Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
 Wszechobecność Boga 
Autor Wiadomość
Post Re: Wszechobecność Boga
chwat napisał(a):
Może i tak, ale Whisper cały czas mówi, że ludzie chcą barbarzyństwa i ST jest o barbarzyństwie itp.

No to jakoś opacznie mnie zrozumiałeś. Nie mówię, że ludzie chcą barbarzyństwa, ale że postępowanie barbarzyńskie "w imię Boga", oznacza, że Boga tam nie ma, i nigdy nie było!
To jest truizm po prostu.

chwat napisał(a):
Jeśli ST stworzyliby barbarzyńcy

Nie wiem drogi chwat, kto pisał Stary Testament, ale postacie opisane na jego kartach, z definicji są postaciami barbarzyńskimi, jak Mojżesz dla przykładu, o którym tu mowa.
Jak widać, "cel uświęca środki"... :doubt:

chwat napisał(a):
Jest w tym momencie dziwne, czemu uchował się Dekalog jako norma.

No właśnie się nie uchował 8) , ale żebyś o tym wiedział, wpierw powinieneś znać Dekalog, a nie jego katechizmową, wypaczoną odmianę.
Ale to tylko dygresja.

Natomiast każda denominacja ludzkości, każda kultura posiadała jakiś swój kodeks postępowania. To nie jest dziwne, a wręcz oczywiste.

gałązka napisał(a):
Wiesz, Whispernight, zauważam coraz bardziej, że ja tych "kar" po prostu potrzebuję /.../ Dlatego nie potrafię nazwać tych faktów "karą".

I słusznie gałązka, bo nią nie jest.
To zwyczajnie część naszej egzystencji, niezbędna i oczywista.


So wrz 09, 2017 14:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wszechobecność Boga
chwat napisał(a):
Może i tak, ale Whisper cały czas mówi, że ludzie chcą barbarzyństwa i ST jest o barbarzyństwie itp.
Jeśli ST stworzyliby barbarzyńcy, którzy chcieli i lubili barbarzyństwo, to mielibyśmy dziś barbarzyństwo za normę. Jest w tym momencie dziwne, czemu uchował się Dekalog jako norma.


Może Bóg jest gorszy niż go ludzie przedstawiają, można by powiedzieć bardziej bezwzględny zaborczy, mściwy.
A dekalog w tym wszystkim, nic przecież nie przeszkadza.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So wrz 09, 2017 15:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Wszechobecność Boga
Dekalog jest wpisany w naturę każdego człowieka.
Wyjście z Egiptu i walka o ziemię obiecaną, jest duchową wewnętrzną walką ze swoimi słabościami i skłonnościami do egoizmu.
Bóg jest Wszechmocny, a ja nic nie mogącym, rozdartym między Prawdą, a kłamstwem. Albo żyjemy w strachu planując swoje życie, albo ufając Bogu, powierzamy Mu planowanie w skutek wiary, żyjąc w Łasce Uświęcajacej spożywając Chleb dzisiejszy, nie mamy powodów do lęku. Największy lęk, odczuwa się w samotności żyjąc w przeświadczeniu, że Boga nie ma, a moje życie zależy tylko ode mnie.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


So wrz 09, 2017 15:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wszechobecność Boga
kooool napisał(a):
żyjąc w Łasce Uświęcajacej spożywając Chleb dzisiejszy, nie mamy powodów do lęku. Największy lęk, odczuwa się w samotności żyjąc w przeświadczeniu, że Boga nie ma, a moje życie zależy tylko ode mnie.


Więc jednak lepiej sobie wmówić że się wierzy, bo wtedy mamy korzyść w postaci tego, że nie mamy żadnych lęków.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So wrz 09, 2017 15:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Wszechobecność Boga
To się nazywa Pokój, a opisać słowami nie można. Wiele lat żyłem w lęku...

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


So wrz 09, 2017 20:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wszechobecność Boga
kooool napisał(a):
To się nazywa Pokój, a opisać słowami nie można. Wiele lat żyłem w lęku...


No więc właśnie.
Bóg jest ci potrzebny do tego żebyś już nie żył w lęku.
Natomiast to czy on faktycznie istnieje, jest nieistotne, w końcu jeśli ty 'kooool" w niego uwierzyłeś, to już ci to wystarczy.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So wrz 09, 2017 20:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Wszechobecność Boga
zefciu napisał(a):
Osiris napisał(a):
Słowo ''dokładnie'' użyłem by potwierdzić prawdziwość twego stwierdzenia.
Aha. Czyli nie umiesz posługiwać się językiem polskim. No trudno. Trzeba było od razu o tym napisać.

A sprecyzowania, co tak naprawdę Osiris chciał skrytykować, jak nie było, tak nie ma.


Napisałeś, że niewinny człowiek umarł 2000 lat temu. Ja odpisałem: dokładnie tak.
Ty zrozumiałeś to inaczej niż ja.
A Ty teraz zarzucasz, że nie umiem posługiwać się językiem polskim.
Możesz napisać dlaczego? Czy będzie to kolejny post w którym coś mi zarzucasz ale bez argumentów?

[edytowano 1x .... zdanie rozpoczynamy wielką literą. M.]


So wrz 09, 2017 21:30
Zobacz profil
Post Re: Wszechobecność Boga
kooool napisał(a):
Dekalog jest wpisany w naturę każdego człowieka.

Z tego co widać dookoła, to raczej słabo.
Bo natura przyjacielu, jest mocno "skażona" grzechem, mówiąc żargonem religijnym.
A sam Dekalog jak nie był stosowany przez samych izraelitów (którzy mordowali, gwałcili, grabili, kradli, itp), tak nie jest stosowany współcześnie...
"Na pokaz", rzecz jasna, jest ok!

Nie, Dekalog zdecydowanie nie jest wpisany w ludzką naturę. :doubt:

kooool napisał(a):
Wyjście z Egiptu i walka o ziemię obiecaną, jest duchową wewnętrzną walką ze swoimi słabościami i skłonnościami do egoizmu.

Wręcz przeciwnie.
Exodus jest mitem, który ukazuje naturę człowieka taką jaką jest.
Zabij, lub daj się zabić! (Za wszelką cenę, rzecz jasna)

Robek napisał(a):
Więc jednak lepiej sobie wmówić że się wierzy, bo wtedy mamy korzyść w postaci tego, że nie mamy żadnych lęków.

O tym mówi tzw słynna fraza Karola Marksa... "opium ludu".

kooool napisał(a):
Wiele lat żyłem w lęku...

Pozostaje jedynie zapytać, w czym tkwi przyczyna owego lęku?
Pytam serio, bez uszczypliwości.


N wrz 10, 2017 21:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wszechobecność Boga
Whispernight napisał(a):
A sam Dekalog jak nie był stosowany przez samych izraelitów (którzy mordowali, gwałcili, grabili, kradli, itp), tak nie jest stosowany współcześnie

Jak tłumaczysz to, że kradniesz, kłamiesz i cudzołożysz?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N wrz 10, 2017 22:05
Zobacz profil
Post Re: Wszechobecność Boga
Osiris napisał(a):
Napisałeś, że niewinny człowiek umarł 2000 lat temu. Ja odpisałem: dokładnie tak.
Ty zrozumiałeś to inaczej niż ja.
A Ty teraz zarzucasz, że nie umiem posługiwać się językiem polskim.
Możesz napisać dlaczego? Czy będzie to kolejny post w którym coś mi zarzucasz ale bez argumentów?
Dlatego, że w języku polskim użyłbyś słowa "właśnie", ew. "w rzeczy samej", lub archaicznie nieco "zaiste". Natomiast "dokładnie" nie jest synonimem "właśnie". Jest za to kalką "exactly".

A wyjaśnienia, co tak naprawdę chce Osiris skrytykować, jak nie było, tak nie ma. I nie będzie. Bo sam Osiris nie wie, o co mu chodzi w tym wątku.


Pn wrz 11, 2017 6:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Wszechobecność Boga
Whispernight napisał(a):
kooool napisał(a):
Wiele lat żyłem w lęku...

Pozostaje jedynie zapytać, w czym tkwi przyczyna owego lęku?
Pytam serio, bez uszczypliwości.


Z perspektywy czasu, lęk wynikał z szeroko pojętego egoizmu.

Mt 16, 24: Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Pn wrz 11, 2017 18:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Wszechobecność Boga
zefciu napisał(a):
Osiris napisał(a):
Napisałeś, że niewinny człowiek umarł 2000 lat temu. Ja odpisałem: dokładnie tak.
Ty zrozumiałeś to inaczej niż ja.
A Ty teraz zarzucasz, że nie umiem posługiwać się językiem polskim.
Możesz napisać dlaczego? Czy będzie to kolejny post w którym coś mi zarzucasz ale bez argumentów?
Dlatego, że w języku polskim użyłbyś słowa "właśnie", ew. "w rzeczy samej", lub archaicznie nieco "zaiste". Natomiast "dokładnie" nie jest synonimem "właśnie". Jest za to kalką "exactly".

A wyjaśnienia, co tak naprawdę chce Osiris skrytykować, jak nie było, tak nie ma. I nie będzie. Bo sam Osiris nie wie, o co mu chodzi w tym wątku.


To jakaś paranoja, mowisz mi, że nie mogę użyć słowa dokładnie zamiast właśnie. Pomyliłeś miejsce, powinieneś znaleźć jakieś forum językoznawcze. I pytasz się co ja chcę w tym wątku krytykować jak sam krytykujesz coś co nie ma nic wspólnego z tym forum. Jeśli masz problem ze słowem "dokładnie" zwróć się do specjalisty. Koniec w tym temacie z mojej strony.


Pn wrz 11, 2017 22:30
Zobacz profil
Post Re: Wszechobecność Boga
Osiris napisał(a):
Koniec w tym temacie z mojej strony.
Bardzo się cieszę. Liczę, że w wątku o Trójcy też wszystkie Twoje wątpliwości dotyczące tej doktryny będą wyjaśnione i również i tam przestaniesz się udzielać.


Wt wrz 12, 2017 6:42
Post Re: Wszechobecność Boga
kooool napisał(a):

Z perspektywy czasu, lęk wynikał z szeroko pojętego egoizmu.

Mt 16, 24: Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje.


Egoizm kojarzy mi się ze stanem, w którym sami dla siebie stajemy się całym światem - jedynym (lub najważniejszym) celem i sensem własnego życia... Pomimo powierzchniowych "korzyści" musi to powodować, że coraz bardziej wyodrębniamy się z całości świata, z sieci jego powiązań, z jedności z nim, a to z kolei - powstawanie największej z możliwych (egzystencjalnych) samotności , która musi rodzić w nas lęk...


Wt wrz 12, 2017 12:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wszechobecność Boga
gałązka napisał(a):

Egoizm kojarzy mi się ze stanem, w którym sami dla siebie stajemy się całym światem


A dla kogo mam się stać całym światem?
Może dla ciebie "gałązka"?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 12, 2017 16:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL