Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 23  Następna strona
 Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Małgosiaa napisał(a):
To, o czym piszesz, to wiedza. Wiara jest zupełnie czymś innym. I taki przykład z mojego podwórka: trzy lata temu w maju mój uczeń został porażony prądem tak mocno, że miał popalone wnętrzności. Lekarze w klinice nie dawali mu szans na przeżycie. W połowie czerwca, a więc mniej więcej po miesiącu odzyskał przytomność, ale jego stan był nadal krytyczny. Lekarze twierdzili, że nawet jeśli z tego wyjdzie, będzie niepełnosprawny, na wózku inwalidzkim, zupełnie niesamodzielny z niewładnymi kończynami górnymi i dolnymi. Cały czas trwaliśmy na modlitwie, także różańcowej (żywy różaniec) i ... w ciągu tygodnia stan jego zaczął się zmieniać z minuty na minutę, a na zakończenie roku o własnych siłach, bez żadnego znaku, poza brakiem owłosienia na czubku głowy, przyszedł po odbiór świadectwa. Lekarze powiedzieli matce, że nie rozumieją tego, bo z medycznego punktu widzenia, biorąc pod uwagę uszkodzenia wewnętrzne (pomijając zewnętrzne), nie powinno się to zdarzyć.
Wyjaśnisz to naukowo?


Zawsze zdumiewa mnie gdy ktoś podaje takie przypadki. Nauka nie wyjaśniła wszystkich zjawisk i żaden naukowiec (ani ja) nigdy nie powie, że tak jest. Ale to nie znaczy, że to Bóg. Za to osoby religijne jakoś zawsze wiedzą, że to ich Bóg zrobił cud. Coś dobrego się stało więc to mój Bóg. W tym momencie kiedy to piszę umiera niezawinione nikomu dziecko w którymś z krajów trzeciego świata i modlą się za nie z pewnością rodzice. ( jak w przypadku 9 milionów dzieci umierających każdego roku). Gdzie jest Bóg w tym momencie? Każdy Bóg który nie odpowiada na modlitwy milionów albo nie może nic zrobić albo go to nie obchodzi.
Poza tym, słyszałaś może o słynnym eksperymencie modlitewnym? Chrześcijanie modlili się za chorych i sprawdzano efekt modlitwy. Wynik zerowy (w niektórych przypadkach stan chorych się pogorszył).
Nauka nie poznała jeszcze wszystkich możliwości organizmu ludzkiego (chociażby mózgu) ale wyciąganie wniosku, że Twoje modlitwy i wstawiennictwo Boga pomogły w jakichś sposób to absurd. Czy kiedyś zdarzyło się, że komuś odrosła noga dzięki Bogu?


So wrz 16, 2017 11:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Cytuj:
Cytuj:
To co opisujesz to Twoje wewnętrzne odczucia. Nauka już dawno odrzuciła opisywanie świata na podstawie osobistych uczuć, czy to moich czy Twoich. Twoje odczucia odnoszą się do Boga chrześcijańskiego. Gdybyś urodziła się w Indiach pisałabyś prawdopodobnie podobne rzeczy o Ramie czy Hanumanie.


Z tym też różnie może być.
Bo według tej twojej zasady to jeden z najbardziej agresywnych ateistów Richard Dawkins, po dziś dzień powinien być Chrześcijaninem.



Zdadzam się, dlatego napisałem "prawdopodobnie". Zdecydowana większość dzieci przejmuje religię od swoich rodziców ale są wyjątki.
Nie zgadzam się natomiast z twierdzeniem, że Dawkins jest agresywny. On podważa idee religijne i traktuje je na równi z innymi ideologiami. Z jakiegoś powodu (może być ich kilka) religie traktuje się z niezasłużonym szacunkiem a powinny być wystawione na krytykę podobnie jak każdy inny aspekt życia społecznego.


So wrz 16, 2017 11:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 03, 2017 10:58
Posty: 89
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Myślisz, ze Bóg bedzie sie bawił z ludzmi w gierki typu: jak istniejesz to uzdrow, a my zrobimy badanie? Nie dziwie Mu sie, ze nie wzial udzialu w tej hucpie.


So wrz 16, 2017 11:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Swołocz napisał(a):
Jezus powiedział, że dokładnego dnia końca świata nikt nie zna, tylko Bóg Ojciec. Ale zakreślił bliskość czasową końca świata, ograniczając ją do najbliższego pokolenia. Oto stosowne cytaty:

"Zaprawdę powiadam wam: Niektórzy z tych co tu stoją nie zaznają śmierci, aż ujrzą królestwo Boże przychodzące w mocy" (Mk 9,1)

"Zaprawdę powiadam wam, nie przeminie to pokolenie, aż to wszystko [czyli koniec świata] się stanie" Mk 13,30

"Nie zdążycie obejść miast Izraela, nim przyjdzie Syn Człowieczy” (Mk 10, 23).

Jest jeszcze więcej dowodów, że przewidywał bliski koniec świata, są opisane w artykule, który zalinkowałem.


Robek napisał(a):
To nie są cytaty z Biblii, tutaj zwyczajnie oszukujesz.


A sprawdziłeś te cytaty?


So wrz 16, 2017 11:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Osiris napisał(a):
Zdadzam się, dlatego napisałem "prawdopodobnie". Zdecydowana większość dzieci przejmuje religię od swoich rodziców ale są wyjątki

Na zasadzie takich właśnie wyjątków, w ciągu dwóch tysięcy lat, z dwunastu chrześcijan zrobiło się kilka miliardów. Potrafiłbyś podać procentowy przyrost tych wyjątków?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So wrz 16, 2017 11:45
Zobacz profil
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Osiris napisał(a):
Nie napisałem, że chrześcijanie wiedzą o Bogu wszystko, napisałem, że oni twierdzą, że istnieje a nie mają żadnych naukowych argumentów na podparcie tej tezy.


A ja napisałam, że ich nie potrzebują, bo wierzą, i że nie twierdzą, tylko wierzą. :)

Mam wrażenie, że nie odróżniasz wiary od wiedzy, Osiris?.. W każdym twoim wpisie próbujesz z wierzącymi rozmawiać na poziomie (naukowej) wiedzy, gdzie wiara, to wszechobecna i objawiająca się człowiekowi tajemnicza stwórcza mądrość (prawda), a nie zdobyta naukowo wiedza, bo ona wykracza ponad każdą wiedzę, którą człowiek może zdobyć. Jednak nie muszą się one nawzajem zwalczać lub wykluczać, co pokazało już wielu wybitnych naukowców - jeśli uznają swoją wzajemnie się uzupełniającą specyfikę.

Cytuj:
Chrześcijanie nie wierzą w UFO, elfy, krasnoludki i hinduskich Bogów ale uważają, że ich własny Bóg istnieje bo tak i już.


Nie uważają, tylko wierzą, i nie tylko Chrześcijanie, ale też prawdziwie wierzący innych religii. Każda z nich dąży do jednej absolutnej i wiecznej Prawdy, której stwórczą obecność człowiek wyczuwa w rzeczywistości, nawet jeśli inna drogą, i przy pomocy innych religijnych reguł i praktyk. To jest to to samo dążenie, Osiris! Dlatego ja szanuję każdą religię (w jej czystej formie) i zachwycam się każdą, choć najbliższa mi jest oczywiście ta, w którą się urodziłam. Czytam też z zainteresowaniem prace spirytualnych myślicieli i filozofów, bo i w nich odkrywam to samo dążenie i odkrywanie. Bóg i tęsknota człowieka za Nim są chyba obecne wszędzie!

A poza tym - porównywać UFO, elfy i krasnoludki z bajek z religiami, to absurd! Tego argumentu nie da się wziąć poważnie, Osiris. :)


Cytuj:
To co opisujesz to Twoje wewnętrzne odczucia. Nauka już dawno odrzuciła opisywanie świata na podstawie osobistych uczuć, czy to moich czy Twoich.


Nie na podstawie osobistych uczyć, tylko - wewnętrznego odbierania istnienia głębszej, nieosiągalnej dla naszych zmysłów rzeczywistości. Człowiek to potrafi. :) I nauka, choć nie potrafi jej udowodnić, znajduje wskazania na jej istnienie, odkrywa coraz większa głębię rzeczywistości i pokornie przyznaje, że im więcej się w nią zagłębia, tym głębszą i tajemniczą się ona staje. Nauka wbrew temu, co piszesz, jest pokorną, i wielu naukowców - religijnymi.


So wrz 16, 2017 12:28

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
chwat napisał(a):
Osiris napisał(a):
Zdadzam się, dlatego napisałem "prawdopodobnie". Zdecydowana większość dzieci przejmuje religię od swoich rodziców ale są wyjątki

Na zasadzie takich właśnie wyjątków, w ciągu dwóch tysięcy lat, z dwunastu chrześcijan zrobiło się kilka miliardów. Potrafiłbyś podać procentowy przyrost tych wyjątków?


No, nie na zasadzie wyjątków, tylko takiej, że jedna para neofitów to zazwyczaj kilkoro dzieci wychowanych w nowej wierze. A do globalnej ekspansji chrześcijaństwa walnie przyczyniło się podbijanie nowych terytoriów i narzucanie innym religii przemocą. Wystarczy porównać odsetek chrześcijan w krajach, do których przybywali i przybywają pokojowo misjonarze z obszarami, które chrześcijanie podbili.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So wrz 16, 2017 14:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
JedenPost napisał(a):
chwat napisał(a):
Osiris napisał(a):
Zdadzam się, dlatego napisałem "prawdopodobnie". Zdecydowana większość dzieci przejmuje religię od swoich rodziców ale są wyjątki

Na zasadzie takich właśnie wyjątków, w ciągu dwóch tysięcy lat, z dwunastu chrześcijan zrobiło się kilka miliardów. Potrafiłbyś podać procentowy przyrost tych wyjątków?

No, nie na zasadzie wyjątków, tylko takiej, że jedna para neofitów to zazwyczaj kilkoro dzieci wychowanych w nowej wierze
A pary nie-neofitów, to analogiczne kilkoro dzieci wychowanych w starej wierze. Skąd więc tajemnicza dysproporcja? Czyżby cechą charakterystyczną nie-neofitów, był przyrost ujemny :)

Cytuj:
A do globalnej ekspansji chrześcijaństwa walnie przyczyniło się podbijanie nowych terytoriów i narzucanie innym religii przemocą
A czemu inne kultury nie są ekspansywne i nie podbijają nowych terenów?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So wrz 16, 2017 14:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
chwat napisał(a):
A pary nie-neofitów, to analogiczne kilkoro dzieci wychowanych w starej wierze. Skąd więc tajemnicza dysproporcja?


Atrakcyjna treść nowych wierzeń oraz prozelityzm, którym nie zawracały sobie głowy religie dawne?

chwat napisał(a):
A czemu inne kultury nie są ekspansywne i nie podbijają nowych terenów?


Ależ podbijają. Co to ma jednak do rzeczy w tym punkcie? No i - jakie refleksje budzi w Tobie wskazana dysproporcja, są jakieś?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So wrz 16, 2017 14:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Swołocz napisał(a):
A sprawdziłeś te cytaty?


Jak mam uznać to za cytaty, jeśli w środek każdego cytatu powkładałeś własne objaśnienia?
To ja już nie wiem, które zdanie to Biblia, a które twoje mądrości.

Osiris napisał(a):
Nie zgadzam się natomiast z twierdzeniem, że Dawkins jest agresywny. On podważa idee religijne i traktuje je na równi z innymi ideologiami. Z jakiegoś powodu (może być ich kilka) religie traktuje się z niezasłużonym szacunkiem a powinny być wystawione na krytykę podobnie jak każdy inny aspekt życia społecznego.


Gdyby miał możliwości to by pozamykał wszystkie kościoły, tyle że ateiści nie są w stanie się w odpowiedni sposób zorganizować, więc jedyne co zostaje, to opowiadanie jaka ta religia jest groźna i zła.

chwat napisał(a):
Na zasadzie takich właśnie wyjątków, w ciągu dwóch tysięcy lat, z dwunastu chrześcijan zrobiło się kilka miliardów. Potrafiłbyś podać procentowy przyrost tych wyjątków?


Każda większa religia miała tak samo, więc to żaden dowód.

gałązka napisał(a):
A poza tym - porównywać UFO, elfy i krasnoludki z bajek z religiami, to absurd! Tego argumentu nie da się wziąć poważnie, Osiris. :)


To jest to samo, bo w jednym jak i drugim przypadku, wszystko opiera się na wierze.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So wrz 16, 2017 17:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Cytuj:
Gdyby miał możliwości to by pozamykał wszystkie kościoły, tyle że ateiści nie są w stanie się w odpowiedni sposób zorganizować, więc jedyne co zostaje, to opowiadanie jaka ta religia jest groźna i zła.


Wystarczy całkowicie wyłączyć ze szkolnego nauczania jakąkolwiek religię. W następnym pokoleniu ludzie sami pozamykają kościoły :D


So wrz 16, 2017 18:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Jakoś za czasów komuny nie było religii w szkole, a wiara w narodzie miała się dobrze. Komuna nie dała rady nawet szykanami i więzieniem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So wrz 16, 2017 18:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Małgosiaa napisał(a):
Jakoś za czasów komuny nie było religii w szkole, a wiara w narodzie miała się dobrze. Komuna nie dała rady nawet szykanami i więzieniem.


Za czasów komuny religia była w szkołach do 1961 r. Poźniej przeniesiono ją do do sal katechetycznych przy parafiach.
Piszesz o Polsce komunistycznej, gdzie KK był w zasadzie jedyną opozycją do władzy co wzmacniało jego pozycję w społeczeństwie.


So wrz 16, 2017 19:08
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Nie przeniesiono, a wywalono ze szkoły.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So wrz 16, 2017 19:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Małgosiaa napisał(a):
Nie przeniesiono, a wywalono ze szkoły.


Nie zmienia to faktu, że religia jako element indoktrynacji Polaków występowała przez cały okres komunizmu. Za przyzwoleniem władz komunistycznych.


So wrz 16, 2017 19:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 23  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL