Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 16:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
 Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiania? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
ateist napisał(a):
Nawet mój dziesięcioletni synek zdaje sobie sprawę, że jak powie, że jego kolega trzyma pod poduszką ufo, bo on o tym wie i tyle, to raczej nikt mu w to nie uwierzy. To po prostu absurd.


Możemy sobie po filozofować. 1 a gdzie poszlaki? Poza tym jeśli ten kolega jest notorycznym kłamcą to sprawa jest oczywista, ale jeśli nigdy nie skłamał. To sytuacja zmusza do zastanowienia się nad tym.

Cytuj:
Można naturalnie dorobić do tego całą filozofię, opierając się na - jakże niepodważalnych - dowodach poszlakowych. Co nie zmienia jednak faktu.


Ale myślącym ludziom daje to do myślenie(a). Tylko fanatycy nie myślą.

Cytuj:
Ale z pewnością doszedł by do wniosku, że Świadkowie to po prostu jakiś absurd.


A za kogo ty się uważasz, że wypowiadasz się pro publiko bono?

Cytuj:
A i jeszcze jedno pytanie. Zakazują Wam pisać dużą literą po kropce?


Tak lubię. Przeszkadza ci to?

[edytowano 1x... ale mnie przeszkadza. Skoro tak lubisz, będziesz miał kolorowe teksty.M.]


Wt sie 29, 2017 19:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Małgosiaa napisał(a):
Pytałam też jakie to dowody, konkretnie?


Brakujące kopie pism chrześcijańskich z I wieku n.e

[edytowano 1x - zasady pisowni. M.]


Wt sie 29, 2017 19:05
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
SemenBedryszko napisał(a):
Brakujące kopie pism chrześcijańskich z I wieku n.e

Pytałam o konkrety.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sie 29, 2017 19:15
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
SemenBedryszko napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Pytałam też jakie to dowody, konkretnie?


Brakujące kopie pism chrześcijańskich z I wieku n.e
Dowodem jest brak dowodów. Byłoby to śmieszne, gdyby nie było tragiczne.

A na moje, powtarzam kluczowe dla problemu pytanie nadal nie uzyskałem odpowiedzi. Można pisać "Jahwe" i można pisać "Jehowa". Dlaczego akurat te dwa zapisy są dobre, a inne złe? Semen nie odpowie. A jakie wymowy tych słów są "prawdziwym imieniem własnym Boga"? Też nie odpowie. No więc o czym my w ogóle dyskutujemy? Nie wiadomo.
Moderacja napisał(a):
[ciach... nie wiem jak zefciowi, ale mnie się taka pyskówka nie podoba. M.]
Nie mam pojęcia, co mi tam Semen napisał, ale pyskując tylko potwierdza, że nie ma argumentów.


Śr sie 30, 2017 5:18

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Zefir napisał
Cytuj:
A na moje, powtarzam kluczowe dla problemu pytanie nadal nie uzyskałem odpowiedzi. Można pisać "Jahwe" i można pisać "Jehowa". Dlaczego akurat te dwa zapisy są dobre, a inne złe?


Inne? A jakie masz alternatywy?

Moderacja napisał(a):
[
Cytuj:
ciach... nie wiem jak zefciowi, ale mnie się taka pyskówka nie podoba. M.]



Mnie też się taka pyskówka nie podoba którą Zefir zaczął w swojej - tak to widzę -butnej arogancji. Moja cięta riposta -miałem nadzieje- uzmysłowi Zefirowi że nie warto błyszczeć arogancja, a co ważniejsze chrześcijańska postawa i regulamin tego forum :) nie pozwala na obrażanie i poniżanie innych ludzi. Niestety żeby to pojąć trzeba być troszkę na wyższym poziomie dojrzałości duchowej. Mam nadzieje że Zefir wykaże się taką dojrzałością.


Śr sie 30, 2017 17:00
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Po pierwsze mam nadzieję, że przekręciłeś nick zefcia nieumyślnie.
Po drugie: zefciu nie przekroczył regulaminu - w żaden sposób Cię nie obraził.
Po trzecie: dyskutuje się na argumenty, a nie swoje wymysły. Zefciu prosił Cię o dowody, ja też i takowych żadne z nas nie otrzymało. Twierdzenie, że dowodem jest brak dowodów jest zabawą w piaskownicy.
I po czwarte: następna pyskówka nie tylko wyląduje w koszu, ale będzie usankcjonowana ostrzeżeniem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sie 30, 2017 17:21
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
SemenBedryszko napisał(a):
Inne? A jakie masz alternatywy?
Wymieniłem całą serię. I w kontekście tej serii prosiłem Cię o podanie mi obiektywnego kryterium, które te właśnie wyklucza a na Twoje pozwala. Ale odpowiedzi nie dostałem. Teraz będziesz udawał, że listy nie widziałeś.
Cytuj:
Moja cięta riposta
Jak ktoś pisze cięte riposty, to nie musi stwierdzać, że je pisze :>
Cytuj:
nie pozwala na obrażanie i poniżanie innych ludzi
Wskaż, proszę słowa, które Cię osobiście obrażają. Jeśli takie znajdziesz - przeproszę.

Małgosiaa napisał(a):
przekręciłeś nick zefcia
Tu akurat nie mam nic przeciwko. "zefciu" to zdrobnienie od "Zefir". Jak chce tak pisać, niech pisze. Zwłaszcza w tym wątku, gdzie dyskutujemy o imionach różnych bytów :D


Cz sie 31, 2017 6:39

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
zefciu napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):
Inne? A jakie masz alternatywy?
Wymieniłem całą serię. I w kontekście tej serii prosiłem Cię o podanie mi obiektywnego kryterium, które te właśnie wyklucza a na Twoje pozwala. Ale odpowiedzi nie dostałem. Teraz będziesz udawał, że listy nie widziałeś.


Twoja "lista" to tytuły nie imiona. Już to pisałem. I w moich postach są odpowiedzi na wszystkie twoje pytanie(a). Trzeba tylko czytać ze zrozumieniem bez klapek na oczach.

[edytowano 1x... pisownia. M.]


Cz sie 31, 2017 17:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
@SemenBedryszko
Kiedy odpowiesz konkretnie na moje pytanie o te nieistniejące dokumenty? Jakie to dokumenty (tytuły i autorzy)? Jeśli nie odpowiesz, uznam to za oszczerstwo wobec Kościoła.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sie 31, 2017 18:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 25, 2016 21:29
Posty: 58
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Cytuj:
Kiedy odpowiesz konkretnie na moje pytanie


Małgoś, on ci nie odpowie, bo

Cytuj:
Tak lubię. Przeszkadza ci to?


No i jak z takim "argumentem" dyskutować..?


Pytasz mnie, Semenie, jakiego wyznania jestem..? Czujesz okazję? Możesz być pewien, że nigdy nie będę twojego. Twoje nastawienie mnie bardzo odrzuca.

Poznałem kiedyś gościa, cośtam-cośtam Dnia Siódmego. Na początku super facet, taki w porządku. Miał jakieś tam zasady dziwne, że nie może pracować od wieczora w piątek czy coś. Bardzo szybko jednak dało się odczuć, że oprócz tego, on uważa się za kogoś lepszego, reszta to po prostu plebs, itd. To spowodowało, że bardzo szybko się wykruszył.

Ty masz takie samo podejście. Błędne bardzo. Zmień je. Najlepiej z wyznaniem również.

_________________
Gdybym miał wiarę jak ziarnko gorczycy, góry przenosiłbym.


Cz sie 31, 2017 22:32
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
SemenBedryszko napisał(a):
Twoja "lista" to tytuły nie imiona.
Zatem proszę o kryterium obiektywne, które odróżni tytuły od imion.

Zadałem też pytanie, czy istnieje jakaś prawidłowa wymowa owych imion, która się do zbawienia liczy. Też nie dostałem odpowiedzi z obiektywnym kryterium.

Natomiast argument, że brak dowodów jest dowodem jest po prostu śmieszny.


Pt wrz 01, 2017 7:39

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Małgosiaa napisał(a):
@SemenBedryszko
Kiedy odpowiesz konkretnie na moje pytanie o te nieistniejące dokumenty? Jakie to dokumenty (tytuły i autorzy)? Jeśli nie odpowiesz, uznam to za oszczerstwo wobec Kościoła.


następna osoba co czyta nie uważnie. już pisałem że chodzi o pisma chrześcijańskie. inaczej to co błędnie się nazywa "Nowy Testament" czy chcesz żebym wypisał listę wszystkich 27 ksiąg NT?


Pt wrz 01, 2017 18:25
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
To nie jest odpowiedź. Prosiłam o konkrety, tytuły i autorów. Jeśli nie podasz lub nie odwołasz tego oszczerstwa, będzie następne ostrzeżenie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 01, 2017 18:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
zefciu napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):

Cytuj:
Zatem proszę o kryterium obiektywne, które odróżni tytuły od imion.
az
Hi, hi ,hi,:) co ty sobie wyobrażasz że ja twój korepetytor jestem? Do gimnazjum nie chodziłeś? Nie uczyli cię tego w szkole. Myślisz że ja nie ma co lepszego do roboty jak wywarzać drzwi które są otwarte na oścież bo ty masz ochotę na jałową dyskusję. Jeśli masz z tym problem to Internet stoi otworem poszukaj sobie.

Cytuj:
Zadałem też pytanie, czy istnieje jakaś prawidłowa wymowa owych imion, która się do zbawienia liczy. Też nie dostałem odpowiedzi z obiektywnym kryterium.

Ale to jest takie Żydowskie czepianie się litery prawa pomijając ducha tego prawa. Wymowa jest mnie istotna ważna jest intencja i cześć jaką chce się oddać takiemu imieniu. Jeśli uważasz że jeżeli nie wiemy jak poprawnie brzmi imię Boga Ojca Jehowy to nie powinniśmy "kaleczyć" tego imienia nieoprawną wymową, to jak zapytam jak ma na imię Syn Boży którego ty uważasz za Boga wszechmocnego?


Cytuj:
Natomiast argument, że brak dowodów jest dowodem jest po prostu śmieszny.

A gdzie ja napisałem że brak dowodów jest dowodem? wciągasz własne wnioski w mojego tekstu, interpretujesz go na swój sposób i tą że interpretację przedstawiasz jako moją tezę. To się nazywa insynuacja, a to najgorszy sposób prowadzenie rozmowy. Krótko mówiąc manipulujesz umysłami tych którzy śledzą ten wątek, a to cecha charakterystyczna szatana, więc się ogarnij kolego.


Pt wrz 01, 2017 18:42
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
SemenBedryszko napisał(a):
A gdzie ja napisałem że brak dowodów jest dowodem? wciągasz własne wnioski w mojego tekstu, interpretujesz go na swój sposób i tą że interpretację przedstawiasz jako moją tezę. To się nazywa insynuacja, a to najgorszy sposób prowadzenie rozmowy. Krótko mówiąc manipulujesz umysłami tych którzy śledzą ten wątek, a to cecha charakterystyczna szatana, więc się ogarnij kolego.

To nie jest insynuacja, ale wniosek z uporczywego uchylania się od podania konkretów: viewtopic.php?p=965417#p965417

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 01, 2017 18:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL