Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 0:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 311 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna strona
 Dlaczego anioł miałby wybrać zło? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dlaczego anioł miałby wybrać zło?
Robek napisał(a):

Gdyby Bogu to było niemiłe, to by stworzył ludzi którzy nie byliby w stanie popełniać tych grzechów z 10 przykazań, i by było po problemie.


Prośba: nie idźmy w tym kierunku, watąk jest nie o tym.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lip 30, 2017 10:40
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego anioł miałby wybrać zło?
JedenPost napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Tego typu pytania sprowadzają się do jednego wniosku - Bóg powinien stworzyć automaty zaprogramowane tylko na dobro.


Nic podobnego. Po prostu nie zrozumiałaś o co pytam.


Ależ rozumiem o co pytasz i dlatego taka odpowiedź. Przecież logicznie to jest niemożliwe aby stworzyć istotę wolną, myślącą, zdolną do podejmowania swoich własnych decyzji i wolnych wyborów i jednocześnie istota ta nie miałaby mozliwości wyboru przeciwstawnego. To byłoby nielogiczne, ponieważ jeśli chcesz aby ta istota dokonywała zawsze dobrych wyborów, musiałbyś ją zaprogramować na wybór tylko i zawsze dobra.

Ludzie nie mieli poznać zła - zauważ, Bóg daje pewien delikatny nakaz - nie dotykaj tego, bo jeśli to dotkniesz, jeśli spróbujesz tego, to będzie miało bardzo złe konsekwencje dla ciebie. Ale człowiek miał wolną wolę i wolny wybór, który daje możliwość popełniania błędów i dokonywania błędnych wyborów, możliwość własnego wyboru.

Inną rzeczą jest to że człowiek popełnił ten błąd będąc zwiedziony. Nie zrobił to jakby tylko z własnej woli, ale pod wpływem namowy złej istoty.

Cytuj:
Nie da się ukryć. Osobliwe jest jednak wydawanie w stanie takiej niewiedzy tak kategorycznych sądów jak "Bóg na pewno nie odpowiada za zło".


Ale trudno jest zarzucić Bogu odpowiedzialność za zło. I znów pojawia się ten sam problem stworzenia zaprogramowanych automatów, zaprogramowanych tylko na jedną opcję. Wyobraź sobie że jesteś konstruktorem i właśnie opracowujesz i tworzysz projekt inteligentnej maszyny / istoty. Chcesz stworzyć coś niezwykłego, coś co byłoby podobne do Ciebie, takie jest Twoje postanowienie, chcesz mieć istoty które byłyby w pewnym sensie takie jak Ty, aby były zdolne do relacji z Tobą.

Zależy Ci na tym projekcie. I teraz wiesz że musisz podjąć pewne ryzyko z tym związane, bo jeśli chcesz aby te istoty były w stanie nawiązać z Tobą relacje i jeśli chcesz je obdarzyć pełnią wolności także w wyborach i wolną wolą, to musisz liczyć się z tym że Twój projekt może Cię opuścić i iść swoją własną drogą, a co więcej, może nawet sprzeniewierzyć się Tobie, mówiąc - jestem lepszy i mądrzejszy od Ciebie.

I aby tego uniknąć, musiałbyś stworzyć istoty zniewolone w pewien sposób, pozbawione pełni wolności. Nie ma opcji że dając komuś pełnię wolności ta istota będzie wybierać tylko dobro, że nigdy nie popełni błędu. Jeden błąd pociągnął niesamowitą skalę zła. Ale jednocześnie my opieramy się złu jeśli chcemy wybierać dobro.

Z drugiej strony, w Niebie nie będzie możliwości popełniania zła, ale, znów mamy pewien problem, ponieważ pierwsze zło zostało popełnione właśnie w Niebie, przez istotę stojącą tak blisko Boga, przez cheruba. Także my raczej nie mamy zdolności, ani środków, ani stosownej wiedzy aby rozwikłać ten problem.

Maria-Magdalena napisał(a):
Skoro Bóg jest ich dawcą, to należy przypuszczać, że zostały dane ludziom by unikali grzechu. Zatem, czyż same w sobie nie są definicją stworzonego grzechu?


Nie, absolutnie nie. Zauważ że te przykazania sa dane ludzkości daleko po Adamie i Ewie. Pierwsi ludzie dostali to jedno przykazanie - nie jedz owoców z tego drzewa, nie dotykaj tego. XX przykazań jest następstwem i konsekwencją grzechu pierwszych ludzi.

Cytuj:
W końcu, gdyby Bóg nie postawił tak grubej i wyraźnej linii między tym co jest Jemu miłe, a tym co Go odraża, to nie byłoby problemu z grzechem, Edenem, Adamem i Ewą oraz upadłym aniołem itd.


Bóg postawił tę linię po wygnaniu ludzi z Edenu. Kiedy człowiek poznał już czym jest zło, a czego miał nigdy nie poznawać.

Sądzisz że gdyby Bóg ustanowił XX przykazań w Edenie to człowiek nigdy by nie zgrzeszył? Człowiek dobrze wiedział co może a czego nie może już w Edenie, zostało mu to powiedziane wyraźnie, zostało mu to objawione. XX przykazań nie było potrzebne w tym czasie.


N lip 30, 2017 12:35

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Dlaczego anioł miałby wybrać zło?
Prawda jest taka, że Bóg mógł inaczej wszystko rozegrać, mogło nie być ani spadku po prarodzicach, mogło nie być buntu aniołów, bo Bóg mógł je zatrzymać albo bardziej uświadomić im jakie będą długotrwałe skutki buntu i nawet siłą je zatrzymać.
Nic nie jest logiczne ani nie jest niemożliwe, bo mówimy o Bogu Ojcu, który jest wszechmogący i logika tutaj ma małe znaczenie. Do czego zmierzam - żyjemy na tej planecie, na której jest fizyczne i psychiczne cierpienie dlatego, że to jest dla nas test, Boży Test, w cierpieniu szlifuje się nasza dusza, którą każdy posiada, a także duch, poprzez cierpienie na Ziemi rozwój duchowy postępuje w znacznie szybszym tempie, a poza tym Bóg chce żeby go kochać bezwarunkowo, gdyby od razu nie było cierpienia to wtedy każdy kochał by Boga za profity i za łaski i za nic więcej. Na Ziemi nabywamy także osobistą chwałę, chwała to po miłości jedna z najważniejszych rzeczy. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że Bóg jest miłością i nie potrzebuje miłości, to jest częściowo prawda, jednak Bogu miłe jest gdy człowiek go kocha.
Ziemskie cierpienie przeminie, pozostanie to co nabyliśmy a także to czym obdarzył nas Bóg. Królestwo Niebieskie czeka na każdego a mieszkań jest tam nieskończona ilość. Największe szczęście na Ziemi nie jest nawet 1/100 tego co jest w Niebie.


N lip 30, 2017 13:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dlaczego anioł miałby wybrać zło?
equuleuss napisał(a):
JedenPost napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Tego typu pytania sprowadzają się do jednego wniosku - Bóg powinien stworzyć automaty zaprogramowane tylko na dobro.


Nic podobnego. Po prostu nie zrozumiałaś o co pytam.


Ależ rozumiem o co pytasz i dlatego taka odpowiedź.


Nie, nie rozumiesz i w ogóle nie odnosisz się do mojego pytania. Cała reszta Twojego postu w ogóle go nie dotyczy, proponuję więc zacząć jeszcze raz, ze zrozumieniem, albo dać sobie spokój, bo ciągle piszesz nie na temat.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lip 30, 2017 13:36
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego anioł miałby wybrać zło?
JedenPost napisał(a):

Nie, nie rozumiesz i w ogóle nie odnosisz się do mojego pytania. Cała reszta Twojego postu w ogóle go nie dotyczy, proponuję więc zacząć jeszcze raz, ze zrozumieniem, albo dać sobie spokój, bo ciągle piszesz nie na temat.


To ja naprawdę już nie mam pojęcia co masz na myśli i jaką odpowiedź chciałbyś uzyskać, a także co oznacza Twoje pytanie. Nikt nie udzieli Ci odpowiedzi na tego typu pytania, mam wrażenie że chyba sam nie wiesz o co pytasz, lub Twoje pytanie nie jest sprecyzowane co do rzeczywistego problemu który chciałbyś poruszyć. Pytasz dlaczego anioł wybrał zło, tak więc dostajesz odpowedź - bo miał możliwość wyboru jako istota wolna. I nie wiemy czy jego zachowanie było wyborem zła w sensie wyboru istniejącego zła, bowiem to zakładałoby że zło istniało odwiecznie, co raczej nie jest prawdą, bowiem Bóg zła ani nie zamierzył ani nie stworzył. W takim razie wynikałoby to że upadły anioł sam uczynił siebie złym i on jest twórcą zła.

A dlaczego miałby wybrać zło, to na to pytanie my ludzie raczej nie mamy odpowiedzi. Z pewnych źródeł, egzorcyzmów, wynika że jest świadom błędu, ale w nim tkwi bo taką ma wolę a może po prostu takie są zasady tamtego świata i istoty anioła, że raz podjętej decyzji zmienić już nie może. Naprawdę trudno jest cokolwiek powiedzieć, nie czuję się w kompetencjach aby udzielać takich odpowiedzi, to tylko rozważania filozoficzno - metafizyczne.

I muszę poprawić, oczywiście X przykazań a nie XX...


N lip 30, 2017 15:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego anioł miałby wybrać zło?
Drwal napisał(a):
Największe szczęście na Ziemi nie jest nawet 1/100 tego co jest w Niebie.


Co takiego fajnego jest w tym Niebie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 30, 2017 15:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego anioł miałby wybrać zło?
Maria-Magdalena napisał(a):
Tylko czy ów raj, jak i piekło nie są wytworem wyłącznie naszej wyobraźni?
Tu za argument podam film z Robinem Williamsem który poszedł do piekła po swoją żonę - samobójczynię.
https://www.cda.pl/video/96674f9


Ten film promuje reinkarnacje i jest podobny to tego całego filmu "NASZ DOM" gdzie to całe Niebo i piekło, to jedynie jakaś poczekalnia pomiędzy następnymi wcieleniami.
Dałabyś "Maria-Magdalena" jaki film tego typu tylko dla singli :-D bo akurat tego rodzaju filmy to do mnie nie trafiają, w końcu nie mam żony za którą bym się w tych zaświatach mógł uganiać :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 30, 2017 15:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Dlaczego anioł miałby wybrać zło?
Cytuj:
A dlaczego miałby wybrać zło, to na to pytanie my ludzie raczej nie mamy odpowiedzi. Z pewnych źródeł, egzorcyzmów, wynika że jest świadom błędu, ale w nim tkwi bo taką ma wolę a może po prostu takie są zasady tamtego świata i istoty anioła, że raz podjętej decyzji zmienić już nie może. Naprawdę trudno jest cokolwiek powiedzieć, nie czuję się w kompetencjach aby udzielać takich odpowiedzi, to tylko rozważania filozoficzno - metafizyczne.

Czyli było tak, najpiękniejszy anioł żył sobie w niebie gdzie nie ma cierpienia i jak to w niebie jest ogólnie wspaniale i postanowił się zbuntować Bogu, mimo tego, że niczego mu tam nie brakowało, była jednak taka rzecz przez którą uniósł się pychą czyli grzechem intelektu, pozazdrościł Bogu jego wielkiego majestatu, jako, że anioły to istoty być może nawet bardziej inteligentne od ludzi na pewno wiedział, że skutku buntu nie będą dla niego miłe jednak mimo to zbuntował się, wiedział zapewne też, że raz podjęta decyzja będzie już na zawsze. Według mnie ten anioł a razem z nim 1/3 całości to był chyba idiota skoro tak zrobił. Na ziemi ludzie się buntują i to można zrozumieć ale w niebie? Bóg w niebie musi być potężny i to bardzo co aż wywołuje zazdrość a także pychę, i dlatego te anioły się zbuntowały.


N lip 30, 2017 16:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Dlaczego anioł miałby wybrać zło?
Cytuj:
Co takiego fajnego jest w tym Niebie?

Wszechogarniająca, promieniująca miłość Boga, tak wielka, że jakbyś się tam znalazł to by Cie zamurowało, jakbyś ją poczuł to od razu chciałbyś tam zostać na zawsze. Plus inne fajne bajery jak np punkty czerpania pokarmów duchowych, różne przeżycia duchowe na wielką skalę.
Niebo - Królestwo Niebieskie jest przepastne, ogromne, jest tak wielkie, że jest nie do ogarnięcia, każdy ma tam swoją funkcję, jest rodzina Boga, są różnego rodzaju chóry anielskie np trony to takie ,które są najbliżej tronu Boga, mocy, chwały, panowania, archanioły, anioły, serafiny, cherubiny.
Jest Armia Boga, która strzeże dostępu do Królestwa Niebieskiego. Są mieszkania, domy niebiańskie gdzie ludzie pogrupowani są rodzinami.


N lip 30, 2017 16:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Dlaczego anioł miałby wybrać zło?
Drwal napisał(a):
Cytuj:
Co takiego fajnego jest w tym Niebie?

Wszechogarniająca, promieniująca miłość Boga, tak wielka, że jakbyś się tam znalazł to by Cie zamurowało, jakbyś ją poczuł to od razu chciałbyś tam zostać na zawsze. Plus inne fajne bajery jak np punkty czerpania pokarmów duchowych, różne przeżycia duchowe na wielką skalę.
Niebo - Królestwo Niebieskie jest przepastne, ogromne, jest tak wielkie, że jest nie do ogarnięcia, każdy ma tam swoją funkcję, jest rodzina Boga, są różnego rodzaju chóry anielskie np trony to takie ,które są najbliżej tronu Boga, mocy, chwały, panowania, archanioły, anioły, serafiny, cherubiny.
Jest Armia Boga, która strzeże dostępu do Królestwa Niebieskiego. Są mieszkania, domy niebiańskie gdzie ludzie pogrupowani są rodzinami.


Gdzie o tym pisze w biblii?
Przecież to Ziemię Stwórca stworzył na mieszkanie dla ludzi, nie niebo. Tu miał być raj.


N lip 30, 2017 17:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dlaczego anioł miałby wybrać zło?
equuleuss napisał(a):
To ja naprawdę już nie mam pojęcia co masz na myśli i jaką odpowiedź chciałbyś uzyskać, a także co oznacza Twoje pytanie. Nikt nie udzieli Ci odpowiedzi na tego typu pytania, mam wrażenie że chyba sam nie wiesz o co pytasz, lub Twoje pytanie nie jest sprecyzowane co do rzeczywistego problemu który chciałbyś poruszyć.


Jest sprecyzowane. Nie pytam o to, dlaczego miał możliwość je wybrać (ani też nie wysuwam w związku z tym żadnych pretensji), tylko dlaczego mając wybór miałby wybrać zło, skoro nie widać ku temu absolutnie żadnego powodu, a mówimy ponoć o istocie rozumnej.

equuleuss napisał(a):
A dlaczego miałby wybrać zło, to na to pytanie my ludzie raczej nie mamy odpowiedzi.


Zauważyłem. Sadziłem jednak, że może ktoś jednak doszedł do jakichś konstruktywnych wniosków, niekoniecznie rozstrzygających, ale przynajmniej potrafi przedstawić jakaś sensowną propozycję. Czytając mądrych katolików, np. Tischnera, nie raz i nie dwa natykałem się na interesujące wyjaśnienia spraw Waszej wiary, które wcześniej wydawały mi się mętne lub wręcz nonsensowne.

Drwal napisał(a):
Czyli było tak, najpiękniejszy anioł żył sobie w niebie gdzie nie ma cierpienia i jak to w niebie jest ogólnie wspaniale i postanowił się zbuntować Bogu, mimo tego, że niczego mu tam nie brakowało [...]



(...i reszta postu)

Ot, w tym właśnie rzecz.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lip 30, 2017 17:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego anioł miałby wybrać zło?
Drwal napisał(a):
Wszechogarniająca, promieniująca miłość Boga, tak wielka, że jakbyś się tam znalazł to by Cie zamurowało, jakbyś ją poczuł to od razu chciałbyś tam zostać na zawsze.


Co takiego wspaniałego jest w tej miłości?

Drwal napisał(a):
Plus inne fajne bajery jak np punkty czerpania pokarmów duchowych,


Co to takiego?

Drwal napisał(a):
Niebo - Królestwo Niebieskie jest przepastne, ogromne, jest tak wielkie, że jest nie do ogarnięcia, każdy ma tam swoją funkcję,


Co miałbym tam robić?

Drwal napisał(a):

Są mieszkania, domy niebiańskie gdzie ludzie pogrupowani są rodzinami.


Jakimi rodzinami?
Bo niektóre rodziny mogą mieć nawet miliardy członków :mrgreen: w końcu jeśli by zliczyć wszystkie pokolenia to by i jeszcze większe liczby wyszły.
Jak ty tą rodzine liczysz? no bo aktualnie można mieć taką zwykłą rodzine ojciec matka i dwoje dzieci, i tutaj nie ma nikogo więcej bo dziadkowie już poumierali.
Natomiast w Niebie dziadkowie pradziadkowie jak również wszystkie poprzednie pokolenia będą żyły, więc te miliony ludzi będą tworzyć razem jedną wielką rodzine?
Jakbyś to chciał dzielić? bo ty chcesz mieszkać tylko z żoną i swoimi, dziećmi, natomiast twój ojciec też chce mieszkać jedynie ze swoją żoną i dziećmi.
Więc w której rodzinie byś w tej sytuacji był?

equuleuss napisał(a):
A dlaczego miałby wybrać zło, to na to pytanie my ludzie raczej nie mamy odpowiedzi.


To nie musi być kwestia tego że ktoś jest zły czy dobry, bo wystarczy że szatan chciał żyć po swojemu nie słuchając się Boga, no i to się Bogu nie spodobało.
Bóg sobie nazwał tą samowolkę tak jak mu pasowało najbardziej, no i tyle.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 30, 2017 18:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Dlaczego anioł miałby wybrać zło?
Cytuj:
Gdzie o tym pisze w biblii?
Przecież to Ziemię Stwórca stworzył na mieszkanie dla ludzi, nie niebo. Tu miał być raj.

"1 Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. 2 Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch2 Boży unosił się nad wodami. "
No i jest Ziemia mieszkaniem ludzi, ale Niebo również jest. A raj znowu będzie:
"21 Potem zobaczyłem nowe niebo i nową ziemię, bowiem obecna ziemia i niebo zniknęły. Nie było również morza. 2 I ujrzałem święte miasto—nową Jerozolimę, zstępującą z nieba, od Boga. Wyglądała wspaniale—jak panna młoda, która pięknie ubrała się dla swojego męża.
3 Wtedy usłyszałem donośny głos dobiegający od tronu: „Odtąd Bóg będzie mieszkał wśród ludzi. Będą Jego ludem, a On będzie ich Bogiem 4 i otrze z ich oczu wszelkie łzy. Nie będzie już więcej śmierci, smutku, płaczu ani bólu. Wszystko to przeminęło wraz ze starym światem”.
5 Wówczas Ten, który zasiada na tronie, powiedział: „Oto czynię wszystko nowe!”. Potem zwrócił się do mnie:
—Zapisz to, słowa te są bowiem wiarygodne i prawdziwe.
6 I mówił dalej: „Wykonało się! Ja jestem Alfa i Omega, Początek i Koniec. Spragnionym za darmo dam pić ze źródła wody życia. 7 Zwycięzcy otrzymają wszystko: Ja będę ich Bogiem, a oni—moimi dziećmi. 8 Natomiast tchórze, niewierzący, zwyrodnialcy, mordercy oraz ci, którzy prowadzą rozwiązłe życie, uprawiają czary, oddają cześć podobiznom bożków lub kłamią, trafią do ognistego jeziora płonącej siarki, które jest drugą śmiercią”.
9 Wtedy podszedł do mnie jeden z siedmiu aniołów, trzymających puchary napełnione siedmioma ostatecznymi klęskami, i powiedział:
—Chodź, pokażę ci pannę młodą, którą zostanie małżonką Baranka."
Jak widać w tym fragmencie Apokalipsy raj zostanie przywrócony, będzie nie tylko Nowa Ziemia ale też i Nowe Niebo i cały wszechświat zostanie przemieniony.

Cytuj:
Co takiego wspaniałego jest w tej miłości?

Sama w sobie jest wspaniała.
Cytuj:
Co to takiego?

Takie punkty gdzie pobierasz pokarm duchowy, tak jak w grze komputerowej coś w ten deseń.
Cytuj:
Co miałbym tam robić?

Co akurat Ty miałbyś tam robić tego nie wiem, ale każdy ma tam jakąś funkcję, Jezus np siedzi po prawicy Ojca i jest królem wszechświata w którym żyjemy.
Cytuj:
Jakimi rodzinami?

Rodzina to najszlachetniejsza forma według, której ludzie grupowani są w Niebie. Rodzina jest ważna nie tylko tu na Ziemi ale również w Niebie.


N lip 30, 2017 19:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego anioł miałby wybrać zło?
Drwal napisał(a):
Sama w sobie jest wspaniała.


Niby w jaki sposób?

Drwal napisał(a):
Rodzina to najszlachetniejsza forma według, której ludzie grupowani są w Niebie. Rodzina jest ważna nie tylko tu na Ziemi ale również w Niebie.


Taka rodzina licząca kilka milionów członków, to będzie mieszkać w jednym domu? czy jak to ma być?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 30, 2017 19:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Dlaczego anioł miałby wybrać zło?
Miłość jest najważniejsza, Bóg stworzył człowieka właśnie z miłości, Trójca Święta to unia miłosna, Jezus stał się posłuszny swojemu Ojcu z miłości. Bóg jest miłością, gdyby dał Ci jej zbyt dużą dawkę to mógłbyś tego nawet nie przeżyć, każdy ma swoją określoną pojemność, nie każdy może od razu przyjąć nie wiadomo jak wielką dawkę miłości.
Cytuj:
Taka rodzina licząca kilka milionów członków, to będzie mieszkać w jednym domu? czy jak to ma być?

Królestwo Niebieskie to jest jeden wielki dom z nieskończoną ilością mieszkań, ludzie grupowani są rodzinami, chodzi o najbliższe pokrewieństwo, więzy krwi.


N lip 30, 2017 20:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 311 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL