Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 0:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Bądź Wola Twoja versus natrętny przyjaciel 
Autor Wiadomość
Post Bądź Wola Twoja versus natrętny przyjaciel
Może ktoś może rozwiać moje wątpliwości do co wytrwałej modlitwy...

z jednej strony mamy modlitwę Ojcze Nasz gdzie poddajemy się woli Boga - z drugiej strony mamy zachętę by być jak natrętny przyjaciel łomocący w drzwi nocą i natrętna wdowa...

Kiedy przestać się modlić w konkretnej intencji?


N kwi 23, 2017 10:06
Post Re: Bądź Wola Twoja versus natrętny przyjaciel
Teresse napisał(a):
Może ktoś może rozwiać moje wątpliwości do co wytrwałej modlitwy...

z jednej strony mamy modlitwę Ojcze Nasz gdzie poddajemy się woli Boga - z drugiej strony mamy zachętę by być jak natrętny przyjaciel łomocący w drzwi nocą i natrętna wdowa...

Kiedy przestać się modlić w konkretnej intencji?

Nie przestawać.....ale oby tylko nie warunkować Boga musisz, bo jak nie, to ....odejdę, zrobię to lub owo.


N kwi 23, 2017 10:14
Post Re: Bądź Wola Twoja versus natrętny przyjaciel
Tak to sobie rozkminiam dlaczego modlitwa nie moze byc wysłuchana od razu - wiem ze to dla naszego dobra - moze modlitwa ma zajac czas i w tym czasie nie bedziemy robic zlych rzeczy.


Cz kwi 27, 2017 16:20
Post Re: Bądź Wola Twoja versus natrętny przyjaciel
A co ma znaczyć ten tytuł wątku.


Cz kwi 27, 2017 16:51

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bądź Wola Twoja versus natrętny przyjaciel
Cytuj:
z jednej strony mamy modlitwę Ojcze Nasz gdzie poddajemy się woli Boga - z drugiej strony mamy zachętę by być jak natrętny przyjaciel łomocący w drzwi nocą i natrętna wdowa...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz kwi 27, 2017 17:00
Zobacz profil
Post Re: Bądź Wola Twoja versus natrętny przyjaciel
Chodzi o słowa modlitwy Ojcze Nasz, ktore zakładają zgodę na Wolę Ojca a zachętą Jezusa by na modlitwie byc jak natrętny przyjaciel, ktory puka w drzwi nocą i prosi o chleb - co było niegrzeczne. By modlic sie i nigdy nie ustawać.
Łk:
Cytuj:
11:5- Dalej mówił do nich: Ktoś z was mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i rzecze mu: Przyjacielu! pożycz mi trzy chleby;11:6 - Albowiem przyjaciel mój przyszedł z drogi do mnie, a nie mam, co mu podać.11:7 – Lecz tamten odpowie z wewnątrz: Nie uprzykrzaj mi się; drzwi są już zamknięte, a dzieci moje są ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie.11:8 - Powiadam wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu ile potrzebuje


Cz kwi 27, 2017 17:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Bądź Wola Twoja versus natrętny przyjaciel
Hmmm... "Da mu, ile potrzebuje". Brzmi tak, jakby nie tylko "ile chce" się liczyło.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz kwi 27, 2017 18:37
Zobacz profil
Post Re: Bądź Wola Twoja versus natrętny przyjaciel
bert04 napisał(a):
Hmmm... "Da mu, ile potrzebuje". Brzmi tak, jakby nie tylko "ile chce" się liczyło.


prawda,nie zauwazylam.


Pt kwi 28, 2017 7:43

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bądź Wola Twoja versus natrętny przyjaciel
Widać że Biblia jest dobrze przemyślana...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 28, 2017 7:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 18, 2017 8:14
Posty: 3
Post Re: Bądź Wola Twoja versus natrętny przyjaciel
Teresse napisał(a):
Tak to sobie rozkminiam dlaczego modlitwa nie moze byc wysłuchana od razu - wiem ze to dla naszego dobra - moze modlitwa ma zajac czas i w tym czasie nie bedziemy robic zlych rzeczy.

Myślę, że tu bardzo, ale to bardzo uprościłaś, wręcz spłaszczyłaś powody, dla których modlitwy nie zostają wysłuchane od razu :) To nie jest po to, żeby zająć nam czas, żeby wepchnąć nas w bezrozumny kołowrotek. Przychodzi mi do głowy co najmniej kilka rozsądniejszych powodów, dlaczego Bóg nie spełnia naszych próśb od razu. Na przykład:

1. Prośba ta może tylko pozornie działać na naszą korzyść, może dla nas akurat zaplanowane jest co innego.
2. To nie jest odpowiedni moment, dla Ciebie, dla innych, może jeśli zostanie spełniona za parę tygodni, miesięcy, lat (!) to skorzysta na tym więcej osób, albo owoce tej prośby będą większe, lepsze.
3. Może kiedy prosisz nie otrzymujesz tego co chcesz, ale otrzymujesz inne dary, bądź uważna, miej to na uwadze.
4. Bóg chce od nas wiary, prosi nas o wiarę prawdziwą. Wierzysz w Boga choć Go nie widzisz. Uwierz więc, że jeśli to o co prosisz jest dla Ciebie naprawdę dobre i pożyteczne, to już to otrzymałaś, tylko jeszcze musisz poczekać, aby to zobaczyć. Nie wątp, że Ojciec da Ci to o co prosisz, (jeśli jest to z pożytkiem dla Ciebie i innych). Uwierz Mu sercem. Uwierz, że już to otrzymałaś, że góra, którą chciałaś przenieść już w tym momencie się przesuwa, choć Ty jeszcze tego nie widzisz :)
5. Może niektóre intencje wymagają większej ofiary - więcej modlitwy, postu, wyrzeczenia? Co innego modlić się: "Panie Boże, błagam, niech na tym egzaminie mi pójdzie dobrze.", a co innego: "Panie Boże, niech Kim Dzong Un się nawróci i KRLD stanie się krajem chrześcijańskim". Nie sądzisz, że druga intencja wymagałaby duuuuuużo więcej modlitwy i wyrzeczeń? ;)

To wszystko są powody, które ja mogę wymyślić, a jestem tylko człowiekiem. Bóg jest Bogiem i nie umiemy Go ogarnąć umysłem, w przeciwnym razie nie byłby Bogiem nieskończonym i wszechmogącym, prawda? Wiemy sporo o prawach, które ustalił dla naszego fizycznego, biologicznego świata, poznaliśmy wiele z nich. Ale co tak naprawdę wiemy o prawach, które ustanowił dla spraw duchowych? Ułamek. Coś tam wiemy, ale nie znamy na przykład praw rządzących modlitwą i ofiarą, Bóg nie zostawił nam "cennika". Widać uznał, że nie jest nam to potrzebne. Nie musimy tego wiedzieć :)


Śr maja 10, 2017 19:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2017 22:31
Posty: 20
Post Re: Bądź Wola Twoja versus natrętny przyjaciel
Pytanie komu ta modlitwa jest potrzebna ?
Nam czy Bogu ?


N maja 14, 2017 21:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 18, 2017 8:14
Posty: 3
Post Re: Bądź Wola Twoja versus natrętny przyjaciel
Adrian, myślę, że to jak pytanie" "Komu ta rozmowa z przyjacielem jest potrzebna? Nam czy przyjacielowi?" W sumie można się obejść bez rozmowy, jeśli masz przyjaciela, z którym rozumiesz się bez słów, ale paradoks stanowi to, że jeśli jesteście aż tak blisko, to tym bardziej chcesz z nim rozmawiać, prawda? Nawet jeśli on wie co powiesz, a Ty wiesz co on o tym pomyśli.


Cz maja 18, 2017 6:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL