Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
 Czy Bóg kocha szatana? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
equuleuss napisał(a):
A przecież nie można powiedzieć że Bóg stworzył niedobrego Robka, Robek był słodkim i niewinnym niemowlakiem a potem zaczął dokonywać swoich własnych wyborów w życiu.


Niedobry Robek pozostanie niedobrym Robkiem, i tutaj nie widze możliwości na jakąkolwiek zmiane.
W twojej wypowiedzi o tym nic nie było, więc jak to jest? Bóg koka szatana czy jednak nie kocha?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So cze 24, 2017 14:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
Szatan nie ma w sobie dobra. Bóg nie musi kochać szatana aby był Dobry.
Ty natomiast jesteś świątynią Ducha Świętego.

16 Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? 17 Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście.

Nie niszcz świątyni!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So cze 24, 2017 14:47
Zobacz profil
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
Robek napisał(a):

Niedobry Robek pozostanie niedobrym Robkiem, i tutaj nie widze możliwości na jakąkolwiek zmiane.
W twojej wypowiedzi o tym nic nie było, więc jak to jest? Bóg koka szatana czy jednak nie kocha?


Robek, moja wypowiedź zawiera wyjaśnienie i odpowiedź, inna rzecz czy ty to dostrzegasz. Czyli nie zamierzasz i nie przewidujesz zmiany, to oznacza że z wolnej woli chcesz nadal żyć jak żyjesz i być taki jak jesteś, bo to Ci odpowiada i nie chcesz zrezygnować z używek. Bóg kocha Cię nadal i zawsze, ale to że Ty wybierasz w taki sposób, nawet jeśli to jest krzywdzące dla Ciebie samego, ale jest to akt Twojej wolnej woli, a Bóg nie ingeruje i nie narusza wolnej woli.

Ona kocha Ciebie w sensie kocha Twoją duszę, ale nie kocha Twoich wyborów. Nie zrozumiesz miłości Boga bo my ludzie nie potrafimy kochać tak jak Bóg. My zawsze kochamy za coś, nie potrafimy kochać całkowicie bezinteresownie, dlatego taki wymiar miłości jakoś nie mieści się w ramach naszego odczuwania.

Bóg kocha swoje stworzenie i nie dokonuje jego anihilacji, chociaż mógłby. Tutaj chyba masz odpowiedź. Jezus kochał Judasza, ale to w końcu Judasz wybrał los dla siebie.


So cze 24, 2017 15:09

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
Andy72 napisał(a):
Nie zatriumfuje, diabeł będzie widział swoją przegraną, na razie myśli że wygra.


No i co z tego? Coś zmienia to w fakcie, że zło nie zostanie unicestwione, ale będzie trwało wiecznie?

I skąd przyszło Ci do głowy, że diabeł "myśli, że wygra"? Czy anioły nie miały być przypadkiem mądre?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So cze 24, 2017 16:49
Zobacz profil
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
Cytuj:
No i co z tego? Coś zmienia to w fakcie, że zło nie zostanie unicestwione, ale będzie trwało wiecznie?


Nie będzie jednak już obecne wśród ludzi i aiołów którzy będą chcieli przebywać z Bogiem, szatan i jego demony, a także potępieni o ile tacy istnieją, oni będą na zawsze odizolowani. Być może jest tak że nie chcą być unicestwieni i wolą istnienie nawet w czymś takim, zresztą jest to ich wybór w pewnym sensie, a poza tym Bóg także nie unicestwia tego co stworzył.

Cytuj:
I skąd przyszło Ci do głowy, że diabeł "myśli, że wygra"? Czy anioły nie miały być przypadkiem mądre?


Podobno szatan ma świadomość tego że już przegrał. Ale w tym czasie który mu pozostał chce zgubić jak najwięcej ludzi.

Mądrość nie jest jednak równoznaczna z inteligencją. Anioły mają niebywałą inteligencję. Możemy jednak spotkać osoby które być może nie posiadają wybitnej inteligencji ale mogą promieniować pewnym rodzajem głębokiej mądrości, nazywamy to czasem mądrością życiową. Być może szatan wykalkulował swoją decyzję i mimo wszystko to podjął. Nie jestem w stanie autorytatywnie powiedzieć w jaki sposób myśli i odczuwa taka istota jak anioł, istota tak bardzo inna od nas. Nie posiadam nawet ułamka inteligencji i wiedzy anioła.


So cze 24, 2017 20:23
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
equuleuss napisał(a):
Bóg kocha swoje stworzenie i nie dokonuje jego anihilacji, chociaż mógłby. Tutaj chyba masz odpowiedź. Jezus kochał Judasza, ale to w końcu Judasz wybrał los dla siebie.

A może wypełnił Jego w swoim życiu?

I tu rodzi się pytanie, dość kontrowersyjne - czyją wolę w swoim życiu wypełnia szatan?


So cze 24, 2017 21:28
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
Maria-Magdalena napisał(a):
czyją wolę w swoim życiu wypełnia szatan?


Swoją własną. Podczas zapisu audio realnego egzorcyzmu przeprowadzonego przez Glasa, szatan krzyczy ustami opętanej dziewczyny - bądź wola moja! Jest to w sytuacji gdzie diabeł zostaje przymuszony do powtarzania słów modlitwy Ojcze Nasz.

Cytuj:
A może wypełnił Jego w swoim życiu?


Nie sądzę Magdaleno, pogląd jakoby zdrada Judasza była konieczna jest dziwny i nie wydaje mi się iż jest właściwy.


So cze 24, 2017 23:52

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
medieval_man napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):
Kłania się rozumienie słowa "kochać".

Szatan jest stworzeniem Boga, a Bóg wszystko stworzył z Miłości.
Bóg utrzymuje w istnieniu cały świat poprzez akt nieustannego stwarzania.
To nieustanne stwarzanie jest udzielaniem się Boga, a więc jest miłością.
Tak więc Szatan, ponieważ nadal istnieje obdarzony jest miłością Boga, jako udzielaniem się Boga stworzeniu, jako udzielaniem im istnienia

piszesz tu o tym że szatan -siłą rzeczy -korzysta z miłości Boga, a ja nie oto pytam. Potocznie słowo "Kochać" wiąże się z bardzo pozytywnym uczuciem.

Jednak Bóg nie obdarza Szatana miłością przyjaźni.
Bóg nie może kochać zła, a Szatan jest ucieleśnieniem zła jako definitywnego i niewygasającego odrzucenia Boga.

i to rozumiem.
Myślę że stwierdzenie iż Bóg kocha szatana jest pokłosiem opacznie rozumianej prawdy, mianowicie że Bóg jest miłością. Skoro Bóg jest miłością to logicznie rzecz ujmując kocha wszystkich i wszystko. Takie rozumienie wręcz prowokuje do postawienie pytania " a szatana też kocha?". Zatem logiczną konsekwencją tezy że Bóg kocha wszystkich jest stwierdzenie że szatana też musi kochać. Otóż nie musi. ŚJ wierzą że Bóg nienawidzi ponieważ szatan jest źródłem wszelkiego zła. Od niego zaczęło się wszelkie zło. Zatem dziwne było by gdyby Bóg nienawidził wszelkiego zła a kochał źródło tego zła


N cze 25, 2017 8:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
Rodzic kocha swoje dziecko, to przejaw miłości rodzicielskiej.
Jeśli dziecko postępuje niewłaściwie, to rodzic potępia takie postępowanie swojego dziecka, ale mimo wszystko kocha to dziecko - a "kochanie" to postawa wyrażająca gotowość pomocy dziecku, w powrocie do właściwego postępowania.
W zasadzie tak samo jest z szatanem, jako stworzeniem Boga, z tą ważną różnicą, że w relacji Bóg-szatan nie jesteśmy w stanie zastosować myślenia linearnych następstw charakterystycznych dla czasu, bo relacja Bóg-szatan odbywa się w wieczności, gdzie wszystko występuje jednocześnie. Ale sama zasada relacji Stwóra-stworzenie (miłość do stworzenia i potępianie złych uczynków stworzenia) pozostaje bez zmian.

Natomiast Twoje stwierdzenie, że "opacznym rozumieniem prawdy jest to, że Bóg jest miłością", jest całkowitą deformacją PŚ.
Czy to oficjalna doktryna ŚJ, czy tylko Twoje prywatne herezje?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N cze 25, 2017 8:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
chwat napisał(a):
W zasadzie tak samo jest z szatanem, jako stworzeniem Boga, z tą ważną różnicą, że w relacji Bóg-szatan nie jesteśmy w stanie zastosować myślenia linearnych następstw charakterystycznych dla czasu, bo relacja Bóg-szatan odbywa się w wieczności?


To Bóg i szatan od zawsze istnieli w wieczności?

equuleuss napisał(a):
Swoją własną. Podczas zapisu audio realnego egzorcyzmu przeprowadzonego przez Glasa, szatan krzyczy ustami opętanej dziewczyny - bądź wola moja! Jest to w sytuacji gdzie diabeł zostaje przymuszony do powtarzania słów modlitwy Ojcze Nasz.


To ty wierzysz w to co Glas opowiada?
Glas mówił kiedyś że ten kto popełnia grzechy jest we władzy szatana.
To chyba wszyscy są we władzy szatana, w końcu każdy przecież popełnia grzechy.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N cze 25, 2017 12:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
Robek napisał(a):
To Bóg i szatan od zawsze istnieli w wieczności?

A czy w wieczności może istnieć coś "nie od zawsze"?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N cze 25, 2017 12:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
chwat napisał(a):
W zasadzie tak samo jest z szatanem,

Nie jest, szatan, inni szatani, potępieni nie mają w sobie dobra. Bóg nie ma co w nich kochać. Chyba nawet o tym pisał św. Tomasz z Akwinu. A to że "Bóg kocha szatana" to nowoczesny lukrowany pomysł.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N cze 25, 2017 13:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
chwat napisał(a):
Robek napisał(a):
To Bóg i szatan od zawsze istnieli w wieczności?

A czy w wieczności może istnieć coś "nie od zawsze"?


Skoro mówisz że szatan od zawsze istnieje w wieczności :)
To naprawdę ciekawe co ty tutaj opowiadasz.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N cze 25, 2017 13:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
Ciekawe jest to, że widzisz coś czego nie ma.
Nie potrafisz czytać, czy celowo kłamiesz?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N cze 25, 2017 14:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
chwat napisał(a):
Ciekawe jest to, że widzisz coś czego nie ma.
Nie potrafisz czytać, czy celowo kłamiesz?


Przecież sam żeś pisał
"że w relacji Bóg-szatan nie jesteśmy w stanie zastosować myślenia linearnych następstw charakterystycznych dla czasu, bo relacja Bóg-szatan odbywa się w wieczności"

Skoro nie ma tam upływu czasu a jest wieczność, to relacja Boga i szatana istniała od zawsze.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N cze 25, 2017 14:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL