Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 19:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Zerwanie z dziewczyną bardzo religijną. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt cze 16, 2017 18:00
Posty: 4
Post Zerwanie z dziewczyną bardzo religijną.
Hej,

Mam taki problem, dylemat. Jestem z dziewczyną 1,5 roku. Ona bardzo wierząca (na pewno bardziej praktykująca niż ja). Zauważyłem, że jej częste odwoływanie się do wiary, chodzenie na spotkania, czytanie tylko książek religijnych bardzo mnie zniechęciło do wiary i do niej... (to tylko jeden z powodów, ale według mnie istotny).

Szczerze to chciałbym ten związek zakończyć bo widzę, że się różnimy. Pewnie w oczach ludzi wierzących takie postępowanie jest złe ?

Ja oczywiście jestem też wierzący, ale nie chodzę do Kościoła co 2 dzień i nie należę do wspólnoty. Dla mnie modlitwa jest ważna ale w ciszy i spokoju.


Pt cze 16, 2017 18:04
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Zerwanie z dziewczyną bardzo religijną.
Czytanie tylko książek religijnych to już jest mocno dziwne.

A poza tym co właściwe od nas oczekujesz, że tu napisałeś? :)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt cze 16, 2017 18:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 16, 2017 18:00
Posty: 4
Post Re: Zerwanie z dziewczyną bardzo religijną.
Czuje, że się nie dopasowaliśmy. Ale obawiam się, że ją zranię.. zrywając z nią.

napisałem, żeby zapytać co o tym sądzicie


So cze 17, 2017 2:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Zerwanie z dziewczyną bardzo religijną.
Trudno, w życiu się ranimy

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So cze 17, 2017 4:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Zerwanie z dziewczyną bardzo religijną.
Jak na razie brakowało mi czegoś w stylu "Rozmawialiśmy o tym". Jeżeli piszesz na forum zamiast spróbować omówić problem z dziewczyną to jest to złe. Jeżeli oczekujesz u nas usprawiedliwienia lub pretekstu, to jest to złe. Jeżeli dodatkowo religijność dziewczyny podajesz jako powód, że sam zniechęciłeś się do wiary... to jest to infantylne.

Może tak to jest, jak młodzi bawią się w dorosłe życie. Więc moja rada brzmi: przejmij odpowiedzialność za własne życie, za własne czyny, bez zwalania jej na innych. Czyli mówiac dosadniej - wydoroślej.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


So cze 17, 2017 8:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 16, 2017 18:00
Posty: 4
Post Re: Zerwanie z dziewczyną bardzo religijną.
wstępnie rozmawialiśmy o tym, ale będzie "ostateczna rozmowa".

Chodziło mi o stosunek ludzi wierzących do tego.
Dotychczas odnoszę wrażenie, że według ludzi głęboko wierzących nie ważne z kim się wiążemy mamy z nim być i posiadać dużo dzieci.


So cze 17, 2017 10:37
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Zerwanie z dziewczyną bardzo religijną.
Wręcz przeciwnie. Wg ludzi wierzących bierzecie ślub na całe życie, więc powinniście oboje dobrze to przemyśleć. Dlatego istnieją nauki przedmałżeńskie oraz rekolekcje dla narzeczonych. Podobnie, jak książki i wykłady (sporo na youtube).

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So cze 17, 2017 11:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zerwanie z dziewczyną bardzo religijną.
qweasdzxc napisał(a):
wstępnie rozmawialiśmy o tym, ale będzie "ostateczna rozmowa".

Chodziło mi o stosunek ludzi wierzących do tego.
Dotychczas odnoszę wrażenie, że według ludzi głęboko wierzących nie ważne z kim się wiążemy mamy z nim być i posiadać dużo dzieci.


Z tego co ty gadasz to by wychodziło że wierząca osoba nie powinna się wiązać z kimś kto jest ateistą czy jest słabiej wierzący ewentualnie jakiegoś innego wyznania.
A przecież tak nie jest, i Kościół pozwala na takie praktyki

qweasdzxc napisał(a):
Szczerze to chciałbym ten związek zakończyć bo widzę, że się różnimy. Pewnie w oczach ludzi wierzących takie postępowanie jest złe ?


Wy się różnicie? to ty chcesz znaleźć kogoś kto będzie miał identyczne poglądy jak ty masz?
To da rade kogoś takiego znaleźć? bo ja specjalnie w tych kwestiach specjalistą nie jestem :mrgreen:

qweasdzxc napisał(a):
Ja oczywiście jestem też wierzący, ale nie chodzę do Kościoła co 2 dzień i nie należę do wspólnoty. Dla mnie modlitwa jest ważna ale w ciszy i spokoju.


Jesteś czy ewentualnie będziesz zmuszany do tego żeby co 2 dzień chodzić do kościoła?
Przeszkadza ci to że twoja partnerka chodzi tak często do kościoła?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So cze 17, 2017 11:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 16, 2017 18:00
Posty: 4
Post Re: Zerwanie z dziewczyną bardzo religijną.
Robek napisał(a):
qweasdzxc napisał(a):
Jesteś czy ewentualnie będziesz zmuszany do tego żeby co 2 dzień chodzić do kościoła?
Przeszkadza ci to że twoja partnerka chodzi tak często do kościoła?


Nie przeszkadzało, ale teraz troszkę tak... pewnie dlatego, że widzę różnice między nami (nie tylko stusunek do Kościoła). Po prostu odczuwam, że to nie jest ta ... :(


So cze 17, 2017 11:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zerwanie z dziewczyną bardzo religijną.
qweasdzxc napisał(a):
Robek napisał(a):
qweasdzxc napisał(a):
Jesteś czy ewentualnie będziesz zmuszany do tego żeby co 2 dzień chodzić do kościoła?
Przeszkadza ci to że twoja partnerka chodzi tak często do kościoła?


Nie przeszkadzało, ale teraz troszkę tak... pewnie dlatego, że widzę różnice między nami (nie tylko stusunek do Kościoła). Po prostu odczuwam, że to nie jest ta ... :(


To co ci w końcu przeszkadza?
Bo teraz to już wychodzi na to że sama dziewczyna ci nie pasuje, a kwestia chodzenia do kościoła, nie jest istotna.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So cze 17, 2017 11:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Zerwanie z dziewczyną bardzo religijną.
Nie bardzo rozumiem problemu. Jak Ci kobita pasuje to z nią zostań, a jak nie - to zerwij.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So cze 17, 2017 11:37
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Zerwanie z dziewczyną bardzo religijną.
Soul33 napisał(a):
Czytanie tylko książek religijnych to już jest mocno dziwne.

A poza tym co właściwe od nas oczekujesz, że tu napisałeś? :)



Dlaczego mocno dziwne? Ma prawo czytać co chce i kochać Boga tak mocno jak jej sumienie i serce nakazuje, w zasadzie trzeba by powiedzieć wprost - na pewno przykład dziewczyny do naśladowania dla każdej pobożnej osoby (nie tylko kobiet :) ) Może na razie nie musi czytać innych książek, żeby się doszkalać czy coś? Poza tymi co do nauki (jak mniemam pewnie mowa jest o jakiejś studentce )
Mniejsza z tym.
A do autora wątku: dziękuj Bogu za taką kobietę, dziś narzekasz,jutro możesz się cieszyć, że dobra, pobożna i cnotliwa. Taka to ci po 20 latach "rogów" nie będzie robić, tylko bedzie z dziećmi do kościoła chodzić, podczas gdy ty będziesz ciężko pracować na dom i rodzinę. W Niedzielę razem pójdziesz do kościoła, a w tygodniu ona jak jej czas i obowiązki pozwolą (a czasami może i z tobą). A jeśli okaże się, że dziewucha taka religijna, bo ją ciągnie ku życiu zakonnemu to się w pokoju rozejdziecie z czasem, ale tak dziś nie patrz, bo może to dobry materiał na żonę. Wiesz co, proponuję ci różaniec. Modlisz się na "koralach Mamy Maryi" ? Nie, to zacznij! :)
z Panem Bogiem i powodzenia,
d.
Pracuj nad sobą i narzekaj, je

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


So cze 17, 2017 22:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 21, 2016 13:02
Posty: 67
Post Re: Zerwanie z dziewczyną bardzo religijną.
Dominiku oczywiście, cnotliwa, religijna kobieta itd...
Małżeństwo musi być zawarte z miłości obojga.
Małżonkowie powinni się dogadywać między sobą. Jeżeli autor wątku ma jakieś wątpliwości, to powinien dokładnie przemyśleć przyszłość takiego związku.


So cze 17, 2017 22:30
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Zerwanie z dziewczyną bardzo religijną.
Trzeba interesować się czymś więcej niż tylko religijnością (bo zgaduję, że to nawet nie teologia).

Dobrze też wiedzieć, że uzależnić można się niemal się od wszystkiego (bo uzależnienie to objaw głębszych problemów). Także od religijności. Wygląda to tak, że człowiek godzinami modli się i przesiaduje w kościele zaniedbując dom i rodzinę.

Oczywiście nie twierdzę, że dziewczyna, o której mowa w tym wątku, ma taki właśnie problem. Ale faktem jest, że we wszystkim można przesadzić.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N cze 18, 2017 11:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL