Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Moje Przemyślenia na temat instnienia Boga 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lut 18, 2017 19:18
Posty: 11
Post Moje Przemyślenia na temat instnienia Boga
Myśli nie widać a są ,Wiatru nie widać a jest ,tak samo jest z Bogiem
nie widać Go ale jest i tak samo jak było z wiatrem i myślami można Boga poczuć poprzez skutki np gdy wiatr wieje widać skutki jak wiatr wygina drzewo tak samo jest z Bogiem,widać skutki w życiu tylko wielu ludzi ich nie dostrzega
A na koniec mam dla was moje 2 przemyślenia na temat modlitwy, świętych i uzależnień
1.Gdyby ludzie się nie zmuszali do modlitwy nie byłoby świętych
2.Trzeba zauważyć że wszystko co uzależnia jest złe,pismo święte nie uzależnia wiec jest dobre,modlitwa też ponieważ do modlitwy też trzeba się zmuszać.
Jeśli coś źle napisałem to proszę was napiszcie mi o tym :)


Wt lut 28, 2017 12:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Moje Przemyślenia na temat instnienia Boga
lolu46 napisał(a):
Wiatru nie widać a jest ,tak samo jest z Bogiem


Wiatr "jest ruchem powietrza powstającym na skutek nierównomiernego rozkładu ciśnienia atmosferycznego na powierzchni Ziemi" i rzeczony ruch jak najbardziej można zobaczyć.

lolu46 napisał(a):
1.Gdyby ludzie się nie zmuszali do modlitwy nie byłoby świętych


Na jakiej podstawie twierdzisz że wszyscy święci zmuszali się do modlitwy?

lolu46 napisał(a):
2.Trzeba zauważyć że wszystko co uzależnia jest złe, pismo święte nie uzależnia wiec jest dobre, modlitwa też ponieważ do modlitwy też trzeba się zmuszać.


Totalna bzdura.
Są ludzie uzależnieni od komputera i internetu więc komputer wraz z internet jest zły – dlaczego więc igrasz ze złem pisząc w internecie posty za pomocą komputera? Co więcej, od religii sensu largo – w tym chrześcijańskiej – również można się uzależnić (jedno ze źródeł: http://link.springer.com/article/10.1023/A:1014074130084) zatem wedle Twojego kuriozalnego rozumowania religia jest czymś "złym" z tego powodu...

Na dzeusa, można się uzależnić od praktycznie dowolnej materii i w żadnym razie nie determinuje to tego, iż jest ona dobra, tudzież zła. Nie mam pojęcia skąd Ci to przyszło do głowy…


Wt lut 28, 2017 13:24
Zobacz profil
Post Re: Moje Przemyślenia na temat instnienia Boga
Iago widzi ruch powietrza. Bezpośrednio. Nie inne ciała przenoszone tym ruchem, ale sam ruch powietrza. Ciekawe. Jakiś superbohater?


Wt lut 28, 2017 13:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Moje Przemyślenia na temat instnienia Boga
Zefciu widzi rzeczy których nie ma. Takie jak to, że Iago napisał, iż można zobaczyć ruch powietrza bezpośrednio. Ciekawe. Jakiś wariat? :D


Wt lut 28, 2017 13:47
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 18, 2017 19:18
Posty: 11
Post Re: Moje Przemyślenia na temat instnienia Boga
1.Gdyby ludzie się nie zmuszali do modlitwy nie byłoby świętych
Jezus też się zmuszał do modlitwy: Pan Jezus tak się modlił w Ogrójcu że aż spływał mu krwawy pot:"a Jego pot był jak gęste krople krwi, sączące się na ziemię." i
"Jeśli kto chce iść za mną, niech się zaprze samego siebie niech weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje" na takiej podstawie
2.Trzeba zauważyć że wszystko co uzależnia jest złe,pismo święte nie uzależnia wiec jest dobre,modlitwa też ponieważ do modlitwy też trzeba się zmuszać.- miałem to usunąć ale nie ma jak Przepraszam Bardzo
Nie napisałeś że bezpośrednio wiec nie obrażaj Zefcia


Wt lut 28, 2017 14:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Moje Przemyślenia na temat instnienia Boga
lolu46 napisał(a):
Jezus też się zmuszał do modlitwy: Pan Jezus tak się modlił w Ogrójcu że aż spływał mu krwawy pot:"a Jego pot był jak gęste krople krwi, sączące się na ziemię."


Z tego nie wynika że Jezus zmuszał się do modlitwy.

lolu46 napisał(a):
"Jeśli kto chce iść za mną, niech się zaprze samego siebie niech weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje" na takiej podstawie


Bardzo mi przykro, ale z tego również nie wynika, iż każda osoba należąca do panteonu świętych zmuszała się do modlitwy. Chyba nie przemyślałeś do końca swoich dosyć kuriozalnych tez.


Wt lut 28, 2017 14:07
Zobacz profil
Post Re: Moje Przemyślenia na temat instnienia Boga
A gdyby ludzie sie nie zmuszali do rozmow z rodzina i przyjaciolmi, to co by bylo?
Co to znaczy "uzaleznia"? Jesli po czyms albo przy czyms dobrze sie czujesz i nie chcesz tego stracic to juz uzaleznienie? Czy tylko jesli musisz cos robic, bo bez tego czegos ci brakuje?
Wielu, szczegolnie zakonnikow, zle by sie czulo bez modlitwy.

Chyba Pan Bog dla ciebie to zadna Osoba a wiara to nie relacja? Inaczej chcialbys rozmawiac z Bogiem...


Wt lut 28, 2017 14:34

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Moje Przemyślenia na temat instnienia Boga
Myślę lolu46, że Ty chciałeś prowadzić bloga, a nie udzielać się na forum związanym z wiarą :)


Wt lut 28, 2017 14:56
Zobacz profil
Post Re: Moje Przemyślenia na temat instnienia Boga
zefciu napisał(a):
Iago widzi ruch powietrza. Bezpośrednio. Nie inne ciała przenoszone tym ruchem, ale sam ruch powietrza. Ciekawe. Jakiś superbohater?

A gdy silny wiatr smaga Ci twarz - nie czujesz?


Wt lut 28, 2017 15:19
Post Re: Moje Przemyślenia na temat instnienia Boga
Iago napisał(a):
Zefciu widzi rzeczy których nie ma. Takie jak to, że Iago napisał, iż można zobaczyć ruch powietrza bezpośrednio.
Tak wynika z Twojej wymiany z lolu. lolu zwrócił uwagę, że nie widać wiatru, a jedynie efekty jego działania. Ty temu zaprzeczyłeś.


Wt lut 28, 2017 16:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Moje Przemyślenia na temat instnienia Boga
lolu46 napisał(a):
Trzeba zauważyć że wszystko co uzależnia jest złe

Cos w tym jest. Mozna sie uzaleznic od bogow cudzych.


Wt lut 28, 2017 16:23
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 18, 2017 19:18
Posty: 11
Post Re: Moje Przemyślenia na temat instnienia Boga
to są tylko moje pytania wiec dobrze że mi mówicie bo będę wiedział na przyszłość po prostu wolę się zapytać niż wrzucać jakieś głupie pytania i odpowiedzi na bloga
Bardzo was przepraszam !!! Chciałbym żeby ten temat został zamknięty lub usunięty żeby ludzie już nie czytali takich głupot :)
A na przyszłość czy jest ktoś kto mógłby mi odpowiadać na pytania by nie pisać nowych tematów tylko odpowiadać na pw ? Dziękuje za wszystko :)


Śr mar 01, 2017 0:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 25, 2016 15:51
Posty: 2
Post Re: Moje Przemyślenia na temat instnienia Boga
Ciekawe, napisałeś swoje skojarzenia. Lecz czy Boga można porównać do wiatru?
Przy Bogu przecież wiatr, to nic, ale właśnie te nic stworzył Bóg, więc przy porównywaniu Boga do wiatru troszkę sensu było :)

Ma007rysia :)


Pt mar 03, 2017 14:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Moje Przemyślenia na temat instnienia Boga
Iago napisał(a):
Zefciu widzi rzeczy których nie ma. Takie jak to, że Iago napisał, iż można zobaczyć ruch powietrza bezpośrednio. Ciekawe. Jakiś wariat? :D


Z tym wiatrem to nawet mi się spodobało :mrgreen:
Bo wiatr wiatrem, ale tego powietrza to jakoś za bardzo nie widać.
No ale jeśli chodzi o używki, to tuja kompletnie mu nie wyszło, bo przecież uzależnić to się można od absolutnie wszystkiego, i tutaj to nawet Bóg może stać się używką :biggrin: w końcu jak wszystko to wszystko.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So kwi 01, 2017 22:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL