Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 7:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Czy Bóg kocha szatana? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Alus napisał(a):

KK odrzucił koncepcję grzechu pokoleniowego jako schedy po grzechach przodków
i oficjalnie zakazał nabożeństw o uwolnienie z grzechów pokoleniowych.

Czy Adam i Ewa nie są naszymi przodkami? Prarodzicami?

Alus napisał(a):
O nie kochana.....

Ależ tak Aluś, jeśli ta informacja jest potwierdzoną.
Adam i Ewa byli jedynie ludźmi, którzy pierwsi dopuścili się grzechu. Stąd termin - grzech pierworodny.


Śr lip 19, 2017 22:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Alus napisał(a):
grzech pierworodny uznawany przez wieki, to nie tzw grzech pokoleniowy.
Grzech pierworodny, to jak pisze św Paweł, skażenie skłonnością do grzechu natury każdego człowieka.
Grzech pierworodny to nie tylko skażenie skłonnością, chociaż to niewątpliwie też, ale też odczuwanie bezpośrednich skutków grzechu.
Dlatego właśnie mówi się o gładzeniu przez chrzest grzechu pierworodnego i tak to jest określane, a nie mówi się o gładzeniu samej tylko skłonności do grzechu przez chrzest, co było by ucieczką od prawidłowego zrozumienia grzechu pierworodnego, poprzez jego bagatelizowanie.
Samą skłonność do grzechu posiadali np Adam i Ewa, bo przecież zgrzeszyli, chociaż po nikim tej skłonności nie odziedziczyli. Do momentu popełnienia grzechu, posiadali samą tylko skłonność, która nie była jednak żadnego rodzaju problemem w doświadczaniu jedności z Bogiem i dopiero popełnienie grzechu, zmieniło tę rzeczywistość w sposób nieodwracalny - do momentu ofiary Chrystusowej.

Cytuj:
Grzech pokoleniowy to teoria cedująca odpowiedzialność żyjących za grzechy zmarłych: ojca, matki, dziadka, babki. Uwolnienie od tej odpowiedzialności miały przynosić nabożeństwa o uwolnienie....m.in o. Witko był propagatorem tych nabożeństw.
I sprawowanie tych nabożeństw zostało przez Kościół oficjalnie zakazane.
Grzech pokoleniowy, to z kolei nieprawidłowe zrozumienie grzechu pierworodnego, posługujące się myśleniem w drugą stronę, czyli przyjmowaniu i dziedziczeniu winy za czyjś grzech, w sensie ponoszenia kary za kogoś, za sprawcę grzechu, czego rzeczywiście nie ma, dlatego nabożeństwa o uwolnienie są zakazane.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lip 20, 2017 6:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
chwat napisał(a):
Grzech pokoleniowy, to z kolei nieprawidłowe zrozumienie grzechu pierworodnego, posługujące się myśleniem w drugą stronę, czyli przyjmowaniu i dziedziczeniu winy za czyjś grzech, w sensie ponoszenia kary za kogoś, za sprawcę grzechu, czego rzeczywiście nie ma, dlatego nabożeństwa o uwolnienie są zakazane.


A dlaczego kiedyś były dozwolone?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lip 20, 2017 10:45
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Robek napisał(a):
chwat napisał(a):
Grzech pokoleniowy, to z kolei nieprawidłowe zrozumienie grzechu pierworodnego, posługujące się myśleniem w drugą stronę, czyli przyjmowaniu i dziedziczeniu winy za czyjś grzech, w sensie ponoszenia kary za kogoś, za sprawcę grzechu, czego rzeczywiście nie ma, dlatego nabożeństwa o uwolnienie są zakazane.


Cytuj:
A dlaczego kiedyś były dozwolone?

"Kiedyś" to konkretnie w końcówce XXw
http://kosciol.wiara.pl/doc/2824040.Epi ... koleniowym


Cz lip 20, 2017 10:59

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Szatan miał prawo wymówić posłuszeństwo Bogu, była to jego suwerenna decyzja, pociągnęła ze sobą konsekwencje o których wiedział za równo Bóg i to w wyprzedzeniem jak i sam szatan, wcześniej zanim to się stało jeżeli w ogóle w ten sposób można mówić, bo przecież w Niebie nie ma czasu, szatan był jednym z najpiękniejszych aniołów i na pewno był kochany przez Boga, czy sama jego decyzja o odwróceniu się od Boga mogła spowodować, że Bóg przestał go całkowicie kochać, wątpię dlatego uważam, że Bóg kocha szatana tylko pewnie nie bardzo.


Cz lip 20, 2017 13:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 23, 2017 18:21
Posty: 34
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Na księdze Joba oparłbym stwierdzenie że tak, skoro przyszedł do Pana Boga Świętego, jak inni synowe Boży, i normalnie z nim rozmawiał i Pan Bóg Święty dał mu nad Jobem władzę, żeby ten go utrapił, oczywiście to są tylko moje rozmyślenia, sam się zastanawiam nad tym, skoro Pan Bóg Święty stworzył wszystko to wychodzi także że piekło też, ale ja tego nie wiem, i to jest takie interesujące.


Wt lip 25, 2017 23:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
A co w tym złego, że Bóg stworzył więzienie? To takie złe i okrutne, że Bóg jest sprawiedliwy?

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Śr lip 26, 2017 14:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Można by to było nazwać więzieniem jeżeli można by z niego po takim czy innym czasie wyjść, jednak nie można czyli jest to po prostu miejsce pobytu na czas nieokreślony a właściwie na bezczas czyli wieczność. Ok wiem co chcesz powiedzieć, Bóg jest wszystkim, ma swoją własną sprawiedliwość i robi co chce, bo i tak nikt mu nie podskoczy, kto może z resztą równać się z Bogiem skoro on ma wszystko w mały palcu, wiedzę, mądrość.


Śr lip 26, 2017 19:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Gandalf_Pokorny napisał(a):
A co w tym złego, że Bóg stworzył więzienie? To takie złe i okrutne, że Bóg jest sprawiedliwy?


W wielu rzeczach jakie stworzył Bóg, nie ma sprawiedliwości,

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lip 26, 2017 19:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Jak dla mnie to jest to nie do zweryfikowania czy jest sprawiedliwość czy nie, bo Bóg według własnego nazwijmy to myślenia może uważać, że jest, być może on widzi to tak, że po prostu jest a my inaczej i to my możemy nie mieć racji i to nawet w ogóle jej nie mieć. Przypuszczam, że Boga mało interesuje zdanie człowieka na ten temat, to tak jak gdyby uczeń 1 klasy liceum o profilu fizyczno-matematycznym chciał pouczać Einsteina o teorii względności.
Z drugiej strony jednak może Boga interesuje zdanie człowieka, przecież możemy się modlić i prosić, i to chyba tyle co możemy.


Śr lip 26, 2017 19:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Drwal napisał(a):
Jak dla mnie to jest to nie do zweryfikowania czy jest sprawiedliwość czy nie, bo Bóg według własnego nazwijmy to myślenia może uważać, że jest,


Kościół uznaje coś takiego jak wieczne potępienie, natomiast nie ma tak surowego przestępstwa za które można by wyznaczyć taką kare.
Więc tutaj nie ma w tym sprawiedliwości.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lip 26, 2017 19:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Dobrze, że w ogóle Bóg istnieje to przynajmniej dla każdego jest nadzieja, co by było gdyby Boga w ogóle nie było, życie nie miałoby najmniejszego sensu, nie było nawet sensu o cokolwiek się starać, bo po co i nic nie miało by znaczenia bo i tak wszystko by przeminęło a każdy człowiek rozpadłby się w nicość.


Śr lip 26, 2017 19:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Gandalf_Pokorny napisał(a):
A co w tym złego, że Bóg stworzył więzienie?
Nie stworzył

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr lip 26, 2017 20:14
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Cytuj:
Nie stworzył

A kto stworzył? Samo się stworzyło?


Śr lip 26, 2017 20:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Drwal napisał(a):
Cytuj:
Nie stworzył

A kto stworzył? Samo się stworzyło?

Piekło istnieje w takim sensie, w jakim istnieje ciemność (jako brak swiatła).
Bóg zaprasza do wspólnoty, bliskiej relacji ze Sobą (nazywamy to potocznie Niebem).
Można jednak wybrać brak tej relacji (nazywamy to potocznie "piekłem").
Jak widzisz, nie było potrzeby stwarzania piekła.
WIęcej napisałem tu http://analizy.biz/marek1962/pieklo.pdf

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr lip 26, 2017 20:28
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL