Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 12:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?" 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 0:19
Posty: 118
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Kael napisał(a):
A Logma przeczytala w Biblii jak Bog zazyczyl sobie ozdobic Arke Przymierza? Czy pastor nie podsunal tego opisu?
Wj 25 i 1Krl 6

A co do obrazu tego co w niebie, to pretensje musisz zaniesc do ...Pana Jezusa (Kol 1,15)

Mozesz unikac obrazow czykrzyzy, jesli ci przeszkadzaja, ale - konsekwentnie- usun tez zdjecia krewnych i przyjaciol. To tez podobizny.

A co do zdjęć krewnych i przyjaciół to mogę je mieć. Przecież nie modle się do nich, ani nie klęczę. Widzisz tą różnicę.

_________________
Jeszcze z Moskwicza zrobię rakietę kosmiczną


Śr mar 29, 2017 18:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Logma napisał(a):
Kościół Katolicki wręcz narzucił celibat.

Po co narzucać komuś cokolwiek? Można przecież usunąć wszelkie zwyczaje i zasady kulturowe. W ogóle usunąć kulturę całkowicie.

Problem tylko w tym, że kultura jest naturalnym dla człowieka środowiskiem życia i jej zbyt duże osłabienie prowadzi do narastających problemów społecznych. A zawsze znajdzie się ktoś, komu dana zasada będzie przeszkadzać. Ale to nie znaczy, że dobrym pomysłem jest pozbywanie się ich ile tylko się da.

Kapłani żyją w celibacie. Taki zwyczaj. Nie ma w tym nic złego.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr mar 29, 2017 19:06
Zobacz profil
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Logma napisał(a):
Bałwochwalstwo jest wielbieniem czegokolwiek innego, oprócz Boga.


Jeśli klękam przez Tabernakulum, jeśli klękam przed Chrystusem na krzyżu, czy też przed obrazem Chrystusa, to klękam przed Bogiem. Poza tym, Jezus sam dał obraz Boga ludziom w swojej własnej Osobie, bowiem na pytanie - pokaż nam Ojca, powiedział że ten kto patrzy na Niego, to widzi Ojca.

Cytuj:
A co do zdjęć krewnych i przyjaciół to mogę je mieć. Przecież nie modle się do nich, ani nie klęczę. Widzisz tą różnicę.


Czasem ktoś stawia inną osobę w miejsce Boga, w sercu i w duszy. Czy to też nie jest rodzajem bałwochwalstawa? Możesz uprawiać bałwochwalstwo niekoniecznie klękając przed drugim człowiekiem, ale stawiajc go w Twoim sercu w miejscu należnym Bogu.

W przypadku Maryi nikt z rozsądnie wierzących katolików nie stawia Jej osoby w miejsce Boga, ale oddaje Jej cześć i szacunek jako Matce Boga, Królowej Nieba i Aniołów.


Śr mar 29, 2017 19:13
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
A jednak Logma nie czytala biblijnego nakazu przyozdobienia Arki i Swiatyni cherubami. I ze Pan Jezus jest obrazem Boga niewidzialnego tez w Biblii Logmy nie ma.
Jesli Logma sie modli do pustego krzyza, to ja Logmie nie pomoge. Ja sie modle do Boga.

No i bylo o tym na forum juz dlugo i wyczerpujaco. Logma zajrzy w regulamin i skorzysta z wyszukiwarki zamiast bic piane.


Śr mar 29, 2017 19:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 0:19
Posty: 118
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Kael napisał(a):
A jednak Logma nie czytala biblijnego nakazu przyozdobienia Arki i Swiatyni cherubami. I ze Pan Jezus jest obrazem Boga niewidzialnego tez w Biblii Logmy nie ma.
Jesli Logma sie modli do pustego krzyza, to ja Logmie nie pomoge. Ja sie modle do Boga.

No i bylo o tym na forum juz dlugo i wyczerpujaco. Logma zajrzy w regulamin i skorzysta z wyszukiwarki zamiast bic piane.


Do pustego krzyża? Ja się też modle do Boga. A nie do figurki Matki Boskiej czy innej.

_________________
Jeszcze z Moskwicza zrobię rakietę kosmiczną


Śr mar 29, 2017 20:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Logma napisał(a):
Główna prawda znajduje się o Biblii. Ja przystąpię do tego wyznania co stosuje się do nakazów Biblii. A KK co do kultu to już wyjaśniłam wam. Przecież w Biblii jest tak napisane. Skoro Duch Św za pomocą kościoła informuje co jest kłamstwem, a co prawdą. To czemu nadal Katolicy klęczą przed figurkami Św. No coś tu nie halo.


Mówisz że KK kłamie, a skąd wiesz że Biblia nie kłamie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 29, 2017 21:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 0:19
Posty: 118
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Kael napisał(a):
A jednak Logma nie czytala biblijnego nakazu przyozdobienia Arki i Swiatyni cherubami. I ze Pan Jezus jest obrazem Boga niewidzialnego tez w Biblii Logmy nie ma.
Jesli Logma sie modli do pustego krzyza, to ja Logmie nie pomoge. Ja sie modle do Boga.

No i bylo o tym na forum juz dlugo i wyczerpujaco. Logma zajrzy w regulamin i skorzysta z wyszukiwarki zamiast bic piane.



A w Twojej Biblii nie pisało przypadkiem zakaz kultu?

_________________
Jeszcze z Moskwicza zrobię rakietę kosmiczną


Śr mar 29, 2017 21:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Logma napisał(a):
Nie no proste Katolickie tłumaczenie :brawo: To wytłumacz mi czemu występuje figurka Jezusa, Maryi? Czyż Katolicy nie przedstawiają ich w niebie? "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko". To nie są herezje tylko fakty z Biblii tym swoim cytatem sam się pogrążyłeś.

Tak jak myślałem: nie znasz Biblii, albo znasz ją powierzchownie.
Zastanów się, a potem odpowiedz: co święty Paweł pisał o tym, co jest na niebie wysoko?
Logma napisał(a):
Dobrze wiesz, że Pan Bóg niszczył tych co budowali figurki.

Zastanów się dlaczego Bóg nie zniszczył tych, którzy umieścili figury Cherubów na Arce i jak to ma się do zakazu z Wj 20,4.
Potem wyjaśnij.
Logma napisał(a):
Chyba wiesz, że gdy ludzie nie słuchali nakazów Pana zesłał na nie plagi. Tak trudno pojąć tą jedną rzecz? Mi też było z tym ciężko. Bałwochwalstwo jest wielbieniem czegokolwiek innego, oprócz Boga. KŁANIANIE SIĘ CZY PRZYKLĘKANIE PRZED PRZEDMIOTAMI JEST BOGU OBRZYDLIWOŚCIĄ. Bóg jest zazdrosny ichce byśmy my byli tylko mu oddani.

Brawo. Dobra definicja bałwochwalstwa.
Teraz zastanów się czego dotyczy zakaz:
Cytuj:
Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył,

Dlaczego ten zakaz nie objął Cherubów z Arki?

Owocnych rozważań

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr mar 29, 2017 21:42
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Logma napisał(a):
A w Twojej Biblii nie pisało przypadkiem zakaz kultu?

Czy możesz podać cytat z Biblii, gdzie napisano: "zakaz kultu"?
Nie, żebym nawoływał do kultu obcych bogów, ale gdzie takie sformułowanie jest?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr mar 29, 2017 21:47
Zobacz profil WWW
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
medieval_man napisał(a):
Logma napisał(a):
Nie no proste Katolickie tłumaczenie :brawo: To wytłumacz mi czemu występuje figurka Jezusa, Maryi? Czyż Katolicy nie przedstawiają ich w niebie? "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko". To nie są herezje tylko fakty z Biblii tym swoim cytatem sam się pogrążyłeś.

"Nie będziesz spożywał wszystkiego co nieczyste - rozumiem zatem, że nie jadasz nic co pochodzi od świni i jadasz jedynie pokarm koszerny.


Cz mar 30, 2017 6:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Logma napisał(a):
A co do zdjęć krewnych i przyjaciół to mogę je mieć. Przecież nie modle się do nich, ani nie klęczę. Widzisz tą różnicę.


Ale w przykazaniach jest wyraźnie napisane, że nawet "czynić" nie wolno:

Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko,

Więc może lepiej się jednak pozbądź tych zdjęć :roll:



.. albo lepiej spróbuj się CZEGOKOLWIEK DOWIEDZIEĆ w temacie, w jakim się wypowiadasz. Dopiero potem podejmuj jakiekolwiek decyzje.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz mar 30, 2017 7:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 0:19
Posty: 118
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Johnny99 napisał(a):
Logma napisał(a):
A co do zdjęć krewnych i przyjaciół to mogę je mieć. Przecież nie modle się do nich, ani nie klęczę. Widzisz tą różnicę.


Ale w przykazaniach jest wyraźnie napisane, że nawet "czynić" nie wolno:

Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko,

Więc może lepiej się jednak pozbądź tych zdjęć :roll:



.. albo lepiej spróbuj się CZEGOKOLWIEK DOWIEDZIEĆ w temacie, w jakim się wypowiadasz. Dopiero potem podejmuj jakiekolwiek decyzje.


Co do zdjęć Boga stawiam na pierwszym miejscu. Kto z was wymyślił klęczenie przed zdjęciem np. babci? Bo widziałam jakiś komentarz coś w tym stylu. Po prostu śmiechłam. Jeżeli chcecie to się módlcie to rzeźb, obrazów. Ja za to nie będę się tak modlić, bo tak pisze w Biblii. Modlę się w moim cichym pokoju z sercem do Boga.

_________________
Jeszcze z Moskwicza zrobię rakietę kosmiczną


Cz mar 30, 2017 9:29
Zobacz profil
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Logma nikt nie modli się do rzeźb i obrazów. Zanim zaczniesz powtarzać te bzdury od pastora, poznaj katolicyzm i posłuchaj katolików.


Cz mar 30, 2017 9:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 0:19
Posty: 118
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Może wam to rozjaśni w głowie, bo mnie zaczynają śmieszyć wasze argumenty

Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą. A okazuję łaskę do tysiącznego pokolenia tym, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. [Księga Wyjścia 20:4-6]

Przeklęty mąż, który zrobi podobiznę rzeźbioną lub laną, obrzydliwość dla Pana, dzieło rąk rzemieślnika. [Pwt 27:15]

Kult świętych również jest bałwochwalstwem, mówi o tym kolejne przykazanie:

Niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej, ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych; gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą. [Pwt 18:9-12]

Posłuszeństwo lepsze jest niż ofiara, a uważne słuchanie lepsze niż tłuszcz barani. Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom. [1Sam 15:22-23]

Kult człowieka również jest bałwochwalstwem

Tak mówi Pan: Przeklęty mąż, który na człowieku polega i z ciała czyni swoje oparcie, a od Pana odwraca się jego serce! Jest on jak jałowiec na stepie i nie widzi tego, że przychodzi dobre; mieszka na zwietrzałym gruncie na pustyni, w glebie słonej, nie zaludnionej. Błogosławiony mąż, który polega na Panu, którego ufnością jest Pan! [Biblia Warszawska, Jer 17:5-7]

Może wyda wam się to dziwne, ale Biblia wyklucza wszystkie dogmaty katolickie.

Wg Biblii, Kościół to nie jest instytucja, tylko ludzie narodzeni z wody i z Ducha Świętego.

Katolicki chrzest, nie jest chrztem o którym mówi Biblia, ponieważ Biblia mówi, że żeby zostać ochrzczonym, to najpierw trzeba uwierzyć i opamiętać się z wielu rzeczy. To jest jedyny ale kluczowy warunek. W przypadku noworodka jest to niemożliwe. Mówi o tym poniższy werset (Dzieje 8:37), który został usunięty z Biblii Katolickich, ponieważ wyklucza on chrzest niemowląt:

A gdy tak jechali drogą, przybyli nad jakąś wodę, a eunuch rzekł: Oto woda; cóż stoi na przeszkodzie, abym został ochrzczony? (37): Filip zaś powiedział mu: Jeśli wierzysz z całego serca, możesz. A odpowiadając, rzekł: Wierzę, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym. [Dzieje 8:36-37].

Katolicka ewangelia jest inną ewangelią niż ta, którą głosili apostołowie:

Katolicka 1 Komunia, nie jest przyjęciem Jezusa, o którym mówi Biblia

Bierzmowanie, nie jest przyjęciem Ducha, o którym mówi Biblia.

Wg Pism, Papierz nie może być zastępcą Chrystusa, bo zastępcą Jezusa jest Duch Święty, a nie żaden człowiek. Żaden człowiek nie może być też kapłanem - czyli pośrednikiem pomiędzy Bogiem i ludźmi, bo Biblia mówi, że jest tylko jeden pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, [1Tm 2:5]

Biblia wyklucza też, każdorazowe ofiarowanie Chrystusa podczas mszy, ponieważ w Nowym Testamencie napisano:

Takiego to przystało nam mieć arcykapłana, świętego, niewinnego, nieskalanego, odłączonego od grzeszników i wywyższonego nad niebiosa; który nie musi codziennie, jak inni kapłani, składać ofiar najpierw za własne grzechy, następnie za grzechy ludu; uczynił to bowiem raz na zawsze, gdy ofiarował samego siebie. [Hbr 7:26-27]

A każdy kapłan sprawuje codziennie swoją służbę i składa wiele razy te same ofiary, które nie mogą w ogóle zgładzić grzechów; lecz gdy On złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej, [Hbr 10:11-12]

Apostoł Paweł nawet ostrzega wszystkich ludzi:

Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali (czyli apostołowie), niech będzie przeklęty! Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty! A teraz, czy chcę ludzi sobie zjednać, czy Boga? Albo czy staram się przypodobać ludziom? Bo gdybym nadal ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusowym. [Gal 1:8-10]

_________________
Jeszcze z Moskwicza zrobię rakietę kosmiczną


Cz mar 30, 2017 10:18
Zobacz profil
Post Re: Wydzielone z "Wierzysz? Kim jesteś?"
Skoro Cię śmieszą, to pośmiej się i nie trać czasu na udowadnianie jaki z Ciebie zabawny facet.


Cz mar 30, 2017 10:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL