Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 6:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Grzech przeciwko Duchowi Świętemu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn cze 26, 2017 8:57
Posty: 32
Post Grzech przeciwko Duchowi Świętemu
Witam, mam 14 lat i chciałbym zadać kilka pytań:
1. Raz grając w grę grałem tak dobrze, i nie jestem pewien, czy w którymś momencie nie powiedziałem ,,jestem B/bogiem tej gry'' zawsze wierzyłem, wierzę i będę wierzyć, że BÓG jest tylko jeden, a to, co powiedziałem to była nieprzemyślana wypowiedź... Chciałem powiedzieć, że po prostu jestem dobry w tą grę, ale wyszło co innego...
2. Gdy miałem ~9 lat to przyjechał do mnie kuzyn, i gdy moi rodzice spytali się czy też idę do kościoła, to ja powiedziałem że chciałbym się z nim pobawić, bo rzadko go widuję.
3. Niedawno moi rodzice się źle czuli i powiedzieli, że wtedy zostaniemy w domu, a ja powiedziałem z żalem ,,no dobra, zresztą ja i tak muszę się wyspowiadać''.
4. Ostatnio po przegranym meczu w cs go napisałem do znajomego coś w stylu ,,czego on jeszcze żyje'' i inne brzydkie wyrażenia, jednak to wszystko było pod wpływem emocji oraz ze względu na gorszy dzień. Naprawdę tego żałuję, pomodliłem się do Boga o odwołanie tych złorzeczeń, czy Bóg mi to wybaczy i dostanę rozgrzeszenie?
Bardzo boję się, że którymś z tych czynów zgrzeszyłem przeciwko Duchowi Świętemu... Jestem osobą religijną i nigdy nie odcinałem się od Boga, Pana Jezusa oraz Ducha Świętego, zastanawiając się ostatnio nad moim życiem bardzo zaczęły trapić mnie te myśli :(


Pt cze 30, 2017 19:10
Zobacz profil
Post Re: Grzech przeciwko Duchowi Świętemu
Wg mnie ew. punkt 3 moze podpadac pod grzech przeciwko Duchowi Swietemu- ale jak rozumiem to przeszłość.

Czemu nie napiszesz sobie tego na kartce i nie pojdziesz do spowiednika?


Pt cze 30, 2017 19:18

Dołączył(a): Pn cze 26, 2017 8:57
Posty: 32
Post Re: Grzech przeciwko Duchowi Świętemu
Teresse napisał(a):
Wg mnie ew. punkt 3 moze podpadac pod grzech przeciwko Duchowi Swietemu- ale jak rozumiem to przeszłość.

Czemu nie napiszesz sobie tego na kartce i nie pojdziesz do spowiednika?

W pierwszy piątek lipca udam się do spowiedzi... Ale jeżeli to grzech przeciwko Duchowi Świętemu to zostanie mi on wybaczony? W tamtym momencie ja chciałem iść do kościoła, ale Msza Św. po południu na którą mieliśmy się udać jest w kościele parafialnym, i nie miałem możliwości dojechać do niego... A inne podpunkty? Dodam, że w 2. zostałem w domu...
Proszę, ja mam dopiero 14 lat i mam zostać skazany na potępienie?


Pt cze 30, 2017 19:40
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Grzech przeciwko Duchowi Świętemu
LukaszT napisał(a):
Ale jeżeli to grzech przeciwko Duchowi Świętemu to zostanie mi on wybaczony?

Po pierwsze: grzech przeciwko Duchowi Świętemu to świadome zaparcie się Boga stawianie siebie ponad Boga przypisywanie sobie większej mocy od tej którą posiada Bóg. Ty takiego grzechu nie popełniłeś.
Po drugie: znasz warunki spowiedzi. Jednym z nich jest szczery żal za grzechu. Z tego co widzę, żałujesz więc dlaczego obawiasz się czy zostanie Ci odpuszczony?
Po trzecie: jeśli w wieku 9 lat nie miałeś świadomości że opuszczając Mszę św. z własnej winy jest grzechem nie masz tego grzechu Jeśli już, to Twoi rodzice którzy nie uświadomili Ci tego.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt cze 30, 2017 20:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Grzech przeciwko Duchowi Świętemu
Ogolnie nie ma co desperowac, bedziesz mial okazje popelnic o wiele powazniejsze grzechy w przyszlosci :).


Pt cze 30, 2017 20:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 26, 2017 8:57
Posty: 32
Post Re: Grzech przeciwko Duchowi Świętemu
Małgosiaa napisał(a):
LukaszT napisał(a):
Ale jeżeli to grzech przeciwko Duchowi Świętemu to zostanie mi on wybaczony?

Po pierwsze: grzech przeciwko Duchowi Świętemu to świadome zaparcie się Boga stawianie siebie ponad Boga przypisywanie sobie większej mocy od tej którą posiada Bóg. Ty takiego grzechu nie popełniłeś.
Po drugie: znasz warunki spowiedzi. Jednym z nich jest szczery żal za grzechu. Z tego co widzę, żałujesz więc dlaczego obawiasz się czy zostanie Ci odpuszczony?
Po trzecie: jeśli w wieku 9 lat nie miałeś świadomości że opuszczając Mszę św. z własnej winy jest grzechem nie masz tego grzechu Jeśli już, to Twoi rodzice którzy nie uświadomili Ci tego.

A odnośnie 1, 3 i 4pkt.? I w wieku 9 lat wiedziałem że opuszczenie Mszy Św to grzech, ale kuzyn i tak by został, i nie chciałem zostawić go samego... Na prawdę nie chciałem tego czynić, byłem głupi... Jeszcze kiedy przyjmowałem Komunię Św. to raz, może dwa obejrzałem zdjęcia naturystek, jednak tylko wtedy, ale przyjmowałem Komunię, bo nie wiedziałem, że to grzech...


Pt cze 30, 2017 20:42
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Grzech przeciwko Duchowi Świętemu
LukaszT napisał(a):
A odnośnie 1, 3 i 4pkt.?

Ad.1. Sam piszesz, że chciałeś powiedzieć że jesteś dobry a nie że jesteś Bogiem. Grzech jest wówczas jeśli jest popełniony świadomie i dobrowolnie. W tym przypadku musiałbyś rzeczywiście uważać się za Boga.
Ad. 3. No to już jest grzech jeśli nie zostałeś w domu dlatego aby w razie czego pomóc rodzicom choćby wzywając lekarza.
Ad. 4. Wypowiedziałeś te słowa pod wpływem emocji, a nie życzyłeś mu świadomie śmierci więc znów nie było to świadome i dobrowolne. Staraj się panować nad emocjami.
LukaszT napisał(a):
Jeszcze kiedy przyjmowałem Komunię Św. to raz, może dwa obejrzałem zdjęcia naturystek, jednak tylko wtedy, ale przyjmowałem Komunię, bo nie wiedziałem, że to grzech...

Skoro nie wiedziałeś to nie masz grzechu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt cze 30, 2017 20:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 26, 2017 8:57
Posty: 32
Post Re: Grzech przeciwko Duchowi Świętemu
Małgosiaa napisał(a):
LukaszT napisał(a):
A odnośnie 1, 3 i 4pkt.?

Ad.1. Sam piszesz, że chciałeś powiedzieć że jesteś dobry a nie że jesteś Bogiem. Grzech jest wówczas jeśli jest popełniony świadomie i dobrowolnie. W tym przypadku musiałbyś rzeczywiście uważać się za Boga.
Ad. 3. No to już jest grzech jeśli nie zostałeś w domu dlatego aby w razie czego pomóc rodzicom choćby wzywając lekarza.
Ad. 4. Wypowiedziałeś te słowa pod wpływem emocji, a nie życzyłeś mu świadomie śmierci więc znów nie było to świadome i dobrowolne. Staraj się panować nad emocjami.
LukaszT napisał(a):
Jeszcze kiedy przyjmowałem Komunię Św. to raz, może dwa obejrzałem zdjęcia naturystek, jednak tylko wtedy, ale przyjmowałem Komunię, bo nie wiedziałem, że to grzech...

Skoro nie wiedziałeś to nie masz grzechu.

Jeżeli chodzi o 3pkt. to miałem jechać z rodzicami na Mszę św. popołudniową, ale źle się poczuli i ostatecznie wszyscy zostaliśmy w domu.


Pt cze 30, 2017 21:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Grzech przeciwko Duchowi Świętemu
Jak daleko masz do kościoła że nie mogłeś sam dotrzeć?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt cze 30, 2017 21:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 26, 2017 8:57
Posty: 32
Post Re: Grzech przeciwko Duchowi Świętemu
Małgosiaa napisał(a):
Jak daleko masz do kościoła że nie mogłeś sam dotrzeć?

Ok. 2-3km, ja chciałem jechać ale rodzice powiedzieli abym został w domu, bo część tej drogi prowadzi przez las, i było to wtedy gdy o godz. 18 było już trochę ciemno.
Odnośnie 2pkt. to wiedziałem, że opuszczenie Mszy Św. to grzech, ale kuzyn i tak by został w domu, i nie chciałem zostawić go samego. Oczywiście po tym wszystkim się wyspowiadałem.


So lip 01, 2017 4:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Grzech przeciwko Duchowi Świętemu
LukaszT napisał(a):
Ok. 2-3km, ja chciałem jechać ale rodzice powiedzieli abym został w domu, bo część tej drogi prowadzi przez las, i było to wtedy gdy o godz. 18 było już trochę ciemno.

A więc na przyszłość nie zostawiaj Mszy św. na koniec dnia i będziesz mógł sam pójść/jechać. 2-3 km to jak rzut beretem nawet pieszo.
LukaszT napisał(a):
Oczywiście po tym wszystkim się wyspowiadałem.

Wiec w czym problem?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lip 01, 2017 6:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 26, 2017 8:57
Posty: 32
Post Re: Grzech przeciwko Duchowi Świętemu
Małgosiaa napisał(a):
LukaszT napisał(a):
Ok. 2-3km, ja chciałem jechać ale rodzice powiedzieli abym został w domu, bo część tej drogi prowadzi przez las, i było to wtedy gdy o godz. 18 było już trochę ciemno.

A więc na przyszłość nie zostawiaj Mszy św. na koniec dnia i będziesz mógł sam pójść/jechać. 2-3 km to jak rzut beretem nawet pieszo.
LukaszT napisał(a):
Oczywiście po tym wszystkim się wyspowiadałem.

Wiec w czym problem?

Spowiadałem się w ostatnią niedzielę, jednak zapomniałem wyznać jednego grzechu oraz odnośnie 3pkt. to gdy ksiądz spytał się dlaczego opuściłem Mszę Św., to ja powiedziałem, że rodziców nie było w domu. Miałem wyrzuty sumienia i nie przyjąłem Komunii Św., i chciałbym powtórzyć tą spowiedź. Więc któryś z tych pkt mam wyznać? I otrzymam rozgrzeszenie? I czy Bóg wybaczy mi te grzechy?


So lip 01, 2017 7:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 26, 2017 8:57
Posty: 32
Post Re: Grzech przeciwko Duchowi Świętemu
Oczywiście powiedziałem to przez pomyłkę, gdyż pomyliło mi się z innym wydarzeniem. I tym zapomnianym grzechem było złorzeczenie. Tak więc co muszę wyznać na spowiedzi w pierwszy piątek?


So lip 01, 2017 8:38
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Grzech przeciwko Duchowi Świętemu
W takim razie idź do spowiedzi i wyznaj:
1. na ostatniej spowiedzi zapomniałem wyznać.....
2. pomyliłem się mówiąc, że rodziców nie było w domu. Prawdą jest że źle się poczuli i dlatego nie byłem na Mszy św.
LukaszT napisał(a):
I czy Bóg wybaczy mi te grzechy?

Bóg wybacza każdy grzech jeśli człowiek szczerze żałuje.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lip 01, 2017 8:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 26, 2017 8:57
Posty: 32
Post Re: Grzech przeciwko Duchowi Świętemu
Małgosiaa napisał(a):
W takim razie idź do spowiedzi i wyznaj:
1. na ostatniej spowiedzi zapomniałem wyznać.....
2. pomyliłem się mówiąc, że rodziców nie było w domu. Prawdą jest że źle się poczuli i dlatego nie byłem na Mszy św.
LukaszT napisał(a):
I czy Bóg wybaczy mi te grzechy?

Bóg wybacza każdy grzech jeśli człowiek szczerze żałuje.

Więc nie popełniłem grzechu przeciwko Duchowi Św. w żadnym z pkt?


So lip 01, 2017 9:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL