Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Problem ze spowiedzi i jej ważnością 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So kwi 01, 2017 17:04
Posty: 7
Post Problem ze spowiedzi i jej ważnością
Szczęść Boże. Pisze z nadzieją, że ktoś mi pomoże. Byłem na rekolekcjach, ale nie o tym. Mam 31 lat i jestem żonaty. Długie lata miałem nie po drodze z Bogiem, ale około pół roku temu byłem u spowiedzi generalnej. Mój problem jest taki. Kilka lat temu byłem rodzicem chrzestnym. Dostałem kartkę do spowiedzi. Na pytanie księdza w konfesjonale o to czy mieszkam ze swoją dziewczyną powiedziałem, że nie, ale to było kłamstwo. Później byłem u komunii i tak zapomniałem o Bogu i Kościele. Potem się nawróciłem i byłem kilka razy u spowiedzi, ale o tym kłamstwie nigdy nie mówiłem, bo zapomniałem o tym. Jak sobie przypomniałem to poszedłem do spowiedzi i zapytałem się księdza czy mam się spowiadać z tych grzechów, które mówiłem na poprzednich spowiedziach. Ale ksiądz nie dał mi na to odpowiedzi. Dostałem rozgrzeszenie. Czy tamte spowiedzi były ważne? Proszę o pomoc.


Pt sie 04, 2017 10:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Problem ze spowiedzi i jej ważnością
Niestety, musisz spytać o to w konfesjonale. Nikt tu nie ma autorytetu do odpowiedz na to pytanie, możemy tylko wyrażać swoje zdanie - a to Cię może raczej zmylić, niż Ci pomóc.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt sie 04, 2017 10:38
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Problem ze spowiedzi i jej ważnością
No to ja wyrażę swoje zdanie, przy którym mogę się mylić. Jeżeli to zatajenie wyjawiłeś przy okazji spowiedzi generalnej, to IMHO nie musisz się specjalnie martwić. Bo od tego są spowiedzi generalne, żeby takie sprawy "wyrównywać". Jeżeli jednak była to jakaś spowiedź powszednia, to idź za radą kolegi i spytaj się jakiegoś spowiednika. Najlepiej poza konfesjonałem i nie przy natłoku pierwszopiątkowym, czy wymagasz spowiedzi i ewentualnie - jakiej.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt sie 04, 2017 11:11
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 01, 2017 17:04
Posty: 7
Post Re: Problem ze spowiedzi i jej ważnością
Byłem u spowiedzi u bardzo starego księdza. Przedstawiłem swój problem i na pytanie o ważność tamtych spowiedzi dostałem odpowiedź, o żalu doskonałym, nie mam pewności czy ksiądz mnie dobrze słyszał, ale starasem się mówić wyraźnie. Nie było odpowiedzi konkretnie tak/nie. Sam już nie wiem. Dostałem pokutę i rozgrzeszenie.


Pt sie 04, 2017 16:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL