Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 co to jest piekło? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: co to jest piekło?
Alus napisał(a):
ZG63 napisał(a):
chwat napisał(a):
Tak, można tak powiedzieć, to dokładnie to samo :)

Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie sie raczej tego, który dusze i ciało może zatracić w piekle (Mt 10,28).....chyba logiczne, że śmierć to zatrata duszy na wieczne potępienie.
Jezus jest drogą, prawdą i życiem - w piekle nie ma życia, bo nie jest tam obecny Jezus.


Z wersetu wynika nie to że dusza jest nieśmiertelna, tylko to że są tacy którzy jej nie mogą zabić.

[Ciach. Takie uwagi zamieszczamy w innym dziale - YZ]


Śr lip 19, 2017 7:03
Zobacz profil
Post Re: co to jest piekło?
Cytuj:
Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie sie raczej tego, który dusze i ciało może zatracić w piekle (Mt 10,28).....chyba logiczne, że śmierć to zatrata duszy na wieczne potępienie.
Jezus jest drogą, prawdą i życiem - w piekle nie ma życia, bo nie jest tam obecny Jezus.


Cytuj:
Z wersetu wynika nie to że dusza jest nieśmiertelna, tylko to że są tacy którzy jej nie mogą zabić.

Przy czym wynika, że są tacy, którzy zabijają i ciało i duszę, i pakują do piekła..... piekło jest własnie śmiercią ciała i duszy.


Śr lip 19, 2017 7:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: co to jest piekło?
Alus napisał(a):
Przy czym wynika, że są tacy, którzy zabijają i ciało i duszę, i pakują do piekła..... piekło jest własnie śmiercią ciała i duszy.


A gdzie to wieczne piekło? skoro dla ciała i duszy, ma być śmierć?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lip 19, 2017 9:57
Zobacz profil
Post Re: co to jest piekło?
Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
Przy czym wynika, że są tacy, którzy zabijają i ciało i duszę, i pakują do piekła..... piekło jest własnie śmiercią ciała i duszy.


A gdzie to wieczne piekło? skoro dla ciała i duszy, ma być śmierć?

Piekło jest właśnie śmiercią dla duszy i ciała, bo po paruzji i po zmartwychwstaniu ciał potępieni nigdy nie osiągną nowej ziemi w obecności Boga.


Śr lip 19, 2017 10:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: co to jest piekło?
Alus napisał(a):
Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
Przy czym wynika, że są tacy, którzy zabijają i ciało i duszę, i pakują do piekła..... piekło jest własnie śmiercią ciała i duszy.


A gdzie to wieczne piekło? skoro dla ciała i duszy, ma być śmierć?

Piekło jest właśnie śmiercią dla duszy i ciała, bo po paruzji i po zmartwychwstaniu ciał potępieni nigdy nie osiągną nowej ziemi w obecności Boga.


Co to za jakieś dziwaczne przeinaczenia?
Mam wrażenie że mówimy zupełnie o czym innym, i tutaj by się przydało zdefiniować co to jest ta cała śmierć.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lip 19, 2017 11:12
Zobacz profil
Post Re: co to jest piekło?
Cytuj:
Co to za jakieś dziwaczne przeinaczenia?
Mam wrażenie że mówimy zupełnie o czym innym, i tutaj by się przydało zdefiniować co to jest ta cała śmierć.

Non stop piszę czym jest ta śmierć, powtórzę - śmiercią duszy, która wybrała piekło i nigdy nie dozna szczęścia w nowej ziemi, którą Bóg przygotował dla zbawionych, o czym mówi Apokalipsa.


Śr lip 19, 2017 11:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: co to jest piekło?
Alus napisał(a):
Non stop piszę czym jest ta śmierć, powtórzę - śmiercią duszy, która wybrała piekło i nigdy nie dozna szczęścia w nowej ziemi, którą Bóg przygotował dla zbawionych, o czym mówi Apokalipsa.


Ja się pytałem o definicje słowa "śmierć" a nie o to, co gdzie kogo spotka.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lip 19, 2017 11:38
Zobacz profil
Post Re: co to jest piekło?
Cytuj:
Non stop piszę czym jest ta śmierć, powtórzę - śmiercią duszy, która wybrała piekło i nigdy nie dozna szczęścia w nowej ziemi, którą Bóg przygotował dla zbawionych, o czym mówi Apokalipsa.


Cytuj:
Ja się pytałem o definicje słowa "śmierć" a nie o to, co gdzie kogo spotka.

Śmierć to piekło.
Przejście z doczesności to przejście do życia - zbawienia, lub do śmierci - wiecznego piekła.


Śr lip 19, 2017 12:24

Dołączył(a): So paź 31, 2015 20:35
Posty: 14
Post Re: co to jest piekło?
Ręce opadają od tego Waszego wiecznego piekła.
Jezus Chrystus nie przyszedł po to, aby świat potępić, ale aby zbawić. Bóg chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni.
Wcześniej czy później, nawet największy satanista nawróci się i zostanie zbawiony. Bóg działa w świecie i porusza serca ludzi.

_________________
drzewojozuego.blog.pl


Śr lip 19, 2017 12:37
Zobacz profil
Post Re: co to jest piekło?
Idź i powiedz Chrystusowi, że źle nauczał o wiecznej męce, która czeka potępionych.

Aha... To, że Bóg chce, aby wszyscy zostali zbawieni, nie oznacza jeszcze, że wszyscy zbawieni zostaną. Jeszcze jest człowiek, który może powiedzieć "nie", a Bóg nikogo na siłę do nieba nie będzie ciągnął.


Śr lip 19, 2017 12:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: co to jest piekło?
Źródło napisał(a):
Ręce opadają od tego Waszego wiecznego piekła.
Mniejsza z tym co Ci opada, to nie jest interesujące. Po drugie piekło nie jest nasze.
Cytuj:
Jezus Chrystus nie przyszedł po to, aby świat potępić, ale aby zbawić. Bóg chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni.
Zgadza się.
Cytuj:
Wcześniej czy później, nawet największy satanista nawróci się i zostanie zbawiony
Nie zgadza się.
Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów (Mt 13.42)
Zatem są tacy, którzy wybiorą nieprawości i dlatego nie zostaną zbawieni, ale potępieni.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr lip 19, 2017 12:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: co to jest piekło?
Alus napisał(a):
Śmierć to piekło.
Przejście z doczesności to przejście do życia - zbawienia, lub do śmierci - wiecznego piekła.


No i tutaj jest właśnie cały problem :mrgreen: bo jak mam nieco inną definicje śmierci, więc się nie dogadamy.
No i najważniejsza kwestia, to czy ta twoja definicja śmierci na pewno jest Biblijna? bo w Księdze Koheleta jest mowa:

Los bowiem synów ludzkich jest ten sam,
co i los zwierząt;
los ich jest jeden:
jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego,


Więc z tego co tutaj mówisz "Alus" by wychodziło że wszyscy ludzie i zwierzęta, po śmierci trafią do piekła?
W końcu według ciebie śmierć to wieczne piekło.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lip 19, 2017 18:23
Zobacz profil
Post Re: co to jest piekło?
[Ciach zbędne cytaty - YZ]

Zapominasz, że to Jezus przeszedł przez śmierci wrota i pozostał żywy, a w przypadku każdego człowieka zniszczalne ciało obumrze, dusza pozostaje żywa.
Żywa dusza zbawionych po paruzji i po zmartwychwstaniu ciał otrzyma nową ziemie, dusza potępionych zmartwychwstanie tylko do powrotu do piekła.


Śr lip 19, 2017 19:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: co to jest piekło?
[Ciach zbędne cytaty - YZ]

To tym bardziej według twojej filozofii wychodzi na to że Jezus, był przez kilka dni w piekle.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lip 19, 2017 21:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: co to jest piekło?
Robek napisał(a):
To tym bardziej według twojej filozofii wychodzi na to że Jezus, był przez kilka dni w piekle.

To całkiem podobnie jak wg Twojej filozofii Robek, którą jako katolik wyznajesz co niedzielę w Credo:"..zstąpił do piekieł.." :)

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lip 20, 2017 4:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL