Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 21:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
 Czy Bóg kocha szatana? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
Bo miał wolną wolę, to byl jego wybór. Gdyby mógł chcieć tylko dobra to byłby robotem.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 26, 2017 19:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
Nie zrozumiałeś chyba pytania. Nie pytam, dlaczego mógł chcieć, tylko dlaczego chciał.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn cze 26, 2017 19:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
JedenPost napisał(a):
Dokształć się zatem w doktrynie swojego Kościoła, który w Katechizmie dość obszernie wyjaśnia na czym ma polegać "stan grzeszności" oraz "poddanie stworzenia marności".

W skrócie - człowiek ma złe skłonności i żyje w świecie, który nieustannie podsuwa mu zło. Zechcesz wrócić teraz do bohatera tematu i wyjaśnić jak doszło do tego, że stał się zły nie mając żadnej skłonności, złych wzorców ani pokus?

Ocho, stawiamy się w pozycji oczytanego mądrali.
Niezmiennie ziewam, jak widzę że ktoś wyrywający się początkowo do odpowiedzi, w przypadku niekorzystnego dla niego obrotu rozmowy, robi unik typu "weź sobie poczytaj".

Umieść sobie w nagłówku uniwersalną radę "dokształć się w doktrynie", to zaoszczędzisz sporo czasu na rozmowy prowadzone do połowy.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn cze 26, 2017 19:17
Zobacz profil
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
JedenPost napisał(a):
Nie zrozumiałeś chyba pytania. Nie pytam, dlaczego mógł chcieć, tylko dlaczego chciał.


Bo jest wolną istotą i może wybierać, bo ma wolę aby chcieć, aczkolwiek anioł może dokonać wyboru / takiej ostatecznej decyzji tylko raz, a potem ten wybór jest nieustannie ponawiany, w sensie tkwi w tym. Dlaczego ktoś chciał zrobić coś złego? To jest podobne pytanie. Wybór, czasem / często świadomy.


Pn cze 26, 2017 19:20

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
chwat napisał(a):
Niezmiennie ziewam


...gdy widzę kolejne uniki i zjeżdżanie w offtop, byle tylko nie podjąć trudnego tematu. Po co zatem się wyrywasz?

Daj znać, gdybyś się namyślił i chciał porozmawiać na temat.

@equuleuss

Widzę podobny problem jak u Andy'ego. Napisałem chyba wyraźnie, o co pytam. Czy gdybyś był świadkiem, jak ktoś wydłubuje sobie oko, to wystarczyłaby Ci jako wyjaśnienienie tej sytuacji odpowiedź "bo mógł"?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn cze 26, 2017 19:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
Może dlatego że chciał być ważniejszy od Boga, że sam chciał być Bogiem?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 26, 2017 19:32
Zobacz profil
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
JedenPost napisał(a):
Napisałem chyba wyraźnie, o co pytam. Czy gdybyś był świadkiem, jak ktoś wydłubuje sobie oko, to wystarczyłaby Ci jako wyjaśnienienie tej sytuacji odpowiedź "bo mógł"?


Zrobił to z powodu pychy która wywołała w nim bunt przeciwko Bogu. Non Serviam!
Bowiem Bóg ukazał aniołom swoje plany co do stworzenia takiej istoty jak człowiek i wywyższenia jej w tak niezwykły sposób iż Bóg zapragnął stać się Człowiekiem. Wcielenie. I szatan nie był zdolny do tego aby oddać pokłon i służyć Bogu który przybrałby postać człowieka, rodząc się z niewiasty, z istoty ludzkiej. Szatan był cherubem, tak blisko Boga, zapatrzył się we własną wspaniałość, i widocznie ta cecha która stworzył sam w sobie uwidoczniła się z siłą podczas próby.

To dlatego szatan tak nienawidzi ludzi, a bardziej - ma ogromną pogardę do rodzaju ludzkiego. Glas mówił podczas jednej z konferencji jakich niewybrednych słów szatan używa na określenie ludzi. Poza tym, Pawlukiewicz mówił podczas jednej ze swoich homilii o tym co wydarzyło się podczas egzorcyzmu który przeprowadzał jakiś święty, gdzie wszyscy płakali słysząc szczególne słowa szatana który mówił o tym że gdyby miał ten moment, jedną chwilę, gdyby miał ten czas, wtedy nie stałby się demonem, nie stałby sę tym kim jest obecnie i na wieki. On jest w takim razie świadomy swojego błędu. Ale nic z tym nie zrobi. Nie ma już czasu, i zazdrości go nam, ludziom, bo my mamy wciąż szansę póki żyjemy.


Pn cze 26, 2017 19:42

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
Obecnie my ludzie mamy błogosławiony czas. Tęskno nam do Nieba i dłuży się nieraz życie. Ale należy pamiętać że to czas niepowtarzalny, a potem może być tylko "za późno".

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 26, 2017 19:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
JedenPost napisał(a):
chwat napisał(a):
Niezmiennie ziewam


...gdy widzę kolejne uniki i zjeżdżanie w offtop, byle tylko nie podjąć trudnego tematu. Po co zatem się wyrywasz?

Daj znać, gdybyś się namyślił i chciał porozmawiać na temat.

No, temat jest taki, że jesteś zepsuty i sięgasz po zło ze sklepowej półki.

Ale jak na niewierzącego, powinieneś postawić sobie pytanie, czemu sięgnąłęś po raz pierwszy po zło, bo grzechu dziedzicznego odpowiedzialnego za zepsucie nie uznajesz, a i zesputy się nie urodziłaś, no bo jak, tylko gdzieś po drodze zepsułeś. Więc wypadało by rozkminić stan przed zepsuciem? Czemu nastąpiło pierwsze sięgnięcie po zły towar? He? Czemu?

A po drugie zło, to nie produkt na sklepowej półce, tylko za każdym razem nowy twór.
Więc nie ma sięgania po jakieś zło, po anonimowy produkt do bełkotnia "o, tam leży paczuszka zła, to ja ją biorę", które bierze się tylko w swoje ręce, a rachunek zła się nie zmienia. Zło za każdym razem jest aktywnym wytworem, który właśnie tworzymy i zmieniamy ilościowy rachunek i bilans zła.
Każdy to tworzy i każdy jest @JedenPostem, ale każdy taki delikwent skutecznie (jak dla mnie nieskutecznie) biadoli tylko o "dostępnościach" i robi z siebie biednego obserwatora, bo mu tak wygodnie.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn cze 26, 2017 19:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
Andy72 napisał(a):
Bo miał wolną wolę, to byl jego wybór. Gdyby mógł chcieć tylko dobra to byłby robotem.


A czy Bóg chce tylko dobra?

chwat napisał(a):

Ale jak na niewierzącego, powinieneś postawić sobie pytanie, czemu sięgnąłęś po raz pierwszy po zło, bo grzechu dziedzicznego odpowiedzialnego za zepsucie nie uznajesz.


Oczywiście teologicznie religijnie czy tam filozoficznie, to sobie można wytłumaczyć skąd się wzięło zło, i pewnie masz tutaj swoją odpowiedź w tej kwestii.
No ale tak z ateistycznego punktu widzenia, to wydaje mi się że zło jest częścią ludzkiej natury, i u niektórych jest go więcej u innych trochę mniej.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn cze 26, 2017 22:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
Robek napisał(a):
wydaje mi się że zło jest częścią ludzkiej natury, i u niektórych jest go więcej u innych trochę mniej.
I znowu to samo, znowu to wyrażenie "zło JEST częścią ludzkiej natury", podczas kiedy żadnego "jest" nie ma (poza grzechem pierworodnym). Żeby zło zaistniało, musi zostać wytworzone, przy czym znowu: "musi" też nie jest prawidłowym słowem, bo taki wytwór jak zło, powstać wcale nie musi. Równie dobrze ktoś tworzący zło, może w tym samym czasie wytworzyć dobro. A to, czy wytworzymy zło lub dobro, zależy właśnie od nas, a nie jest przesądzone. Pewne nawyki wytwarzania zła, mogą zostać zmienione i to odnośnie nas samych, jak i odnośnie ludzi w naszym otoczeniu. Człowiek może kształtować siebie i wpływać na obraz zła wokół niego.
Mówienie, że zło "jest", świadczy tylko o braku (programowym?) zainteresowania nami samymi.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt cze 27, 2017 6:30
Zobacz profil
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
Ja bym powiedziala zeby nie myslec nad tym - w niebie sie dowiemy.


Wt cze 27, 2017 14:17

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
Teresse, święte słowa!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt cze 27, 2017 14:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
chwat napisał(a):
No, temat jest taki, że jesteś zepsuty i sięgasz po zło ze sklepowej półki.


Nie. Temat jest określony w tytule wątku. Nie jesteś zainteresowany - nie spamuj.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt cze 27, 2017 17:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: czy Bóg kocha szatana?
Zgłoś spam do moderacji.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt cze 27, 2017 17:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL