Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 17:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Paradoksy religii chrześcijańskiej 
Autor Wiadomość
Post Re: Paradoksy religii chrześcijańskiej
Cytuj:
Więc posiadanie wolnej woli jest przyczyną zła.
I tutaj się wszystko zgadza, w końcu każdy kto trafi do Nieba zostanie tej wolnej woli pozbawiony?


Wolna wola zostanie zachowana i nigdy nie zostanie nam odebrana. Człowiek postrzega wolność jako wartość - dobro, a nie jako negatywną rzecz. Ty też swoją wolność i wolną wolę postrzegasz jako dobrą rzecz.


Wt sie 08, 2017 16:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Paradoksy religii chrześcijańskiej
equuleuss napisał(a):
Wolna wola zostanie zachowana i nigdy nie zostanie nam odebrana. Człowiek postrzega wolność jako wartość - dobro, a nie jako negatywną rzecz. Ty też swoją wolność i wolną wolę postrzegasz jako dobrą rzecz.


W końcu szatan też miał wolną wole, i się postanowił zbuntować :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sie 08, 2017 18:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Paradoksy religii chrześcijańskiej
equuleuss napisał(a):
Nie próbuję udawać że potrafię to wyjaśnić. Wiara nie polega na tym tylko aby wierzyć w Boga, w sensie że on sobie gdzieś istnieje ale polega na tym aby przede wszystkim wierzyć Bogu. Tak więc wierzę i chcę wierzyć że Bóg nie jest stwórcą zła.


Cóż, ja wychodzę z założenia, że człowiek powinien zawsze dążyć do poznania prawdy. Robienie cnoty z przyjmowania za prawdziwe twierdzeń sprzecznych z rozsądkiem stoi temu dążeniu na przeszkodzie. Poza tym Twoje "wierzyć Bogu" oznacza de facto "wierzyć ludziom którzy przedstawiają pewną swoją wersję Boga".

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr sie 09, 2017 4:00
Zobacz profil
Post Re: Paradoksy religii chrześcijańskiej
Cytuj:
Cóż, ja wychodzę z założenia, że człowiek powinien zawsze dążyć do poznania prawdy. Robienie cnoty z przyjmowania za prawdziwe twierdzeń sprzecznych z rozsądkiem stoi temu dążeniu na przeszkodzie. Poza tym Twoje "wierzyć Bogu" oznacza de facto "wierzyć ludziom którzy przedstawiają pewną swoją wersję Boga".

Dążyć do poznania prawdy posiadając świadomość ludzkich ograniczeń.
Bez tej świadomości często schodzi się na manowce niewiary, lub tworzenia iluzorycznych wizji Boga.


Śr sie 09, 2017 6:48

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 22:52
Posty: 22
Post Re: Paradoksy religii chrześcijańskiej
Św. Ignacy Loyola powiedział kiedyś: "Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, ale rób, jakby wszystko zależało od Ciebie". Może to jest właściwy sposób na to, żeby pogodzić kwestię wolnej woli, a Boskiej ingerencji w nasze życie.


N sie 20, 2017 11:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Paradoksy religii chrześcijańskiej
panna_nikt_87 napisał(a):
Św. Ignacy Loyola powiedział kiedyś: "Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, ale rób, jakby wszystko zależało od Ciebie". Może to jest właściwy sposób na to, żeby pogodzić kwestię wolnej woli, a Boskiej ingerencji w nasze życie.


Czyli jednak jakiś moment opanowania nadszedł.
W końcu każdy czeka na prezenty od świętego Mikołaja, no ale jednak w pewnym momencie trzeba się opamiętać iść do sklepu, i samemu te prezenty kupić. :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 20, 2017 13:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL