Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 10:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Czy Bóg kocha szatana? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Alus, co to za herezje.. Nie, no pewnie Bóg kocha upadłą naturę Lucyfera, grzeszność ludzką.. Nie musisz nic robić, bo Bóg i tak wszystko przebacza.. Ksiądz Piotr Glas bardzo dobrze takie wypowiedzi napiętnuje..
Znowu sporo wyjaśnień:
1. Bóg nie ma w nienawiści człowieka, który żyje w grzechu.. Kocha jego stworzenie pomimo jego grzesznej natury.. Ale tylko to człowieczeństwo, które zostało przez Niego stworzone.. Grzeszność człowieka jest skutkiem wyboru.. - tego Bóg nienawidzi.
Myślę, że tą kwestię mamy już wyjaśnioną..
Co do upadłych aniołów i samego Lucyfera, to chyba dobrze się wyraziłem?
Kolejna herezja, że Bóg jest za coś odpowiedzialny:
a) Ojciec i Matka mają syna, który ma skończone 18 lat - zabił człowieka.. To jego rodzina ma być odpowiedzialna za to, że go poczęli?
b) Za grzech, upadki jest odpowiedzialny tylko człowiek, bo to on wybiera między dobrem a złem..
Stary Testament i Nowy Testament - nie robi podziału między dobrym, a złym Bogiem.. to jeden i ten sam Bóg..
Wyjaśniałem już etykę starego testamentu już z jednym z wątków..

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Cz lip 13, 2017 10:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Gandalf_Pokorny napisał(a):
Grzeszność człowieka jest skutkiem wyboru.. - tego Bóg nienawidzi.


Bóg nienawidzi tego, że człowiek ma możliwość wyboru?

Gandalf_Pokorny napisał(a):
a) Ojciec i Matka mają syna, który ma skończone 18 lat - zabił człowieka.. To jego rodzina ma być odpowiedzialna za to, że go poczęli?


No chyba mi nie powiesz że ten 18 letni syn, sam siebie począł :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lip 13, 2017 13:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Robek napisał(a):
Bóg nienawidzi tego, że człowiek ma możliwość wyboru?

1. Czytaj bracie z zrozumieniem i myśl logicznie..
a) dając wolną wolę stworzeniu Bóg kierował się miłością i wielkim szacunkiem..
b) wybór zła, grzechu - taką decyzję Bóg ma w nienawiści..
c)Bóg szanuje wolną wolę, wybór stworzenia na zasadzie, że się do owej decyzji nie wtrąca..
np. kiedy ktoś chce zabić drugiego człowieka, nie zatrzymuje go lub nie wykręca mu ręki..
d)Czyli logicznym tokiem myślenia zauważamy, że Pan nie nienawidzi możliwości wyboru, tylko sam zły wybór..
np. Ktoś zabija Ci matkę - co zrobisz?
Mówisz:
"No ale on miał wolny wybór.. Trudno."
Nie. Raczej powiesz, że dany akt potępiasz..
Robek napisał(a):
No chyba mi nie powiesz że ten 18 letni syn, sam siebie począł

Czemu wyrywasz coś z kontekstu..
Chodzi o obwinianie rodziców, że urodzili człowieka i oni mają być obarczeni winą, bo gdyby ów człowiek się nie urodził, to nie byłoby zabójstwa..

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Cz lip 13, 2017 17:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Gandalf_Pokorny napisał(a):
Czemu wyrywasz coś z kontekstu..
Chodzi o obwinianie rodziców, że urodzili człowieka i oni mają być obarczeni winą, bo gdyby ów człowiek się nie urodził, to nie byłoby zabójstwa..


Jakby go nie urodzili to by nie było zabójstwa, w końcu to ich wina że się urodził, więc czego tu nie rozumiesz?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lip 13, 2017 19:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Powiem Ci, że ta wypowiedź mnie zagięła.. Dalsza dyskusja nie ma sensu..

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Cz lip 13, 2017 20:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Gandalf_Pokorny napisał(a):
Powiem Ci, że ta wypowiedź mnie zagięła.. Dalsza dyskusja nie ma sensu..


Z tego co pamiętam to jest w religii chrześcijańskiej odpowiedzialność za grzechy swoich potomków, i to na kilka pokoleń do przodu, niestety nie pamiętam na ile.
Więc w tej sytuacji posiadanie dzieci(przynajmniej pod względem religijnym) może nie wyjść nam na zdrowie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lip 13, 2017 20:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
"Jakby go nie urodzili to by nie było zabójstwa, w końcu to ich wina że się urodził"
Naprawdę jeszcze szukasz czegoś na obronę i wyrywasz coś z kontekstu?

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Cz lip 13, 2017 20:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2002
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Robek napisał(a):
Z tego co pamiętam to jest w religii chrześcijańskiej odpowiedzialność za grzechy swoich potomków, i to na kilka pokoleń do przodu, niestety nie pamiętam na ile.
Więc w tej sytuacji posiadanie dzieci(przynajmniej pod względem religijnym) może nie wyjść nam na zdrowie.


Teoria o grzechu pokoleniowym i uzdrowieniu międzypokoleniowym o. Roberta DeGrandisa, a zawarta w jego książce Uzdrowienie międzypokoleniowe, opiera się w dużej mierze na psychologii Carla Gustawa Junga i na badaniach przywołanego dr Kennetha McAlla. Na ten temat wypowiedziała się już Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego w dokumencie zatytułowanym: Jezus Chrystus dawcą wody życia – Chrześcijańska refleksja na temat New Age (2003). Zostały w nim potępione błędne tezy Junga przejęte przez o. De Grandisa, np. transcendentalny charakter świadomości i wprowadzenie idei nieświadomości zbiorowej, jako swoistego magazynu symboli i wspomnień wspólnych dla ludzi w różnym wieku i z różnych kultur. Zdaniem Papieskiej Rady Jung przyczynił się do „sakralizacji psychologii”, wprowadzając do niej elementy ezoterycznych spekulacji. Twierdził, że „psychologia jest współczesnym mitem i tylko w terminach bieżącego mitu możemy zrozumieć wiarę” (Jezus Chrystus dawcą wody życia, 2.3.2).

Wg KKK 1262 Chrzest odpuszcza wszystkie grzechy, grzech pierworodny i wszystkie grzechy osobiste, a także wszelkie kary za grzech. W tych, którzy zostali odrodzeni, nie pozostaje więc nic, co mogłoby przeszkodzić im w wejściu do Królestwa Bożego, ani grzech Adama, ani grzech osobisty, ani skutki grzechu wśród których najcięższym jest oddzielenie od Boga.

Episkopat w komentarzu udzielonym odnośnie grzechu pokoleniowego stwierdził, że mając na uwadze wszystkie poczynione uwagi, postuluje się, by władza kościelna jednoznacznie ostrzegała przed używaniem w przepowiadaniu pojęć: „grzech pokoleniowy” i „uzdrowienie międzypokoleniowe”. Powinna też oficjalnie zakazać celebrowania Mszy świętych i nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie z grzechów pokoleniowych czy o uzdrowienie międzypokoleniowe.

Więcej informacji znajdziesz w Opinii teologicznej Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Cz lip 13, 2017 20:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Mrs_Hadley napisał(a):
Wg KKK 1262 Chrzest odpuszcza wszystkie grzechy, grzech pierworodny i wszystkie grzechy osobiste, a także wszelkie kary za grzech. W tych, którzy zostali odrodzeni, nie pozostaje więc nic, co mogłoby przeszkodzić im w wejściu do Królestwa Bożego, ani grzech Adama, ani grzech osobisty, ani skutki grzechu wśród których najcięższym jest oddzielenie od Boga.


To mam rozumieć, że nie ma czegoś takiego jak grzech pokoleniowy?
Bo przecież Chrzest działa jedynie na te grzechy które aktualnie posiadam, natomiast tych grzechów moich dzieci i wnuków już nie obowiązuje?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lip 13, 2017 21:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2002
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Robek napisał(a):
To mam rozumieć, że nie ma czegoś takiego jak grzech pokoleniowy?

Katolik zostaje oczyszczony z grzechu pierwszych rodziców już podczas chrztu. Niestety w świadomości ludowej wciąż powszechne jest przekonanie, że grzech dziadka i ojca przechodzi na kolejne dzieci i ta wiara jest niestety szkodliwa, bowiem człowiek żyje w niewoli własnego przekonania o własnej bezradności wobec życia.
Wrażenie dziedziczenia może brać się stąd, że w istocie odczuwamy konsekwencje grzechów naszych przodków. Przykładowo jeżeli ojciec był alkoholikiem, jego dzieci będą miały skłonności do kontynuowania "tradycji", jednak mają wolną wolę rozum i łaskę Bożą, by nie powielać błędów rodziców. Jeżeli popełnią grzech, nie zaliczymy go do kategorii pokoleniowego, lecz będzie to nowy grzech, nasz osobisty.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N lip 16, 2017 11:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Mrs_Hadley napisał(a):
Katolik zostaje oczyszczony z grzechu pierwszych rodziców już podczas chrztu. Niestety w świadomości ludowej wciąż powszechne jest przekonanie, że grzech dziadka i ojca przechodzi na kolejne dzieci i ta wiara jest niestety szkodliwa, bowiem człowiek żyje w niewoli własnego przekonania o własnej bezradności wobec życia.

Ale zanim człowiek zostanie ochrzczony, rodzi się w skutkach grzechu swoich rodziców. Skutki grzechu rodziców, przechodzą na dzieci, to nie świadomość ludowa ale fakt.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lip 16, 2017 12:52
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Mrs_Hadley napisał(a):
Robek napisał(a):
To mam rozumieć, że nie ma czegoś takiego jak grzech pokoleniowy?

Katolik zostaje oczyszczony z grzechu pierwszych rodziców już podczas chrztu. Niestety w świadomości ludowej wciąż powszechne jest przekonanie, że grzech dziadka i ojca przechodzi na kolejne dzieci i ta wiara jest niestety szkodliwa, bowiem człowiek żyje w niewoli własnego przekonania o własnej bezradności wobec życia.
Wrażenie dziedziczenia może brać się stąd, że w istocie odczuwamy konsekwencje grzechów naszych przodków. Przykładowo jeżeli ojciec był alkoholikiem, jego dzieci będą miały skłonności do kontynuowania "tradycji", jednak mają wolną wolę rozum i łaskę Bożą, by nie powielać błędów rodziców. Jeżeli popełnią grzech, nie zaliczymy go do kategorii pokoleniowego, lecz będzie to nowy grzech, nasz osobisty.

KK odrzucił koncepcję grzechu pokoleniowego jako schedy po grzechach przodków i oficjalnie zakazał nabożeństw o uwolnienie z grzechów pokoleniowych.


N lip 16, 2017 13:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Alus napisał(a):
KK odrzucił koncepcję grzechu pokoleniowego jako schedy po grzechach przodków i oficjalnie zakazał nabożeństw o uwolnienie z grzechów pokoleniowych.


Kiedy to odrzucił?
Bo przecież jest mowa o tym w Biblii.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 16, 2017 14:31
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Alus napisał(a):
KK odrzucił koncepcję grzechu pokoleniowego jako schedy po grzechach przodków i oficjalnie zakazał nabożeństw o uwolnienie z grzechów pokoleniowych.

A do niedawna zachęcał.
Idąc dalej tym tokiem myślenia, przestał istnieć grzech pierworodny, który ciążył na nas - dzieciach Adama i Ewy.

No i super!


N lip 16, 2017 21:18
Post Re: Czy Bóg kocha szatana?
Maria-Magdalena napisał(a):
Alus napisał(a):
KK odrzucił koncepcję grzechu pokoleniowego jako schedy po grzechach przodków i oficjalnie zakazał nabożeństw o uwolnienie z grzechów pokoleniowych.

A do niedawna zachęcał.
Idąc dalej tym tokiem myślenia, przestał istnieć grzech pierworodny, który ciążył na nas - dzieciach Adama i Ewy.

No i super!

O nie kochana.....totalnie mylisz pojęcia - grzech pierworodny uznawany przez wieki, to nie tzw grzech pokoleniowy.
Grzech pierworodny, to jak pisze św Paweł, skażenie skłonnością do grzechu natury każdego człowieka.
Grzech pokoleniowy to teoria cedująca odpowiedzialność żyjących za grzechy zmarłych: ojca, matki, dziadka, babki. Uwolnienie od tej odpowiedzialności miały przynosić nabożeństwa o uwolnienie....m.in o. Witko był propagatorem tych nabożeństw.
I sprawowanie tych nabożeństw zostało przez Kościół oficjalnie zakazane.


Pn lip 17, 2017 6:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL