Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 co to jest piekło? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: co to jest piekło?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
To jest rozumienie Świadków Jehowy, a nie biblijne. Mógłbym pisać do tego polemiki, ale i tak wiem, że nie przyjmiesz ich do wiadomości. "Rozumienie biblijne", czyli to co zapisano w Biblii, przeczy nauczaniu podawanemu przez Ciało Kierownicze, bo jasno i wyraźnie piekło jest tam opisane jako miejsce wiecznej męki, a ten stan, wbrew zaprzeczeniom CK, jednak wymaga aby człowiek, który się w nim znajduje, był żywy i świadomy.


1.Biblia opisuje miejsce nie stan. 2. nigdy dosłownie tylko zawsze jest to w przykładach lub wizji. 3. przeczy temu logika bo w Biblii jest jasno napisane że zapłatą za grzech jest śmierć nie piekło. zatem każdy człowiek który umiera własną śmiercią płaci za wszystkie swoje grzechy. a skoro rachunek grzechów jest zapłacony to "konto" takiego człowieka jest czyste. inaczej grzech tego człowieka są skasowane, zatem za co miałby trafić do piekła skoro własną śmiercią zapłacił za swoje grzechy i w stanie obecnym [po śmierci] jest bez grzechu?.

Rzy 6:. 23 Albowiem zapłatą, którą płaci grzech, jest śmierć, lecz darem, który daje Bóg, jest życie wieczne przez Chrystusa Jezusa, naszego Pana.



po za tym dogmat o piekle uczy że z piekła nie ma wyjścia. kto raz do niego wejdzie tkwi tak wiecznie. tymczasem Biblia uczy że nastąpi zmartwychwstanie prawych i nie prawych. nie prawi jak wskazują te słowa to stan orzeczony zatem logika podpowiada że muszą byś w piekle, a jednak zmartwychwstaną. coś tu nie pasuje.

Dzi ap 24:15 i mam w Bogu nadzieję, którą również oni sami żywią, że nastąpi zmartwychwstanie zarówno prawych, jak i nieprawych


Wt sie 15, 2017 23:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: co to jest piekło?
Jak dla mnie piekło to miejsce gdzie będzie taka sytuacja że wiele rzeczy będzie zabronionych.
Przykładowo będę chciał sobie wypić pół litra wódki, zabronią mi i przez to będę się czół źle, tak samo będę sobie chciał pograć w piłke, zabronią mi i też będzie mi źle.
Więc wszędzie gdzie są jakiekolwiek zakazy, to jest piekło.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sie 16, 2017 9:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 23:14
Posty: 2
Post Re: co to jest piekło?
Otchłań, Semenie, to Szeol, a nie piekło.[/quote]

Calkowicie sie zgadzam. W pismie swietym mowa o Otchlani. Pamietajmy ze Chrystus byl wychowany i wyksztalcony w tradycji kabalistycznej. Przejscie przez Otchlan jest konieczna w drodze do jednego z trzech stopni wyzszych, a przekracza sie owa otchlan bez wysilku , a jedynie nagromadzonymi uczynkami. Chrystus przechodzac przez otchlan przyjal jedena z trzech emanacji Boskich.A sa to : Ipssisimus - stworzona sama z siebie doskonalosc / Magus - Zywy Bog zmieniajacy wszechswiaty podlog woli wlasnej / Magister Templi - tworca teorii wszelkich , nauczyciel swiata ukryty pod purpurowa szta tajemnicy.


Pn sie 28, 2017 23:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: co to jest piekło?
Srokacz napisał(a):
Chrystus przechodzac przez otchlan przyjal jedena z trzech emanacji Boskich.A sa to : Ipssisimus - stworzona sama z siebie doskonalosc / Magus - Zywy Bog zmieniajacy wszechswiaty podlog woli wlasnej / Magister Templi - tworca teorii wszelkich , nauczyciel swiata ukryty pod purpurowa szta tajemnicy.

Tylko dlaczego Chrystus nic o tym nie mówił?

Niestety słowa Chrystusa są autorytetem, nie słowa Srokacza...

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt sie 29, 2017 0:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: co to jest piekło?
https://wiadomosci.wp.pl/piekla-nie-ma- ... 757361793a

a co teraz powiecie na temat piekła?


Cz maja 10, 2018 0:50
Zobacz profil
Post Re: co to jest piekło?
SemenBedryszko napisał(a):
https://wiadomosci.wp.pl/piekla-nie-ma-szokujace-slowa-papieza-franciszka-6236201757361793a

a co teraz powiecie na temat piekła?
Nie rozumiem, jak się ten news ma do tego, co kto powie na temat piekła. Liczysz, że ktoś powie, że autorzy takich debilnych kaczek dziennikarskich powinni iść do piekła? Czy co?


Cz maja 10, 2018 6:38
Post Re: co to jest piekło?
SemenBedryszko napisał(a):
a co teraz powiecie na temat piekła?

To co mówił Jezus, że piekło jest.


Cz maja 10, 2018 6:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: co to jest piekło?
SemenBedryszko napisał(a):
w Katolickim przekładzie Biblii Jakuba wujka Dzi ap 2:31czytamy

Cytuj:
zatem dlaczego Jezus trafił po śmierci do piekła?
Tak jest przetłumaczone w Biblii Jakuba Wujka, ale "przekład dosłowny" ((http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... version/TR ) to:

"powiedział o zmartwychwstaniu Chrystusa, które uprzednio zobaczył, że ani nie pozostanie (On) w hadesie ani Jego ciało nie zobaczy rozkładu."

W greckim proto-tekście użyte zostało sowo "αδου"(hadou), które można przetłumaczyć jako "Hades" bądź "kraina umarłych" :)

_________________
Pokój wam.


Pt cze 08, 2018 21:54
Zobacz profil
Post Re: co to jest piekło?
Neuro napisał(a):
W greckim proto-tekście użyte zostało sowo "αδου"(hadou), które można przetłumaczyć jako "Hades" bądź "kraina umarłych" :)

Co nadal nie oznacza, że nie było to miejsce męki.


So cze 09, 2018 8:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: co to jest piekło?
feelek napisał(a):
Co nadal nie oznacza, że nie było to miejsce męki.
Ani tym bardziej, że było :)

Co to jest "męka"?

_________________
Pokój wam.


Śr cze 13, 2018 13:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: co to jest piekło?
Podpisuję się pod pytaniem Neuro.
Generalnie sprawa staje się jeszcze ciekawsza gdy się człowiek trochę zapozna z wizjami zaświatów w różnych kulturach, skąd pomysł że Kraina umarłych to miejsce złe i pełne jakiegoś rodzaju męki -przecież np dla jednych życie to męka dla innych największy dar...
Konkretny podział na Krainę umarłych z podziałem na dobrą i złą ( system kary i nagrody) chyba pierwszy raz przedstawił Platon, wcześniej Kraina była jedna , albo wcale jej nie było bo następowała reinkarnacja ...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr cze 13, 2018 13:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: co to jest piekło?
Hehe, a mnie się przypomina - odnośnie tej Krainy Umarłych - ostatni odcinek Westworlda ;D

_________________
Pokój wam.


Śr cze 13, 2018 14:46
Zobacz profil
Post Re: co to jest piekło?
Neuro napisał(a):
feelek napisał(a):
Co nadal nie oznacza, że nie było to miejsce męki.
Ani tym bardziej, że było :)

Zgodnie z tekstem Ewangelii, było.

Cytuj:
Co to jest "męka"?

Cierpienie.


Cz cze 14, 2018 7:01

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: co to jest piekło?
Cierpienie - tak jak je buddyzm definiuje? czy o którą definicję cierpienia chodzi?

Przypomniała mi się anegdotyczna historia z ewangelizacji eskimosów - misjonarz tłumaczy że w piekle jest strasznie gorąco i wiecznie płonie ogień a eskimosi się dopytywali jak trafić do tak cudownego miejsca...

Co dla kogo jest cierpieniem to kwestia indywidualna, np mojego syna mogłabym torturować tym co kocha moja córka i vice versa.

Wspólne mamy podejście do bólu fizycznego( poza masochistami), do głodu ( poza anorektykami), do deprywacji sensorycznej ( poza celowym tymczasowym jej doświadczaniem w celach relaksacyjnych)...

Generalnie wszystko w nadmiarze lub niedoborze staje się cierpieniem, pozytywne jest to co jest dopasowane do indywidualnych potrzeb.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz cze 14, 2018 12:49
Zobacz profil
Post Re: co to jest piekło?
IrciaLilith napisał(a):
Cierpienie - tak jak je buddyzm definiuje? czy o którą definicję cierpienia chodzi?

A jakie to ma znaczenie dla tego kto cierpi?


Cz cze 14, 2018 13:27
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL