Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Kto wejdzie do królestwa niebios? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
Drwal napisał(a):


Cytuj:
Ja i Ojciec jedno jesteśmy, te słowa oznaczają, że Ojciec i Syn posiadają tę samą substancjację boskości, tą samą można rzec esencję boskości, natomiast nie oznacza to, że są równi sobie mocą, owszem Bóg mógłby uczynić swojego syna nawet większym od siebie jednak tego nie zrobił. Nie było takiej potrzeby.


Posługiwanie się takimi słowami jak substancja i esencja jest niebezpieczne bo w KrK mają one ściśle określone znaczenia filozoficzne czyli oznaczają wszystko i nic. To zależy od tego jak dobrze się nimi posługuje konkretny filozof. To że Jezus i Jehowa Bóg są jedno znaczy nie mniej nie więcej jak to że są jednomyślni pod każdym względem. W ewangelii Jana Jezus wyraźnie wyjaśnia co rozumie mówiąc że On j Ojciec są jedno;

Jan 17:20 „Proszę nie tylko za nimi, lecz także za tymi, którzy dzięki ich słowu uwierzą we mnie; 21 żeby oni wszyscy byli jedno, tak jak ty, Ojcze, jesteś w jedności ze mną, a ja jestem w jedności z tobą, żeby i oni byli w jedności z nami, by świat uwierzył, żeś ty mnie posłał. 22 Ja też dałem im chwałę, którą ty mi dałeś, żeby byli jedno, tak jak my jedno jesteśmy. 23 


Cytuj:
Maryja jest oblubienicą Boga, jest królową Nieba, nie należy do Trójcy Świętej jednak Bóg uczynił ją królową nieba i wszystkich świętych.


Z tym określeniem "Królowa nieba" to ja bym proponował ostrożnie :) już raz naród Boży wdał się w oddawanie czci Królowej niebios i nie wyszło im to na dobre;

Jer 44:
17 lecz z całą pewnością spełnimy każde słowo, które wyszło z naszych ust, i będziemy sprawiać, by dla ‚królowej niebios’ wznosił się dym ofiarny, i wylewać dla niej ofiary płynne, tak jak my sami i nasi praojcowie, nasi królowie i nasi książęta czynili w miastach Judy i na ulicach Jerozolimy, gdy byliśmy syci chleba i dobrze się nam wiodło, i nie oglądaliśmy żadnego nieszczęścia. 18 A od czasu, gdy przestaliśmy sprawiać, by dla ‚królowej niebios’ wznosił się dym ofiarny, i wylewać dla niej ofiary płynne, wszystkiego nam brakuje i giniemy od miecza i klęski głodu.
19 „A gdy sprawiałyśmy, by dla ‚królowej niebios’ wznosił się dym ofiarny, i byłyśmy skłonne wylewać dla niej ofiary płynne, czyż to bez pytania się naszych mężów piekłyśmy dla niej placki ofiarne, by sporządzić jej wizerunek i wylewać dla niej ofiary płynne?”



Wt wrz 05, 2017 1:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
Posty dotyczące Trójcy Świetej przeniesione tu: viewtopic.php?p=965630#p965630

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt wrz 05, 2017 14:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
Drwal napisał(a):
SemenBedryszko, masz całkowitą rację oprócz tej samej substancji.
Jezus był i jest podporządkowany Bogu Ojcu, tak jak mówisz chociaż można to inaczej określić.
Dokładnie jest tak, że Jezus jest drugą osobą Trójcy Świętej a Bóg Ojciec pierwszą, Duch Święty jest trzecią osobą Trójcy Świętej. Zasada zwierzchnictwa polega na tym, że Bóg Ojciec jest władcą a Jezus królem, król podlega władcy a więc Jezus podlega swojemu Ojcu.
Bóg Ojciec włada wszystkim natomiast Jezus nad wszystkim króluje. Tak to dokładnie wygląda.
Posiadają oni tą samą substancję boskości jednak nie są równi chwałą, mocą władzą i panowaniem.


nie wiem jakiego jesteś wyznanie ale przypuszczam że nie KrK bo byś uznawał takie wyznanie wiary; http://www.ultramontes.pl/Quicumque.htm


Cz wrz 07, 2017 1:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
Małgosiaa napisał(a):
Posty dotyczące Trójcy Świetej przeniesione tu: viewtopic.php?p=965630#p965630


Czyli jak temat wchodzi w konkrety "koleżanka" "podwija ogonek i wykręca się linkami" nie potrafi odnieść się merytorycznie do argumentu? :brawo:


Cz wrz 07, 2017 2:06
Zobacz profil
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
SemenBedryszko napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Posty dotyczące Trójcy Świetej przeniesione tu: viewtopic.php?p=965630#p965630


Czyli jak temat wchodzi w konkrety "koleżanka" "podwija ogonek i wykręca się linkami" nie potrafi odnieść się merytorycznie do argumentu? :brawo:
Żałosne! Tamten wątek nie jest zamknięty. Możesz się tam swobodnie wypowiadać i przedstawiać swoje genialne argumenty.


Cz wrz 07, 2017 5:25
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL