Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 21:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jest coś złego w mowieniu, że każda religia jest prawdziwa? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Jest coś złego w mowieniu, że każda religia jest prawdzi
Cało napisał(a):
Czy jesli mówię, że wierze, ale potem swierdzę, że wszystkie religie są prawdziwe, to znaczy jakoś, że moja wiara jest nieszczera albo zla, błędna?


Tak znaczy,że jesteś w błędzie,albo brak Ci wiedzy na temat innych religii i własnej.

:czytaj:


Wt kwi 18, 2017 17:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Jest coś złego w mowieniu, że każda religia jest prawdzi
Cało napisał(a):
Czy jesli mówię, że wierze, ale potem swierdzę, że wszystkie religie są prawdziwe, to znaczy jakoś, że moja wiara jest nieszczera albo zla, błędna?


Ależ nie. Oznacza to, że jesteś kiepski z elementarnej logiki.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt kwi 18, 2017 18:23
Zobacz profil WWW
Post Re: Jest coś złego w mowieniu, że każda religia jest prawdzi
Jeśli wszystkie religie są prawdziwe, to nos Cało jest wykonany z sera. Jestem w stanie tego dowieść na mocy czystej logiki :)


Wt kwi 18, 2017 19:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 26, 2005 23:58
Posty: 3079
Post Re: Jest coś złego w mowieniu, że każda religia jest prawdzi
Katolicy twierdzą, że Jezus umarł na krzyżu i zmartwychwstał.
Muzułmanie twierdzą, że nie w ogóle nie umarł, a został uratowany przez Allaha.

Ktoś musi się tu mylić, a zatem nie każda religia jest prawdziwa.

Nie wiem po co ktoś rozsądny miałby twierdzić inaczej.

_________________
Wadą wiary jest to, że jest wiarą.
http://wiadomosci.onet.pl/2084260,12,zl ... ,item.html


Wt kwi 18, 2017 20:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Jest coś złego w mowieniu, że każda religia jest prawdzi
Jeżeli ktoś przyznaje sobie prawo do kłamstwa i nie uznaje tego za złe to przestaję uznawać to co do mnie mówi jako wiarygodne, ponieważ jego przyzwolenie na to kłamstwo wyklucza go z kręgu tych z którymi mogę wymieniać się poglądami. A tym bardziej nie mogę traktować ich jako prawdziwych.

Robek napisał(a):
glejt napisał(a):
W sensie wiary oznacza ,że to w co wierzę staje się dla mnie prawdziwe. Z definicji jako założenie. I nawet pod względem psychologicznym myśli i przekonania , które uznaję za prawdziwe (bo potwierdzone przez doświadczenie) będą zawsze domagały się ponownego potwierdzenia tego w co wierzę ( dlatego istnieje mechanizm samospełniającej się przepowiedni czyli realizacji tego w co wierzę).


Czyli jesteś w stanie uwierzyć w każdą głupote którą sobie wymyślisz.

Przede wszystkim zanim coś uznam za prawdziwe, czyli to w co „uwierzę” staram się pomyśleć czy to nie jest „głupota”. Choć muszę przyznać, że miałam wiele przypadków medycznych które były określane przez lekarzy jako medycznie niemożliwe, a które np ze względu na odczuwany ból wierzyłam, że coś jest na rzeczy i rzeczywiście było tak, że mimo iż coś miało być niemożliwe to jednak okazywało się rzeczywiste.

I rzeczywiście jeżeli jakaś opcja wydawała mi się dobra to pokładałam w nią wiarę i często realizowała się. Oraz staram się unikać wiary w coś negatywnego, bo też się realizuje. Dlatego tak usilnie zwracam uwagę na to aby przyjrzeć się własnym przekonaniom ( wierzeniom) ze względu na to iż mamy pełen wgląd w to co myślimy i uznajemy za prawdę. No może nie zawsze pełen bo wiele jest ukryte w podświadomości. Jednak to co jest ukryte i tak będzie widziane jako coś istniejące w innych. A domagające się świadectwa ,że uznajemy coś za prawdziwe- przez sam fakt emocjonalnego reagowania na to co widzimy ( przecież nie będzie reakcji gdy coś uznamy za nieprawdziwe). Dlatego takie negatywne obrazy gdy wywołują złość a są czymś o wiele mniej szkodliwym od czegoś co mnie nie porusza każą się zastanowić dlaczego tak się dzieje.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Śr kwi 19, 2017 14:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jest coś złego w mowieniu, że każda religia jest prawdzi
glejt napisał(a):
Przede wszystkim zanim coś uznam za prawdziwe, czyli to w co „uwierzę” staram się pomyśleć czy to nie jest „głupota”. Choć muszę przyznać, że miałam wiele przypadków medycznych które były określane przez lekarzy jako medycznie niemożliwe.


Niby jakie?
Czy to że ktoś wyzdrowiał, jest dla ciebie aż tak dziwne? :D

glejt napisał(a):
I rzeczywiście jeżeli jakaś opcja wydawała mi się dobra to pokładałam w nią wiarę i często realizowała się. Oraz staram się unikać wiary w coś negatywnego, bo też się realizuje.


Czyli jednocześnie pomaga ci, i Bóg i Szatan.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr kwi 19, 2017 16:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL