Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 14:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Personalne wycieczki sobie daruj. Zajmij się lepiej przedstawieniem dowodu, że Chrystus nie nauczał o tym, iż zabierze zbawionych do "domu Ojca".


Pisze tam na zawsze? Moze chodzi o czasowy pobyt, np. millenijny?


Pt lip 14, 2017 13:44
Zobacz profil
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
ZG63 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Personalne wycieczki sobie daruj. Zajmij się lepiej przedstawieniem dowodu, że Chrystus nie nauczał o tym, iż zabierze zbawionych do "domu Ojca".


Pisze tam na zawsze? Moze chodzi o czasowy pobyt, np. millenijny?

1 Tes 4,16-17
16. Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi.
17. Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem.

No jest napisane, że na zawsze. Kombinuj dalej.


Pt lip 14, 2017 13:47
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
1 Tes 4,16-17
16. Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi.
17. Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem.

No jest napisane, że na zawsze. Kombinuj dalej.


Pozostaje zastanowić się, a może zajrzeć do słownika teologii biblijnej, żeby dowiedzieć się, czym jest porwanie w powietrze, na obłoki.
Zaręczam ci, że w pierwszym przypadku nie chodzi o mieszaninę tlenu i azotu, a w drugim o parę wodną.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt lip 14, 2017 18:25
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So paź 17, 2015 22:00
Posty: 101
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
a może zamiast czekać aż ktoś nam kiedyś jakiś wspaniały świat podaruje, spróbować stworzyć Raj już tu, na Ziemi?
"Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: «Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: "Oto tu jest" albo: "Tam". Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest»" (Łk. 17,20)
Królestwo Niebieskie jest w nas samych. To od nas zależy, czy stworzymy sobie Niebo czy Piekło.


Pt lip 14, 2017 21:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Dżery napisał(a):
a może zamiast czekać aż ktoś nam kiedyś jakiś wspaniały świat podaruje, spróbować stworzyć Raj już tu, na Ziemi?


Jest niemożliwe żeby coś takiego zrobić.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lip 15, 2017 0:55
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 17, 2015 22:00
Posty: 101
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Dlaczego uważasz, że to niemożliwe?


So lip 15, 2017 8:46
Zobacz profil
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Dżery napisał(a):
Dlaczego uważasz, że to niemożliwe?

Banalnie proste - jaki człowiek zdoła wyeliminować choroby, zdrady, podłości.....


So lip 15, 2017 8:49

Dołączył(a): So paź 17, 2015 22:00
Posty: 101
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
choroby to kwestia techniczna. Jeszcze 200 lat temu zwykłe przeziębienie mogło zakończyć się śmiercią. Obecnie wiele chorób, które niegdyś dziesiątkowały ludność (dżuma, trąd, czarna ospa) zostało praktycznie wyeliminowanych. Terapie genowe prawdopodobnie za kilkadziesiąt lat wyeliminują bardzo dużo chorób, które prześladują nas obecnie, przy okazji wydłużając młodość i długość życia.
Alus napisał(a):
zdrady, podłości.....

Któż Ci każe zdradzać albo być podłym?


So lip 15, 2017 12:25
Zobacz profil
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Dżery napisał(a):
choroby to kwestia techniczna. Jeszcze 200 lat temu zwykłe przeziębienie mogło zakończyć się śmiercią. Obecnie wiele chorób, które niegdyś dziesiątkowały ludność (dżuma, trąd, czarna ospa) zostało praktycznie wyeliminowanych. Terapie genowe prawdopodobnie za kilkadziesiąt lat wyeliminują bardzo dużo chorób, które prześladują nas obecnie, przy okazji wydłużając młodość i długość życia.
Alus napisał(a):
zdrady, podłości.....

Któż Ci każe zdradzać albo być podłym?

Jedne chory zwalczono, na ich miejsce przyszły inne.....a jaki mogę mieć osobisty wpływ na podłe postępowanie innych wobec mnie?....uciec, schować się - i taki to niby będzie raj :o


So lip 15, 2017 13:29

Dołączył(a): So paź 17, 2015 22:00
Posty: 101
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Alus napisał(a):
a jaki mogę mieć osobisty wpływ na podłe postępowanie innych wobec mnie?....uciec, schować się - i taki to niby będzie raj

najpierw sam musisz zdecydować, czy chcesz postępować tak jak inni?
To tylko i wyłącznie Twój wybór.
Zmieniając siebie, zmienisz innych (miejmy nadzieję)


So lip 15, 2017 15:17
Zobacz profil
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Cytuj:
choroby to kwestia techniczna.


Z którą my sobie raczej nie poradzimy. Poza tym, nie zatrzymamy przemijania czasu, zużycia organizmu, starości, nie wyeliminujemy śmierci, a samo istnienie śmierci skreśla poczucie życia w Raju. Bowiem świadomosć śmierci nie pozwala się poczuć jak w Raju. Chyba że stworzysz biomechaniczne ciało, albo ogólnie zastapisz ciało człowieka ciałem cyborga, z niezniszczalnych materiałów. Tylko w jaki sposób chciałbyś przenieść do tego ciała duszę i świadomość? To nie jest wykonalne, mrzonki. Bowiem człowiek nie jest Bogiem. A poza tym, mając nawet biomechaniczne ciało pozostaje nadal problem z wymianą części, zużyciem materiałów. Poza tym, byłoby bardzo trudno osiągnąć taką precyzje i finezję poruszania się i odbierania świata zmysłami jak teraz.


Cytuj:
Obecnie wiele chorób, które niegdyś dziesiątkowały ludność (dżuma, trąd, czarna ospa) zostało praktycznie wyeliminowanych.


Wyeliminowanych w pewnych częściach świata, w zachodniej cywilizacji, jednak w innych częściach globu, w trzecim świecie takie choroby istnieją nadal i zbierają swoje żniwo.

Cytuj:
Któż Ci każe zdradzać albo być podłym?


Niigdy nie byłeś przykry dla innych, lub nigdy nie zrobiłeś niczego co byłoby nie w porządku lub nigdy nie popełniłeś żadnego błędu, nie zdenerwowałeś się chociażby? I kto Ci wtedy kazał być w taki sposób?

Cytuj:
najpierw sam musisz zdecydować, czy chcesz postępować tak jak inni?


Na tym świecie żyje kilka miliardów ludzi. Oczywiście że mamy starać się być lepsi, ale nie mamy aż takiego wpływu na ludzkość poprzez to że na przykład dzisiaj uśmiechniemy się do sąsiada z którym mamy jakieś zatargi.

Cytuj:
To tylko i wyłącznie Twój wybór.


Tak jak wybór innych aby czynić zło. Nawet Bóg nie łamie woli człowieka a jak Ty chciałbyś to zrobić?

Cytuj:
Zmieniając siebie, zmienisz innych (miejmy nadzieję)


Niekoniecznie. Niestety.


So lip 15, 2017 15:33
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Dżery napisał(a):
Alus napisał(a):
a jaki mogę mieć osobisty wpływ na podłe postępowanie innych wobec mnie?....uciec, schować się - i taki to niby będzie raj

najpierw sam musisz zdecydować, czy chcesz postępować tak jak inni?
To tylko i wyłącznie Twój wybór.
Zmieniając siebie, zmienisz innych (miejmy nadzieję)

Człowiek nie jest obdarzony mocą stworzenia samodzielnie raju na ziemi.


So lip 15, 2017 15:48

Dołączył(a): So paź 17, 2015 22:00
Posty: 101
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
equuleuss napisał(a):
Chyba że stworzysz biomechaniczne ciało, albo ogólnie zastapisz ciało człowieka ciałem cyborga

myślę, że nie będzie takiej potrzeby, w istocie człowiek to też maszyna, tyle że biologiczna, sterowana programem zapisanym w DNA. Wiele chorób jak również starość, jest efektem degeneracji (uszkodzeń) DNA, gdybyśmy potrafili naprawiać DNA, można by odwrócić ten proces.
equuleuss napisał(a):
Niigdy nie byłeś przykry dla innych, lub nigdy nie zrobiłeś niczego co byłoby nie w porządku lub nigdy nie popełniłeś żadnego błędu, nie zdenerwowałeś się chociażby? I kto Ci wtedy kazał być w taki sposób?

nie da się osiągnąć ideału, co nie znaczy, że nie trzeba próbować, o ile ktoś chce
Starając się być lepszym człowiekiem, może sprawię, że życie innych ludzi będzie nieco łatwiejsze, a przynajmniej postaram się go innym nie utrudniać. Może kilka osób też tak zrobi, dzięki czemu moje życie również stanie się łatwiejsze -> przybliżymy się do lepszego świata.
equuleuss napisał(a):
Tak jak wybór innych aby czynić zło. Nawet Bóg nie łamie woli człowieka a jak Ty chciałbyś to zrobić?

zawsze ktoś wybierze zło, nie ma na to rady, ale to żadne usprawiedliwienie dla nas
Alus napisał(a):
Człowiek nie jest obdarzony mocą stworzenia samodzielnie raju na ziemi.

z takim idealnym, jak w Biblii, pewnie byłoby ciężko, ale przynajmniej moglibyśmy spróbować trochę do niego się zbliżyć


So lip 15, 2017 19:09
Zobacz profil
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Dżery napisał(a):
myślę, że nie będzie takiej potrzeby, w istocie człowiek to też maszyna, tyle że biologiczna, sterowana programem zapisanym w DNA.


To zbytnie uproszczenie.

Cytuj:
Wiele chorób jak również starość, jest efektem degeneracji (uszkodzeń) DNA, gdybyśmy potrafili naprawiać DNA, można by odwrócić ten proces.


Starość i zmarszczki jako wynik uszkodzenia DNA? Zmarszczki są wynikiem grawitacji. Raczej nigdy nie osiągniemy takiej technologii która pozwoli majstrować w DNA i która pozwoli na takie zmiany w DNA które zapewnią nam nieśmiertelność i wieczną młodość. Człowiek nie ma mocy aby znieść prawo entropii.

Cytuj:
Starając się być lepszym człowiekiem, może sprawię, że życie innych ludzi będzie nieco łatwiejsze, a przynajmniej postaram się go innym nie utrudniać.


I znów pewnego rodzaju uproszczenie. Czyli jak widzisz że ktoś niszczy sobie życie to postarasz się tego nie utrudniać? Sprawy na tym świecie są daleko bardziej skomplikowane.

I co to oznacza starać się być lepszym człowiekiem? W sensie być tolerancyjnym na wszystko?

Cytuj:
Może kilka osób też tak zrobi, dzięki czemu moje życie również stanie się łatwiejsze -> przybliżymy się do lepszego świata.


Gdyby to działało w taki sposób to wystaczyłoby skrzyknąć ludzkość, ogłosić wszędzie dekret - od dzisiaj będziemy dla siebie mili, ile wytrzymamy?

Cytuj:
zawsze ktoś wybierze zło, nie ma na to rady, ale to żadne usprawiedliwienie dla nas


Ależ ja nie piszę o tym mając na myśli jakiekolwiek usprawiedliwienie. Tylko to że czasem możesz otrzymać zło za dobro.

Cytuj:
z takim idealnym, jak w Biblii, pewnie byłoby ciężko, ale przynajmniej moglibyśmy spróbować trochę do niego się zbliżyć


Jakoś oddalamy się, z każdym mijającym millenium.


So lip 15, 2017 19:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
equuleuss napisał(a):
To zbytnie uproszczenie.


A mi się wydaje że ty"equuleuss"zbytnio to komplikujesz :-D
Niby jest tak że 94 letni facet i 72 letnia kobieta, mają już bardzo zniszczone DNA, a pomimo tego mogą mieć normalne zdrowe potomstwo.
I powiedz mi jak to się dzieje, że w organizmach tak starych ludzi, jest materiał genetyczny potrzebny do(że tak to nazwe)zbudowania normalnego zdrowego dziecka, które posiada nieuszkodzone DNA?

Dżery napisał(a):
nie da się osiągnąć ideału, co nie znaczy, że nie trzeba próbować, o ile ktoś chce
Starając się być lepszym człowiekiem, może sprawię, że życie innych ludzi będzie nieco łatwiejsze, a przynajmniej postaram się go innym nie utrudniać. Może kilka osób też tak zrobi, dzięki czemu moje życie również stanie się łatwiejsze -> przybliżymy się do lepszego świata.


Bez tego ideału to raju nigdy nie będzie :mrgreen: bo zawsze jest tak że jeden ma taki charakter inny ma zupełnie inny charakter, i z tego powodu ten ma więcej kolegów od tamtego, a tamten z tego powodu jest coraz bardziej wnerwiony(bo też by chciał mieć tyle kolegów)no i pojawia się coraz to większa agresja nienawiść i inne takie.

Dżery napisał(a):
z takim idealnym, jak w Biblii, pewnie byłoby ciężko, ale przynajmniej moglibyśmy spróbować trochę do niego się zbliżyć


W Biblii to masz Raj dla Boga, nie dla ludzi, w końcu kto będzie najważniejszą postacią w tym całym Raju? Bóg czy ludzie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 16, 2017 5:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL