Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii 
Autor Wiadomość
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Bill odpowiada na pytania ateistów: opracowane przez Teresse -nie są to dosłowne cytaty...
calość- tutaj:https://www.youtube.com/watch?v=oj7QX0uPOOQ

Czemu Bóg nie da wszystkim wizji piekła?

Bill: Ja byłem juz chrześcijaninem kiedy otrzymałem tę wizję. Jest to wypełnieniem słów Pisma: Dz 2,17
W ostatnich dniach - mówi Bóg - wyleję Ducha mojego na wszelkie ciało,
i będą prorokowali synowie wasi i córki wasze,
młodzieńcy wasi widzenia mieć będą,
a starcy - sny.


Bóg mógłby rozedrzeć niebo i pojawić sie wszystkim, ale ludzie mają być zbawieni przez wiarę. Bóg daje wystarczająco dużo dowodów poprzez stworzenia.
Rz1,20
Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty - wiekuista Jego potęga oraz bóstwo - stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy

Jeśli siła pochodzi od Boga, to czemu demony w piekle ja posiadają?

Bill: Biblia mówi nam o człowieku, nie o demonach. Bóg jeszcze się z nimi nie rozprawił.

Jak to mozliwe ze piekło znajduje sie w środku ziemii? Czy naukowcy juz by sie go nie dopatrzyli? Czy język Biblii nie jest symboliczny i używa pewnych slów jako lokalizację grobu?

Bill:Naukowcy mogą sie dokopac tylko 14 km wgłąb. A pieklo znajduje się 6400 km wgłąb. Oni mogą przypuszczać co tam się znajduje. Jądro ziemi jest ciałem stałym a potem jest strefa płynna. To moze byc w tej strefie płynnej. A nawet nie są pewni tego ciała stałego w środku, bo nikt się tam nie dokopał.
Lb16, 32-33
Ziemia otworzyła swoją paszczę i pochłonęła ich razem z ich rodzinami, jak również ludzi, którzy połączyli się z Korachem, wraz z całym ich majątkiem. 33 Wpadli razem ze wszystkim, co do nich należało, żywcem do szeolu, a ziemia zamknęła się nad nimi. Tak zniknęli spośród społeczności.
Mt 12,40
40 Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby14, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi.
1Sm28,13
13 Odezwał się do niej król: «Nie obawiaj się! Co widzisz?» Kobieta odpowiedziała Saulowi: «Widzę istotę pozaziemską, wyłaniającą się z ziemi».


Pt lip 21, 2017 19:21
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Teresse napisał(a):
Bill:Naukowcy mogą sie dokopac tylko 14 km wgłąb. A pieklo znajduje się 6400 km wgłąb. Oni mogą przypuszczać co tam się znajduje. Jądro ziemi jest ciałem stałym a potem jest strefa płynna. To moze byc w tej strefie płynnej. A nawet nie są pewni tego ciała stałego w środku, bo nikt się tam nie dokopał.


Ale to chyba nie bardzo odpowiada nowoczesnej teologii KK...


So lip 22, 2017 1:08

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Cytuj:
Dlaczego ma być przychylne? Ma być sprawiedliwe. Bóg na pewno sprawiedliwie to rozsądzi
Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie (Łk 12.48)
Bóg na pewno niczego nie przeoczy.


No i prawidłowo, niech będzie jakaś sprawiedliwość, jest ona w pewnym sensie wymuszona, bo gdyby wszystkich po śmierci wrzucić do jednego wora to kiedy człowiek miałby świadomość na Ziemi, że i tak pójdzie dajmy na to do Nieba to robiłby co mu się żywnie podoba, byłby bezkarny i świadomość bezkarności dawałaby mu przyzwolenie na dowolne postępowanie. Dobrze, że jest chociaż czyściec, zawsze jest nadzieja dla wielu, że nie wszystko jest stracone i przesądzone.


So lip 22, 2017 9:05
Zobacz profil
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Drwal napisał(a):
to kiedy człowiek miałby świadomość na Ziemi, że i tak pójdzie dajmy na to do Nieba to robiłby co mu się żywnie podoba, byłby bezkarny i świadomość bezkarności dawałaby mu przyzwolenie na dowolne postępowanie.


Gdyby taki człowiek robił co mu się podoba, czyli samo zło i czułby się bezkarny, to by tego Nieba nie osiagnął raczej. To logiczne. A gdyby każdy miał od razu zagwarantowane Niebo, to oznaczałoby że każdy byłby doskonały, i wtedy rzeczywiście robiłby co chce, ale w myśl zasady - kochaj i czyń co chcesz.


So lip 22, 2017 9:11

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Osiągnąłby, bo w przykładzie, który podałem wszyscy niezależnie od postępowania byliby po śmierci umieszczani w takim samym miejscu np Niebie. Czy to, że wszyscy mieliby zagwarantowane Niebo oznacza, że musieliby być doskonali? Moim zdaniem nie. Człowiek doskonali się całe życie a i tak nigdy nie będzie doskonały jak Bóg, na razie życie ziemskie to jest początek egzystencji, może kiedyś w przyszłości wszyscy będą doskonali.


So lip 22, 2017 9:18
Zobacz profil
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Bill Wiese:Many people mistakenly believe Heaven is their "default" destination. Sadly, the truth is that Hell is the default destination for those who remain “neutral.” A lack of a decision is in fact a decision.

Wielu ludzi błędnie uważa, że Niebo to ich "defaultowe" przeznaczenie. Niestety "defaultowym" przeznaczeniem ludzi neutralnych jest pieklo. Brak decyzji jest de facto decyzją.

Daje do myślenia.

Zastanawiałam sie czy to zgodne z nauką Kościola. Ale przypominam sobie jak jeden ksiądz mowił, ze ktos mu pokazał bialą kartkę i powiedzial tyle trzeba zrobic zeby isc do piekla jak dobrze pamiętam.


So lip 22, 2017 10:19
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Jest nawet taka piosenka "for some reason I cant explain I know St.Peter will know my name."

"nie wiem dlaczego, ale jestem pewiem, ze Swięty Piotr będzie znał moje imię" - to Szatan nas łudzi...


So lip 22, 2017 10:33

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Cytuj:
Wielu ludzi błędnie uważa, że Niebo to ich "defaultowe" przeznaczenie. Niestety "defaultowym" przeznaczeniem ludzi neutralnych jest pieklo. Brak decyzji jest de facto decyzją.


A dziecko, które umiera w wieku 4 lat na raka albo eskimos nie praktykujący wiary z racji tego, że nie ma dostępu do Kościoła albo indianin, który 400 lat temu żył w puszczy amazońskiej i również nie praktykował wiary to są już w piekle? No przecież byli neutralni i nie podjęli za życia decyzji?


So lip 22, 2017 14:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Drwal napisał(a):
A dziecko, które umiera w wieku 4 lat na raka albo eskimos nie praktykujący wiary z racji tego, że nie ma dostępu do Kościoła albo indianin, który 400 lat temu żył w puszczy amazońskiej i również nie praktykował wiary to są już w piekle? No przecież byli neutralni i nie podjęli za życia decyzji?

A kto twierdzi, że dziecko, Eskimos czy Indianin, są już w piekle?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So lip 22, 2017 15:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Takie osoby są neutralne wobec wiary.


So lip 22, 2017 15:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
KK uważa, że mogą być zbawieni.

KKK 1260 Ponieważ "za wszystkich umarł Chrystus i... ostateczne powołanie człowieka jest rzeczywiście jedno, mianowicie Boskie, to musimy uznać, że Duch Święty wszystkim ofiarowuje możliwość dojścia w sposób Bogu wiadomy do uczestnictwa w tej Paschalnej Tajemnicy" (Sobór Watykański II, konst. Gaudium et spes, 22; por. konst. Lumen gentium, 16; dekret Ad gentes, 7). Każdy człowiek, który nie znając Ewangelii Chrystusa i Jego Kościoła, szuka prawdy i pełni wolę Bożą, na tyle, na ile ją zna, może być zbawiony. Można przypuszczać, że te osoby zapragnęłyby wyraźnie chrztu, gdyby wiedziały o jego konieczności.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So lip 22, 2017 16:33
Zobacz profil
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Tu jeszcze jeden opis piekła - tortury w "kostkach"

https://www.youtube.com/watch?v=p-rRSDmQWPw


Wt lip 25, 2017 12:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
No właśnie, jeszcze jeden. Ile już tych opisów piekła było... Czy to jeszcze fascynacja czy już obsesja?

_________________
Tylko Bogu chwała


Wt lip 25, 2017 16:23
Zobacz profil
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
No cóż..Wolę z obsesją wejśc do Królestwa niz bez byc wrzucona do piekła ;)

Mnie to pomaga zabiegać z drżeniem i bojaźnią o Zbawienie. Moze mylnie zakładam, że innym też a moze mam ukrytych fanów ? :p


Wt lip 25, 2017 17:43
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Teresse napisał(a):
No cóż..Wolę z obsesją wejśc do Królestwa niz bez byc wrzucona do piekła ;)


A nie lepiej wejść tam z miłością?

Cytuj:
Mnie to pomaga zabiegać z drżeniem i bojaźnią o Zbawienie.


A nie lepiej z miłością? Czy nie lepiej chcieć być tam z miłości do Boga?


Wt lip 25, 2017 17:55
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL