Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 23:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Dlaczego wierzysz 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: Dlaczego wierzysz
ErgoProxy napisał(a):
A dlaczego zmartwychwstanie ma być warunkiem sine qua non wiary?

Dlatego, ze nikt nie wymyslil lepszego celu naszej podrozy. W innych wierzeniach ten motyw rowniez wystepuje ale brak modelu.


Śr cze 21, 2017 13:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego wierzysz
robaczek2 napisał(a):
Dlatego, ze nikt nie wymyslil lepszego celu naszej podrozy. W innych wierzeniach ten motyw rowniez wystepuje ale brak modelu.


Też tutaj widać że ta nasza Chrześcijańska religia jest dosyć pospolita.
W starożytnym Egipcie, to praktycznie każdy Bóg rodził się jako człowiek i później po śmierci wędrował do zaświatów, więc schemat tutaj jest podobny.
W sumie to chyba nawet nie ma innego, bo jakby nie patrzeć to każdy znany nam osobiście Bóg, wygląda jak człowiek :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr cze 21, 2017 14:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 26, 2017 8:01
Posty: 2
Post Re: Dlaczego wierzysz
Wierzę dlatego bo tak zostałem wychowany od małego. Od dzieciństwa wpaja nam się naszą wiarę. Ale prawda jest taka że człowiek im dojrzalszy tym bardziej wątpi, przynajmniej ja tak mam

_________________
Kocham Boga


N lip 02, 2017 22:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego wierzysz
ErgoProxy napisał(a):
A dlaczego zmartwychwstanie ma być warunkiem sine qua non wiary?


Bo chyba są potrzebne jakieś boskie umiejętności, dzięki którym jest ktoś w stanie zmartwychwstać.

ministrant9110 napisał(a):
Wierzę dlatego bo tak zostałem wychowany od małego. Od dzieciństwa wpaja nam się naszą wiarę. Ale prawda jest taka że człowiek im dojrzalszy tym bardziej wątpi, przynajmniej ja tak mam


To chyba nie jest aż takie proste, bo w końcu gdyby było tak jak mówisz to do tej pory Richard Dawkins byłby wierzącym chrześcijaninem.
A przecież wszyscy wiemy że jest inaczej, w końcu Dawkins porzucił wiare i został jednym z czołowych ateistów.
Dlaczego w tej sytuacji "ministrant9110" swojej wiary nie porzucił?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lip 04, 2017 13:32
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 22, 2017 10:23
Posty: 8
Post Re: Dlaczego wierzysz
Wierzę bo doświadczyłam wielokrotnie w swoim życiu że Bóg jest i czuwa :) Po prostu modlitwa to coś co daje mi siłę na codzień, poza tym identyfikuję się z wskazówkami które są nam podane w Piśmie Świętym i nauce KK :)


So lip 22, 2017 10:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego wierzysz
Annie21 napisał(a):
Wierzę bo doświadczyłam wielokrotnie w swoim życiu że Bóg jest i czuwa :) Po prostu modlitwa to coś co daje mi siłę na codzień, poza tym identyfikuję się z wskazówkami które są nam podane w Piśmie Świętym i nauce KK :)



W jaki sposób Bóg czuwa?
Zepsuł się tobie samochód, to ci go naprawi?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lip 22, 2017 14:28
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego wierzysz
Przekonują mnie:

Niezwykli ludzie, którzy siłę czerpali z Boga: s.Faustyna, Matka Teresa, JPII, o.Pio
Objawienia:Lourdes, Fatima

...Weźcie tylko cuda, które robił o. Pio - Ci wszyscy świadkowie łżą czy jak, zbiorowa hipnoza czy co - nie da się tego wyjaśnić...

NDE Near death experience - ludzie mówią, że coś jest po śmierci

cuda kanonizacyjne, beatyfikacyjne - patrzcie ile osób kanonizował JPII każdy oprócz męczennika musiał wyprosić cud...

osobiste doświadczenia


N lip 23, 2017 10:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Dlaczego wierzysz
Robek napisał(a):
...
W jaki sposób Bóg czuwa?
Zepsuł się tobie samochód, to ci go naprawi?


Oczywiście. Robi za lokaja i służącego. W każdej chwili, na każde wezwanie spełni żądanie. A nawet więcej. Twoje i twego wroga jednocześnie.
Jest po prostu maszynką do robienia cudów i spełnienia wszelkich ludzkich zachcianek.

Czy ta dyskusja je na prawdę na temat wiary? Co to znaczy wierzyć?


N lip 23, 2017 12:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego wierzysz
Teresse napisał(a):
Przekonują mnie:

Niezwykli ludzie, którzy siłę czerpali z Boga: s.Faustyna, Matka Teresa, JPII, o.Pio
Objawienia:Lourdes, Fatima


Akurat jak tylko wspominam na forum o s.Faustynie, to od razu mnie atakują, bo to nie jest ktoś uznany przez kościół, i te jej wizje to kłamstwa czy jakieś szaleństwo.

Teresse napisał(a):
...Weźcie tylko cuda, które robił o. Pio - Ci wszyscy świadkowie łżą czy jak, zbiorowa hipnoza czy co - nie da się tego wyjaśnić...


Na temat Ojca Pio to też tutaj była dyskusja :mrgreen: w końcu uzdrowił jedną kobiete, która przed uzdrowieniem była niewidoma, i jak ją Ojciec Pio uzdrowił, to była prawie że niewidoma, bo jej się poprawiło tyle że bardzo minimalnie :lol:
No i ja się pytam, co to za Bóg którego cuda polegają na tym że z niewidomej kobiety jest w stanie zrobić prawie niewidomą kobiete, czy tego Boga nie stać na więcej?
Odpowiedź na to moje pytanie, nie była zbyt pozytywna, w końcu to przecież forum religijne :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 23, 2017 14:15
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego wierzysz
Cytuj:
Akurat jak tylko wspominam na forum o s.Faustynie, to od razu mnie atakują, bo to nie jest ktoś uznany przez kościół, i te jej wizje to kłamstwa czy jakieś szaleństwo.

Na forum ateista, lub jakiejś sekty walczącej z KK.
Chrześcijanie mają świadomość o kanonizacji św Faustyny i ustanowieniu święta Miłosierdzia Bożego w pierwszą niedzielę po Wielkiejnocy, jak to przekazał Jezus w objawieniach św faustynie.

Cytuj:
o temat Ojca Pio to też tutaj była dyskusja :mrgreen: w końcu uzdrowił jedną kobiete, która przed uzdrowieniem była niewidoma, i jak ją Ojciec Pio uzdrowił, to była prawie że niewidoma, bo jej się poprawiło tyle że bardzo minimalnie :lol:
No i ja się pytam, co to za Bóg którego cuda polegają na tym że z niewidomej kobiety jest w stanie zrobić prawie niewidomą kobiete, czy tego Boga nie stać na więcej?
Odpowiedź na to moje pytanie, nie była zbyt pozytywna, w końcu to przecież forum religijne :mrgreen:

Nie kobietę tylko dziecko, które nie posiadało źrenic, ale odzyskało widzenie w 100%.
Patrząc na co Ty tu prezentujesz, to Ty niezbicie dowodzisz, że informacje zapewne czerpiesz właśnie z for ateistycznych, lub sekciarskich.


N lip 23, 2017 14:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego wierzysz
Alus napisał(a):
Na forum ateista, lub jakiejś sekty walczącej z KK.
Chrześcijanie mają świadomość o kanonizacji św Faustyny i ustanowieniu święta Miłosierdzia Bożego w pierwszą niedzielę po Wielkiejnocy, jak to przekazał Jezus w objawieniach św faustynie.


No przecież na tym forum wklejałem cytaty z s.Faustyny i było od razu mówione że to nie jest prawda, i żeby się tym nie kierować.
I tutaj żadna moderacja nie reagowała, więc uznałem że oni mówią prawde odnośnie s.Faustyny.
A jeśli faktycznie by te objawienia Faustyny nie były prawdziwe, to albo była wariatka albo oszustką, ewentualnie te objawienia to dzieło szatana.
Skoro ty "Alus" mówisz że jednak s.Faustyna to coś prawdziwego, to już sam nie wiem co o tym myśleć:-D

Alus napisał(a):
Nie kobietę tylko dziecko, które nie posiadało źrenic, ale odzyskało widzenie w 100%.
Patrząc na co Ty tu prezentujesz, to Ty niezbicie dowodzisz, że informacje zapewne czerpiesz właśnie z for ateistycznych, lub sekciarskich.


Tyle siedze na tym forum, że by nie starczyło czasu, na jakieś inne ateistyczne czy satanistyczne fora :mrgreen:
Tutaj jak się zaczęła dyskusja o tej uzdrowionej kobiecie,(mówie kobieta, bo to nie robi różnicy czy to dziecko czy już ktoś dorosły, w końcu dyskutujemy o cudzie, a nie o tym kto ile miał lat)to znalazłem artykuł na jej temat, i ta kobieta pomimo tego że doznała tego cudu, to i tak w papierach widniała jako osoba niewidoma, jej wzrok się nie poprawił, i tak jakby coś tam zaczęła widzieć, ale to było za mało żeby uznać ją za osobe która widzi.
No i tutaj też nikt wtedy tego nie kwestionował, więc nie wiem skąd dzisiaj jest problem?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 23, 2017 15:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Dlaczego wierzysz
Dlaczego wierzę?
Ja nie wierzę ale wiem, że Bóg istnieje, nigdy nie wierzyłem, po prostu mam świadomość, że Bóg jest. Nie wiem czy jeżeli mam świadomość istnienia Boga czy wiara dalej pozostaje we mnie.


N lip 23, 2017 15:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego wierzysz
Drwal napisał(a):
Dlaczego wierzę?
Ja nie wierzę ale wiem, że Bóg istnieje, nigdy nie wierzyłem, po prostu mam świadomość, że Bóg jest. Nie wiem czy jeżeli mam świadomość istnienia Boga czy wiara dalej pozostaje we mnie.


Widziałeś gdzieś tego Boga? objawił ci się? skąd wiesz że Bóg istnieje?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 23, 2017 15:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Dlaczego wierzysz
Widzieć nie widziałem, ale miałem dużo różnych religijnych przeżyć w tym takie, które dobitnie utwierdziły mnie w przekonaniu, że na pewno istnieje, pewne wydarzenia i odczucia nie mogły się pojawić u mnie w sposób związany z normalną rzeczywistością, to co przeżyłem z Bogiem można podciągnąć pod jakiś rodzaj cudów, magii. I takie właśnie przeżycia sprawiły, że od razu skapnąłem się, że Bóg istnieje.


N lip 23, 2017 16:01
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego wierzysz
Cytuj:
Na forum ateista, lub jakiejś sekty walczącej z KK.
Chrześcijanie mają świadomość o kanonizacji św Faustyny i ustanowieniu święta Miłosierdzia Bożego w pierwszą niedzielę po Wielkiejnocy, jak to przekazał Jezus w objawieniach św faustynie.


Cytuj:
No przecież na tym forum wklejałem cytaty z s.Faustyny i było od razu mówione że to nie jest prawda, i żeby się tym nie kierować.
I tutaj żadna moderacja nie reagowała, więc uznałem że oni mówią prawde odnośnie s.Faustyny.
A jeśli faktycznie by te objawienia Faustyny nie były prawdziwe, to albo była wariatka albo oszustką, ewentualnie te objawienia to dzieło szatana.
Skoro ty "Alus" mówisz że jednak s.Faustyna to coś prawdziwego, to już sam nie wiem co o tym myśleć:-D

Chcesz aby moderacja traktowała Cię jako niekumate dziecko?

Cytuj:
Tyle siedze na tym forum, że by nie starczyło czasu, na jakieś inne ateistyczne czy satanistyczne fora :mrgreen:
Tutaj jak się zaczęła dyskusja o tej uzdrowionej kobiecie,(mówie kobieta, bo to nie robi różnicy czy to dziecko czy już ktoś dorosły, w końcu dyskutujemy o cudzie, a nie o tym kto ile miał lat)to znalazłem artykuł na jej temat, i ta kobieta pomimo tego że doznała tego cudu, to i tak w papierach widniała jako osoba niewidoma, jej wzrok się nie poprawił, i tak jakby coś tam zaczęła widzieć, ale to było za mało żeby uznać ją za osobe która widzi.
No i tutaj też nikt wtedy tego nie kwestionował, więc nie wiem skąd dzisiaj jest problem?

Nie ma problemu, kombinujesz jedynie.
Ta uzdrowiona dziewczynka teraz po latach chodzi bez laski, bez przewodnika
https://www.youtube.com/watch?v=xKj13aL2zEU


N lip 23, 2017 16:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL