Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 2:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona
 Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiania? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
ZG63 napisał(a):
moja rola się kończy

Odpowiedz, zanim uciekniesz... :)
viewtopic.php?p=967335#p967335

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn wrz 25, 2017 14:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
zefciu napisał(a):
katobert_alik napisał(a):
A więc czy Piotr miał na myśli Adonaj Jahwe czy Pana Jezusa?
Dla trynitarza nie ma tutaj problemu, bo Pan Jezus to jest JHWH.


tylko gdzie taka nauka jest w Biblii. albo inaczej gdzie w Biblii piszę że Jezus to Jahwe?


N paź 22, 2017 17:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
zefciu napisał(a):

Aha. Czyli jesteś politeistą, monolatrystą. Trzeba było od razu ten fakt zaznaczyć, to byśmy nie musieli się tak męczyć w tej dyskusji. Ja jednak jestem monoteistą i dla mnie nie ma problemu, że jak powiem "Boże", to mnie nie ten bóg co trzeba usłyszy. Podobnie dla reszty chrześcijan.


:) a ty jesteś oszczercą. Tuszę ze nieświadomym choć nie trudno cię podejrzewać o złośliwość. Ja nie napisałem że wierzę w wielu bogów tylko że jest wielu bogów. To subtelna aczkolwiek wyraźna różnica. Apostoła Paweł pisał wyraźnie;

1Kor 84 A jeśli chodzi o jedzenie pokarmów ofiarowanych bożkom, wiemy, że bożek jest nicością na świecie i że nie ma innego Boga oprócz jednego. 5 Bo chociaż są tacy, których zwą „bogami”, czy to w niebie, czy na ziemi, jako że jest wielu „bogów” i wielu „panów”, 6 dla nas wszakże jest jeden Bóg, Ojciec, z którego jest wszystko, a my dla niego; i jeden jest Pan, Jezus Chrystus, przez którego jest wszystko i my przez niego.

czy Pawła też z kwitujesz że jest politeistą, monolatrystą?

[edytowano 1x... poprawiono cytowanie. M.]


N paź 22, 2017 18:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
chwat napisał(a):
Jak to jest u ŚJ, Jezus jest Bogiem, czy nie jest Bogiem?


ŚJ wierzą tak jak pisze w Biblii to znaczy że Jezus jest Synem Bożym. Zanim przeszedł na ziemię był Archaniołem Synem Bożym, gdy był na ziemi człowiekiem Synem Bożym,a teraz ...? Biblia tego nie precyzuje ale wiemy że został wyniesiony do największej chwały w niebie zatem jest pierwszą osobą po Bogu Ojcu Jehowie


N paź 22, 2017 18:11
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
SemenBedryszko napisał(a):
chwat napisał(a):
Jak to jest u ŚJ, Jezus jest Bogiem, czy nie jest Bogiem?


ŚJ wierzą tak jak pisze w Biblii to znaczy że Jezus jest Synem Bożym.

Szkoda, że przy okazji ignorujecie zapisaną w Biblii naukę, że jest Bogiem...
Cytuj:
Zanim przeszedł na ziemię był Archaniołem Synem Bożym(...)

...a wierzycie w powyższą bzdurę.

Oczywiście nadal nic nie zmieniło się w fakcie, że jedynym imieniem, w którym możemy być zbawieni, jest... imię Jezusa, a nie Jahwe.


N paź 22, 2017 18:18

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
SemenBedryszko napisał(a):
ŚJ wierzą tak jak pisze w Biblii to znaczy że Jezus jest Synem Bożym. Zanim przeszedł na ziemię był Archaniołem Synem Bożym, gdy był na ziemi człowiekiem Synem Bożym,a teraz ...? Biblia tego nie precyzuje ale wiemy że został wyniesiony do największej chwały w niebie zatem jest pierwszą osobą po Bogu Ojcu Jehowie

Nie "pierwszą osobą po Bogu" a jest Bogiem. Zresztą tę teologię "Jezus nie jest Bogiem" rozwala zastanowienie się nad Jego Męką. Sens ma to że Bóg cierpiał a nie oddelegował do tego Michała Archanioła.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N paź 22, 2017 18:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Yarpen pisze

Cytuj:
Zadałem Ci pytanie, więc udziel na nie odpowiedzi:
Ilu Bogów według Ciebie istnieje, że zwracając się do Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba musisz wołać go po imieniu, aby wiedział, że to Jego masz na myśli gdy w modlitwie skierowanej do niego powiesz: "Panie"?


8:1Kor4 A jeśli chodzi o jedzenie pokarmów ofiarowanych bożkom, wiemy, że bożek jest nicością na świecie i że nie ma innego Boga oprócz jednego. 5 Bo chociaż są tacy, których zwą „bogami”, czy to w niebie, czy na ziemi, jako że jest wielu „bogów” i wielu „panów”, 6 dla nas wszakże jest jeden Bóg, Ojciec, z którego jest wszystko, a my dla niego; i jeden jest Pan, Jezus Chrystus, przez którego jest wszystko i my przez niego.

Cytuj:
Cytuj:
Czyżbyś negował to, że Bóg zna Twoje myśli i serce, więc nie wie, iż to do niego zwracasz się kiedy zawołasz np. "Boże pomóż"?

Udziel na nie odpowiedzi.

Nie neguję. Nie mniej to nie jest argument by usuwać czy pomijać imię własne Boga z Biblii w imię absurdalnych filozofii


N paź 22, 2017 18:28
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
SemenBedryszko napisał(a):
Yarpen pisze

Cytuj:
Zadałem Ci pytanie, więc udziel na nie odpowiedzi:
Ilu Bogów według Ciebie istnieje, że zwracając się do Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba musisz wołać go po imieniu, aby wiedział, że to Jego masz na myśli gdy w modlitwie skierowanej do niego powiesz: "Panie"?

[ciach cytat nie na temat]

Taką taktykę stosuj wobec kogoś innego. Pytanie brzmi:
Ilu Bogów według Ciebie istnieje, że zwracając się do Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba musisz wołać go po imieniu, aby wiedział, że to Jego masz na myśli gdy w modlitwie skierowanej do niego powiesz: "Panie"?

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Czyżbyś negował to, że Bóg zna Twoje myśli i serce, więc nie wie, iż to do niego zwracasz się kiedy zawołasz np. "Boże pomóż"?
Udziel na nie odpowiedzi.

Nie neguję.

No po wiedz mi: Czy trzeba do Boga zwracać się z imienia, aby wiedział, że to do niego się modlisz?


N paź 22, 2017 18:32

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
ZG63 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Prosiłem, abyś mi zaznaczył miejsce, w którym Chrystus zaprzeczył temu, że jest Bogiem, a nie o personalne wycieczki. Uprzedzam, że jeżeli dalej będziesz praktykował takie zagrywki, to znowu pożegnasz się z możliwością pisania na forum.


Zaznaczyłem ci na zielono.. :mrgreen: :mrgreen:


ZG63 ty nic nie rozumiesz! Yarpen cię prosi byś mu wytłumaczył co tam pisze jak jak dziecku. Słowo po słowie sens i znaczenie. Chodzi o to by rozwinąć watek i twoje rozumienie utopić później w potoku słów, filozofii i tak zamącić żeby nie było już wiadomo o co chodzi. tak myślę:) To jedyna droga wyjścia by nie zobaczyć tez oczywistej prawdy że Jezus sam wskazał na to że nie jest Bogiem


N paź 22, 2017 18:47
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
SemenBedryszko napisał(a):
Nie neguję. Nie mniej to nie jest argument by usuwać czy pomijać imię własne Boga z Biblii w imię absurdalnych filozofii


Mógłbyś wyjaśnić dlaczego używacie imienia Boga jedynie w języku hebrajskim?


N paź 22, 2017 18:51
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
SemenBedryszko napisał(a):
To jedyna droga wyjścia by nie zobaczyć tez oczywistej prawdy że Jezus sam wskazał na to że nie jest Bogiem

Gdybyś czytał Biblię, a nie Strażnice, to zauważyłbyś, ze Jezus wcale tam nie powiedział, że nie jest Bogiem, a jedynie chciał skłonić rozmówcę do zastanowienia się nad tym, kto jest dobry. Świadczy o tym chociażby fakt, że... sam Chrystus w innych miejscach i czasie mówi o sobie, iż jest dobry (por. chociażby J 10,11-14).


N paź 22, 2017 18:51

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Yaroen pisze

Cytuj:
Szkoda, że przy okazji ignorujecie zapisaną w Biblii naukę, że jest Bogiem…

Nie da się ignorować czegoś czego nie ma w Biblii. Ale skoro tak pewnie twierdzisz że taka nauka w Biblii jest to już płonę z ciekawości bo jestem głody prawdy gdzie ta nauka jest w Biblii. Gdybyś mógł ją zaprezentować byłbym bardzo wdzięczny.

Cytuj:
...a wierzycie w powyższą bzdurę.

Ja ciebie nie obrażam. O ile mi wiadomo wyśmiewanie tego w co wierzą inni na tym forum jest łamaniem regulaminu. Chyba że administratorzy są ponad regulaminem i was to nie dotyczy.


Cytuj:
Oczywiście nadal nic nie zmieniło się w fakcie, że jedynym imieniem, w którym możemy być zbawieni, jest... imię Jezusa, a nie Jahwe.

Nikt nie przeczy że zbawienie jest w imię Jezusa. Nie zmienia to faktu zapisanego w Biblii że aby być zbawionym również trzeba wzywać imienia Jehowy


N paź 22, 2017 19:09
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
SemenBedryszko napisał(a):
Yaroen pisze

Cytuj:
Szkoda, że przy okazji ignorujecie zapisaną w Biblii naukę, że jest Bogiem…

Nie da się ignorować czegoś czego nie ma w Biblii.

Ależ jest. Chociażby w wyznaniu św. Tomasza po zmartwychwstaniu Chrystusa czy w J 1,1-18.

Cytuj:
Cytuj:
...a wierzycie w powyższą bzdurę.

Ja ciebie nie obrażam.

Podsumowałem bzdurną, nieistniejącą w Biblii naukę. Nie moja w tym wina, że w nią wierzysz.

Cytuj:
Cytuj:
Oczywiście nadal nic nie zmieniło się w fakcie, że jedynym imieniem, w którym możemy być zbawieni, jest... imię Jezusa, a nie Jahwe.

Nikt nie przeczy że zbawienie jest w imię Jezusa. Nie zmienia to faktu zapisanego w Biblii że aby być zbawionym również trzeba wzywać imienia Jehowy

Zbawiony będzie ten, kto wzywa imienia Chrystusa, a nie Jehowy, bo nie dano ludziom innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni.


N paź 22, 2017 19:19
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Do SemenBedryszko
Ponawiam prośbę. Czy mógłbyś wyjaśnić dlaczego Świadkowie Jechowy używają imienia Boga jedynie w języku hebrajskim?


N paź 22, 2017 20:20

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Yarpen pisze

Cytuj:
Taką taktykę stosuj wobec kogoś innego. Pytanie brzmi:
Ilu Bogów według Ciebie istnieje, że zwracając się do Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba musisz wołać go po imieniu, aby wiedział, że to Jego masz na myśli gdy w modlitwie skierowanej do niego powiesz: "Panie"?


Pewnie;) masz "ciach-y" to możesz nimi wedle uznanie prowadzić rozmowę z każdym. Jak czegoś nie uznasz "to se ciachniesz":) ot rozmowa na poziomie.:))) i kto ci podskoczy w rozmowie:)))) a teraz poważnie. To że ty nie dostrzegasz że cytat jest w temacie to już twój problem. Jeśli nie potrafisz podjąć merytorycznej dyskusji w oparciu o cytat to się nie błaźnij ciachaniem.


Cytuj:
No po wiedz mi: Czy trzeba do Boga zwracać się z imienia, aby wiedział, że to do niego się modlisz?

Tu nie o to chodzi "żeby on wiedział" to on na pewno wie że zwracam się do niego. Chodzi o to by go wyróżnić z imienia i tym samym uświęcać jego imię. W pismach hebrajskich pisarze poszczególnych ksiąg wymieniali Boga imienia notorycznie. Ktoś policzył że imię Jehowa w tych księgach występuje około 7000 razy. Powiedz dlaczego tak często używano w tych księgach tego imienia? I powiedz dlaczego twoi przełożeni KrK usunęli to imię z tłumaczeń tych ksiąg. Kto dał im prawo fałszować słowo Boże i tłumaczyć teks nie zgodnie z intencją autora.


N paź 22, 2017 20:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL