Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Kto wejdzie do królestwa niebios? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Kto wejdzie do królestwa niebios?
z słów Pana Jezusa wynika….? A nawet nie wynika bo jest to jasno powiedziane że do królestwa niebios wejdą tylko ci którzy wykonują wolę jego Ojca.

Mat 7:21 „Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach. 22 Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?’ 23 Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem! Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia.



Czyli czyją? Ojcem Pana Jezusa jest Bóg Jehowa [Jahwe]. Warto zauważyć że Pan Jezus nie powiedział iż do królestwa niebios wejdą tylko ci którzy wykonują M o j ą wolę tylko wolę Boga Ojca Jehowy. I tu pytanie czy jesteście świadomi jaka jest wola Boga Ojca Jehowy? Wy w związku z tym wykonujecie tę wolę?


Pt lip 07, 2017 17:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
SemenBedryszko napisał(a):
z słów Pana Jezusa wynika….? A nawet nie wynika bo jest to jasno powiedziane że do królestwa niebios wejdą tylko ci którzy wykonują wolę jego Ojca.

Mat 7:21 „Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach. 22 Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?’ 23 Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem! Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia.



Czyli czyją? Ojcem Pana Jezusa jest Bóg Jehowa [Jahwe]. Warto zauważyć że Pan Jezus nie powiedział iż do królestwa niebios wejdą tylko ci którzy wykonują M o j ą wolę tylko wolę Boga Ojca Jehowy. I tu pytanie czy jesteście świadomi jaka jest wola Boga Ojca Jehowy? Wy w związku z tym wykonujecie tę wolę?


Ja tam żyje po swojemu :mrgreen:
A tym czy znajde się w jakiś tam niebiosach też się zbytnio nie przejmuje, w końcu nawet nie wiem jak tam jest, więc co mi tam.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lip 07, 2017 17:34
Zobacz profil
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
Wola Ojca objawiła się przez Chrystusa. Nie było żadnego "bezpośredniego objawienia Woli Ojca". Więc Twoje rozróżnienie nie ma sensu. Kto spełnia przykazania, jakie dał Syn, ten spełnia wolę Ojca.


Pt lip 07, 2017 20:07
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
Temat brzmi: "Kto wejdzie do królestwa niebios?"
Odpowiedź: Wszyscy, którzy uwierzyli, że Jezus jest Drogą, Prawdą, i Życiem.
Dowód: "Dobry Łotr".
I słowa Jezusa z Krzyża kierowane do niego: "Jeszcze dziś będziesz ze Mną w Raju.


Pt lip 07, 2017 21:35

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
To fakt, ale czy samo uwierzenie wystarczy? czy one do czegoś zobowiązuje?
To owoce wiary są jej potwierdzeniem i świadczą o jej wartości.
Słowa puste nic nie znaczą. Mówię, że wierzę, to znaczy, że przyjmuje i wdrażam w swoje życie wszystko to, czego nauczał nas Jezus Chrystus.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


So lip 08, 2017 13:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
wybrana napisał(a):
To fakt, ale czy samo uwierzenie wystarczy? czy one do czegoś zobowiązuje?
To owoce wiary są jej potwierdzeniem i świadczą o jej wartości.
Słowa puste nic nie znaczą. Mówię, że wierzę, to znaczy, że przyjmuje i wdrażam w swoje życie wszystko to, czego nauczał nas Jezus Chrystus.


Przecież można wierzyć w Boga, sobie nic z tego nie robić, i żyć po swojemu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lip 08, 2017 18:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
Robek napisał(a):
wybrana napisał(a):
To fakt, ale czy samo uwierzenie wystarczy? czy one do czegoś zobowiązuje?
To owoce wiary są jej potwierdzeniem i świadczą o jej wartości.
Słowa puste nic nie znaczą. Mówię, że wierzę, to znaczy, że przyjmuje i wdrażam w swoje życie wszystko to, czego nauczał nas Jezus Chrystus.


Przecież można wierzyć w Boga, sobie nic z tego nie robić, i żyć po swojemu.


Oj niedobrze! - pełna ignorancja, czyli opozycja.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


So lip 08, 2017 22:01
Zobacz profil
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
Robek napisał(a):

Przecież można wierzyć w Boga, sobie nic z tego nie robić, i żyć po swojemu.

Co przez to rozumiesz?
wybrana napisał(a):
Mówię, że wierzę, to znaczy, że przyjmuje i wdrażam w swoje życie wszystko to, czego nauczał nas Jezus Chrystus.

I udaje Ci się?

Przykład Dobrego Łotra pokazuje, miłość Boga względem tych, których On miłuje pomimo ich występków, grzechów etc.


N lip 09, 2017 8:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
wybrana napisał(a):
Oj niedobrze! - pełna ignorancja, czyli opozycja.


No i właśnie dlatego Bóg nie jest kimś kto mi się za specjalnie podoba.
Bo tutaj ze strony Boga jest dość jasny przez "kto nie jest ze mną, jest przeciwko mnie"
I to nie jest fajne, bo dla Boga wrogiem jest nie tylko ten kto jest po stronie szatana, ale i ten który nie jest po żadnej stronie.

Maria-Magdalena napisał(a):
Co przez to rozumiesz?


Ktoś żyje tak jak jemu jest wygodnie, a nie tak jak by tego chciał Bóg.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 09, 2017 10:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
Maria-Magdalena napisał(a):
wybrana napisał(a):
Mówię, że wierzę, to znaczy, że przyjmuje i wdrażam w swoje życie wszystko to, czego nauczał nas Jezus Chrystus.

I udaje Ci się?


Może nie zawsze się udaje, ale przede wszystkim trzeba się starać. Nigdy nie będziemy doskonali, ale pragnienie bycia lepszym już jest naszym sukcesem. Bóg poznaje nasze pragnienia, nasze dążenia i wielokrotnie nas wspomaga. Modlitwa jest naszą siłą - siłą umacniania się w wierze, siłą by wzrastać w miłości i świętości Bożej. Mamy do tej świętości i miłości dążyć mimo naszych słabości i ułomności.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


N lip 09, 2017 14:00
Zobacz profil
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
Cytuj:
I to nie jest fajne, bo dla Boga wrogiem jest nie tylko ten kto jest po stronie szatana, ale i ten który nie jest po żadnej stronie.

Nie funkcjonuje wśród ludzi żywych zupełna neutralność - nie jest po żadnej stronie - całe ludzkie życie to wybory między dobrem = Bóg i złem = demon.
Tylko martwi już nic nie muszą wybierać.


N lip 09, 2017 14:16

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
Maria-Magdalena napisał(a):
Temat brzmi: "Kto wejdzie do królestwa niebios?"
Odpowiedź: Wszyscy, którzy uwierzyli, że Jezus jest Drogą, Prawdą, i Życiem.


a Pan Jezus uczy że ci którzy wykonują wolę Ojca który jest w niebie. W "niebie" to znaczy w opozycji do faktycznego stanu miejsca w jakim znajdował się Jezus w chwili wypowiadania tych słów. zatem kto ma racje użytkowniczka Maria-Magdalena czy Pan Jezus?

Cytuj:
Dowód: "Dobry Łotr".
I słowa Jezusa z Krzyża kierowane do niego: "Jeszcze dziś będziesz ze Mną w Raju.

konia z rzędem temu kto znajdzie takie słowa w Biblii;)


Śr lip 12, 2017 1:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
zefciu napisał(a):
Wola Ojca objawiła się przez Chrystusa. Nie było żadnego "bezpośredniego objawienia Woli Ojca". Więc Twoje rozróżnienie nie ma sensu. Kto spełnia przykazania, jakie dał Syn, ten spełnia wolę Ojca.


ale to nie ja rozróżniam tylko pan Jezus. Masz rację że po Chrystusie do dziś włącznie wolą Boga Ojca Jehowy objawia się poprzez Chrystusa. Nie mniej jest to wola Boga Ojca Jehowy nie Chrystusa. Chrystus zawsze był tylko wykonawcą woli Boga Ojca Jehowy nigdy nie czynił nic z własnej inicjatywy w zamierzeniu Bożym


Śr lip 12, 2017 1:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
SemenBedryszko napisał(a):
Nie mniej jest to wola Boga Ojca Jehowy nie Chrystusa.
Mówiąc w ten sposób, można by myśleć, że mówi się o dwóch różnych "wolach", które różnią się od siebie, a tak nie jest.

Wiekuisty Bóg stał się człowiekiem, to wolą Boga było, że stał się człowiekiem. Nie można mówić o woli Boga, nakazującej coś Jezusowi, bo zaistnienie Jezusa było właśnie skutkiem tej woli, było ucieleśnieniem jej samej.

 Na początku było Słowo (J 1.1)

 A Słowo stało się ciałem (J 1.14)

To On, Bóg, stał się jednym z nas, aby wybawić nas od grzechu. Dlatego nie można mówić o wypełnianiu woli Boga przez Jezusa, bo pozwalało by to przypuszczać, że wola Jezusa była jakaś inna niż Boga, że była czymś odrębnym ukierunkowanym na inny (ludzki) cel, a jedynie kierowana ślepym nakazem wykonywała zadane polecenie, chociaż sama chciała coś innego. Tak nie było, chociaż tego typu język chwilami się pojawia - ale to tylko konieczność językowa, która ma nam coś przekazać.
Bóg stał się człowiekiem bo tak chciał, Bóg-człowiek umarł za nasze grzechy bo tak chciał. Istniała tylko jedna chęć, jedna wola, jeden Bóg, jedno Słowo. To tylko z naszego punktu widzenia, można mówić o chwilowym zaistnieniu Zbawiciela między nami, którego nazywamy Drugą Osobą Boską.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr lip 12, 2017 6:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
SemenBedryszko napisał(a):
a Pan Jezus uczy że ci którzy wykonują wolę Ojca który jest w niebie. W "niebie" to znaczy w opozycji do faktycznego stanu miejsca w jakim znajdował się Jezus w chwili wypowiadania tych słów. zatem kto ma racje użytkowniczka Maria-Magdalena czy Pan Jezus?


Tutaj też wypadałoby wspomnieć, że do Nieba trafią ci ludzie którzy będą Bogu posłuszni.

SemenBedryszko napisał(a):
ale to nie ja rozróżniam tylko pan Jezus. Masz rację że po Chrystusie do dziś włącznie wolą Boga Ojca Jehowy objawia się poprzez Chrystusa. Nie mniej jest to wola Boga Ojca Jehowy nie Chrystusa. Chrystus zawsze był tylko wykonawcą woli Boga Ojca Jehowy nigdy nie czynił nic z własnej inicjatywy w zamierzeniu Bożym


Według ciebie Jezus nie jest Bogiem?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lip 12, 2017 10:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL