjąć po prostu fakt że nasz ludzki umysł i logika tego nie ogrania. I tyle.


Jeżeli przyjąć takie założenie to jakiekolwiek dyskusje na jakikolwiek temat dotyczący osoby Boga nie ma sensu. Najlepiej uciekać w takie założenia gdy wkracza się w niewygodne tematy.

Cytuj:
Nadal udowadniasz jedynie, ze nie rozumiesz ST - jednego wielkiego opowiadania - nie historii Izraela, czy świata, ale poprzez przypowieści, legendy, alegorie, poezję, niosącego przez wieki prawdę o Bogu. Przy czym ten Bóg obarczany jest symboliką, mentalnością, zwyczajami ówczesnych. ST kształtuje przez wieki obraz Boga od prymitywnego, mściwego do Boga Miłości, szczytem przekazu o Boga jest właśnie Chrystus Bóg.
Dlatego słowa Boga Jezusa nie podlegają interpretacjom.


"Biblia jest najlepiej zachowaną i udokumentowaną księgą na świe­cie. W latach pięćdziesiątych XX wieku dr Charles Ryrie, jeden z ów­czesnych czołowych biblistów stwierdził: „Istnieje dziś ponad 5000 rękopisów Nowego Testamentu, co oznacza, że jest on najlepiej uwie­rzytelnionym dokumentem spośród wszystkich starożytnych pism”. Jednak obecnie, dzięki odkryciom archeologicznym na całym Bliskim Wschodzie, liczba ta wzrosła do ponad 5750 rękopisów.
Kiedy weźmiemy pod uwagę całą Biblię, liczba kopii gwałtownie rośnie, obejmując nie tylko sam tekst, ale też ponad 86 tys. cytatów z Nowego Testamentu, które znajdujemy w kazaniach i pismach pierw­szych Ojców Kościoła, wraz z ich przekładami po łacinie, aramejsku i w innych językach na przestrzeni pierwszych pięciu wieków.Porównajmy tę ogromną liczbę źródłowych dokumentów biblij­nych z garstką tekstów, będących potwierdzeniem dla autorów świec­kich. Równie ważna jest znaczna luka czasowa pomiędzy datą śmierci autorów świeckich, a datą powstania najstarszych zachowanych ma­nuskryptów, zawierających ich pisma. Między śmiercią Wergiliusza a powstaniem najstarszego manuskryptu upłynęło jakieś 350 lat, w przypadku Pliniusza Młodszego było to 500 lat, jeśli chodzi o Hora­cego ta luka to aż 900 lat, zaś aż 1400 lat dzieli moment śmierci Platona i czas powstania najdawniejszej kopii dokumentu jego autorstwa.37 Ravi Zacharias, w książce Can Man Live Without God, zgrabnie to pod­sumował: „Patrząc realnie, Nowy Testament jest bez wątpienia najlepiej uwiarygodnionym tekstem starożytnym, ze względu na samą liczbę dokumentów, okres czasu między wydarzeniem a jego opisaniem, oraz różnorodnością dokumentów umożliwiających jego potwierdzenie lub podważenie. Żaden spośród starożytnych rękopisów nie może się po­chwalić równie obfitą i wiarygodną dokumentacją”.38"


N mar 12, 2017 13:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 389
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
Alus.
Ja rozumiem, że posługujesz się kluczem ale tego nie akceptuję i nazywam to manipulacją. Te ostatnie zdania to interpretacja Biblii wg twojego klucza. Stworzono model interpretacji Biblii, który obowiązuje powiedzmy w kościele katolickim. Nieco inne modele mają inne kościoły bądź sekty chrześcijańskie. I..tyle.


N mar 12, 2017 14:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 389
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
equuleuss napisał(a):
KotSyberyjski napisał(a):
Oczywiście, że wybieram "trudne" fragmenty z Biblii. Robię to po to aby udowodnić manipulację.


To nie manipulacja. Ale po prostu trzeba mieć dobrą wolę aby to zrozumieć i zaufać. Masz różne opracowania na ten temat, przecież to nie jest tak ze nikt z duchownych nie podejmuje tego zagadnienia, wierni pytają i duchowni starają się odpowiedzieć. Polegając tylko na tym co nam się wydaje nigdzie nie zajdziemy, wtedy będziemy tylko błądzić. Nie ograniesz tego co było kilka tysięcy lat temu, nie na tym polega zrozumienie Biblii.

Hufce napisał(a):
A dlaczego mam nie koncentrować się na wersach mówiących o Bogu mściwym i pamiętliwym, wystarczy mi to, że Wy koncentrujecie się tylko i wyłącznie na tym, że Bóg jest miłością, i nie nie widzicie nic poza tym. Macie klapki na oczach.


Wiemy także że Bóg jest Sprawiedliwy. Z Dzienniczka siostry Faustyny -

Napisz to: nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia.

Póki czas niech uciekają się do źródła miłosierdzia Mojego, niech korzystają z Krwi i Wody, która dla nich wytrysła. - O dusze ludzkie, gdzie się schronicie w dzień gniewu Bożego?

Napisz: nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, otwieram wpierw na oścież drzwi miłosierdzia Mojego. Kto nie chce przejść przez drzwi miłosierdzia, ten musi przejść przez drzwi sprawiedliwości Mojej...

Ja dałam Zbawiciela światu, a ty masz mówić światu o Jego wielkim miłosierdziu i przygotować świat na powtórne przyjście Jego, który przyjdzie nie jako Miłosierny Zbawiciel, ale jako Sędzia Sprawiedliwy. O, on dzień jest straszny. Postanowiony jest dzień sprawiedliwości, dzień gniewu Bożego, drżą przed nim Aniołowie.

Cytuj:
No tak wiara i wszystko co jest z nią związane ma niewiele wspólnego z logiką i sensem


Nie. Trzeba przyjąć po prostu fakt że nasz ludzki umysł i logika tego nie ogrania. I tyle.


Ja nie neguję, że Bóg jest sprawiedliwy, pełen miłości itd. Ja neguję, że książka zwana Biblią opowiada o takim Bogu. Oczywiście mam na myśli ten starszy kawałek - ST. ST opowiada o bogu Izraela, który był dosyć paskudną kreaturą. W żadnym razie nie moim bogiem.


N mar 12, 2017 15:02
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
KotSyberyjski napisał(a):
Alus.
Ja rozumiem, że posługujesz się kluczem ale tego nie akceptuję i nazywam to manipulacją. Te ostatnie zdania to interpretacja Biblii wg twojego klucza. Stworzono model interpretacji Biblii, który obowiązuje powiedzmy w kościele katolickim. Nieco inne modele mają inne kościoły bądź sekty chrześcijańskie. I..tyle.

Fakty nie są uzależnione od Twojej akceptacji.
Kościoły protestancie od katolickiego różnią sie jedynie ilością ksiąg - protestanci uznali katalog ksiąg ST, który obowiązuje w Judaizmie.
Wszyscy chrześcijanie nie traktują ST jako podręcznika historii czy vademecum wiedzy o Bogu.


N mar 12, 2017 15:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
Bóg może namawiać do złego, w końcu jest wszechmocny, więc może wszystko.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N mar 12, 2017 15:36
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
Robek napisał(a):
Bóg może namawiać do złego, w końcu jest wszechmocny, więc może wszystko.

Może wszystko, przy czym w naturze Boga nie leży zło.


N mar 12, 2017 17:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Czy Bóg może namawiać do złego ?
J 5, 44: Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Cz mar 16, 2017 22:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL