Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 6:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Co z tymi bogami ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2015 8:39
Posty: 48
Post Re: Co z tymi bogami ?
RycerzBoży napisał(a):
Marlow napisał(a):
RycerzBoży napisał(a):

No najlepiej obdarzyć epitetem, przylepić etykietkę i załatwione. Uciekamy do mamusi. A może Pan moderator pomoże i skasuje wątek. Nie masz żadnych argumentów i tymi swoimi frazesami próbujesz nieudolnie ukryć swoją ignorancję. :badgrin:


Drogie dziecko neostrady, odpowiedź już dostałeś, twoja reakcja była typiczna: "bełkot o spacerze" itd.
Nie pozostało ci nic innego, jak ronić teraz krokodyle łzy.


Skąd wiesz, że mam neostradę ? Wogóle co masz do neostrady ? Gimnazjum, dziecko neostrady - masz bardzo małe narzędzia rażenia. Gościu to tak jak byś przeciwko stadu islamistów wyszedł ze śrubokrętem. :|


Sprawdź może drogie dziecko, co się kryje pod "dziecko neostrady"; synonimy itd.
Choć obawiam się, że w twoim wypadku nie wiele to pomoże.
Byłbym zapomniał:
"Granice mojego języka są granicami mojego świata"
W twoim wypadku 10/10
Zapewne nadal nie rozumiesz, to żeby zaoszczędzićł forum twoich krokodylich łez:
- w paleo hebrajskim nie ma "istnieć".
"Być" w połączeniu z negacją też "pracuje" dość specyficznie.
To raz.
A dwa: wielobóstwo ludu Izraela było i jest powszechnie znane ( ot taka czysto ludzka specyfika), a wiedza nasza płynie min z ksiąg, z których, wyświechtanymi cytatami szermujesz.

_________________
Otóż jeszcze tej samej nocy, znalazłem się w zgoła odmiennych okolicznościach...


Pn cze 12, 2017 22:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 05, 2017 20:05
Posty: 85
Post Re: Co z tymi bogami ?
Myślę, że 10 latka byłoby trudniej sprowokować niż ciebie. "wielobóstwo ludu Izraela było i jest powszechnie znane ( ot taka czysto ludzka specyfika)" - takim frazesem chcesz załatwić sprawę ? Jeśli przeczytasz cytaty z Pisma Świętego które zacytowalem na wstępie to zobaczysz, że wielobóstwo to nie "ludzka specyfika" tylko ...boska.


Pn cze 12, 2017 23:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2015 8:39
Posty: 48
Post Re: Co z tymi bogami ?
RycerzBoży napisał(a):
Myślę, że 10 latka byłoby trudniej sprowokować niż ciebie. "wielobóstwo ludu Izraela było i jest powszechnie znane ( ot taka czysto ludzka specyfika)" - takim frazesem chcesz załatwić sprawę ? Jeśli przeczytasz cytaty z Pisma Świętego które zacytowalem na wstępie to zobaczysz, że wielobóstwo to nie "ludzka specyfika" tylko ...boska.


Tia, drogie dziecko neostrady , wróć jednak do tego gimnazjum, tam ci będą bić brawo na takie wiekopomne stwierdzenia.
Gramatyka. Ot co. Patrz " po pierwsze" w moim wcześniejszym wpisie - jak już oczywiście zrobisz postępy w edukacji.
Tak jak wcześniej wspomniałem temat do zamknięcia.

_________________
Otóż jeszcze tej samej nocy, znalazłem się w zgoła odmiennych okolicznościach...


Ostatnio edytowano Pn cze 12, 2017 23:17 przez Marlow, łącznie edytowano 1 raz



Pn cze 12, 2017 23:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Co z tymi bogami ?
Marlow, on się tak rzuca, bo ma za mało wiedzy ogólnej, by zrozumieć Twoją odpowiedź. Stąd wydaje mu się nie na temat.
Tak to jest, jak dzieciom wydaje się, że wszystko wiedza lepiej :)
Szkoda Twojego wysiłku.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn cze 12, 2017 23:15
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2015 8:39
Posty: 48
Post Re: Co z tymi bogami ?
Ale ja się nie wysiliłem specjalnie, a takie połajanki z średnio rozgarniętymi prowokatorami czasami nawet bywają zabawne - przynajmniej mi się tak wydaje.;-)

_________________
Otóż jeszcze tej samej nocy, znalazłem się w zgoła odmiennych okolicznościach...


Pn cze 12, 2017 23:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: Co z tymi bogami ?
Ej koledzy powyżej. Przeczytałem ten wątek. Kolega Marlow:
"Coś ostatnio wysyp różnej maści przebierańców.
Tym razem kolejny tytan intelektu, który po przeklejeniu wyświechtanych cytatów ze skarbnicy ateistycznych mundrości będzie dowodził jaki to on postempowy.
Dwa słowa: temat do zamknięcia."

Kolego zacząłeś utarczki słowne i poległeś z gimnazjalistą. Nie potrafiłeś merytorycznie odnieść się do jego wypowiedzi i ograniczałeś się jedynie do epitetów. Wstyd. Mam wrażenie, że tworzycie zaklęty krąg tych, którzy "wiedzą" - co uświadomił mi kolega Piotrowski. Tymczasem nie potraficie odpowiedzieć 10 latkowi który umie czytać i przeczytał cytaty z Biblii. Wstyd....


Wt cze 13, 2017 17:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Co z tymi bogami ?
KotSyberyjski napisał(a):
Kolego zacząłeś utarczki słowne i poległeś z gimnazjalistą.

Sofizmat fałszywego zwycięstwa? Ziew, ograny chwyt.

Cytuj:
Nie potrafiłeś merytorycznie odnieść się do jego wypowiedzi i ograniczałeś się jedynie do epitetów.

Oj potrafił. To, że ani kolega Rycerz ani kolega Kot nie widzieli merytorycznych argumentów świadczy na niekorzyść tych obu userów. Gdyby wczytali się w teksty Marlowa, wykorzystaliby okazję na poszerzenie horyzontów wiedzy. A tak...

Cytuj:
Wstyd. Mam wrażenie, że tworzycie zaklęty krąg tych, którzy "wiedzą" - co uświadomił mi kolega Piotrowski.

Owszem, czasem reagujemy z irytacją na te same bzdurne wrzuty, które już 5-10-15 lat temu widzieliśmy. Czasem też cierpliwości nie starcza, jeżeli kolejny "odkrywca" staje w postawie, że on nas maluczkich oświeci. Więc tacy "oświeceniowcy" zbierają co sieją.

Cytuj:
Tymczasem nie potraficie odpowiedzieć 10 latkowi który umie czytać i przeczytał cytaty z Biblii. Wstyd....

Umiejętność czytania i cytowania to fajna rzecz. Lepsza jest jednak umiejętność czytania ze zrozumieniem. Być może dojdziecie kiedyś do tego.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt cze 13, 2017 17:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2015 8:39
Posty: 48
Post Re: Co z tymi bogami ?
KotSyberyjski napisał(a):

Kolego zacząłeś utarczki słowne i poległeś z gimnazjalistą. Nie potrafiłeś merytorycznie odnieść się do jego wypowiedzi i ograniczałeś się jedynie do epitetów. Wstyd. Mam wrażenie, że tworzycie zaklęty krąg tych, którzy "wiedzą" - co uświadomił mi kolega Piotrowski. Tymczasem nie potraficie odpowiedzieć 10 latkowi który umie czytać i przeczytał cytaty z Biblii. Wstyd....


chlip, chlip, chlip.
Niniejszym serdecznie dziękuję za uświadomienie mi mojej niezmierzonej ignorancji na całej szerokości frontu... chlip, chlip.
Muszę teraz poszukać jakiegoś dobrego psychoanalityka z wygodną kozetką, by w ten sposób godnie przepracować tę jakże bolesną, acz wyzwoleńczą jak sądzę, traumę.

Mam nadzieję, że to niezwykłe doświadczenie pozwoli mi zostać w przyszłości pelnoprawnym ateizdom, psincistom i wielkim obstruktorem.

_________________
Otóż jeszcze tej samej nocy, znalazłem się w zgoła odmiennych okolicznościach...


Wt cze 13, 2017 19:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Co z tymi bogami ?
Marlow napisał(a):
Mam nadzieję, że to niezwykłe doświadczenie pozwoli mi zostać w przyszłości pelnoprawnym ateizdom, psincistom i wielkim obstruktorem.


Ech Marlow, Ty swoją drogą mogłeś zaznaczyć, że cytujesz 1 Kor 8. Przepraszam bardzo, pierwszy list do Koryntian. Z tego rozdział ósmy. Autorstwa Pawła. Apostoła. Tego jednego świętego tam, parę listów pisał.

Bo wiesz, tania radocha tanią radochą, ale czytelnicy tego skromnego forum to może być dzieci... fejsa i snapa*, też nie poznają, jeżeli memu z tego nie zrobisz.



*swoją drogą jesteś stary, jeżeli dzieciaki nie wiedzą, co to jest "dziecko neostrady". Jeszcze parę lat, a nawet "gimbaza" już się nie będzie kojarzyć.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt cze 13, 2017 19:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2015 8:39
Posty: 48
Post Re: Co z tymi bogami ?
bert04 napisał(a):
Marlow napisał(a):
Mam nadzieję, że to niezwykłe doświadczenie pozwoli mi zostać w przyszłości pelnoprawnym ateizdom, psincistom i wielkim obstruktorem.


Ech Marlow, Ty swoją drogą mogłeś zaznaczyć, że cytujesz 1 Kor 8. Przepraszam bardzo, pierwszy list do Koryntian. Z tego rozdział ósmy. Autorstwa Pawła. Apostoła. Tego jednego świętego tam, parę listów pisał.

Bo wiesz, tania radocha tanią radochą, ale czytelnicy tego skromnego forum to może być dzieci... fejsa i snapa*, też nie poznają, jeżeli memu z tego nie zrobisz.



*swoją drogą jesteś stary, jeżeli dzieciaki nie wiedzą, co to jest "dziecko neostrady". Jeszcze parę lat, a nawet "gimbaza" już się nie będzie kojarzyć.


Tym razem już bez sarkazmu, biję się w piersi.
Masz bert rację, że mogłem podać kogo dokładnie i jaki fragment zacytowałem.
Chociaż z drugiej strony, skoro "dziesięciolatki" są tak rozgarnięte i do tak "wiekopomnych" wniosków dochodzą po przeczytaniu cytatów z Biblii, to chyba powinny w lot załapać, że mój cytat też jest biblijny.
Co do "neostrady" też masz rację, panta rei.
Jakby nie patrzył 2:0 dla Ciebie. ;)

_________________
Otóż jeszcze tej samej nocy, znalazłem się w zgoła odmiennych okolicznościach...


Wt cze 13, 2017 19:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: Co z tymi bogami ?
Ale jesteście "mądrzy". Rozumiem, że można być poirytowanym kiedy po raz 15 ktoś wrzuca ten sam temat i po raz 15 nie być w stanie na niego odpowiedzieć. Odpowiedź godna tego forum - cytat. Odpowiedź cytatem na cytat. Tylko ten twój jest lepszy. Oj koledzy nie grzeszycie intelektem.


Wt cze 13, 2017 20:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: Co z tymi bogami ?
Tymczasem nie potraficie odpowiedzieć 10 latkowi który umie czytać i przeczytał cytaty z Biblii. Wstyd....[/quote]
Umiejętność czytania i cytowania to fajna rzecz. Lepsza jest jednak umiejętność czytania ze zrozumieniem. Być może dojdziecie kiedyś do tego.[/quote]

Wiem, wiem. Umiejętność czytania Biblii ze zrozumieniem to czytanie wg określonego klucza. Mechanizm jest prosty. Określamy z góry tezę - czyli np. Bóg jest dobry. Te cytaty, które to potwierdzają odczytujemy dosłownie. Te, które są niezgodne z tezą staramy się "czytać ze zrozumieniem" czyli nie czytamy ich dosłownie, zwracamy uwagę na kontekst historyczny, uznajemy za mity, alegorie itp itd. Pięknie ;)


Wt cze 13, 2017 20:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Co z tymi bogami ?
KotSyberyjski napisał(a):
Ale jesteście "mądrzy". Rozumiem, że można być poirytowanym kiedy po raz 15 ktoś wrzuca ten sam temat i po raz 15 nie być w stanie na niego odpowiedzieć.
Problem, że ten kto wrzuca nie pyta, tylko się mądrzy nie mając elementarnej wiedzy na temat.
Cytuj:
Oj koledzy nie grzeszycie intelektem.
Myślę, że, podobnie jak ja, Marlow i Bert nie są zrozpaczeni z powodu Twojej opinii. :mrgreen:

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt cze 13, 2017 20:37
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: Co z tymi bogami ?
A powinniście :-D
Samo to, że wymieniłeś Was 3 bystrych muszkieterów wiary jest oznaką chowania się w stadzie...no może małym stadku.
Jeśli to taka elementarna wiedza to sądzę, że można ją streścić w 2, 3 zdaniach. Dobry chrześcijanin powinien głosić dobrą nowinę :) a tu widzę straszny opór. Posługujecie się biegle cytatami niczym
Świadkowie Jehowy ale brak Wam ich pasji do szerzenia wiary... Poza tym chyba zgadzacie się, iż gośćmi tego forum mogą być osoby bardzo młode, poszukujące Boga, które nie posiadają tak wspaniałej wiedzy teologicznej jak szanowni Panowie :badgrin: i mogą szukać odpowiedzi na proste pytania. Jak myślicie jak poczuje się młody człowiek poszukujący wiary, który może odczytywać Biblię dosłownie, może mieć wątpliwości, w konfrontacji z którymś z Panów po tym jak zostanie przedstawiony jako niezbyt mądry, niedouczony gimbus i zbyty jakimś cytatem. Hę :?
Chrześcijanie :doubt:


Wt cze 13, 2017 20:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2015 8:39
Posty: 48
Post Re: Co z tymi bogami ?
Nie mogę się ustosunkować, gdyż azaliż na razie sie jeszcze nie poskładałem. Znalazłem jednego psychoanalityka, ale miał niewygodną kozetkę, więc szukam nadal.

_________________
Otóż jeszcze tej samej nocy, znalazłem się w zgoła odmiennych okolicznościach...


Wt cze 13, 2017 21:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL