Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 16:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?" 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Logma napisał(a):
Szczerze powiedziałaś prawdę Małgosiu tym, że nie ma żadnej osoby co by znała wiarę Baptystów. Powiem od razu nawet KK nie zna, bo tylko trzyma się swojego zdania. A wielka szkoda, że tu żadnego Baptysty nie ma.

A przeczytałaś link, który wkleiłam? To jest strona baptystów, a tam stoi jak wół, że uważają Jezusa za wcielonego Boga. To po pierwsze. Po drugie, mówię za siebie: ja znam wiarę baptystów, chociaz jestem katoliczką. Napisałam, i to jest prawdą, mam kontakt z ich pastorem.
A tak na marginesie: gdyby nie uznawali Jezusa za Boga, nie należeliby do chrześcijan i nie uczestniczyliby w ruchu ekumenicznym. Pomylili Ci sie baptyści ze Świadkami Jehowy, albo któryś świadek Cię wkręcił, że jest baptystą.

I przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałam wcześniej, bo nie napisałam, że nie ma tu nikogo kto zna wiarę baptystów, ale że Tobie sie wydaje, że nie ma tu nikogo takiego.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz mar 30, 2017 19:20
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Proponuję, dla ograniczenia zalewu ignorancji w tym wątku, skupienie się tylko na początkowych "rewelacjach" Logmy: rozmawiamy tylko i wyłącznie o rzekomym bałwochwalstwie.

Post, czy jego fragment na każdy inny temat (chrzest, bierzmowanie, kult świętych, Kościół jako instytucja, itd...) będzie usuwany.

W dalszym ciągu oczekuję na wyjaśnienia Logmy i odpowiedź na moje pytania:
  • Zastanów się, a potem odpowiedz: co święty Paweł pisał o tym, co jest na niebie wysoko?
  • Zastanów się dlaczego Bóg nie zniszczył tych, którzy umieścili figury Cherubów na Arce i jak to ma się do zakazu z Wj 20,4.
    Potem wyjaśnij.
  • Dlaczego zakaz z Wj 20,4 nie objął Cherubów z Arki i węża miedzianego (boga Nehusztan)?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz mar 30, 2017 19:47
Zobacz profil WWW
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
W sumie Logma jest doskonalym przykladem porazki nauki religii katolickiej w szkole. Tylko nie wiem, czy z winy programow, katechetow czy z jej wygody i nieuctwa?

Ale sadzac po jej ostentacyjnym ignorowaniu faktow i rzeczowych argumentow, raczej to ostatnie. Panienka sie obijala w szkole, zdrowej nauki nie sluchala i poszukala sobie nauczycieli na swoja miare. Bezmyslnie lyka kazdy idiotyzm SJ (moze tam jakis przechrzczony baptysta tez chodzil) i przyszla poinformowac katolikow w co oni niby to wierza. Wedlug niechrzescijan.


Cz mar 30, 2017 19:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 0:19
Posty: 118
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Kael napisał(a):
W sumie Logma jest doskonalym przykladem porazki nauki religii katolickiej w szkole. Tylko nie wiem, czy z winy programow, katechetow czy z jej wygody i nieuctwa?

Ale sadzac po jej ostentacyjnym ignorowaniu faktow i rzeczowych argumentow, raczej to ostatnie. Panienka sie obijala w szkole, zdrowej nauki nie sluchala i poszukala sobie nauczycieli na swoja miare. Bezmyslnie lyka kazdy idiotyzm SJ (moze tam jakis przechrzczony baptysta tez chodzil) i przyszla poinformowac katolikow w co oni niby to wierza. Wedlug niechrzescijan.

Kael nie jesteś tutaj od oceniania ludzi. Od podstawówki do samej klasy średniej miałam dobre oceny, bo oczywiście się uczyłam. Po za tym opowiem Ci jedną rzecz o mnie. Bardzo źle wspominam lekcje religii w podstawówce. Pamiętam, że w klasie od 0-2 miałam zarąbistego księdza lecz niestety sam przyznał na ambonie, że odchodzi powód: Jak był jeszcze księdzem miał już jedno dziecko, a okazało się, że będzie miał następne. Wyjechał do Belgii i tam jest pastorem. Obecnie ma 4 już dużych dzieciaków wiem, bo jego profil na fb śledzę :D. Po nim przyszedł drugi ksiądz. To była kompletna porażka! Pamiętam to do dziś jak na moich oczach dotykał koleżankę z klasy nikogo wtedy w klasie nie było oprócz nich. Ja to widziałam, bo były lekko drzwi uchylone(coś chciałam wziąc z klasy wtedy),szkoda, że nie zgłosiłam tego. Ale wtedy się bałam. Wszyscy uczniowie tej szkoły źle go wspominali. Bił uczniów, wyzywał bez powodu. Pamiętam jak do mnie miał sapy za to, że nie poszłam do kościoła mimo tego, że miałam 39 temperatury. Pocisnełam mu tak, że zamknął buźkę od razu. Tak jak skończyłam podstawówkę się bardzo cieszyłam. Po za tym w gimnazjum i w szkole średniej cały czas się zmieniali. Jedni uczyli drudzy woleli lekcje przesiedzieć.
Po za tym od początku mówię w co ja wierze:
-chrzest poprzez zanurzenie się w wodzie. Kandydat musi być dojrzały w wierze i sam zdecydować czy jest gotowy przyjąć chrzest
-nie odtrącam nauki o Trójcy Świętej- Duch Święty ma dla mnie ogromne znaczenie
-nie uznaję obrazów, figurek osób Świętych
-obchodzę Św.Wielkanocne, Bożonarodzeniowe, bo to jest symbol Narodzenia Pana jak i Jego Śmierci na Krzyżu i Zmartwychwstania
-uznaję przeczep organów i transfuzje krwi- od razu mówie, żaden ŚJ nie wmówi mi, że to złe. Przecież w Biblii nikt nie mówił o przetaczaniu krwi tylko jej spożywaniu. A Śj bronią się twierdzeniem, że maja taka medycyne bezkrwawą, która z moim źródeł informacji doprowadziła do kalectwa 8 letniego chłopca
-sakramenty bierzmowanie i I komunia Św( którą przyjmują dzieci) nie uznaję
-tylko Pismo Święte głosi główną prawdę
-jestem za głoszeniem ewangelii po świecie-
( I tu daje katolikom plusa, bo też to robią:misjonarze i ludzie, którzy z sercem to robią)
- nie uznaję seksu przed ślubem-tak pisze w Biblii
-nie uznaję tatuaży, czarów, wywoływanie duchów
Tak więc nie jestem przez ŚJ zmanipulowana.

_________________
Jeszcze z Moskwicza zrobię rakietę kosmiczną


Cz mar 30, 2017 21:52
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Dyskusja o nauce religii wydzielona tutaj: viewtopic.php?f=4&t=39094

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz mar 30, 2017 22:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 0:19
Posty: 118
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Soul33 napisał(a):
Dyskusja o nauce religii wydzielona tutaj: viewtopic.php?f=4&t=39094

Dobrze tylko tutaj pojawił się temat o mojej nauce religii więc tylko wytłumaczyłam.

_________________
Jeszcze z Moskwicza zrobię rakietę kosmiczną


Cz mar 30, 2017 22:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Logma napisał(a):
-tylko Pismo Święte głosi główną prawdę


To jak, robisz te zdjęcia komórką, pomimo że Biblia tego wyraźnie zabrania, czy nie? Odpowiesz kiedyś na to pytanie? :roll:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt mar 31, 2017 8:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Logma napisał(a):
Błogosławiony mąż, który polega na Panu, którego ufnością jest Pan! [Biblia Warszawska, Jer 17:5-7]

Może wyda wam się to dziwne, ale Biblia wyklucza wszystkie dogmaty katolickie.

Wg Biblii, Kościół to nie jest instytucja, tylko ludzie narodzeni z wody i z Ducha Świętego.


Biblia Warszawska! :-D
Przecież ona ma swojego autora który ją stworzył w średniowieczu.
Z tego co piszą na Wikipedii, to w dużym stopniu odpowiedzialny za stworzeni Biblii Warszawskiej jest Gustawa Mani­tiusa, więc to tak na parwde w tego gościa wierzysz :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt mar 31, 2017 12:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL