Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
 Wszechobecność Boga 
Autor Wiadomość
Post Re: Wszechobecność Boga
Nikt nie ma być dla mnie całym światem, ani ja dla nikogo (też nie dla siebie). Nikt nie ma stać się dla mnie Bogiem, ani ja dla kogoś (też nie dla siebie) W obu przypadkach niszczy to życie, bo po prostu nie jest prawdą.

Prawdą jest, że jesteśmy tylko stworzeniami - jednymi z wielu w tym naszym wspólnym świecie. Gdy czuję, kim naprawdę jestem i potrafię zgodnie z tym żyć, jestem najszczęśliwsza. I tylko wtedy wolna.


Wt wrz 12, 2017 16:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Wszechobecność Boga
To dobrze, że wiesz i czujesz gdy jesteś wolna! Wolność jest potrzebnym warunkiem, by nauczyć się miłować.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Wt wrz 12, 2017 19:27
Zobacz profil
Post Re: Wszechobecność Boga
Tak, przede wszystkim chyba ta "wolność od (wyolbrzymionej) siebie"... Dziękuję za dodanie otuchy :)


Wt wrz 12, 2017 21:01
Post Re: Wszechobecność Boga
chwat napisał(a):
Jak tłumaczysz to, że kradniesz, kłamiesz i cudzołożysz?

Z pewnością nie spersonalizuję powyższych aspektów... to zbyt infantylne.

gałązka napisał(a):
Egoizm kojarzy mi się ze stanem, w którym sami dla siebie stajemy się całym światem

Dlatego właśnie człowiek wymyślił sobie Boga.


N wrz 17, 2017 23:06
Post Re: Wszechobecność Boga
Whispernight napisał(a):

gałązka napisał(a):
Egoizm kojarzy mi się ze stanem, w którym sami dla siebie stajemy się całym światem

Dlatego właśnie człowiek wymyślił sobie Boga.


A ja wyraźnie rozpoznaję coś innego, wręcz odwrotnego, Whispernight:

Przez to, że stajemy się dla siebie całym światem, tracimy świadomość istnienia Boga.., stajemy się ślepi i głusi na Jego obecność, na istnienie czegokolwiek, co nas przewyższa. W końcu zatracamy też świadomość tego, że jesteśmy podlegającymi prawom wszechświata stworzeniami i przez to stajemy się dla siebie samych "Stworzycielem" i "Bogiem"...

Zauważam to też na swoim przykładzie, bo zawsze, gdy zbyt wyolbrzymiam samą siebie - w pozytywnym czy negatywnym (też swoją krzywdę) znaczeniu, powoduje to osłabienie mojej wiary i ogólne zagubienie. Czuję, że odrywa mnie to od świata i innych, że słabnie moją miłość do nich.

Z zadziwieniem stwierdzam, że poznawanie i przyswajanie chrześcijańskiego rodzaju odbierania człowieka oraz jego relacji ze światem i Bogiem pomagają mi z tego stanu wyjść. Rozpoznaję, kim jestem, swoją naturalną ludzką wartość i znaczenie, czuję się wolna. Jeszcze do niedawna miałam z tym ogromne problemy i kończyło się to powtarzającymi się depresjami.


Pn wrz 18, 2017 8:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wszechobecność Boga
gałązka napisał(a):
Z zadziwieniem stwierdzam, że poznawanie i przyswajanie chrześcijańskiego rodzaju odbierania człowieka oraz jego relacji ze światem i Bogiem pomagają mi z tego stanu wyjść. Rozpoznaję, kim jestem, swoją naturalną ludzką wartość i znaczenie, czuję się wolna. Jeszcze do niedawna miałam z tym ogromne problemy i kończyło się to powtarzającymi się depresjami.


[ciach... obrażanie wiary i użytkowniczki. M.]

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 18, 2017 10:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wszechobecność Boga
Whispernight napisał(a):
chwat napisał(a):
chwat napisał(a):
Jest w tym momencie dziwne, czemu uchował się Dekalog jako norma.

No właśnie się nie uchował

http://www.teologia.pl/m_k/kkk1d01.htm
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=70
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dekalog
Jak widać jednak się uchował. Norma ma wartość i ciągle się ją przedstawia.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn wrz 18, 2017 10:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Wszechobecność Boga
gałązka napisał(a):
Egoizm... W końcu zatracamy też świadomość tego, że jesteśmy podlegającymi prawom wszechświata stworzeniami i przez to stajemy się dla siebie samych "Stworzycielem" i "Bogiem"...


Dzisiejszy świat sprytnie kreuje myśl o samostworzeniu, samozbawieniu, samorealizacji, samomyśleniu, samoprzemianie w byt wyższy, samo.... a wyplýwa to z człowieka, którego imie 666 - egoista

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Pn wrz 18, 2017 16:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 22:52
Posty: 22
Post Re: Wszechobecność Boga
Źródło napisał(a):
Bóg Ojciec jest wszechobecny i wszechwidzialny.
Zadaję sobie sam wobec tego pytanie o istnienie piekła. Czyż może być taki wymiar rzeczywistości, który byłby pozbawiony obecności Boga, skoro On sam jest Wszechobecny?
Czy piekło nie byłoby wobec tego stanem nieświadomości i ignorancji wobec Osoby Boga? I jak możemy odrzucić Boga, skoro On sam jest wszechobecny?


No w piekle z założenia chyba Go nie ma, oznaczałoby to chyba, że siedzi pomiędzy swoimi upadłymi aniołami ;)
A odrzucić Go możesz, przynajmniej w ziemskim życiu. Nawet, jeśli jest wszechobecny, nie narzuca Ci się swoją osobą, a Ty w końcu jesteś posiadaczem wolnej woli i sam podejmujesz decyzję :)


So wrz 23, 2017 13:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Wszechobecność Boga
Zdecydowanie sie nie narzuca.


So wrz 23, 2017 21:49
Zobacz profil
Post Re: Wszechobecność Boga
[ciach... Reg.§ III/9: analiza pojedynczych słów wyrwanych z kontekstu. M.]


So wrz 23, 2017 22:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Wszechobecność Boga
[ciach... odpowiedź na wycięty post. M]

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


N wrz 24, 2017 11:58
Zobacz profil
Post Re: Wszechobecność Boga
kooool napisał(a):
Dzisiejszy świat sprytnie kreuje myśl o samo stworzeniu, samo zbawieniu, samorealizacji, samo myśleniu, samoprzemianie w byt wyższy

Takie prawo obecnego świata przyjacielu. To się nazywa progres.
Religijna stagnacja, jest tego przeciwieństwem.

Natomiast to nie do końca prawda, że to dopiero w "obecnej dobie", kreuje się powyższe koncepcje.
Owe koncepcje istnieją od tysięcy lat... jednak subtelna różnica polega na tym, że w "obecnej dobie", nikt Cię na stosie nie spali, czy też nie będzie łamał na kole, za głoszenie odmiennych poglądów.
Dziś jest to bezpieczne, a przynajmniej w krajach cywilizowanych.

kooool napisał(a):
wypływa to z człowieka, którego imię 666

Ciekawa liczba... podam tylko przykład, dlaczego.

W języku greckim, słowa: "Kościół Rzymski", czyli ITALIKA EKKLESIA = 666
Bo każda litera ma swój cyfrowy odpowiednik.
Wygląda to tak:

I -10
T -300
A -1
L -30
I -10
K -20
A -1

E -5
K -20
K -20
L -30
E -8
S -200
I -10
A -1

daje to wynik 666.

Inny przykład to "Wikariusz Syna Boga", czyli :VICARIUS FILII DEI, również daje 666.

The Pope's Tiara.
https://www.google.pl/search?biw=1366&b ... TrOvwRC7hM:

Zatem powstaje pytanie, czy to zbieg okoliczności?


N wrz 24, 2017 23:54
Post Re: Wszechobecność Boga
Whispernight napisał(a):
W języku greckim, słowa: "Kościół Rzymski", czyli ITALIKA EKKLESIA = 666
Czyli nie "rzymski", a "włoski".
Cytuj:
E -5
E -8
Uhm... Tak to jest, jak się przepisuje bezmyślnie.
Cytuj:
Inny przykład to "Wikariusz Syna Boga", czyli :VICARIUS FILII DEI, również daje 666.
Ale już w innym języku i w innym systemie liczbowym. Z tym, że tytułem papieża nie jest "Vicarius Filii Dei", tylko "Vicarius Christi".
Cytuj:
Zatem powstaje pytanie, czy to zbieg okoliczności?
To że wrogowie Kościoła na siłę wyszukali takie sformułowania, które się jakoś kojarzą z KRK i w jakimś systemie liczbowym dają 666? To nie jest zbieg okoliczności. Ciężko taką robotę odwalić przez przypadek przecież.


Pn wrz 25, 2017 5:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wszechobecność Boga
Whispernight napisał(a):
Zatem powstaje pytanie, czy to zbieg okoliczności?

Powstaje pytanie, jeśli nie uważasz tego za zbieg okoliczności, to za co?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn wrz 25, 2017 5:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL