Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 16:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Przepychanki wydzielone z wątku o działaniu Ducha Św. 
Autor Wiadomość
Post Przepychanki wydzielone z wątku o działaniu Ducha Św.
Marek_Piotrowski napisał(a):
Kael napisał(a):
Twoja teza, ze spoczynek zostal oceniony negatywnie (czyli niby co? zakazany?) w zestawieniu z tym, co pisze medieval, jest jakby...twoja teza..

Specjalnie dla Kael, której - jak widać - nie chciało się przeczytać wątku od poczatku (albo udaje że nie czytała) - powtarzam fragment tego, co przytaczałem z dokumentów (po więcej odsyłam do lektury wątku):

"Dokumenty z Malines", Dokument II ("Ekumenizm a Odnowa Charyzmatyczna") Rozdział V
---------------------------------------------------------------------------------------
"Jak już powiedzieliśmy, zjawisko to jest niekoniecznie pochodzenia religijnego. Tego rodzaju utraty świadomości powtarzają się regularnie na festiwalach muzyki pop i koncertach rockowych. Nie dysponujemy więc żadnymi powodami, dla których mielibyśmy przypisywać je bezpośredniej interwencji Ducha Świętego.
Podsumowując, należałoby się przyłączyć do wszystkich tych biskupów, którzy mówiąc o Odnowie ostrzegają przed przesadnym emocjonalizmem i doszukiwaniem się na siłę zdarzeń nadprzyrodzonych; ważne jest też, by liderzy Odnowy nie zajmowali się tego rodzaju pseudomistycznymi zjawiskami, które skompromitowałyby ją tylko, w wypadku gdyby na szeroką skalę zaczęto je w niej praktykować.


W II rozdziale stwierdzono, że tradycja chrześcijańska nie pozwala utożsamić analizowanego fenomenu z spoczynkiem duszy czy też modlitwą odpocznienia.

W III rozdziale następuje ostrzeżenie przed uproszczeniami w stosowaniu reguły "drzewo poznaje się po owocach" oraz zalecenie, aby traktować zjawisko upadku jako naturalne (tzn. ludzkie, a nie nadnaturalne) aż do udowodnienia czegoś przeciwnego.

"Wziąwszy pod uwagę istniejące ryzyko dewiacji, bardzo ostrożną postawę pasterzy Kościoła, na koniec fakt, że życie charyzmatyczne nie jest uzależnione od spoczynku w Duchu, korzystniejszym wydaje nam się nie wprowadzanie lub nie sprzyjanie temu zjawisku w katolickiej Odnowie Charyzmatycznej"

(Ciekawe, czy i autorom Dokumentów z Malines zarzuci Medieval Man "brak argumentów"...)

Komisja Badań Teologicznych i Duszpasterskich Kościoła w Irlandii - opinię tę przytacza aprobująco kard. Leon Suenens, wielki krzewiciel Odnowy i jej opiekun za pontyfikatów Pawła VI i JPII zaleca:
  • Odradzamy tworzenie okoliczności, w których zjawisko mogłoby się pojawić.
  • Nie zapraszamy duchownych, których modlitwa lub nauczanie są związane z tym zjawiskiem.


I wszystko Marku się zgadza, bo jak wielkie eminencje kościelne, miały by zatwierdzić działanie Ducha Świętego?
Przecież wszelki patent na zbawienie , na odpuszczanie grzechów, na wiarę ludzi przejął tylko Kościół. Gdyby zatwierdził działanie Ducha Świętego, czy to podczas upadków, czy w życiu codziennym człowieka, to automatycznie umniejszył by swoją rolę i władzę nad tymi biednymi owieczkami prowadzonymi na rzeź. Kościół odrzuca bezpośrednie działanie Boga przez Ducha Świętego na życie człowieka. Pragnął sam zawładnąć duszami ludzkimi i nawet wpoić im świadomość o swojej nieomylności.


Śr cze 07, 2017 10:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Kiedy możemy mówić o spoczynku w Duchu Świętym?
@wybrana, włączenie się w rozmowę o spoczynkach na poziomie prezentowanego przez Ciebie prymitywnego antyklerykalizmu, to jeszcze jeden (jakże wartościowy) aspekt :)

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr cze 07, 2017 10:08
Zobacz profil
Post Re: Kiedy możemy mówić o spoczynku w Duchu Świętym?
chwat napisał(a):
@wybrana, włączenie się w rozmowę o spoczynkach na poziomie prezentowanego przez Ciebie prymitywnego antyklerykalizmu, to jeszcze jeden (jakże wartościowy) aspekt :)


Prawda czasem jest bolesna, ale nic nie jest wstanie jej zagłuszyć .


Śr cze 07, 2017 10:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Kiedy możemy mówić o spoczynku w Duchu Świętym?
Ach jakże dobrze Cię rozumiem.

@wybrana oskarża kler o kneblowanie Ducha Świętego, ale już kler który praktykuje spoczynki to już wg @wybranej nie kler, no bo kler musi być tylko niedobry.

Gdyby kler okazał się dobry i dokonywał spoczynków, no to oczywiście nie pasowałby do "bolesnej prawdy o klerze" objawianej przez @wybraną. :)

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr cze 07, 2017 10:21
Zobacz profil
Post Re: Kiedy możemy mówić o spoczynku w Duchu Świętym?
wybrana napisał(a):
chwat napisał(a):
@wybrana, włączenie się w rozmowę o spoczynkach na poziomie prezentowanego przez Ciebie prymitywnego antyklerykalizmu, to jeszcze jeden (jakże wartościowy) aspekt :)


Prawda czasem jest bolesna, ale nic nie jest wstanie jej zagłuszyć .

Prawda nigdy nie zasadzała sie i nie zasadza na durnych pomówieniach.
I nie Tobie rozprawiać o prawdzie, w sytuacji gdy na kilkakrotne zapytania nie chcesz udzielić odpowiedzieć do jakiego należysz Kościoła/zboru.


Śr cze 07, 2017 10:30
Post Re: Kiedy możemy mówić o spoczynku w Duchu Świętym?
Alus napisał(a):
wybrana napisał(a):
chwat napisał(a):
@wybrana, włączenie się w rozmowę o spoczynkach na poziomie prezentowanego przez Ciebie prymitywnego antyklerykalizmu, to jeszcze jeden (jakże wartościowy) aspekt :)


Prawda czasem jest bolesna, ale nic nie jest wstanie jej zagłuszyć .

Prawda nigdy nie zasadzała sie i nie zasadza na durnych pomówieniach.
I nie Tobie rozprawiać o prawdzie, w sytuacji gdy na kilkakrotne zapytania nie chcesz udzielić odpowiedzieć do jakiego należysz Kościoła/zboru.


Ciągle zadajesz mi to pytanie, a ja przecież już wielokrotnie na nie odpowiedziałam.
W temacie przeze mnie utworzonym - moje świadectwo uzdrowienia możesz dużo poczytać.
Przez 53 lata należałam do KK, na obecnie już tylko należę do Kościoła Jezusa Chrystusa, którego Jezus jest KAMIENIEM WĘGIELNYM. Żeby być członkiem Kościoła Jezusa Chrystusa ,nie trzeba być dopisanym do określonego zboru. Jaki jest Kościół Jezusa Chrystusa możesz poczytać w utworzonym przeze mnie temacie - Prawdziwy Kościół.
Człowiek jest Świątynią Boga, a jego serce Jej Ołtarzem. Albo pragniemy, by Bóg mieszkał w nas, albo Go odrzucamy.
Nie przez zbór będziesz zbawiona, ale przez wiarę, czyli osobistą więź z Bogiem.


Śr cze 07, 2017 10:58
Post Re: Kiedy możemy mówić o spoczynku w Duchu Świętym?
Cytuj:
Prawda czasem jest bolesna, ale nic nie jest wstanie jej zagłuszyć .

Cytuj:
Prawda nigdy nie zasadzała sie i nie zasadza na durnych pomówieniach.
I nie Tobie rozprawiać o prawdzie, w sytuacji gdy na kilkakrotne zapytania nie chcesz udzielić odpowiedzieć do jakiego należysz Kościoła/zboru.


Cytuj:
Ciągle zadajesz mi to pytanie, a ja przecież już wielokrotnie na nie odpowiedziałam.


W temacie przeze mnie utworzonym - moje świadectwo uzdrowienia możesz dużo poczytać.
Przez 53 lata należałam do KK, na obecnie już tylko należę do Kościoła Jezusa Chrystusa, którego Jezus jest KAMIENIEM WĘGIELNYM. Żeby być członkiem Kościoła Jezusa Chrystusa ,nie trzeba być dopisanym do określonego zboru. Jaki jest Kościół Jezusa Chrystusa możesz poczytać w utworzonym przeze mnie temacie - Prawdziwy Kościół.
Człowiek jest Świątynią Boga, a jego serce Jej Ołtarzem. Albo pragniemy, by Bóg mieszkał w nas, albo Go odrzucamy.
Nie przez zbór będziesz zbawiona, ale przez wiarę, czyli osobistą więź z Bogiem.

"Do konkretnego zboru" - pytanie nadał aktualnie, bo nigdzie nie określiłaś konkretnego zboru do którego przynależysz, wypisujesz jedynie mentorskie pouczenia.
A to Twoje cudowne uzdrowienie i upadki w Duchu Świętym to podczas Mszy w kościele czy Wieczerzy w zborze?


Śr cze 07, 2017 11:05
Post Re: Kiedy możemy mówić o spoczynku w Duchu Świętym?
Ktora to wiez wybrana potwierdzasz zyciem w konkretnej wspolnocie miejsca. A nie w duchowych uniesieniach w internecie.
I krytykanctwem wspolnoty,z ktora nic ciebie juz nie laczy.


Śr cze 07, 2017 11:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Kiedy możemy mówić o spoczynku w Duchu Świętym?
Właśnie o krytykowanie tu chodzi, to jest jedyne co łączy.
Jezus jest pustym słowem, którym zagłusza się wyrzuty sumienia. Już nie miłość do bliźniego jest tym co łączy, ale nienawiść do bliźniego, czyli do KK.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr cze 07, 2017 11:15
Zobacz profil
Post Re: Kiedy możemy mówić o spoczynku w Duchu Świętym?
chwat napisał(a):
Właśnie o krytykowanie tu chodzi, to jest jedyne co łączy.
Jezus jest pustym słowem, którym zagłusza się wyrzuty sumienia. Już nie miłość do bliźniego jest tym co łączy, ale nienawiść do bliźniego, czyli do KK.


Tak pięknie piszesz o miłości. Gdy ktoś ma miłość do bliźniego, to jest zatroskany o jego wiarę, bo w tym przejawia się miłość - właśnie w trosce.
Gdy ktoś kocha swój Kościół, to pragnie, by jego Kościół był święty, by grzeszność w nim nie królowała, bo grzeszny Kościół wyrządza duży ogrom krzywdy.
Ja pragnę być nadal w KK, ale nie mogę nadal uczestniczyć w tym nierządzie duchowym.


Śr cze 07, 2017 11:32
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Czy KK odrzuca działanie Ducha Św. w codziennym życiu?
wybrana, nadal nie zastanawiasz się na tym, co piszesz. Brak uznania "upadków" za działanie Ducha Świętego nie oznacza, że KK w ogóle odrzuca działanie Ducha Świętego w codziennym życiu. To, co twierdzisz, nie ma żadnego sensu. Piszesz w sposób grafomański, bezrefleksyjnie przelewając myśli na papier (tutaj na klawiaturę). Tak się normalnie rozmawiać nie da.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr cze 07, 2017 11:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Kiedy możemy mówić o spoczynku w Duchu Świętym?
wybrana napisał(a):
chwat napisał(a):
Właśnie o krytykowanie tu chodzi, to jest jedyne co łączy.
Jezus jest pustym słowem, którym zagłusza się wyrzuty sumienia. Już nie miłość do bliźniego jest tym co łączy, ale nienawiść do bliźniego, czyli do KK.

Tak pięknie piszesz o miłości. Gdy ktoś ma miłość do bliźniego, to jest zatroskany o jego wiarę, bo w tym przejawia się miłość - właśnie w trosce.
Gdy ktoś kocha swój Kościół, to pragnie, by jego Kościół był święty, by grzeszność w nim nie królowała, bo grzeszny Kościół wyrządza duży ogrom krzywdy.
Ja pragnę być nadal w KK, ale nie mogę nadal uczestniczyć w tym nierządzie duchowym.
Jak to, pragniesz być w nierządzie?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr cze 07, 2017 11:53
Zobacz profil
Post Re: Czy KK odrzuca działanie Ducha Św. w codziennym życiu?
wybrana napisał(a):
No właśnie, nawiązując do tematu, jak KK widzi działanie bezpośrednie Boga przez Ducha Świętego na zwykłego człowieka?
Czy Duch Święty ma czynny udział w naszym codziennym życiu? czy czujemy Jego działanie w naszych myślach, pragnieniach, zdarzeniach?
Czy Duch Święty działa tylko w Kościele, czy również poza Kościołem - tak na co dzień, zawsze i wszędzie?
Co o tym sądzicie?


@chwat, liczę na twoją odpowiedz na te pytania.


Śr cze 07, 2017 11:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy KK odrzuca działanie Ducha Św. w codziennym życiu?
A ja liczę na Twoje wyjaśnienie bezsensownych haseł

______________________
O działaniu DŚ w Kościele można (i trzeba) doinformować się z oficjalnych źródeł, a nie z czyichś opinii

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr cze 07, 2017 12:00
Zobacz profil
Post Re: Czy KK odrzuca działanie Ducha Św. w codziennym życiu?
chwat napisał(a):

______________________
O działaniu DŚ w Kościele można (i trzeba) doinformować się z oficjalnych źródeł, a nie z czyichś opinii


Ale ja pytałam o działanie Ducha Świętego w naszym codziennym życiu.
Działa, czy nie?


Śr cze 07, 2017 12:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL