Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 11:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Logistyka lokacji ludzi w Niebie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Logistyka lokacji ludzi w Niebie
Logistyka Nieba - przypomina mi się satyra Marka Twaina na ten temat.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn maja 01, 2017 11:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Logistyka lokacji ludzi w Niebie
Cytuj:
Ja wiem czego pragne, gdzie to mogę znaleźć no i to znajduje.
Więc mi nie opowiadaj że jest inaczej.

Zależy co to jest? Jeżeli jest to coś co podsuwa ci pod nos ego możesz być pewien, że gdy cie od tego całkowicie uzależni zabierze ci to i aby choć trochę tego dostawać bardzo słono będziesz musiał za to płacić.

Cytuj:
Natomiast dyskusja tutaj nie dotyczy kontaktu człowieka z Bogiem, a tego jak będzie wyglądały wzajemne relacje jednego człowieka względem drugiego człowieka.


To tu na ziemi każdy jest inny. A przecież Bóg jest sprawiedliwy i to co daje jednemu daje i wszystkim innym. Co widać w apokalipsie św Jana gdzie wszyscy odkupieni są tym samym. To tylko na tym świecie opętanym przez ego każdy musi mieć czegoś więcej ( i nie ważne czego bo w jego mniemaniu nawet posiadanie więcej nędzy i nieszczęścia jest adekwatne). A ponieważ błogosławione jest bardziej dawanie to każdy będzie chciał jak najwięcej dawać bo tylko w ten sposób będzie więcej miał.

Cytuj:
Nie wiem co to jest to całe ego,

Ego to jest taki system myślenia , który przyjąłeś za swój własny. I w systemie tym wszystko jest na odwrót odnośnie systemu myślenia Boga. W systemie myślenia ego nie może być miłości i musi królować lęk. Bo lęk jest podstawą zaprzeczającą miłości. Jednak nikt nie jest w stanie być nieustannie poddawany lękowi bo to prowadzi w prostej drodze do szaleństwa. Dlatego ego wymyśliło substytuty mające ten lęk chwilami tłumić. Po to aby zrozumiawszy ,że nie chcesz lęku nie zechciał się go pozbyć raz na zawsze.

Cytuj:
To mam się dostosować do tego całego Nieba?

Nie. Ponieważ do Królestwa Niebieskiego nie można przymusić. Trzeba go pragnąć jako coś co się ceni i co jest dla mnie pożądane a nawet upragnione. Nie można jednak wybrać czegoś czego się nie zna. Dlatego najpierw potrzeba poznać namiastkę Królestwa Niebieskiego tu na ziemi. Czegoś co ma je tu zastąpić ale jest tylko niedoskonałą i mizerna kopią. I wtedy gdy ta kopia spodoba ci się bardziej od mizernych darów ego to prawdziwe dary Królestwa zostaną przyjęte przez ciebie z wielka radością ( bo przewyższą to co jest jego namiastką).

Cytuj:
Wiem jaki jestem, i czego mi do szczęścia potrzeba.
Niczego tu już nie musze szukać.

Wiesz tylko to co pozwala ci „widzieć” i rozumieć ego. Opętany przez ego umysł dokonuje projekcji na zewnątrz, tego czego nie chce. Ale projekcje nie są prawdziwe co raczej wie każdy psycholog i w tym znaczeniu poznanie tego jest jednym ze znaczeń „prawda was wyzwoli”

Cytuj:
Sam sobie zła nie czynie, więc się tutaj tak nie rozpędzaj.

Tu też jesteś oszukiwany. Bo nie znając wszystkich funkcji umysłu ani jego roli w tym świecie a przede wszystkim tego, że istnieje tylko jeden nieopętany i niepodzielony umysł. Działasz ponownie z płaszczyzny odwróconej do góry nogami a wszelkie próby odwrócenia jej na właściwy plan powodują zawsze pozorne zachwianie równowagi. Lecz nie może być bardziej niestabilna i pozbawiona równowagi płaszczyzna jak właśnie postawiona do góry nogami.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Pn maja 01, 2017 13:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Logistyka lokacji ludzi w Niebie
medieval_man napisał(a):
Owszem.
Nawet czyniąc, choćby najdrobniejsze zło innym, sobie czynisz zło.
Twój przykład z lubieniem okradania innych ludzi jest właśnie takim przykładem czynienia zła sobie.
Okradając innych, choćby na drobiazgi, nie tylko im wyrządzasz zło, ale sam się z złu zanurzasz.


Jeśli kogoś okradłem, i jednocześnie nikt mnie na tej kradzieży nie złapał, ani mnie nikt nie widział jak kradłem.
To w jaki sposób przez taką kradzież sobie zaszkodziłem? co mi się takiego złego stało?

glejt napisał(a):
Zależy co to jest? Jeżeli jest to coś co podsuwa ci pod nos ego możesz być pewien, że gdy cie od tego całkowicie uzależni zabierze ci to i aby choć trochę tego dostawać bardzo słono będziesz musiał za to płacić.


I tak już za to płace, w końcu mało jest używek które można dostać całkowicie za darmo.

glejt napisał(a):
To tu na ziemi każdy jest inny. A przecież Bóg jest sprawiedliwy i to co daje jednemu daje i wszystkim innym. Co widać w apokalipsie św Jana gdzie wszyscy odkupieni są tym samym. To tylko na tym świecie opętanym przez ego każdy musi mieć czegoś więcej ( i nie ważne czego bo w jego mniemaniu nawet posiadanie więcej nędzy i nieszczęścia jest adekwatne). A ponieważ błogosławione jest bardziej dawanie to każdy będzie chciał jak najwięcej dawać bo tylko w ten sposób będzie więcej miał.


To przez nieskończoność będę tylko dawał i dawał?

glejt napisał(a):
Nie. Ponieważ do Królestwa Niebieskiego nie można przymusić. Trzeba go pragnąć jako coś co się ceni i co jest dla mnie pożądane a nawet upragnione. Nie można jednak wybrać czegoś czego się nie zna. Dlatego najpierw potrzeba poznać namiastkę Królestwa Niebieskiego tu na ziemi.


Co to ta namiastka Królestwa Niebieskiego?

glejt napisał(a):
Wiesz tylko to co pozwala ci „widzieć” i rozumieć ego. Opętany przez ego umysł dokonuje projekcji na zewnątrz, tego czego nie chce. Ale projekcje nie są prawdziwe co raczej wie każdy psycholog i w tym znaczeniu poznanie tego jest jednym ze znaczeń „prawda was wyzwoli”


Powtórze po raz kolejny, wiem czego chce i co jest mi do szczęścia potrzebne, więc nie wymyślaj głupot że coś mnie opętało.
I tutaj zaczynasz mnie nawet tak trochę obrażać, jakbym to nie posiadał rozumu za pomocą którego bym był w stanie ocenić, co jest mi do szczęścia potrzebne, a co już nie za bardzo.

glejt napisał(a):
Tu też jesteś oszukiwany. Bo nie znając wszystkich funkcji umysłu.


To mówisz, że nie jestem w stanie racjonalnie myśleć?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn maja 01, 2017 15:10
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Logistyka lokacji ludzi w Niebie
Robek napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Owszem.
Nawet czyniąc, choćby najdrobniejsze zło innym, sobie czynisz zło.
Twój przykład z lubieniem okradania innych ludzi jest właśnie takim przykładem czynienia zła sobie.
Okradając innych, choćby na drobiazgi, nie tylko im wyrządzasz zło, ale sam się z złu zanurzasz.


Jeśli kogoś okradłem, i jednocześnie nikt mnie na tej kradzieży nie złapał, ani mnie nikt nie widział jak kradłem.
To w jaki sposób przez taką kradzież sobie zaszkodziłem? co mi się takiego złego stało?

Zostałeś złodziejem.
Nie przeszkadza ci to?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn maja 01, 2017 17:08
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Logistyka lokacji ludzi w Niebie
Cytuj:
To mówisz, że nie jestem w stanie racjonalnie myśleć?

Pomijając fakt, że nie potrafisz zauważyć faktu iż sprzeczne fakty nie mogą być jednocześnie świadectwem prawdy ( brak znajomości logiki?). To sam fakt, że chlubisz się iż kradnąc nie zostałeś przyłapany nie zdając sobie sprawy z tego iż może zaistnieć okoliczność , która to pozwoli wykryć tą kradzież oraz, że twoje "bezpieczeństwo" zostało naruszone ponieważ takich sprytnych jak ty może być więcej i już choćby z własnego doświadczenia wiesz, że to jest absolutna prawda i możesz być zarówno okradziony jak i wykryty. I możesz oszukiwać się ,że jesteś spokojny ale to tylko pozór.
Podstawą jednak racjonalnego myślenia jest poznać wszystkie składniki mówiące o prawdzie po to aby działać logicznie a nie w sposób szalony ( bo szaleństwo nie pozwala mi przyjąć tych elementów , które są zbyt niewygodne bo napawają mnie lękiem).

Ps Tak, nie tylko, że nie myślisz racjonalnie. Ty w ogóle nie myślisz. Bo takiego myślenie nia można nazywać myśleniem. Najwyżej majaczeniem chorego umysłu.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Pn maja 01, 2017 17:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Logistyka lokacji ludzi w Niebie
glejt napisał(a):
Pomijając fakt, że nie potrafisz zauważyć faktu iż sprzeczne fakty nie mogą być jednocześnie świadectwem prawdy.


O jakich sprzecznych faktach mówisz?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn maja 01, 2017 20:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Logistyka lokacji ludzi w Niebie
Sprzeczne w nauczaniu. Bo identyfikując się z egoistycznym ego ( szatanem) wszystko co jest nauczane przez Jezusa jest interpretowane opacznie czyli sprzecznie a tym samym prowadzące na manowce.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Wt maja 02, 2017 11:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Logistyka lokacji ludzi w Niebie
glejt napisał(a):
inni to tylko inna forma fizyczna ciebie

CO?!

glejt napisał(a):
istnieje tylko jeden nieopętany i niepodzielony umysł

CO?!

Glejt, jaki Ty system światopoglądowy reprezentujesz? Za rzadko zaglądam na forum, by znać większość użytkowników, dlatego pozwalam sobie „pójść na łatwiznę” i się zapytać.

W każdym razie, jeśli to jest chrześcijaństwo, to ktoś z nas, ja albo Ty, nie rozumie chrześcijaństwa.

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Śr maja 03, 2017 14:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Logistyka lokacji ludzi w Niebie
gaazkamm napisał(a):
glejt napisał(a):
inni to tylko inna forma fizyczna ciebie

CO?!

glejt napisał(a):
istnieje tylko jeden nieopętany i niepodzielony umysł

CO?!

Glejt, jaki Ty system światopoglądowy reprezentujesz? Za rzadko zaglądam na forum, by znać większość użytkowników, dlatego pozwalam sobie „pójść na łatwiznę” i się zapytać.

W każdym razie, jeśli to jest chrześcijaństwo, to ktoś z nas, ja albo Ty, nie rozumie chrześcijaństwa.


Uściślę: Z tego co wiem, to nie jest chrześcijaństwo. Jeśli jednak się mylę, to bardzo chciałbym dowiedzieć się, że się mylę (i który Kościół tego naucza).

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Śr maja 03, 2017 14:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Logistyka lokacji ludzi w Niebie
gaazkamm napisał(a):
Uściślę: Z tego co wiem, to nie jest chrześcijaństwo. Jeśli jednak się mylę, to bardzo chciałbym dowiedzieć się, że się mylę (i który Kościół tego naucza).


Za kogo się uznaje "glejt" to ja nie wiem, ale pamiętam że kiedyś mówiła że nie uznaje istnienia Trójcy Świętej, i to w tym sensie że Jezus nie jest Bogiem takim jak Bóg Ojciec, więc widać że u glejta jest taka własna wersja chrześcijaństwa.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr maja 03, 2017 15:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Logistyka lokacji ludzi w Niebie
Robek proszę cię odpowiadaj w swoim imieniu. Bo nie rozumiejąc co piszę, wszystko przekręcasz. Nie mówiąc już o tym, że boisz się udzielać prawdziwych odpowiedzi ( na postawione pytania) tak aby na tę odpowiedź udzielać ci poprawnej odpowiedzi.

Cytuj:
Inni to tylo inna forma fizyczna ciebie

W Prawdzie, czyli w przeciwieństwie tego czym jesteśmy obecnie, jesteśmy jednym w Chrystusie. Jesteśmy zatem jednym duchem Chrystusa a ciało jakie przyjmujemy jest przejściowe. I tak jak to mówili apostołowie nie ma kobiety, niewolnika, dziecka... Jednak fizyczne ciało musi coś postrzegać a postrzega to w co wierzy.
Tak jak na początku był Adam i Ewa jako jedno. Tak jak w krzewie winnym są latorośle ale krzew jest jeden.

Cytuj:
istnieje tylko jeden nieopętany i niepodzielony umysł

Dla każdego kto chce rozsądnie i mądrze myśleć jest to umysł Ducha św. Dla tych co wolą opętać się oddzielnemu umysłowi ( znajdującemu się w mózgu -egoistycznemu ego) Duch śwjest niedostępny. a jego myślenie za pomocą tzw mózgu jest udawaniem myślenia łagodnie określając.

Ps Rzeczywiście Chrześcijaństwo pojmuję bardziej radykalnie i konsekwentnie.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Pt maja 05, 2017 12:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Logistyka lokacji ludzi w Niebie
glejt napisał(a):
Robek proszę cię odpowiadaj w swoim imieniu. Bo nie rozumiejąc co piszę, wszystko przekręcasz. Nie mówiąc już o tym, że boisz się udzielać prawdziwych odpowiedzi ( na postawione pytania) tak aby na tę odpowiedź udzielać ci poprawnej odpowiedzi.


Ja jedynie powtarzam te twoje mądrości, które nie raz tutaj opowiadałaś :-D

glejt napisał(a):
Jednak fizyczne ciało musi coś postrzegać a postrzega to w co wierzy.


Fizyczne ciało postrzega to co widzi, a nie to w co wierzy.

glejt napisał(a):
Dla każdego kto chce rozsądnie i mądrze myśleć jest to umysł Ducha św. Dla tych co wolą opętać się oddzielnemu umysłowi ( znajdującemu się w mózgu -egoistycznemu ego) Duch śwjest niedostępny. a jego myślenie za pomocą tzw mózgu jest udawaniem myślenia łagodnie określając.


Widze że promujesz nieużywanie mózgu :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 05, 2017 15:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Logistyka lokacji ludzi w Niebie
Pisząc tytuł tego tematu miałem bardziej na myśli jak np ludzie w Niebie są rozlokowani tzn czy są jakieś wydzielone odległości w których przebywają dajmy na to jakaś odległość, która dzieli poszczególnych ludzi, oczywiście matematyka i odległości w metrach nie to mam na myśli, bo pewnie fizyka tamtego miejsca wykracza poza jakiekolwiek ramy znane tu na Ziemi.
Ciekawe czy Niebo jest miejscem nieskończonym powierzchniowo czy może jednak ma jakieś granice? I czy z każdego punktu widać Boga Ojca? Czy szczęście w Niebie to takie jakby siedzenie niczym Budda i rozkoszowanie się wszechobecną miłością? Takie pytania często mnie nurtują dlatego założyłem ten temat choć tak naprawdę i tak niczego się nie dowiem, bo nikt tam nie był z nas i nikt z tamtą nie wrócił żeby opowiedzieć.


Pt maja 05, 2017 21:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Logistyka lokacji ludzi w Niebie
Glejt, jeśli mogę prosić, odpowiedz mi.

• Do jakiego Kościoła należysz, jeśli do jakiegokolwiek?
• Czy może do żadnego, a raczej starasz się dochodzić do prawdy samodzielnie?
• Czy te Twoje doktryny, jakie wymieniłem, wymyśliłeś/aś sam/a na podst. Twojej własnej interpretacji Pisma Św., czy raczej ktoś Ci je przekazał? Jeśli tak, to kto?

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


So maja 06, 2017 10:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 07, 2012 8:14
Posty: 238
Post Re: Logistyka lokacji ludzi w Niebie
Hufce napisał(a):
Pisząc tytuł tego tematu miałem bardziej na myśli jak np ludzie w Niebie są rozlokowani tzn czy są jakieś wydzielone odległości w których przebywają dajmy na to jakaś odległość, która dzieli poszczególnych ludzi, oczywiście matematyka i odległości w metrach nie to mam na myśli, bo pewnie fizyka tamtego miejsca wykracza poza jakiekolwiek ramy znane tu na Ziemi.
Ciekawe czy Niebo jest miejscem nieskończonym powierzchniowo czy może jednak ma jakieś granice? I czy z każdego punktu widać Boga Ojca? Czy szczęście w Niebie to takie jakby siedzenie niczym Budda i rozkoszowanie się wszechobecną miłością? Takie pytania często mnie nurtują dlatego założyłem ten temat choć tak naprawdę i tak niczego się nie dowiem, bo nikt tam nie był z nas i nikt z tamtą nie wrócił żeby opowiedzieć.



Może spełnia warunki tej ustawy ???

Kod:
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
z dnia 12 kwietnia 2002 r. (Dz.U. Nr 75, poz. 690)


So maja 06, 2017 11:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL