Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Kto wejdzie do królestwa niebios? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
Robek do Semen(a)Bedryszko napisał(a):
Według ciebie Jezus nie jest Bogiem?


A nie zauważyłeś, że kolega pisze imię Boga "Jehowa"? Nic się nie skojarzyło?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr lip 12, 2017 10:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
Ale jedno nie wyklucza drugiego...
Trójca Święta - to jeden Bóg..
Jedna substancja, trzy różne hipostazy.
Bóg Jezus - Słowo Ojca - Słowo Wcielone jest Jednym i Tym Samym.
Czyli pełniąc wole Ducha, pełnisz wolę Syna i Ojca.. Pan Jezus jest Słowem, które wychodzi z ust Ojca, Duch Święty jest Tchnieniem, który wychodzi od Ojca, ale też i od Syna. Czyli masz pełnić wolę Boga - a wolą Boga jest miłość, posłuszeństwo Jego Słowu.

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Śr lip 12, 2017 11:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
bert04 napisał(a):
Robek do Semen(a)Bedryszko napisał(a):
Według ciebie Jezus nie jest Bogiem?


A nie zauważyłeś, że kolega pisze imię Boga "Jehowa"? Nic się nie skojarzyło?


A co to ja jestem znawca inny wyznań czy religii :-D
Nie bardzo się orientuje kto uznaje Jezusa za Boga, a kto już nie specjalnie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lip 12, 2017 14:39
Zobacz profil
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
SemenBedryszko napisał(a):
ale to nie ja rozróżniam tylko pan Jezus. Masz rację że po Chrystusie do dziś włącznie wolą Boga Ojca Jehowy objawia się poprzez Chrystusa. Nie mniej jest to wola Boga Ojca Jehowy nie Chrystusa. Chrystus zawsze był tylko wykonawcą woli Boga Ojca Jehowy nigdy nie czynił nic z własnej inicjatywy w zamierzeniu Bożym
No i w związku z tym jaki był sens Twojego założycielskiego posta, gdzie siałeś zwątpienie w kompletność objawienia Chrystusa?

Robek napisał(a):
A co to ja jestem znawca inny wyznań czy religii :-D
Nie bardzo się orientuje kto uznaje Jezusa za Boga, a kto już nie specjalnie.
W ogóle mało się w czymkolwiek orientujesz. Za to lubisz się wypowiadać :(


Śr lip 12, 2017 14:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
Robek napisał(a):
A co to ja jestem znawca inny wyznań czy religii :-D
Nie bardzo się orientuje kto uznaje Jezusa za Boga, a kto już nie specjalnie.

No to dla porządku, ci, co uznają, zwą się chrześcijanie. Trynitarni: A konkretniej katolicy, prawosławni, protestanci (wszyscy), ewangelikalni (większość).

Ci, co częściowo uznają: Adwentyści Dnia Siódmego (większość wspólnot), Mormoni (mniejszy z dwóch głównych odłamów).

Ci co nie uznają to: Swiadkowie Jehowy, unitarianie, arianie (u nas - Bracia Polscy),



Poza listą oczywiście są wyznania, które nie uznają Jezusa i Dobrej Nowiny, czy to w formie trynitarnej, czy unitarnej.

I nie, nie musisz znać wszystkich. Ale Swiadków Jehowy jest sporo, trzeci co do wielkości związek wyznaniowy w PL (przy czym protestantów liczono łącznie).

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr lip 12, 2017 14:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
bert04 napisał(a):
Ci, co częściowo uznają: Adwentyści Dnia Siódmego (większość wspólnot), Mormoni (mniejszy z dwóch głównych odłamów).


Niby jak częściowo uznają? na jakiej zasadzie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lip 12, 2017 15:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
Robek napisał(a):
bert04 napisał(a):
Ci, co częściowo uznają: Adwentyści Dnia Siódmego (większość wspólnot), Mormoni (mniejszy z dwóch głównych odłamów).


Niby jak częściowo uznają? na jakiej zasadzie?


Na tej zasadzie, że część zborów, które tytułują się "Adwentyści" czy "Mormoni" uznaje. A część - nie uznaje. Dlatego widząc samą nazwę nie możesz mieć pewności.

U adwentystów pierwotnie nie uznawali wszyscy, z czasem jednak przeważająca większość uznała (Adwentyści i Swiadkowie Jehowy mają zresztą wspólne korzenie wśród tzw. badaczy biblii, pewne wspólne cechy zachowali do dziś). Co do mormonów nie znam kolejności, musiałbym tak samo sprawdzać na wiki, jak Ty. Wiem tylko, że są podzieleni na dwie główne wspólnoty, ta większa nie uznaje, ta mniejsza - uznaje.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr lip 12, 2017 15:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
chwat napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):
Nie mniej jest to wola Boga Ojca Jehowy nie Chrystusa.
Mówiąc w ten sposób, można by myśleć, że mówi się o dwóch różnych "wolach", które różnią się od siebie, a tak nie jest.

Wiekuisty Bóg stał się człowiekiem, to wolą Boga było, że stał się człowiekiem. Nie można mówić o woli Boga, nakazującej coś Jezusowi, bo zaistnienie Jezusa było właśnie skutkiem tej woli, było ucieleśnieniem jej samej.

 Na początku było Słowo (J 1.1)

 A Słowo stało się ciałem (J 1.14)

To On, Bóg, stał się jednym z nas, aby wybawić nas od grzechu. Dlatego nie można mówić o wypełnianiu woli Boga przez Jezusa, bo pozwalało by to przypuszczać, że wola Jezusa była jakaś inna niż Boga, że była czymś odrębnym ukierunkowanym na inny (ludzki) cel, a jedynie kierowana ślepym nakazem wykonywała zadane polecenie, chociaż sama chciała coś innego. Tak nie było, chociaż tego typu język chwilami się pojawia - ale to tylko konieczność językowa, która ma nam coś przekazać.
Bóg stał się człowiekiem bo tak chciał, Bóg-człowiek umarł za nasze grzechy bo tak chciał. Istniała tylko jedna chęć, jedna wola, jeden Bóg, jedno Słowo. To tylko z naszego punktu widzenia, można mówić o chwilowym zaistnieniu Zbawiciela między nami, którego nazywamy Drugą Osobą Boską.


Żarty sobie robisz? na podstawie dwóch wersetów wyprowadziłeś własną filozoficzną interpretację na zasadzie "wydaje mi się więc mam racje" gdzie fundamentem są dogmaty chrześcijaństwa. tak to każdy może sobie deliberować i w oparciu o to co mu się wydaje głosić tezy z rękawa wytrząśnięte. Taka tam ludzika filozofia. Uzasadnij wiarogodnie swoje tezy Biblią. Pokaż gdzie jest taka nauka w Biblii. Owszem, rozumiem że tak uczy KrK i to jest nauka Kościoła co głosisz i ja to szanuję bo każdy ma prawo do własnego zdania. i jeśli tak to tu prezentujesz to w porządku. Ale wypowiadanie się w charakterze " tak uczy Biblia" jest nadużyciem.


Śr lip 12, 2017 23:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
SemenBedryszko napisał(a):
Owszem, rozumiem że tak uczy KrK i to jest nauka Kościoła co głosisz i ja to szanuję bo każdy ma prawo do własnego zdania. i jeśli tak to tu prezentujesz to w porządku.


Nie, tak nie uczy KRK. Nauka katolicka opiera się na unii hipostatycznej. Jedna osoba. Jedna świadomość. Dwie natury. Dwa poznania. Dwa działania. Dwie wole. Ta ostatnia kwesta została ustalona na synodzie laterańskim i Soborze Konstantynopolitańskim III (~680). Wola ludzka podporządkowana woli boskiej w posłuszeństwie.

Nie wiem, czy chwat się pomylił czy niezręcznue wyraził, ale teza o jednej woli to u nas monoteletyzm.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz lip 13, 2017 0:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
SemenBedryszko napisał(a):
Żarty sobie robisz? na podstawie dwóch wersetów wyprowadziłeś własną filozoficzną interpretację na zasadzie "wydaje mi się więc mam racje" gdzie fundamentem są dogmaty chrześcijaństwa. tak to każdy może sobie deliberować i w oparciu o to co mu się wydaje głosić tezy z rękawa wytrząśnięte. Taka tam ludzika filozofia. Uzasadnij wiarogodnie swoje tezy Biblią. Pokaż gdzie jest taka nauka w Biblii. Owszem, rozumiem że tak uczy KrK i to jest nauka Kościoła co głosisz i ja to szanuję bo każdy ma prawo do własnego zdania. i jeśli tak to tu prezentujesz to w porządku. Ale wypowiadanie się w charakterze " tak uczy Biblia" jest nadużyciem.
Ot rozmowa ze świadkami. Albo robią cytat dwuznaczny odwracając kota ogonem, albo jak tu, kiedy wiele zrobić się nie da, zwyczajnie go nie widzą. Coś nie tak z Twoim komputerem? Wkleję cytat jeszcze raz.

 Na początku było Słowo (J 1.1)

 A Słowo stało się ciałem (J 1.14)

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lip 13, 2017 6:54
Zobacz profil
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
Zdecyduj się Semen - chwat wymyślił własną filozofię, czy powtarza dogmaty chrześcijaństwa. To raz.

Dwa - jeśli na podstawie tych wersetów nie należy wyprowadzać takiej nauki, to jaką?


Cz lip 13, 2017 8:14

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
bert04 napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):
Owszem, rozumiem że tak uczy KrK i to jest nauka Kościoła co głosisz i ja to szanuję bo każdy ma prawo do własnego zdania. i jeśli tak to tu prezentujesz to w porządku.



Cytuj:
Nie, tak nie uczy KRK. Nauka katolicka opiera się na unii hipostatycznej. Jedna osoba. Jedna świadomość. Dwie natury. Dwa poznania. Dwa działania. Dwie wole. Ta ostatnia kwesta została ustalona na synodzie laterańskim i Soborze Konstantynopolitańskim III (~680). Wola ludzka podporządkowana woli boskiej w posłuszeństwie.


tak nie uczy KrK? a synod laterański sobór konstantynopolitański III to z wiary Islamu wyznania szyickiego? a skoro KrK tak nie uczy tozzanaczy że w KrK takiej nauki nie ma?


Cz sie 31, 2017 18:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
chwat napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):
Bóg stał się człowiekiem bo tak chciał, Bóg-człowiek umarł za nasze grzechy bo tak chciał. Istniała tylko jedna chęć, jedna wola, jeden Bóg, jedno Słowo. To tylko z naszego punktu widzenia, można mówić o chwilowym zaistnieniu Zbawiciela między nami, którego nazywamy Drugą Osobą Boską.



Cytuj:
Bóg stał się człowiekiem bo tak chciał, Bóg-człowiek umarł za nasze grzechy bo tak chciał. Istniała tylko jedna chęć, jedna wola, jeden Bóg, jedno Słowo. To tylko z naszego punktu widzenia, można mówić o chwilowym zaistnieniu Zbawiciela między nami, którego nazywamy Drugą Osobą Boską.


Co innego uczy Pan Jezus. Chrystus mówi że nic nie czynił z własnej woli tylko wykonywał wolę swego Ojca [Jehowy]. W tym co robił -głoszeniu ewangelii- nie przejawiał własnej inicjatywy wykonywał tylko wolę swego Ojca [Jehowy]

Jan 6:38 ponieważ zstąpiłem z nieba nie po to, żeby wykonywać wolę swoją, lecz wolę tego, który mnie posłał.

Jan 4:19 Na to Jezus odezwał się do nich: „Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Syn nie może nic uczynić z własnej inicjatywy, lecz tylko to, co widzi, że czyni Ojciec. Cokolwiek bowiem Ten czyni, podobnie czyni również Syn. 20 Gdyż Ojciec kocha Syna i pokazuje mu wszystko, co sam czyni, i pokaże mu dzieła większe niż te, żebyście się dziwili […]. 30 Ja nie mogę nic uczynić z własnej inicjatywy; sądzę tak, jak słyszę, a sąd mój jest prawy, ponieważ nie szukam własnej woli, lecz woli tego, który mnie posłał.

Jan 7:28 Toteż Jezus, nauczając w świątyni, zawołał i powiedział: „I znacie mnie, i wiecie, skąd jestem. Nie przyszedłem też z własnej inicjatywy, lecz ten, który mnie posłał, rzeczywiście istnieje, a wy go nie znacie. 29 Ja go znam, ponieważ jestem jego przedstawicielem i on mnie posłał”.



uczył też że do królestwa niebios wejdą tylko ci którzy wykonują wolę jego Ojca [Jehowy]


Mat 7:21 „Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach. 22 Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?’ 23 Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem! Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia.

A skoro twierdzisz że Jezus był Bogiem człowiekiem to pokaż mi słowa Jezusa w który mówi że robi coś z zamierzenia Bożego bo on tak chce, że jest to jego własna inicjatywa.


Cz sie 31, 2017 18:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
Nie ma odpowiedzi jednoznacznej na pytanie kto wejdzie do królestwa niebios, decyduje o tym bezpośrednio upodobanie Boga Ojca, także my nie wiemy kto tam wchodzi.


Pt wrz 01, 2017 8:17
Zobacz profil
Post Re: Kto wejdzie do królestwa niebios?
Semen - kręcisz się w tych rozważaniach w kółko, zamiast sprawdzić, jakie jest nauczanie chrześcijańskie. A jest ono w skrócie takie:
  1. Trójca to trzy Osoby złączone jedną naturą wolą.
  2. Wcielenie to jedna Osoba będąca unią dwóch natur i dwóch woli.
Stąd mówiąc, że Chrystus nie czynił czegoś "ze swojej woli", mówimy siłą rzeczy o woli ludzkiej. Bo nie istnieje żadna "Wola Boska Chrystusa", który by była różna od "Woli Boskiej Ojca".


Pt wrz 01, 2017 8:29
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL