Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiania? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Posty dotyczące zasad pisowni przeniesiono tu: viewtopic.php?p=970487#p970487

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N paź 22, 2017 21:25
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
SemenBedryszko napisał(a):
Yarpen pisze
Cytuj:
Taką taktykę stosuj wobec kogoś innego. Pytanie brzmi:
Ilu Bogów według Ciebie istnieje, że zwracając się do Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba musisz wołać go po imieniu, aby wiedział, że to Jego masz na myśli gdy w modlitwie skierowanej do niego powiesz: "Panie"?
[ciacho odwracanie kota ogonem]

Pytanie brzmi:

Ilu Bogów według Ciebie istnieje, że zwracając się do Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba musisz wołać go po imieniu, aby wiedział, że to Jego masz na myśli gdy w modlitwie skierowanej do niego powiesz: "Panie"?

Cytuj:
Cytuj:
No po wiedz mi: Czy trzeba do Boga zwracać się z imienia, aby wiedział, że to do niego się modlisz?

Tu nie o to chodzi "żeby on wiedział" to on na pewno wie że zwracam się do niego. Chodzi o to by go wyróżnić z imienia i tym samym uświęcać jego imię.

Wyróżnienie przez zwracanie się do Niego, a nie do wymyślonych bożków to za mało? Ciekawe, że Chrystus, który dał nam modlitwę mówiącą o uświęcaniu imienia Bożego, jakoś nigdy i nigdzie tym imieniem się nie posłużył, a to jednak wskazuje, że nie chodziło mu o imię Jahwe.

Cytuj:
W pismach hebrajskich pisarze poszczególnych ksiąg wymieniali Boga imienia notorycznie.

W Nowym Testamencie nigdzie nie pojawia się to imię (słowo "alleluja" nie zostało przetłumaczone przez autorów na grekę więc się nie liczy), więc pechowo dla Ciebie się składa, że wzór dany przez Chrystusa i Apostołów jest nieco inny, niż próbują nam wmówić śJ. Już pomijam fakt, że imię Jahwe ani razu nie pojawia się w księgach Estery, Koheleta i Pieśni nad Pieśniami, więc i w czasach Starego Przymierza nie wszyscy przykładali do niego taką wagę, jak to malujecie.


N paź 22, 2017 22:02
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
SemenBedryszko napisał(a):
W pismach hebrajskich pisarze poszczególnych ksiąg wymieniali Boga imienia notorycznie.
Skąd wiesz, skoro używasz tłumaczenia, gdzie to imię dodawano bez uzasadnienia w źródłach.
Cytuj:
Ktoś
No tak. Ktoś to jak wiemy największy autorytet na świecie. Skoro zrobił to Ktoś, to nie mam więcej pytań.
Cytuj:
Powiedz dlaczego tak często używano w tych księgach tego imienia?
Ponieważ były one pisane w tradycji, która tego właśnie imienia używała na określenie Boga.
Cytuj:
I powiedz dlaczego twoi przełożeni KrK usunęli to imię z tłumaczeń tych ksiąg.
A tutaj już łżesz. "Usunęli" tłumacze LXX, a nie przełożeni Yarpena
Cytuj:
Kto dał im prawo fałszować słowo Boże i tłumaczyć teks
Co?
Cytuj:
nie zgodnie
Czemu tak piszesz? To nie jest pytanie retoryczne.
Cytuj:
z intencją autora.
A kto dał prawo tłumaczom z Brooklynu dodawać pisane z błędem imię tam gdzie go nigdzie nie było (NT)?


Pn paź 23, 2017 5:21
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Cytuj:
Tu nie o to chodzi "żeby on wiedział" to on na pewno wie że zwracam się do niego. Chodzi o to by go wyróżnić z imienia i tym samym uświęcać jego imię. W pismach hebrajskich pisarze poszczególnych ksiąg wymieniali Boga imienia notorycznie. Ktoś policzył że imię Jehowa w tych księgach występuje około 7000 razy. Powiedz dlaczego tak często używano w tych księgach tego imienia? I powiedz dlaczego twoi przełożeni KrK usunęli to imię z tłumaczeń tych ksiąg. Kto dał im prawo fałszować słowo Boże i tłumaczyć teks nie zgodnie z intencją autora.

Ten ktoś nie wie, że zapis "JAHWE" w ST pojawił w VI-XI wieku, w tekstach masoreckich z systemem zapisu samogłosek.
http://www.katolikos.republika.pl/jehowa.htm


Pn paź 23, 2017 8:03

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
felek27 napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):
Nie neguję. Nie mniej to nie jest argument by usuwać czy pomijać imię własne Boga z Biblii w imię absurdalnych filozofii


Mógłbyś wyjaśnić dlaczego używacie imienia Boga jedynie w języku hebrajskim?


bo tylko w języku Hebrajskim ono istnieje


Pn paź 23, 2017 18:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Yarpen_Zirgin napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):
To jedyna droga wyjścia by nie zobaczyć tez oczywistej prawdy że Jezus sam wskazał na to że nie jest Bogiem

Gdybyś czytał Biblię, a nie Strażnice, to zauważyłbyś, ze Jezus wcale tam nie powiedział, że nie jest Bogiem, a jedynie chciał skłonić rozmówcę do zastanowienia się nad tym, kto jest dobry. Świadczy o tym chociażby fakt, że... sam Chrystus w innych miejscach i czasie mówi o sobie, iż jest dobry (por. chociażby J 10,11-14).




Lepsza Strażnica jak KKK. W Marka 10:18 jest użyte słowo αγαθος (agathos) co tłumaczy się na dobry w sensie -"Bog"
Natomiast w Jana 10:11 jest użyte słowo καλος (kalos) co można przetłumaczyć na dobry ale w sensie- "ideał, idealny, wspaniały, itp" natomiast to że w twoim przekładzie Biblii przetłumaczono go na "dobry" bez kontekstu znaczeniowego jest to za wzorem z Wulgaty by zasugerować że dobry Bóg i Jezus to ta sama osoba.


Pn paź 23, 2017 18:11
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
SemenBedryszko napisał(a):
felek27 napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):
Nie neguję. Nie mniej to nie jest argument by usuwać czy pomijać imię własne Boga z Biblii w imię absurdalnych filozofii


Mógłbyś wyjaśnić dlaczego używacie imienia Boga jedynie w języku hebrajskim?


bo tylko w języku Hebrajskim ono istnieje


Nieprawda. W Biblii Tysiąclecia brzmi ono tak:
Wyj. 3,13-15
"Mojżesz zaś rzekł Bogu: «Oto pójdę do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mię do was. Lecz gdy oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, to cóż im mam powiedzieć?» Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: «JESTEM, KTÓRY JESTEM». I dodał: «Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was». Mówił dalej Bóg do Mojżesza: «Tak powiesz Izraelitom: JESTEM, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia".
Z kolei w waszej książce pt. Czego naprawdę uczy Biblia, na stronie 197 podajecie znaczenie: "Okażę się, kim się okażę" oraz przekład Rotherhama: "Stanę się, kimkolwiek zechcę".
Dlatego moje pytanie nadal brzmi: czy mógłbyś wyjaśnić dlaczego używacie imienia Boga jedynie w języku hebrajskim?


Pn paź 23, 2017 18:41

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Yarpen pisze

Cytuj:
Ależ jest. Chociażby w wyznaniu św. Tomasza po zmartwychwstaniu Chrystusa czy w J 1,1-18.

A czy mógłbyś sprecyzować gdzie w tych słowach zawiera się wykładnia nauki o tym że Pan Jezus jest Bogiem?

Cytuj:
Podsumowałem bzdurną, nieistniejącą w Biblii naukę. Nie moja w tym wina, że w nią wierzysz.

Kolego Yarpen. Zasady współżycia społecznego cywilizowanym ludziom nakazują szanować ludzi, a zwłaszcza tych z którymi się rozmawia. Szacunek taki jest wyrazem dojrzałości, kultury osobistej i inteligencji. Osoba z którą rozmawiasz może wierzyć w to że jej wielki paluch u prawej stopy jest dla niej Bogiem i choć to ci się będzie wydawać zupełnym idiotyzmem jako osoba inteligentna masz obowiązek to uszanować. Każdy człowiek ma prawo wierzyć w co chce i to trzeba szanować choć nie musi się z tym zgadzać. A takie twoje usprawiedliwianie się jak powyżej jest …? Niedojrzałe. Ja również mógłbym według twojej filozofii "Podsumowałem bzdurną, nieistniejącą w Biblii naukę. Nie moja w tym wina, że w nią wierzysz." i odnieść ją do nauki o Trójcy Świętej. Również nie ma takiej nauki w Biblii.


Cytuj:
Zbawiony będzie ten, kto wzywa imienia Chrystusa, a nie Jehowy, bo nie dano ludziom innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni.


Czyli Yarpen wie lepiej od tego co pisze w Biblii. A w Biblii piszę tak;
Joela 3:5 BT II Każdy jednak, który wezwie imienia Jahwe, będzie zbawiony, bo na górze Syjon [i w Jeruzalem] będzie wybawienie, jak przepowiedział Jahwe, i wśród ocalałych będą ci, których wezwał Jahwe.

Myślisz że to z ST to chrześcijan nie obowiązuje? Apostoł Piotr twierdzi jednak że chrześcijan to obowiązuje ponieważ w przemówieniu zapisanym w Dziejach Apostolskich powołuje się wyraźnie na słowa z księgi Joela i je cytuje tak ja są one zapisane w Joela 3:5.

Dzi apo 2:14 Wstał jednak Piotr wraz z jedenastoma, podniósł głos i tak do nich przemówił: „Mężowie judejscy i wszyscy mieszkańcy Jerozolimy, niech wam to będzie wiadome i nadstawcie ucha na moje wypowiedzi. 15 Ci ludzie wcale nie są pijani, jak przypuszczacie, jest bowiem trzecia godzina dnia. 16 Wprost przeciwnie, właśnie to zostało powiedziane przez proroka Joela: 17 ‚„A w dniach ostatnich — mówi Bóg — wyleję mego ducha na wszelkie ciało i wasi synowie oraz wasze córki będą prorokować i wasi młodzieńcy będą mieć wizje, a waszym starcom śnić się będą sny; 18 i nawet na moich niewolników oraz na moje niewolnice wyleję w owych dniach mego ducha i będą prorokować. 19 I dam prorocze cuda na niebie w górze oraz znaki na ziemi nisko — krew i ogień, i dymny opar; 20 słońce zamieni się w ciemność, a księżyc w krew, zanim nadejdzie wielki i wspaniały dzień Jehowy. 21 A każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony”’.


Pn paź 23, 2017 18:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Yarpen pisze

Cytuj:
[ciacho odwracanie kota ogonem]


jak odciachasz to co wyciachałeś i odniesiesz się do cytatu merytorycznie to będziemy kontynuować rozmowę,. Jak nie odciachasz to gadaj sobie z Reksiem.


Pn paź 23, 2017 18:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
felek27 napisał(a):
Nieprawda. W Biblii Tysiąclecia brzmi ono tak:
Wyj. 3,13-15
"Mojżesz zaś rzekł Bogu: «Oto pójdę do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mię do was. Lecz gdy oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, to cóż im mam powiedzieć?» Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: «JESTEM, KTÓRY JESTEM». I dodał: «Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was». Mówił dalej Bóg do Mojżesza: «Tak powiesz Izraelitom: JESTEM, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia".
Z kolei w waszej książce pt. Czego naprawdę uczy Biblia, na stronie 197 podajecie znaczenie: "Okażę się, kim się okażę" oraz przekład Rotherhama: "Stanę się, kimkolwiek zechcę".
Dlatego moje pytanie nadal brzmi: czy mógłbyś wyjaśnić dlaczego używacie imienia Boga jedynie w języku hebrajskim?


ale ty pytałeś o imię Boga które brzmi Jehowa a przytaczasz fragment pisma gdzie jest wykładnia -
jak sam zauważyłeś -znaczenia tego imienia. Zatem się zdecyduj rozmawiamy o stricte imieniu Boga czy o znaczeniu tego imienia?


Pn paź 23, 2017 19:02
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
SemenBedryszko napisał(a):
felek27 napisał(a):
Nieprawda. W Biblii Tysiąclecia brzmi ono tak:
Wyj. 3,13-15
"Mojżesz zaś rzekł Bogu: «Oto pójdę do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mię do was. Lecz gdy oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, to cóż im mam powiedzieć?» Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: «JESTEM, KTÓRY JESTEM». I dodał: «Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was». Mówił dalej Bóg do Mojżesza: «Tak powiesz Izraelitom: JESTEM, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia".
Z kolei w waszej książce pt. Czego naprawdę uczy Biblia, na stronie 197 podajecie znaczenie: "Okażę się, kim się okażę" oraz przekład Rotherhama: "Stanę się, kimkolwiek zechcę".
Dlatego moje pytanie nadal brzmi: czy mógłbyś wyjaśnić dlaczego używacie imienia Boga jedynie w języku hebrajskim?


ale ty pytałeś o imię Boga które brzmi Jehowa a przytaczasz fragment pisma gdzie jest wykładnia -
jak sam zauważyłeś -znaczenia tego imienia. Zatem się zdecyduj rozmawiamy o stricte imieniu Boga czy o znaczeniu tego imienia?


Ale czy to imię nie jest jednocześnie znaczeniem?


Pn paź 23, 2017 19:08
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
SemenBedryszko napisał(a):
ale ty pytałeś o imię Boga które brzmi Jehowa
Jeśli mówimy o "brzmieniu", to wypadałoby użyć IPA-y. Skoro znaszy brzmienie, a nie tylko zapis, to podaj to brzmienie.
Cytuj:
a przytaczasz fragment pisma gdzie jest wykładnia -
jak sam zauważyłeś -znaczenia tego imienia.
I znowu - nie wiemy, gdzie się kończy "imię", a zaczyna "znaczenie imienia". Np. czy jeśli mówimy o "św. Wawrzyńcu", a nie "św. Laurentiusie" albo gdy Rosjanie nazywają Fotynię "Swietłaną" (w sumie jakie było jej samarytańskie imię, ktoś wie), to już nie nazywamy "po imieniu"?

Oczywiście tego problemu też Semen nie wyjaśni, podobnie jak wcześniej przeze mnie wskazywanych.


Pn paź 23, 2017 19:18

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Alus napisał(a):
Cytuj:
Tu nie o to chodzi "żeby on wiedział" to on na pewno wie że zwracam się do niego. Chodzi o to by go wyróżnić z imienia i tym samym uświęcać jego imię. W pismach hebrajskich pisarze poszczególnych ksiąg wymieniali Boga imienia notorycznie. Ktoś policzył że imię Jehowa w tych księgach występuje około 7000 razy. Powiedz dlaczego tak często używano w tych księgach tego imienia? I powiedz dlaczego twoi przełożeni KrK usunęli to imię z tłumaczeń tych ksiąg. Kto dał im prawo fałszować słowo Boże i tłumaczyć teks nie zgodnie z intencją autora.

Ten ktoś nie wie, że zapis "JAHWE" w ST pojawił w VI-XI wieku, w tekstach masoreckich z systemem zapisu samogłosek.
http://www.katolikos.republika.pl/jehowa.htm

? a ta uwaga to odnośnie czego?


Pn paź 23, 2017 19:21
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
No i tak jak można się było spodziewać. Kłamał Semen, że poda brzmienie. Nie podał. Kłamał Semen, że rozumie rozróżnienie między imieniem a jego znaczeniem - nie potrafi go wyjaśnić. Jak to Semen.


Pn paź 23, 2017 19:29
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
SemenBedryszko napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):
To jedyna droga wyjścia by nie zobaczyć tez oczywistej prawdy że Jezus sam wskazał na to że nie jest Bogiem

Gdybyś czytał Biblię, a nie Strażnice, to zauważyłbyś, ze Jezus wcale tam nie powiedział, że nie jest Bogiem, a jedynie chciał skłonić rozmówcę do zastanowienia się nad tym, kto jest dobry. Świadczy o tym chociażby fakt, że... sam Chrystus w innych miejscach i czasie mówi o sobie, iż jest dobry (por. chociażby J 10,11-14).

Lepsza Strażnica jak KKK.

Odesłałem cię do Biblii, a nie do KKK, więc daruj sobie takie teksty.

Cytuj:
Lepsza Strażnica jak KKK. W Marka 10:18 jest użyte słowo αγαθος (agathos) co tłumaczy się na dobry w sensie -"Bog"

Lepiej wyrzuć tę Strażnicę, bo kłamie. Przykłady, kiedy użyto tego słowa wobec ludzi:

Mat 5:45 bt2
"(45) tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych."
Mat 5:45 gnt-tis "(45)
ὅπως γένησθε υἱοὶ τοῦ πατρὸς ὑμῶν τοῦ ἐν οὐρανοῖς, ὅτι τὸν ἥλιον αὐτοῦ ἀνατέλλει ἐπὶ πονηροὺς καὶ ἀγαθοὺς καὶ βρέχει ἐπὶ δικαίους καὶ ἀδίκους."

Mat 12:35 bt2
"(35) Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa dobre rzeczy, zły człowiek ze złego skarbca wydobywa złe rzeczy."
Mat 12:35 gnt-tis "(35) ὁ ἀγαθὸς ἄνθρωπος ἐκ τοῦ ἀγαθοῦ θησαυροῦ ἐκβάλλει τὰ ἀγαθά, καὶ ὁ πονηρὸς ἄνθρωπος ἐκ τοῦ πονηροῦ θησαυροῦ ἐκβάλλει πονηρά."


SemenBedryszko napisał(a):
Yarpen pisze

Cytuj:
[ciacho odwracanie kota ogonem]

jak odciachasz

No cóż, udawania greka dalszy ciąg, a to dobitnie świadczy, że nie możesz odpowiedzieć na moje pytanie o to, ilu jest według Ciebie Bogów, że zwracając się do Stwórcy musisz wołać do niego "Jahwe" aby wiedział, że to Jego masz na myśli gdy w modlitwie skierowanej do niego powiesz: "Panie". :)
No, ale to mnie nie dziwi, bo albo musiałbyś się przyznać do politeizmu, albo zaprzeczyć Ciału Kierowniczemu i głoszonej przez nie nauce.

Równie istotne, bo pokazujące niezdolność do zmierzenia się z faktami jest to, że unikasz odpowiedzi na fragment dotyczący tego, iż Chrystus i Apostołowie nie posługiwali się tym imieniem, a i w niektórych księgach ST również go nie ma. No, ale do tego też przywykłem, że dla śJ ważniejsze jest to, co głosi Ciało Kierownicze, a nie rzeczywistość.

SemenBedryszko napisał(a):
Yarpen pisze
Cytuj:
Ależ jest. Chociażby w wyznaniu św. Tomasza po zmartwychwstaniu Chrystusa czy w J 1,1-18.

A czy mógłbyś sprecyzować gdzie w tych słowach zawiera się wykładnia nauki o tym że Pan Jezus jest Bogiem?

Udawaj greka przed kimś innym. Wskazałem fragmenty, to teraz się do nich odnieś.
Cytuj:
Cytuj:
Podsumowałem bzdurną, nieistniejącą w Biblii naukę. Nie moja w tym wina, że w nią wierzysz.

Kolego Yarpen.

Świadku Jehowy, jak mi zacytujesz fragment Pisma Świętego, w którym zapisano, że Chrystus jest Archaniołem Michałem, to przestanę twierdzić, że to bzdurna, nieistniejąca w Biblii nauka.

Cytuj:
Cytuj:
Zbawiony będzie ten, kto wzywa imienia Chrystusa, a nie Jehowy, bo nie dano ludziom innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni.


Czyli Yarpen wie lepiej od tego co pisze w Biblii. A w Biblii piszę tak;

W Biblii napisano tak:
Dz 4,9-12
9. Jeżeli przesłuchujecie nas dzisiaj w sprawie dobrodziejstwa, dzięki któremu chory człowiek uzyskał zdrowie,
10. to niech będzie wiadomo wam wszystkim i całemu ludowi Izraela, że w imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka - którego ukrzyżowaliście, a którego Bóg wskrzesił z martwych - że przez Niego ten człowiek stanął przed wami zdrowy.
11. On jest kamieniem, odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się głowicą węgła.
12. I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni.
(BT)


Dotarło, świadku Jehowy? Nie ma żadnego innego imienia, w którym możemy być zbawieni.

Cytuj:
Myślisz że to z ST to chrześcijan nie obowiązuje? Apostoł Piotr twierdzi jednak że chrześcijan to obowiązuje ponieważ w przemówieniu zapisanym w Dziejach Apostolskich powołuje się wyraźnie na słowa z księgi Joela i je cytuje tak ja są one zapisane w Joela 3:5.

Jak już przytaczasz św. Piotra, to cytuj jego słowa, a nie fałszywki Ciała Kierowniczego. Pierwszy z Apostołów powiedział tak:

Dz 2,14-21
14. Wtedy stanął Piotr razem z Jedenastoma i przemówił do nich donośnym głosem: Mężowie Judejczycy i wszyscy mieszkańcy Jerozolimy, przyjmijcie do wiadomości i posłuchajcie uważnie mych słów.
15. Ci ludzie nie są pijani, jak przypuszczacie, bo jest dopiero trzecia godzina dnia,
16. ale spełnia się przepowiednia proroka Joela:
17. W ostatnich dniach - mówi Bóg - wyleję Ducha mojego na wszelkie ciało, i będą prorokowali synowie wasi i córki wasze, młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, a starcy - sny.
18. Nawet na niewolników i niewolnice moje wyleję w owych dniach Ducha mego, i będą prorokowali.
19. I sprawię dziwy na górze - na niebie, i znaki na dole - na ziemi. Krew i ogień, i kłęby dymu,
20. słońce zamieni się w ciemności, a księżyc w krew, zanim nadejdzie dzień Pański, wielki i wspaniały.
21. Każdy, kto wzywać będzie imienia Pańskiego, będzie zbawiony.
(BT)

Na potwierdzenie tekst grecki Dz 2,20-21:
(20) ὁ ἥλιος μεταστραφήσεται εἰς σκότος καὶ ἡ σελήνη εἰς αἷμα. πρὶν ἐλθεῖν ἡμέραν κυρίου τὴν μεγάλην. (21) καὶ ἔσται πᾶς ὃς ἂν ἐπικαλέσηται τὸ ὄνομα κυρίου σωθήσεται."


Co istotne, a co pomijacie, św. Piotr wskazał kto jest Panem, którego ma na myśli:

Dz 2,36
36. Niech więc cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego wyście ukrzyżowali, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem.
(BT)


Pn paź 23, 2017 20:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL