Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie? 
Autor Wiadomość
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Cytuj:
W Biblii to masz Raj dla Boga, nie dla ludzi, w końcu kto będzie najważniejszą postacią w tym całym Raju? Bóg czy ludzie?

Tak powiadasz.....a Jezus mówi do dobrego łotra dziś ze mną będziesz w raju.


N lip 16, 2017 7:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Alus napisał(a):
Cytuj:
W Biblii to masz Raj dla Boga, nie dla ludzi, w końcu kto będzie najważniejszą postacią w tym całym Raju? Bóg czy ludzie?

Tak powiadasz.....a Jezus mówi do dobrego łotra dziś ze mną będziesz w raju.


Nie dla ludzi w tym sensie, że to Bóg będzie ta główna postać wokół której się ten cały Raj będzie kręcić.
A ludzie będą tam jedynie tak dodatkiem/urozmaiceniem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 16, 2017 9:02
Zobacz profil
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Robek napisał(a):
Niby jest tak że 94 letni facet i 72 letnia kobieta, mają już bardzo zniszczone DNA, a pomimo tego mogą mieć normalne zdrowe potomstwo.


Co Wy macie z tym niszczeniem DNA przez starość? W jakim sensie? To stres może uszkadzać DNA.

A poza tym, jak 72 letnia kobieta może zajść w ciąże, słyszałeś coś o klimakterium?

Cytuj:
Bez tego ideału to raju nigdy nie będzie :mrgreen: bo zawsze jest tak że jeden ma taki charakter inny ma zupełnie inny charakter, i z tego powodu ten ma więcej kolegów od tamtego, a tamten z tego powodu jest coraz bardziej wnerwiony(bo też by chciał mieć tyle kolegów)no i pojawia się coraz to większa agresja nienawiść i inne takie.


Robek, chłopie, Ty z piaskownicy nadal nie wyszedłeś? Myślisz że problemami dorosłych ludzi jest posiadanie lub nie posiadanie kolegów?

Cytuj:
W Biblii to masz Raj dla Boga, nie dla ludzi, w końcu kto będzie najważniejszą postacią w tym całym Raju? Bóg czy ludzie?


Bóg nie potrzebuje Raju do szczęścia, Ogród Eden został stworzony dla ludzi.


N lip 16, 2017 14:01
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Cytuj:
A poza tym, jak 72 letnia kobieta może zajść w ciąże, słyszałeś coś o klimakterium?

Klimakterium nie przeszkodziło 60-latkom urodzić dzieci poczęte metodą in vitro.....polska aktorka urodziła bliźnięta, na utrzymanie których nie miała funduszy.
Zatem 72-letnie jak im walnie na dekiel też urodzą :(


N lip 16, 2017 14:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
equuleuss napisał(a):
Co Wy macie z tym niszczeniem DNA przez starość? W jakim sensie? To stres może uszkadzać DNA.


Zawsze interesowały mnie takie tematy, i z tego co powynajdowałem po internetach, to wszędzie było mówione, choćby tutaj.

http://natemat.pl/76305,szybkosc-starze ... a-w-genach

że najważniejszą przyczyną starzenia się ludzi jest, postępująca z wiekiem degradacja DNA.

equuleuss napisał(a):
Robek, chłopie, Ty z piaskownicy nadal nie wyszedłeś? Myślisz że problemami dorosłych ludzi jest posiadanie lub nie posiadanie kolegów?


Nawet na tym forum, pojawiają się osoby dla których jest to problem, i to są ludzie już w dosyć dorosłym wieku.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 16, 2017 14:22
Zobacz profil
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Robek napisał(a):
że najważniejszą przyczyną starzenia się ludzi jest, postępująca z wiekiem degradacja DNA


Mam wrażenie że zrozumiałeś to w nieco inny sposób. Tutaj jest mowa o szybkości i predyspozycji do starzenia się zapisanej w genach, natomiast to komórki ulegają degeneracji i niszczeniu. Geny mają zapisany kod gdzie jest także ta informacja w jaki sposób i kiedy zaczniesz się starzeć, na co wpływa także to że możesz mieć uszkodzone geny, także odzedziczone w taki sposób. Ale to komórki ciała ulegają niszczeniu z powodu starości, a nie stricte geny.

Cytuj:
Nawet na tym forum, pojawiają się osoby dla których jest to problem, i to są ludzie już w dosyć dorosłym wieku.


Ale w dorosłym życiu problemem samotności nie jest nie posiadanie wielu fajnych kolegów, ale nie posiadanie żony, dzieci i ogólnie rodziny. Dorosły człowiek chociażby miał grono fajnych kumpli, to w pewnym momencie poczucje pustkę którą może wypełnić tylko kobieta lub rodzina. Kumple nie zastąpią wszystkiego. Bo od kumpli wraca do pustego domu.

Alus napisał(a):
Klimakterium nie przeszkodziło 60-latkom urodzić dzieci poczęte metodą in vitro.....polska aktorka urodziła bliźnięta, na utrzymanie których nie miała funduszy.
Zatem 72-letnie jak im walnie na dekiel też urodzą :(


Hm, no tak, takim sposobem to mogą zajść w ciążę. Ale kobieta w tym wieku raczej nie urodzi dziecka własnymi siłami a i sił brak na wychowanie, i nie tylko sił, ale nawet i życia.


N lip 16, 2017 16:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
equuleuss napisał(a):
Mam wrażenie że zrozumiałeś to w nieco inny sposób. Tutaj jest mowa o szybkości i predyspozycji do starzenia się zapisanej w genach, natomiast to komórki ulegają degeneracji i niszczeniu. Geny mają zapisany kod gdzie jest także ta informacja w jaki sposób i kiedy zaczniesz się starzeć, na co wpływa także to że możesz mieć uszkodzone geny, także odzedziczone w taki sposób. Ale to komórki ciała ulegają niszczeniu z powodu starości, a nie stricte geny.


Czy starzeją się komórki czy DNA to w sumie nie istotne, bo w końcu człowiek to maszyna, więc wystarczy wymienić bądź naprawić to co się zestarzało czy tam popsuło, i tyle.
Natomiast kwestia ewentualnej duszy też nie ma znaczenia, w końcu dusza się nie starzeje, więc nie ma co jej ruszać.

equuleuss napisał(a):
Ale w dorosłym życiu problemem samotności nie jest nie posiadanie wielu fajnych kolegów, ale nie posiadanie żony, dzieci i ogólnie rodziny. Dorosły człowiek chociażby miał grono fajnych kumpli, to w pewnym momencie poczucje pustkę którą może wypełnić tylko kobieta lub rodzina. Kumple nie zastąpią wszystkiego. Bo od kumpli wraca do pustego domu.


Zobacz jakie to niezwykłe bo przez kilkadziesiąt lat dorosłego życia, to żony i dzieci facetowi brakuje, a przez wieczność w Niebie już brakować nie będzie :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 16, 2017 20:59
Zobacz profil
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Alus napisał(a):
Klimakterium nie przeszkodziło 60-latkom urodzić dzieci poczęte metodą in vitro.....polska aktorka urodziła bliźnięta, na utrzymanie których nie miała funduszy.
Zatem 72-letnie jak im walnie na dekiel też urodzą :(


Hm, no tak, takim sposobem to mogą zajść w ciążę. Ale kobieta w tym wieku raczej nie urodzi dziecka własnymi siłami a i sił brak na wychowanie, i nie tylko sił, ale nawet i życia.[/quote]
I z tej właśnie racji zgryźliwie napisałam walnie na dekiel, bo dzieci takich matek są skazane na sieroctwo i stanie sie ofiarami otoczenia, które nie pozwoli im zapomnieć, że poczęły się przez fanaberie ich starych matek.


N lip 16, 2017 21:04

Dołączył(a): So lip 22, 2017 10:23
Posty: 8
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Hmm, wracając do tematu, to ja sobie wyobrażam po prostu że cały czas jest tam obecny Bóg i święci oraz że spotkam ludzi którzy umarli bądź których nie miałam okazji poznać na ziemi bo żyli w innej epoce. A co do konkretnego wyglądu to tego nie wiem, ale chyba Pan Bóg zrobi tak, żeby każdemu człowiekowi było tam dobrze :D
Jeśli chodzi o to "dorosłe życie" to człowiek dorosły potrzebuje zarówno rodziny, jak i przyjaciół/znajomych :)


So lip 22, 2017 10:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Annie21 napisał(a):
ale chyba Pan Bóg zrobi tak, żeby każdemu człowiekowi było tam dobrze :D

W jaki sposób będzie Bóg robił ludziom dobrze?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lip 22, 2017 14:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL