Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona
 Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiania? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Semenie, jak nam przedstawisz tekst NT z I stulecia albo kopie z wieków II-IV, w których znajdziemy imię Jahwe, to wtedy pogadamy na serio o tym, że ktoś je usunął z tych ksiąg. Na ten moment wszelkie takie tezy są wyłącznie hipotezami, a PNŚ, niestety, fałszerstwem.


jasne:) czyli "folwark zwierzęcy" miarkuję że nie czytałeś tej powieści Orvela to chociaż obejrzyj film
https://www.cda.pl/video/537292fc


Wt sie 15, 2017 22:49
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Nie rżnij głupa. Prawda jest taka, że bez takich kopii, wszelkie tezy ŚJ na temat obecności imienia Jahwe w Nowym Testamencie są wyłącznie hipotezami, a poprawianie tych ksiąg przez wstawienie do tekstu tego imienia jest fałszerstwem.
Masz takie kopie? Przedstaw je i pogadamy o tej kwestii.
Nie masz? Przestań pisać, że ktoś usunął imię Jahwe z NT.


Śr sie 16, 2017 10:09
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
SemenBedryszko napisał(a):
nie bardzo rozumiem zasadności takiego pytania.
Jak to "nie bardzo rozumiesz"? Postulujesz, że istnieją jakieś ścisłe zasady, które sprawiają, że pewne słowa ("Jahwe", "Jehowa") "nadają się" do "wzywania imienia", a pewne słowa ("Pan Bóg") się "nie nadają". Więc dopytanie się o ogólną zasadę, co się nadaje, a co nie jest absolutnie zasadne.
Cytuj:
Jakie masz alternatywy skoro uważasz że czasami się kwalifikuje a czasami nie?
Ja uważam, że "kwalifikuje się" każde słowo w dowolnym języku, które wypowiadamy z taką intencją, aby oznaczało Boga Jedynego - "Pan Bóg", "Pan", "Deus", "Κυριος", "אדני", "ღმერთი", "Аг̑уг̑ух̑"...


Śr sie 16, 2017 10:54

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Nie rżnij głupa. Prawda jest taka, że bez takich kopii, wszelkie tezy ŚJ na temat obecności imienia Jahwe w Nowym Testamencie są wyłącznie hipotezami, a poprawianie tych ksiąg przez wstawienie do tekstu tego imienia jest fałszerstwem.
Masz takie kopie? Przedstaw je i pogadamy o tej kwestii.
Nie masz? Przestań pisać, że ktoś usunął imię Jahwe z NT.


na tym polega syndrom "folwarku zwierzęcego" ci którzy mają wszystkie dokumenty schowane pod poduchą zmieniają zasady jak chcą bo nikt im tego nie udowodni, ponieważ dowody na to są u nich pod poduchą i nikt niczego nie będzie w stanie udowodnić. na szczęście istnieje coś takiego jak dowody poszlakowe i na podstawie tych dowodów można z dużym prawdopodobieństwem dowieść prawdy.


N sie 27, 2017 17:33
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
A kim są ci, którzy mają dowody schowane pod poduchą? I jakie to dowody? I gdzie ta poducha?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sie 27, 2017 17:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
zefciu napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):
nie bardzo rozumiem zasadności takiego pytania.
Jak to "nie bardzo rozumiesz"? Postulujesz, że istnieją jakieś ścisłe zasady, które sprawiają, że pewne słowa ("Jahwe", "Jehowa") "nadają się" do "wzywania imienia", a pewne słowa ("Pan Bóg") się "nie nadają". Więc dopytanie się o ogólną zasadę, co się nadaje, a co nie jest absolutnie zasadne.


bo słowa Jahwe czy Jehowa jest to stricte imię własne Boga w Biblii używane zawsze jako imię. natomiast Pan czy Bóg są to tytuły zawsze w Biblii używanie jako tytuł




Cytuj:
Jakie masz alternatywy skoro uważasz że czasami się kwalifikuje a czasami nie?
Ja
Cytuj:
uważam, że "kwalifikuje się" każde słowo w dowolnym języku, które wypowiadamy z taką intencją, aby oznaczało Boga Jedynego - "Pan Bóg", "Pan", "Deus", "Κυριος", "אדני", "ღმერთი", "Аг̑уг̑ух̑"...


ty możesz sobie uważać co chcesz. ale nie ma to odniesienie w intencji pisarzy Biblii


N sie 27, 2017 17:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Małgosiaa napisał(a):
A kim są ci, którzy mają dowody schowane pod poduchą? I jakie to dowody? I gdzie ta poducha?


hi, hi,hi, żartownisia;) jak Watykan udostępni swoje przepastne archiwa i taje biblioteki do których histerycznie odmawia dostępu niezależnym historykom bez ukrywania tego co w nich posiada dowiesz się jakie to dowody. dla myślących ludzi bardzo dziwnym jest to że Watykan tak zaborczo nie pozwala zbadać tego co ma w archiwach i bibliotekach. oczywistym jest że boi się by nie wyszło na jaw coś o ukrywają i o czym może i samie nie wiedzą a by się tak znalazło, a co by zaszkodziło Kościołowi


N sie 27, 2017 17:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Pytałam też jakie to dowody, konkretnie?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sie 27, 2017 18:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Podobno archiwa przechowują pierwszy numer Strażnicy z początków I-ego wieku

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N sie 27, 2017 18:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 25, 2016 21:33
Posty: 18
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Hm... Skoro Islam jest kontynuacją Chrześcijaństwa ( tak jak Chrześcijaństwo - Judaizmu ), skoro Mahomet jest kolejnym wcieleniem Jezusa Marii Chrystusa, a Maryja Matka Jezusa jest jedną z czterech najczystszych kobiet Islamu, to i Allah jest przecież tym Bogiem, w którego i my wierzymy.
Czy nie powinniśmy więc wzywać Imienia Allaha do wybawienia, skoro jest Ono jednym z Imion Boga ?
A może każda religia powinna po swojemu nazywać tego samego Boga i nie narzucać innym swoich interpretacji ?
Ja wierzę np. w Abba Amma, czyli Ojca Matkę - wielokrotnie powtarzane Imię Boga przez Jezusa Marię Chrystusa w Apokryfach Nowotestamentowych i nie stanowi dla mnie problemu nazywanie go Jahwe, Pan Bóg, Pan Tego i Tamtego Świata, czy Allah. Nie narzucam innym i nie wywyższam danego Imienia - wszystkie są dla mnie równe i dotyczą tego samego Boga. I dlatego nie rozumiem o co cały ten krzyk ?


N sie 27, 2017 19:31
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
niunio napisał(a):
Hm... Skoro Islam jest kontynuacją Chrześcijaństwa ( tak jak Chrześcijaństwo - Judaizmu )

Że co? :o Jakieś nowe, przekazane Tobie, objawienie?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sie 27, 2017 19:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 25, 2016 21:33
Posty: 18
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Cytuj:
Że co? :o Jakieś nowe, przekazane Tobie, objawienie?


Według Islamu oczywiście.


N sie 27, 2017 19:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 25, 2016 21:29
Posty: 58
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Nawet mój dziesięcioletni synek zdaje sobie sprawę, że jak powie, że jego kolega trzyma pod poduszką ufo, bo on o tym wie i tyle, to raczej nikt mu w to nie uwierzy. To po prostu absurd.
A Ty, Semenie, stawiasz swoje twierdzenia właśnie w ten sposób.

Można naturalnie dorobić do tego całą filozofię, opierając się na - jakże niepodważalnych - dowodach poszlakowych. Co nie zmienia jednak faktu.

Gdyby ktoś czytał ten temat próbując wyrobić sobie zdanie na temat jednej czy drugiej religii, być może nie przekonał by się do katolicyzmu.
Być może.
Ale z pewnością doszedł by do wniosku, że Świadkowie to po prostu jakiś absurd.

A i jeszcze jedno pytanie. Zakazują Wam pisać dużą literą po kropce?

_________________
Gdybym miał wiarę jak ziarnko gorczycy, góry przenosiłbym.


N sie 27, 2017 21:16
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
SemenBedryszko napisał(a):
bo słowa Jahwe czy Jehowa jest to stricte imię własne Boga w Biblii używane zawsze jako imię. natomiast Pan czy Bóg są to tytuły zawsze w Biblii używanie jako tytuł
Ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie! Pytałem, dlaczego akurat te formy są dobre.
Cytuj:
ty możesz sobie uważać co chcesz. ale nie ma to odniesienie w intencji pisarzy Biblii
To również nie jest odpowiedź na moje pytanie!

Rozumiem, że na moje pytanie nie jesteś zdolny odpowiedzieć. Ale skoro nie umiesz odpowiedzieć na tak proste pytanie, to czemu pouczasz innych?


Pn sie 28, 2017 6:54

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
zefciu napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):
bo słowa Jahwe czy Jehowa jest to stricte imię własne Boga w Biblii używane zawsze jako imię. natomiast Pan czy Bóg są to tytuły zawsze w Biblii używanie jako tytuł
Ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie! Pytałem, dlaczego akurat te formy są dobre.
Cytuj:
ty możesz sobie uważać co chcesz. ale nie ma to odniesienie w intencji pisarzy Biblii
To również nie jest odpowiedź na moje pytanie!

Rozumiem, że na moje pytanie nie jesteś zdolny odpowiedzieć. Ale skoro nie umiesz odpowiedzieć na tak proste pytanie, to czemu pouczasz innych?


[ciach... nie wiem jak zefciowi, ale mnie się taka pyskówka nie podoba. M.]


Wt sie 29, 2017 18:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL