Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 12:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Następna strona
 Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Kalart napisał(a):
Jak się nie rozumie ewolucji przypadku, to rzeczywiście można to kwestionować.

No, jeśli się tak rozumie:
Kalart napisał(a):
W jaki sposób można konstruować program, którego pokona nawet najbardziej wybitnego gracza w szachy?
To bardzo proste. Niech program działa zupełnie przypadkowo.

Czyli jednak jest ktoś, kto ten program skonstruuje. Przypadek?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sie 28, 2017 13:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Małgosiaa napisał(a):
Skąd ta wiedza? Jakiś konkretny dowód?


Choćby tutaj jest dość sporo na ten temat informacji, jeśli komuś się chce, to niech to wszystko przeczyta :mrgreen:

http://ok.apologetyka.info/racjonalista ... -2,629.htm

Tak w skrócie można powiedzieć, że zrobiono to badanie w 1988 roku, i jeśli Kościół by był przeciwny wynikom tego badania( przy czymś takim zawsze mogą się pojawić jakieś wątpliwości) to powinien powtórzyć to badanie wieku całunu, i wtedy wszystko by się wyjaśniło, no ale skoro Kościół zrezygnował z ponownego badania wielu całunu, to znaczy że pogodzili się z tym że ten całun powstał w średniowieczu.


Małgosiaa napisał(a):
Ciekawy ten przypadek kierujący planetami na orbitach itp.


Planetami na orbitach kieruje grawitacja, więc tutaj przypadku nie ma, natomiast faktycznie to są ciekawe rzeczy, w szczególności fizyka kwantowa według której pojedyńcza cząstka może się znajdować jednocześnie w dwój miejscach na raz :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sie 28, 2017 13:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Tu chodziło u pokazanie w jaki sposób działa przypadek. W taki sam działa wszystko - w tym przekształcanie energii w materię. Sama zaś materia - przypadkowo - nabiera coraz to bardziej skomplikowane formy - aż dochodzi do stworzenia wszystkiego, co widzimy. W ten sposób nic nie zostało skonstruowane celowo.


Pn sie 28, 2017 13:28
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Kalart napisał(a):
Tu chodziło u pokazanie w jaki sposób działa przypadek.

No popatrz, gdybyś mi nie powiedział, żyłabym w nieświadomości i wierzyła w krasnoludki :mrgreen:
Kalart napisał(a):
W taki sam działa wszystko - w tym przekształcanie energii w materię.

Skąd się wzięła energia? Przez przypadek?
Kalart napisał(a):
Sama zaś materia - przypadkowo - nabiera coraz to bardziej skomplikowane formy - aż dochodzi do stworzenia wszystkiego, co widzimy. W ten sposób nic nie zostało skontrowane celowo.

Przypadkowo przypadek zadziałał od razu tak, że powstały orbity dla planet, a słońce stanęło w miejscu :D .

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sie 28, 2017 13:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Małgosiaa napisał(a):
No popatrz, gdybyś mi nie powiedział, żyłabym w nieświadomości i wierzyła w krasnoludki :mrgreen:

Rozumiem. Robisz z siebie idiotkę, pytając o to czego jesteś doskonale świadoma.
Małgosiaa napisał(a):
Skąd się wzięła energia? Przez przypadek?

Istniała od zawsze. Coś musiało istnieć od zawsze. Naprawdę trzeba to powtarzać kilkukrotnie w tym wątku?
Małgosiaa napisał(a):
Przypadkowo przypadek zadziałał od razu tak, że powstały orbity dla planet, a słońce stanęło w miejscu :D .

Nie od razu. Ale tak, ostatecznie przypadek doprowadził do tego, że powstały orbity dla planet. Było to wyjaśniane w tym wątku, zanim moderator wyciął posty - hipoteza pulsującego wszechświata.
Słońce zaś nie stoi w miejscu, porusza się tak jak i planety.


Pn sie 28, 2017 13:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Kalart napisał(a):
Rozumiem. Robisz z siebie idiotkę, pytając o to czego jesteś doskonale świadoma.

Zdaje się, że to nie ja ..., a ktoś tu miał do szkoły pod górkę i nie słyszał nic o różnych środkach stylistycznych, o ich rozumieniu nie wspominając.
Kalart napisał(a):
Istniała od zawsze. Coś musiało istnieć od zawsze.

To co Ty nazywasz energią, ja nazywam Bogiem.
Kalart napisał(a):
Słońce zaś nie stoi w miejscu, porusza się tak jak i planety.

No popatrz! Odkrywca. To żeś Kopernika odesłał do lamusa :D . Słońce się porusza, ale wokół środka masy, wokół centrum Drogi Mlecznej, a nie tak jak planety, po orbicie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sie 28, 2017 14:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Małgosiaa napisał(a):
To co Ty nazywasz energią, ja nazywam Bogiem.


"Karal" przynajmniej ma dowody że energia istnieje, a z Bogiem to już może być różnie.

Małgosiaa napisał(a):
No popatrz! Odkrywca. To żeś Kopernika odesłał do lamusa :D . Słońce się porusza, ale wokół środka masy, wokół centrum Drogi Mlecznej, a nie tak jak planety, po orbicie.


To też ciekawe :mrgreen:

Obrazek

Na obrazku jest pokazana orbita Słońca, co prawda to jest trochę inny rodzaj orbitowania, no ale orbita to zawsze orbita, bez względu jakiego by była rodzaju :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sie 28, 2017 14:53
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Robek napisał(a):
Na obrazku jest pokazana orbita Słońca, co prawda to jest trochę inny rodzaj orbitowania, no ale orbita to zawsze orbita, bez względu jakiego by była rodzaju

A czy moja wypowiedź przeczy temu obrazkowi? :o Kalart napisał, że Słońce krąży w ten sam sposób co wszystkie planety.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sie 28, 2017 15:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Małgosiaa napisał(a):
Słońce się porusza, ale wokół środka masy, wokół centrum Drogi Mlecznej, a nie tak jak planety, po orbicie.

Małgosiaa napisał(a):
a słońce stanęło w miejscu :D .

Małgosiaa napisał(a):
A czy moja wypowiedź przeczy temu obrazkowi? :

Tak, Twoja wypowiedź przeczy temu obrazkowi. Szczególnie pogrubiona część. Słońce porusza się tak jak planety, po orbicie.
Małgosiaa napisał(a):
Zdaje się, że to nie ja ..., a ktoś tu miał do szkoły pod górkę i nie słyszał nic o różnych środkach stylistycznych, o ich rozumieniu nie wspominając.

Oczywiście że słyszałem o różnych środkach stylistycznych. Dla przykładu, z erystyki korzystają ludzie, którzy nie potrafią dyskutować za pomocą argumentów. Jeśli nie masz argumentów, to po prostu nie pisz.
To że korzysta się z różnych środków stylistycznych, nie oznacza że nie robi się z ich pomocą samego siebie idioty.


Pn sie 28, 2017 15:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Czy nie uwazacie ze na jakiakolwiek sensowna dyskusje na te tematy za malo wiemy ?
Tzn nauka za malo wie bo my to oczywiscie wiemy jeszcze mniej.
Wiekszosc wiedzy na temat dzialania wszechswiata to rozne hipotezy i teorie ktorych potwierdzenia caly czas sie szuka i ktore zmianiaja sie razem z powiekszaniem wiedzy na ten temat.
Moze sie w koncu okazac ze "cos" co kalart nazywa energia, a Malgosia Bogiem jest jednym i tym samym, tyle ze przekonamy sie o tym za nastepne kilka tys lat. Na razie pozostaje nam wiara lub niewiara, a "niezbite dowody" to tylko pobozne zyczenia.


Pn sie 28, 2017 16:45
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Kalart napisał(a):
Tak, Twoja wypowiedź przeczy temu obrazkowi. Szczególnie pogrubiona część. Słońce porusza się tak jak planety, po orbicie.

Po pierwsze: słońce nie est planetą, a gwiazdą.
Po drugie: słońce składa się z gazów, a więc tym samym jego ruch nie taki jak ruch planet.
Po trzecie: słońce porusza się po ekliptyce, a nie po orbicie i jest to pozorny ruch słońca.
Kalart napisał(a):
Oczywiście że słyszałem o różnych środkach stylistycznych. Dla przykładu, z erystyki korzystają ludzie, którzy nie potrafią dyskutować za pomocą argumentów. Jeśli nie masz argumentów, to po prostu nie pisz.
To że korzysta się z różnych środków stylistycznych, nie oznacza że nie robi się z ich pomocą samego siebie idioty.

Nie z braku argumentów, a mając do czynienia z kimś, kto uważa, że pozjadał wszystkie rozumy.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sie 28, 2017 16:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Oj, Małgosiu, Małgosiu. Gratuluję, że potrafisz korzystać z google, ale nie rozumiesz to, co czytasz.
Ekliptyka to pozorny ruch Słońca, czyli to co obserwujemy będąc na Ziemi. Mówiąc, że Słońce porusza się po ekliptyce, twierdzisz że Słońce porusza się wokół Ziemi. Ekliptyka to taki okrąg WOKÓŁ ZIEMI. Wygląda mniej więcej tak:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... obrotu.png
Prawdą jest że Słońce POZORNIE porusza się po ekliptyce. Ale w rzeczywistości porusza się po orbicie, jak to wyżej wykazał Robek.
Małgosiaa napisał(a):
i jest to pozorny ruch słońca.

Nie wiem co robi mózg w momencie pisania o pozornym ruchu Słońca, ani przez sekundę nie zastanawiając się w jaki sposób Słońce rzeczywiście się porusza. Bo jakoś się porusza, prawda?
Jeśli w kółko (a sama twierdzisz, że wokół centrum Drogi Mlecznej), to takie kółko nazywa się orbitą.

Nigdy nikt nie mówił że Słońce nie jest gwiazdą. Kłamstwem jest, że ruch Słońca nie jest taki jak ruch planet. Porusza się tak samo, tylko wokół innego obiektu. Wiesz o tym, że nie wszystkie planety to ciała stałe? Niektóre składają się przede wszystkim z gazów. Nawet w naszym układzie mamy cztery gazowe olbrzymy. Gaz czy ciało stałe, to nie ma znaczenia. Poruszają się tak samo.
Nie zapomnij poprawić swój post. Słońce, jako nazwa własna, należy pisać z dużej. W przeciwieństwie do boga, o ile się nie pisze o konkretnym bogu konkretnej religii.


Pn sie 28, 2017 17:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
subadam napisał(a):
Czy nie uwazacie ze na jakiakolwiek sensowna dyskusje na te tematy za malo wiemy ?


Wydawało mi się że mam jakieś dowody w tej kwestii.
Choćby to niesamowite dopasowanie praw fizyki do tego żeby ludzie mogli w nim zaistnieć, może być dowodem że ktoś to specjalnie tak poustawiał.
Tyle że z tego co tutaj co niektórzy wypisują, te prawa fizyki również są dziełem przypadku, zwyczajnie tak wyszło że w trakcie wielkiego wybuchy, losowo zaistniały takie prawa fizyki, które pozwoliły na zaistnienie takiego świata jaki teraz obserwujemy.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sie 28, 2017 18:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Robek napisał(a):
Tyle że z tego co tutaj co niektórzy wypisują, te prawa fizyki również są dziełem przypadku, zwyczajnie tak wyszło że w trakcie wielkiego wybuchy, losowo zaistniały takie prawa fizyki, które pozwoliły na zaistnienie takiego świata jaki teraz obserwujemy.


O ile dobrze zrozumiałem "co niektórych", to aby przypadek coś stworzył, musi być powtarzany przez "nieskończoność". Oznaczało by to, że Big Bang jest zjawiskiem bardzo częstym, a nasz świat jednym z fantastyliarda wszechświatów, który się ostał.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn sie 28, 2017 18:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
bert04 napisał(a):
Robek napisał(a):
Tyle że z tego co tutaj co niektórzy wypisują, te prawa fizyki również są dziełem przypadku, zwyczajnie tak wyszło że w trakcie wielkiego wybuchy, losowo zaistniały takie prawa fizyki, które pozwoliły na zaistnienie takiego świata jaki teraz obserwujemy.


O ile dobrze zrozumiałem "co niektórych", to aby przypadek coś stworzył, musi być powtarzany przez "nieskończoność". Oznaczało by to, że Big Bang jest zjawiskiem bardzo częstym, a nasz świat jednym z fantastyliarda wszechświatów, który się ostał.


W sumie wystarczy jeden wszechświat, nie trzeba nic więcej

Obrazek

Na tym wykresie przedstawiona jest również wizja wszechświata który będzie się bez końca rozszerzał, i to jeszcze są dwie wiersje tego rozszerzania :mrgreen: natomiast te wersje nas nie interesują ponieważ, tutaj mamy tylko jeden wieli wybuch który można teoretycznie przypisywać jakiemuś Bogu, ewentualnie obok naszego wszechświata muszą istnieć jakieś inne wszechświaty, w końcu jakoś przyczyne tego wielkiego wybuchu trzeba wyjaśnić.
Więc lepiej się skupić na tej wersji oscylującego wszechświata, który się kurczy i rozszerza w nieskończoność, bo w końcu łatwiej ogarnąć jeden wszechświat, niż Boga który go stworzył, czy choćby wizje nieskończenie dużej liczby tych wszystkich wszechświatów.
No i nawiązując do głównego tematu, to dla wielu wierzących ten rodzaj oscylującego wszechświata jest niewygodny, bo taki wszechświat może istnieć, bez pomocy jakiegokolwiek Boga.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sie 29, 2017 12:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL