Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii 
Autor Wiadomość
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Pewnie lepiej- ale jak kogos motywuje na razie piekło - to co ma oszukiwac ze miłość?


Wt lip 25, 2017 17:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Teresse napisał(a):
No cóż..Wolę z obsesją wejśc do Królestwa niz bez byc wrzucona do piekła ;)

Mnie to pomaga zabiegać z drżeniem i bojaźnią o Zbawienie. Moze mylnie zakładam, że innym też a moze mam ukrytych fanów ? :p


To dobrze, że Tobie pomaga, piszę to bez żadnej ironii i przy okazji cieszę się, że zdarza Ci się poruszać na forum też inne tematy.
A czy pomaga innym? Jednym pomaga, innych przeraża i pogłębia u nich rozwój jakiejś chorobliwej odmiany religijności. Jest na forum przypadek osoby, która wręcz zadręcza się takimi opisami i wciąż do nich obsesyjnie wraca. Nie pomagają żadne tłumaczenia i uspokajania.
Ja bym się zastanowiła, czy zalewając forum podobnymi filmikami nie wyrządzam komuś innemu krzywdy.

_________________
Tylko Bogu chwała


Wt lip 25, 2017 18:02
Zobacz profil
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Teresse napisał(a):
Pewnie lepiej- ale jak kogos motywuje na razie piekło - to co ma oszukiwac ze miłość?


To może lepiej jest prosić Boga o miłość? Po prostu. Prosić Boga o miłość i ufność.


Cz lip 27, 2017 16:33

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Nie wolno mówić jakichkolwiek efektownych bzdur w nadziei, ze to jest usprawiedliwione tym, że ludzie się przestraszą i nawrócą.
To co napisał ten facet jest dość typową literaturą pewnego rodzaju grup protestanckich - ostatnio niestety chętnie czytaną również przez polskich katolików.
Niestety, są to takie bzdury, że aż uszy cierpną.
Nic dziwnego, że wydawnictwo wydające te wypociny opatrzyło je dodatkiem z katolicką nauką o piekle.
Tylko po co w ogóle wydali te bzdury?!

A cytaty z Biblii jakie tu przytoczono (rzekomo potwierdzające) są pięknym przykładem, jak nie należy wykorzystywać Biblii do "potwierdzania" swoich imaginacji.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz lip 27, 2017 18:35
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nie wolno mówić jakichkolwiek efektownych bzdur w nadziei, ze to jest usprawiedliwione tym, że ludzie się przestraszą i nawrócą.
To co napisał ten facet jest dość typową literaturą pewnego rodzaju grup protestanckich - ostatnio niestety chętnie czytaną również przez polskich katolików.
Niestety, są to takie bzdury, że aż uszy cierpną.
Nic dziwnego, że wydawnictwo wydające te wypociny opatrzyło je dodatkiem z katolicką nauką o piekle.
Tylko po co w ogóle wydali te bzdury?!

A cytaty z Biblii jakie tu przytoczono (rzekomo potwierdzające) są pięknym przykładem, jak nie należy wykorzystywać Biblii do "potwierdzania" swoich imaginacji.


Tutaj przyznaje ci w tym wszystkim racje :-D
W końcu nie jeden gość z tego forum był bardzo przestraszony wiecznym piekłem i tym całym szatanem, no i dostał schizofrenii i tyle z tego było.
Więc zajmowanie się bez przerwy czymś co może w ogóle nie istnieć, nie jest najlepszym pomysłem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lip 27, 2017 21:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Teresse napisał(a):
No cóż..Wolę z obsesją wejśc do Królestwa niz bez byc wrzucona do piekła ;)

Mnie to pomaga zabiegać z drżeniem i bojaźnią o Zbawienie. Moze mylnie zakładam, że innym też a moze mam ukrytych fanów ? :p


Czemu z drżeniem i bojaźnią zabiegasz o zbawienie?

Przecież otrzymałaś je w darze. Ty jedynie masz przyjąć ten dar z wiarą, miłością i nadzieją.
Dar ten otrzymałaś darmo i ty tylko masz go pragnąć przyjąć.
Jezus Chrystus z miłości dla ludzi ofiarował siebie, by każdy człowiek był zbawiony.
Człowiek ma tylko w ten dar uwierzyć i zaprosić Jezusa do swojego życia.
I tak jak Jezus nauczał kochać Boga i bliźniego swego jak siebie samego.
Nigdy nie będziemy święci i doskonali, ale mamy pragnąć uświęcać swoje życie, czyli pragnąć stawać się lepszymi. To pragnienie jest naszym celem, piorytetem i zwycięstwem.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Cz lip 27, 2017 21:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
wybrana napisał(a):
Dar ten otrzymałaś darmo i ty tylko masz go pragnąć przyjąć.
wybrana napisał(a):
ale mamy pragnąć uświęcać swoje życie, czyli pragnąć stawać się lepszymi


To jak w końcu?
Trzeba tylko pragnąć przyjąć dar zbawienia - otrzymany darmo?
Czy też "mamy" pragnąć stawać się lepszymi - czyli wykazywać własną aktywność, gdzie "mamy" jest jej nakazem?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Ostatnio edytowano Pt lip 28, 2017 6:34 przez chwat, łącznie edytowano 2 razy



Pt lip 28, 2017 6:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
wybrana napisał(a):
Nigdy nie będziemy święci i doskonali, ale mamy pragnąć uświęcać swoje życie, czyli pragnąć stawać się lepszymi. To pragnienie jest naszym celem, piorytetem i zwycięstwem.


Kolejne obowiązki nakazy rozkazy!

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lip 28, 2017 6:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Robek napisał(a):
Kolejne obowiązki nakazy rozkazy!
Jakie to nudne nie?
Pogadajmy lepiej o czymś śmiesznym na luzie?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt lip 28, 2017 8:40
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Marek_Piotrowski napisał(a):
Robek napisał(a):
Kolejne obowiązki nakazy rozkazy!
Jakie to nudne nie?
Pogadajmy lepiej o czymś śmiesznym na luzie?


Chcesz na luzie gadać :lol: chyba ci się fora pomyliły.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lip 28, 2017 10:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
chwat napisał(a):
wybrana napisał(a):
Dar ten otrzymałaś darmo i ty tylko masz go pragnąć przyjąć.
wybrana napisał(a):
ale mamy pragnąć uświęcać swoje życie, czyli pragnąć stawać się lepszymi


To jak w końcu?
Trzeba tylko pragnąć przyjąć dar zbawienia - otrzymany darmo?
Czy też "mamy" pragnąć stawać się lepszymi - czyli wykazywać własną aktywność, gdzie "mamy" jest jej nakazem?


Mamy przyjmować ten dar z wiarą, miłością, radością, nadzieją.
Jeżeli przyjmujemy z wiarą, to pragniemy przyjąć i zachowywać nauki Jezusa.
Jeżeli z miłością, to kierujemy się miłością do Boga, drugiego człowieka i miłość jest motorem naszego działania.
Mamy przyjmować z radością, bo ten dar jest dla nas bezcenny. Jezus cierpiał za nas i my nie musimy już cierpieć, tylko możemy się radować.
Nadzieją, bo mamy nadzieję zbawienia i ta nadzieja powinna w nas trwać.

Jeżeli odrzucamy ten dar, to wiara, nadzieja i miłość nie króluje w naszym życiu.
Nie uświęcamy swojego życia i przez to nie mamy pragnienia by stawać się lepszymi ludzmi.
Zło wtedy zostaje motorem naszego działania.

Nie przyjmujemy daru zbawienia z lękiem i obawą, tylko z pełną wdzięcznością, radością i ufnością.
Czasem będziemy upadać, bo nasza grzeszna natura zwycięża, ale walka z upadkiem i pragnienie by się podnosić jest naszym zwycięstwem. Modlitwa jest narzędziem, by nas umacniać i wzmacniać, bo przecież Bóg nas słyszy i dlatego musi poznać nasze zamiary i pragnienia. Bóg nie jest głuchy na nasze prośby. Nigdy nas nie opuszcza i zostawia w naszej niemocy. W modlitwie prosimy o opiekę, prowadzenie, o dobre i mądre myśli. Tylko tego musimy chcieć, a Bóg poprowadzi nas po właściwej drodze ku naszemu zbawieniu.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pt lip 28, 2017 10:19
Zobacz profil
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
@Marku

Ta książka jest wydana po polsku? Chętnie kupię...i zapoznam się z dodatkiem "katolickim" najpierw zeby wiedziec na co zwrócić uwagę...

Jesli chodzi o wykorzystanie Biblii to chętnie zapoznam się z konkretnymi przykładami ja cytowałam z Tysiąclatki i pomijałam niektóre fragmenty które moim zdaniem niezbyt jasno potwierdzały to, co mowil pan Bill.


Pt lip 28, 2017 10:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
wybrana napisał(a):
Czasem będziemy upadać, bo nasza grzeszna natura zwycięża, ale walka z upadkiem i pragnienie by się podnosić jest naszym zwycięstwem.


To mam walczyć z własną naturą? niby z jakiej racji?
Moja natura jest częścią mnie, i nie widze powodu żeby z nią walczyć.

wybrana napisał(a):
Bóg nie jest głuchy na nasze prośby. Nigdy nas nie opuszcza i zostawia w naszej niemocy. W modlitwie prosimy o opiekę, prowadzenie, o dobre i mądre myśli. Tylko tego musimy chcieć, a Bóg poprowadzi nas po właściwej drodze ku naszemu zbawieniu.


Czyli mamy prosić o to co Bogu by pasowało najlepiej.
A to co mi pasuje, nie ma żadnego znaczenia?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lip 28, 2017 13:15
Zobacz profil
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
@Robek

Wola Boza jest zawsze lepsza niz to o co sami prosimy. Jeśli prosimy o to, co jest tożsame z Wolą Bożą to otrzymujemy.


Pt lip 28, 2017 13:22
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Wizja z Fatimy tez mówi o piekle w głębi ziemi

Cytuj:
Pierwszą więc była wizja piekła. Pani nasza pokazała nam morze ognia, które wydawało się znajdować w głębi ziemi, widzieliśmy w tym morzu demony i dusze jakby były przezroczystymi czartami lub brunatnymi żarzącymi się węgielkami w ludzkiej postaci. Unosiły się w pożarze, unoszone przez płomienie, które z nich wydobywały się wraz z kłębami dymu. Padały na wszystkie strony jak iskry w czasie wielkich pożarów, bez wagi, w stanie nieważkości, wśród bolesnego wycia i rozpaczliwego krzyku. Na ich widok można by ogłupieć i umrzeć ze strachu. Demony miały straszne i obrzydliwe kształty wstrętnych, nieznanych zwierząt. Lecz i one były przejrzyste i czarne. Ten widok trwał tylko chwilę. Dzięki niech będą Matce Najświętszej, która nas przedtem uspokoiła obietnicą, że nas zabierze do nieba (w pierwszym widzeniu). Bo gdyby tak nie było, sądzę, że bylibyśmy umarli z lęku i przerażenia.


http://www.voxdomini.com.pl/roz/fat_or.html


Pt lip 28, 2017 16:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL