Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 6:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?" 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 0:19
Posty: 118
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
kacperek29 napisał(a):
Logma nikt nie modli się do rzeźb i obrazów. Zanim zaczniesz powtarzać te bzdury od pastora, poznaj katolicyzm i posłuchaj katolików.

Chyba kacperek dawno w Kościele nie byłeś. W kościele są obrazy Matki Bożej i Jezusa, są figurki. Kolejne kłamstwo, które teraz wypowiedziałeś to to, że nie modlimy się do figurek? Człowieku prawie no niedziela katolicy to robią w kościołach. Jestem katolikiem od 19 lat( bo mam tyle) przeczytałam Biblię i wiem, że modlenie sie przy rzeźbach to jest BAŁWOCHWALSTO!!! Kiedy wy to zrozumiecie tego nie wiem, ale wam będzie trudno widać, bo waszych komentarzach. Z Bogiem. Kończę tą rozmowę, bo już 100 razy powtarzam ten sam cytat.

_________________
Jeszcze z Moskwicza zrobię rakietę kosmiczną


Cz mar 30, 2017 10:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Logma napisał(a):
Może wam to rozjaśni w głowie, bo mnie zaczynają śmieszyć wasze argumenty


Może skup się na tej swojej cichej modlitwie w pokoju z sercem do Boga, zamiast zaśmiecać forum "argumentami" z Internetu, które były tu już wklejane 1000+ razy i tyleż samo razy na nie odpowiadali - niezliczoną ilość książek na te tematy napisano - ludzie, którzy NAPRAWDĘ wiedzą na ten temat znacznie więcej niż ty (i nie mam tu na myśli siebie). Na pewno będzie z tego większy pożytek, przede wszystkim dla ciebie.

P.S. masz 19 lat - to doskonały wiek na to, by zacząć się w te tematy wgłębiać. Sam też zacząłem w tym właśnie wieku. Przy czym przez "wgłębianie się" rozumiem nie latanie po Google i Youtube (za moich czasów ich nie było, więc mnie może było łatwiej, ale dla chcącego nic trudnego), tylko zaprzyjaźnienie się z biblioteką, najlepiej uniwersytecką. To taka dobra rada.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz mar 30, 2017 10:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 0:19
Posty: 118
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Johnny99 napisał(a):
Logma napisał(a):
Może wam to rozjaśni w głowie, bo mnie zaczynają śmieszyć wasze argumenty


Może skup się na tej swojej cichej modlitwie w pokoju z sercem do Boga, zamiast zaśmiecać forum "argumentami" z Internetu, które były tu już wklejane 1000+ razy i tyleż samo razy na nie odpowiadali - niezliczoną ilość książek na te tematy napisano - ludzie, którzy NAPRAWDĘ wiedzą na ten temat znacznie więcej niż ty (i nie mam tu na myśli siebie). Na pewno będzie z tego większy pożytek, przede wszystkim dla ciebie.

P.S. masz 19 lat - to doskonały wiek na to, by zacząć się w te tematy wgłębiać. Sam też zacząłem w tym właśnie wieku. Przy czym przez "wgłębianie się" rozumiem nie latanie po Google i Youtube (za moich czasów ich nie było, więc mnie może było łatwiej, ale dla chcącego nic trudnego), tylko zaprzyjaźnienie się z biblioteką, najlepiej uniwersytecką. To taka dobra rada.


Chyba nie wiedzą skoro pisze wyraźnie w Biblii, że nie powinno się tego i tego robić, a oni nadal to robią. Tak to jest. Ja mam kontakt nie tylko z K.Batystów(chodz z nimi mam głebszy), ale też i z innymi wyznaniami. Świadkowie Jehowy, Metodyści, Apostołowie, Zielonoświątkowcy oni wiedzą co oznacza bałwochwalsto. Tylko KK stosuje formę kultu. Zamiast ciągle krążyć po stronkach, gazetkach katolickich. Trzeba by było chyba też zapoznać się co mają do powiedzenia inne wyznania.
Nawet można z K. Adwentystów Dnia Siódmego spróbować książkę poczytać. To nic nie boli. To wszystko uczy wiary. I otworzy oczy. Ale cóż ja mam swoje zdanie. Też byłam zaślepiona nauką KK i broniłam Kościoła. Lecz po szerszym analizowaniu Biblii z pomocą innych sama zauważyłam co jest nie tak. I to nie są argumenty z internetu. Wersety, które podałam są z Biblii.

_________________
Jeszcze z Moskwicza zrobię rakietę kosmiczną


Cz mar 30, 2017 10:54
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Logma, to, co piszesz nijak ma się do katolicyzmu. Wchodzisz na forum, na którym są głównie katolicy i rzucasz jako oczywistość tezy, że KK głosi nauki sprzeczne z Biblią, że katolickie praktyki to bałwochwalstwo itd.

Wyobraź sobie, że katolicy wcale tak nie uważają. Uważają, że nic sprzecznego z Biblią w teologii KK nie ma. A gdyby to było takie oczywiste, jak Ci się wydaje, to ten Kościół nie przetrwałby tylu wieków i nie miałby tylu wiernych.

Zatem może najpierw zapoznaj się z katolickim punktem widzenia i katolicką argumentacją zanim zaczniesz krytykować. Bo nie krytykujesz KK, tylko swoje wyobrażenia o nim.

Na tym forum było mnóstwo dyskusji na ten temat, w których niemal wszyscy braliśmy udział i kolejna osoba, która wpada z takimi "oczywistościami" w formie zarzutów może budzić co najmniej zniecierpliwienie. Nie wiesz nawet, że ten fragment:

Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył (Wj 20, 2-5).

katolicy interpretują jako nierozłączną całość. Nie wolno robić rzeźb, aby im służyć. Samo kłanianie się przed obrazem Jezusa i Matki Boskiej nie wystarczą do bałwochwalstwa.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz mar 30, 2017 11:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Logma napisał(a):
Chyba nie wiedzą skoro pisze wyraźnie w Biblii, że nie powinno się tego i tego robić, a oni nadal to robią. Tak to jest.


Tak to nie jest. Najwyraźniej wcale nie pisze wyraźnie. Albo pisze wyraźnie, ale ty to źle rozumiesz. Albo np. pisze wyraźnie, ale nie do nas się odnosi. Czynisz wizerunki tego, co na ziemi swoją komórką czy nie? A jeśli tak, to dlaczego, skoro przecież "pisze wyraźnie", że masz tego nie robić? Jakoś zignorowałaś to moje pytanie.

Cytuj:
Ja mam kontakt nie tylko z K.Batystów(chodz z nimi mam głebszy), ale też i z innymi wyznaniami. Świadkowie Jehowy, Metodyści, Apostołowie, Zielonoświątkowcy oni wiedzą co oznacza bałwochwalsto.


Wiesz, wiedzą też wiele innych rzeczy. Na przykład baptyści wiedzą, że Jezus jest Bogiem, a Bóg jest w Trzech Osobach, a Świadkowie Jehowy wiedzą, że to szatańskie kłamstwa Babilonu Wielkiego, przez które skończysz w Gehennie. A o tym, że nie należy czynić wizerunków tego co na ziemi i tego co w niebie ŚJ nie mają np. żadnego pojęcia, bo ich publikacje są ich pełne, nie wyłączając wizerunków samego Jehowy. Więc może się zastanów, czy chodzi o to, co oni wiedzą, czy może chodzi o to, co ty byś z jakiegoś powodu chciała wiedzieć (albo czego nie wiedzieć).

Cytuj:
Trzeba by było chyba też zapoznać się co mają do powiedzenia inne wyznania.


Te wyznania, które odstąpiły od Kościoła Chrystusa, mają do powiedzenia tyle, że jest on zły. Do tego się w gruncie rzeczy wszystko sprowadza.

Cytuj:
Nawet można z K. Adwentystów Dnia Siódmego spróbować książkę poczytać. To nic nie boli.


Przeczytanie jakiejś książki wyjaśniającej teologię katolicką też nic nie boli.

Cytuj:
Lecz po szerszym analizowaniu Biblii z pomocą innych sama zauważyłam co jest nie tak.


I tu jest podstawowy błąd - przyjęłaś Biblię, w znaczeniu suchego tekstu, zesłanego z Nieba niczym Koran, jako podstawę do całej wiary. Inaczej mówiąc, nie rozumiesz, czym Biblia w ogóle jest. W ten sposób do niczego nie dojdziesz.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz mar 30, 2017 11:14
Zobacz profil
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Logma napisał(a):
kacperek29 napisał(a):
Logma nikt nie modli się do rzeźb i obrazów. Zanim zaczniesz powtarzać te bzdury od pastora, poznaj katolicyzm i posłuchaj katolików.

Chyba kacperek dawno w Kościele nie byłeś. W kościele są obrazy Matki Bożej i Jezusa, są figurki. Kolejne kłamstwo, które teraz wypowiedziałeś to to, że nie modlimy się do figurek? Człowieku prawie no niedziela katolicy to robią w kościołach. Jestem katolikiem od 19 lat( bo mam tyle) przeczytałam Biblię i wiem, że modlenie sie przy rzeźbach to jest BAŁWOCHWALSTO!!! Kiedy wy to zrozumiecie tego nie wiem, ale wam będzie trudno widać, bo waszych komentarzach. Z Bogiem. Kończę tą rozmowę, bo już 100 razy powtarzam ten sam cytat.


Logma po pierwsze pisz za siebie. Jeżeli Ty modlisz się do figurki to rzeczywiście współczuje. Po drugie czy widzisz różnicę między modlenie się do figurki, a modlenie się przy figurce? To może najlepiej usunąć wszystkie obrazy z domu, bo jak modlę się przy rzeźbie mojego dziadka (rzeźba stoi obok) to też jest bałwochwalstwo, a jak się modle klęcząc koło obrazu przedstawiającego konie to też mam się bać?
Co do kultu świętych to może doucz się na czym on polega.
Niestety, mimo 19 lat bycia katolikiem Twoja wiedza o wierze jest słaba i dlatego wszelkiej maści pastorzy, głosiciele itp. wykorzystują to.


Cz mar 30, 2017 11:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 0:19
Posty: 118
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Soul33 napisał(a):
Logma, to, co piszesz nijak ma się do katolicyzmu. Wchodzisz na forum, na którym są głównie katolicy i rzucasz jako oczywistość tezy, że KK głosi nauki sprzeczne z Biblią, że katolickie praktyki to bałwochwalstwo itd.

Wyobraź sobie, że katolicy wcale tak nie uważają. Uważają, że nic sprzecznego z Biblią w teologii KK nie ma. A gdyby to było takie oczywiste, jak Ci się wydaje, to ten Kościół nie przetrwałby tylu wieków i nie miałby tylu wiernych.

Zatem może najpierw zapoznaj się z katolickim punktem widzenia i katolicką argumentacją zanim zaczniesz krytykować. Bo nie krytykujesz KK, tylko swoje wyobrażenia o nim.

Na tym forum było mnóstwo dyskusji na ten temat, w których niemal wszyscy braliśmy udział i kolejna osoba, która wpada z takimi "oczywistościami" w formie zarzutów może budzić co najmniej zniecierpliwienie. Nie wiesz nawet, że ten fragment:

Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył (Wj 20, 2-5).

katolicy interpretują jako nierozłączną całość. Nie wolno robić rzeźb, aby im służyć. Samo kłanianie się przed obrazem Jezusa i Matki Boskiej nie wystarczą do bałwochwalstwa.


Spodziewałam się takiej odpowiedzi. Jestem katoliczką i wiem jak potraficie się bronić i za co łapać. Więc odsyłam do poprzedniej wiadomości co napisałam razem o doktrynach w KK. Widzę, że większość się do tego nie odniosła.

_________________
Jeszcze z Moskwicza zrobię rakietę kosmiczną


Cz mar 30, 2017 11:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
To może i ja odeślę do moich poprzednich pytań, na które nie doczekałem się żadnej odpowiedzi.
medieval_man napisał(a):
Logma napisał(a):
Nie no proste Katolickie tłumaczenie :brawo: To wytłumacz mi czemu występuje figurka Jezusa, Maryi? Czyż Katolicy nie przedstawiają ich w niebie? "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko". To nie są herezje tylko fakty z Biblii tym swoim cytatem sam się pogrążyłeś.

Tak jak myślałem: nie znasz Biblii, albo znasz ją powierzchownie.
Zastanów się, a potem odpowiedz: co święty Paweł pisał o tym, co jest na niebie wysoko?

Logma napisał(a):
Dobrze wiesz, że Pan Bóg niszczył tych co budowali figurki.

Zastanów się dlaczego Bóg nie zniszczył tych, którzy umieścili figury Cherubów na Arce i jak to ma się do zakazu z Wj 20,4.
Potem wyjaśnij.

Logma napisał(a):
Chyba wiesz, że gdy ludzie nie słuchali nakazów Pana zesłał na nie plagi. Tak trudno pojąć tą jedną rzecz? Mi też było z tym ciężko. Bałwochwalstwo jest wielbieniem czegokolwiek innego, oprócz Boga. KŁANIANIE SIĘ CZY PRZYKLĘKANIE PRZED PRZEDMIOTAMI JEST BOGU OBRZYDLIWOŚCIĄ. Bóg jest zazdrosny ichce byśmy my byli tylko mu oddani.

Brawo. Dobra definicja bałwochwalstwa.
Teraz zastanów się czego dotyczy zakaz:
Cytuj:
Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył,

Dlaczego ten zakaz nie objął Cherubów z Arki?

Owocnych rozważań

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz mar 30, 2017 12:03
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
No jasne, a my wiemy, za co "Wy" potraficie łapać i po raz setny czytając te same argumenty czasem zdarza nam się okazywać irytację.

Logma napisał(a):
Widzę, że większość się do tego nie odniosła.

Może tam nie było nic nowego.

Poza tym Ty też nie odniosłaś się do naszych argumentów, jak wyżej jasno pokazał medieval_man, więc co to znowu za zarzut?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz mar 30, 2017 12:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Logma napisał(a):
Spodziewałam się takiej odpowiedzi. Jestem katoliczką i wiem jak potraficie się bronić i za co łapać. Więc odsyłam do poprzedniej wiadomości co napisałam razem o doktrynach w KK. Widzę, że większość się do tego nie odniosła.


Mam wiele szacunku dla twojego wieku, bo to piękny wiek (ojej, jak piękny, chciałoby się tak jeszcze raz :roll: ), ale, z całym tym szacunkiem, świat nie zaczął się 19 lat temu. Ani wczoraj. Ja dołączyłem na to forum w 2008 r. - jeżeli dobrze liczę, miałaś wtedy 10 lat. To samo tyczy się bardzo wielu tutejszych katolików. I każdy z nas brał już udział w 1000+ takich dyskusjach, w których na takie argumenty jak twoje odpowiadał po 1000+ kroć. Zrozum więc, że mało komu się chce specjalnie dla ciebie do tego wracać, skoro nawet tylko na tym forum zapisano na te tematy całe mnóstwo stron. Jesteś kolejną osobą, której się wydaje, że właśnie dokonała jakiegoś niesamowitego odkrycia, na które wszyscy inni katolicy tak po prostu zamykają oczy (albo po prostu o tym nie wiedzą, przecież żaden nigdy nie czytał Biblii itp. itd.), żeby dalej trwać (ale właściwie po co?) w tym właśnie Kościele, a nie w jakimś fajniejszym. I to od 2000 lat! Tylko że to twoje wrażenie wynika po prostu z niewiedzy. Na co ci wskazuję kolejny raz.

BTW o ile mi wiadomo, Soul33 nie jest katolikiem (chyba że coś mi się pomieszało).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz mar 30, 2017 12:13
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Nie pomieszało Ci się. Nie jestem wierzący.

Dlatego lepiej nie oceniać katolików po moim przykładzie ;-)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz mar 30, 2017 12:23
Zobacz profil
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Logma napisał(a):
Co do Krzyża Kościół Baptystów nic nie ma. To jest nasz symbol chrześcijaństwa i jest znakiem, że pan Jezus umarł za nasze grzechy. A rzeźb i obrazów wypadało by unikać. Tak jest napisane w Biblii
Wj 34

Logma napisał(a):
Spodziewałam się takiej odpowiedzi. Jestem katoliczką i wiem jak potraficie się bronić i za co łapać. Więc odsyłam do poprzedniej wiadomości co napisałam razem o doktrynach w KK. Widzę, że większość się do tego nie odniosła.


To ty jestes katoliczka czy juz baptystka? “My“ czy “wy“?
W sumie nieistotne, bo i z jednego i z drugiego wyznania masz braki az piszczy. Typowa (nad)gorliwosc niedouczonego neofity. Troche adwentystow, troche SJ, troche baptystow a najmniej pojecia o katolicyzmie. Zalosne.

Juz ci ktorykolwiek pastor z tymi cherubami wyjasnil?


Cz mar 30, 2017 13:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 0:19
Posty: 118
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Johnny99 napisał(a):
Logma napisał(a):
Chyba nie wiedzą skoro pisze wyraźnie w Biblii, że nie powinno się tego i tego robić, a oni nadal to robią. Tak to jest.


Tak to nie jest. Najwyraźniej wcale nie pisze wyraźnie. Albo pisze wyraźnie, ale ty to źle rozumiesz. Albo np. pisze wyraźnie, ale nie do nas się odnosi. Czynisz wizerunki tego, co na ziemi swoją komórką czy nie? A jeśli tak, to dlaczego, skoro przecież "pisze wyraźnie", że masz tego nie robić? Jakoś zignorowałaś to moje pytanie.

Cytuj:
Ja mam kontakt nie tylko z K.Batystów(chodz z nimi mam głebszy), ale też i z innymi wyznaniami. Świadkowie Jehowy, Metodyści, Apostołowie, Zielonoświątkowcy oni wiedzą co oznacza bałwochwalsto.


Wiesz, wiedzą też wiele innych rzeczy. Na przykład baptyści wiedzą, że Jezus jest Bogiem, a Bóg jest w Trzech Osobach, a Świadkowie Jehowy wiedzą, że to szatańskie kłamstwa Babilonu Wielkiego, przez które skończysz w Gehennie. A o tym, że nie należy czynić wizerunków tego co na ziemi i tego co w niebie ŚJ nie mają np. żadnego pojęcia, bo ich publikacje są ich pełne, nie wyłączając wizerunków samego Jehowy. Więc może się zastanów, czy chodzi o to, co oni wiedzą, czy może chodzi o to, co ty byś z jakiegoś powodu chciała wiedzieć (albo czego nie wiedzieć).

Cytuj:
Trzeba by było chyba też zapoznać się co mają do powiedzenia inne wyznania.


Te wyznania, które odstąpiły od Kościoła Chrystusa, mają do powiedzenia tyle, że jest on zły. Do tego się w gruncie rzeczy wszystko sprowadza.

Cytuj:
Nawet można z K. Adwentystów Dnia Siódmego spróbować książkę poczytać. To nic nie boli.


Przeczytanie jakiejś książki wyjaśniającej teologię katolicką też nic nie boli.

Cytuj:
Lecz po szerszym analizowaniu Biblii z pomocą innych sama zauważyłam co jest nie tak.


I tu jest podstawowy błąd - przyjęłaś Biblię, w znaczeniu suchego tekstu, zesłanego z Nieba niczym Koran, jako podstawę do całej wiary. Inaczej mówiąc, nie rozumiesz, czym Biblia w ogóle jest. W ten sposób do niczego nie dojdziesz.

Biblia to słowo Boże, które daje wskazówki na życie. Biblia jest piękna. Biblia nakazuje słuchać słów Boga. Tyle książek przeczytałam katolickich i nic mi z tego. Jakoś Baptyści nie mówią, że Jezus jest Bogiem. Są trzy osoby: Bóg Ojcec, Syn Boży, Duch Świety. Syn Boży- daje nam wskazówki, które polecił Pan Bóg. Tak to tłumaczą. Z tego co wiem na innym forum(gdzie mam konto) to właśnie katolicy uznają Jezusa za Boga. Po za tym widać waszą ignorancję. Zamiast słuchać negatywnych opinii. Może by tak zajrzeć do strony Chlebznieba(strona dla Baptystów-dokładnej Kościół Ewangelicznych Chrześcijan),Jw.org-Świadkowie Jehowy. Na stronie Chlebznieba można napisać nawet e-mail i się dowiedzieć co i jak.

_________________
Jeszcze z Moskwicza zrobię rakietę kosmiczną


Cz mar 30, 2017 13:20
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Kael napisał(a):
Juz ci ktorykolwiek pastor z tymi cherubami wyjasnil?

Niech jeszcze wyjaśni dlaczego można było z ufnością patrzeć na figurę węża.
Dlaczego Bóg pozwolił Mojżeszowi sporządzić figurę obcego bożka (poszukaj: Nehusztan) i oddawać mu cześć? Ta figura była obecna w Świątyni w Jerozolimie aż do czasów Ezechiasza i żydzi nie mieli nic przeciwko jej istnieniu.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz mar 30, 2017 13:25
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Logma napisał(a):
Jakoś Baptyści nie mówią, że Jezus jest Bogiem.

Jesteś aż taką ignorantką?
Uważasz, że baptyści nie wierzą w bóstwo Jezusa?
Logma napisał(a):
Są trzy osoby: Bóg Ojcec, Syn Boży, Duch Świety. Syn Boży- daje nam wskazówki, które polecił Pan Bóg. Tak to tłumaczą. Z tego co wiem na innym forum(gdzie mam konto) to właśnie katolicy uznają Jezusa za Boga. Po za tym widać waszą ignorancję. Zamiast słuchać negatywnych opinii. Może by tak zajrzeć do strony Chlebznieba(strona dla Baptystów-dokładnej Kościół Ewangelicznych Chrześcijan),Jw.org-Świadkowie Jehowy. Na stronie Chlebznieba można napisać nawet e-mail i się dowiedzieć co i jak.

Ty przyszłaś tu podyskutować czy odwodzić ludzi od wiary?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz mar 30, 2017 13:28
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL