Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna strona
 Wszechobecność Boga 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wszechobecność Boga
zefciu napisał(a):
Napisałem, że Bóg nie ignoruje cierpienia. Fakt, że reaguje na owo cierpienie inaczej, niż chciałby Osiris, ale nie ignoruje.


Niby jak reaguje?

gałązka napisał(a):
Dla mnie samej coraz bardziej właściwe staje się podejście zbliżania się do Boga - poprzez wolne od wartościowania (pokorne) rozpoznawanie "sposobu" Jego obecności i działania. I zauważam, że do tego potrzebna jest moja uprzednia otwartość i zgoda - na to jakimkolwiek by On był czy nie był.
Taka zgoda to chyba wiara?


Nazywaj sobie to jak chcesz :mrgreen:
Natomiast widze tutaj u ciebie próbe odcięcia Boga od całego świata, w końcu chcesz się zbliżyć do Boga a nie do całej reszty.
I też klasyczna katolicka filozofia! bo co z tego że co roku dziesiątki milionów ludzi umiera z głodu, przecież Bóg na to nic nie zaradzi, bo to z tego powodu bo z tamtego i tak dalej...

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt wrz 01, 2017 9:32
Zobacz profil
Post Re: Wszechobecność Boga
Robek napisał(a):
Niby jak reaguje?
Napisałem, że bożą "reakcją" było Wcielenie. Zignorowałeś. Jakiej jeszcze odpowiedzi oczekujesz?


Pt wrz 01, 2017 10:30
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wszechobecność Boga
Robek chciałby aby Bóg rozwiązywał za niego kłopoty, których sam nawarzył, a on śpiewałby sobie leżąc z butelką i kieliszkiem, popalając cygaro: "a tymczasem leżę pod gruszą, na dowolnie wybranym boku..." ;) .
Robek napisał(a):
I też klasyczna katolicka filozofia! bo co z tego że co roku dziesiątki milionów ludzi umiera z głodu, przecież Bóg na to nic nie zaradzi, bo to z tego powodu bo z tamtego i tak dalej...

To jest zadanie człowieka: "czyńcie sobie ziemie poddaną"(Rdz 1,28)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 01, 2017 10:39
Zobacz profil
Post Re: Wszechobecność Boga
Robek napisał(a):

gałązka napisał(a):
Dla mnie samej coraz bardziej właściwe staje się podejście zbliżania się do Boga - poprzez wolne od wartościowania (pokorne) rozpoznawanie "sposobu" Jego obecności i działania. I zauważam, że do tego potrzebna jest moja uprzednia otwartość i zgoda - na to jakimkolwiek by On był czy nie był.
Taka zgoda to chyba wiara?


Natomiast widze tutaj u ciebie próbe odcięcia Boga od całego świata, w końcu chcesz się zbliżyć do Boga a nie do całej reszty. ..


Nic takiego! Bo moje rozpoznawanie Jego sposobu obecności i działania odnosi się właśnie do świata - do Jego obecności i działania w nim, a przede wszystkim do tego, czego sama bezpośrednio w relacji ze światem, w którym żyję doświadczam. Ale szukając Go sięgam też dalej i mam wrażenie, że przez to powiększa się dla mnie świat, że się z nim bardziej jednoczę.


Pt wrz 01, 2017 11:57

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Wszechobecność Boga
Cytuj:
Robek chciałby aby Bóg rozwiązywał za niego kłopoty, których sam nawarzył, a on śpiewałby sobie leżąc z butelką i kieliszkiem, popalając cygaro: "a tymczasem leżę pod gruszą, na dowolnie wybranym boku..." ;) .


A dlaczego Robek nie ma prawa mieć takich wymagań, sam się na ten świat nie powoływał, a więc ma prawo mieć wymagania oraz żądania nawet bardzo wymyślne. Czy otrzyma to co chce to nie wiadomo ale żądać ma prawo.


Pt wrz 01, 2017 12:23
Zobacz profil
Post Re: Wszechobecność Boga
Robek napisał(a):
I też klasyczna katolicka filozofia! bo co z tego że co roku dziesiątki milionów ludzi umiera z głodu, przecież Bóg na to nic nie zaradzi, bo to z tego powodu bo z tamtego i tak dalej...


Tu też się mylisz, bo nie propaguję żadnej filozofii, też nie katolickiej. Ja zbliżam się obecnie do Boga "po swojemu": obserwując, doświadczając i też zapoznając się z tym i rozważając to, co już zostało o Nim powiedziane.

Zauważam na przykład coraz wyraźniej, jakby człowiek został stworzony do życia w ciągłej relacji z Bogiem, do współdziałania i współtworzenia z Nim tu, na ziemi... Bez tego nie osiąga on swojego pełnego (i naturalnego) człowieczeństwa, gubi się i zaburza prawidłową realizację stwórczego (czy naturalnego) planu. Zgodnie z tym za to wszystko, o czym piszesz, musiałby być człowiek (conajmniej) współodpowiedzialny...

I jeszcze jedno: Gdyby Bóg mimo tego naprawiał ludzkie błędy, musiałby On tę ustanowioną przez siebie relację z człowiekiem unieważnić.


Pt wrz 01, 2017 12:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wszechobecność Boga
zefciu napisał(a):
Napisałem, że bożą "reakcją" było Wcielenie. Zignorowałeś. Jakiej jeszcze odpowiedzi oczekujesz?


No i co mi niby z tego wcielenia?
Mam z tego jakiś pożytek? bo końcowe efekty tego wcielenia(kler)musze z własnych pieniędzy utrzymywać, więc to wszystko koszty, nie zyski.

Małgosiaa napisał(a):
Robek chciałby aby Bóg rozwiązywał za niego kłopoty, których sam nawarzył,


Tego kłopotu że się urodziłem, to już raczej nie rozwiąże.


gałązka napisał(a):
Nic takiego! Bo moje rozpoznawanie Jego sposobu obecności i działania odnosi się właśnie do świata


To jak ten Bóg działa w świecie? co w nim takiego teraz robi?

gałązka napisał(a):
Zauważam na przykład coraz wyraźniej, jakby człowiek został stworzony do życia w ciągłej relacji z Bogiem, do współdziałania i współtworzenia z Nim tu, na ziemi... Bez tego nie osiąga on swojego pełnego (i naturalnego) człowieczeństwa.


A na co mi jakieś tam człowieczeństwo? będziesz mi to teraz wciskać na siłe? bo sobie tak wymyśliłeś?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt wrz 01, 2017 13:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Wszechobecność Boga
[ciach... trolling. Następny taki wpis i dostaniesz ostrzeżenie. M.]


Pt wrz 01, 2017 13:45
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wszechobecność Boga
Robek napisał(a):
bo końcowe efekty tego wcielenia(kler)musze z własnych pieniędzy utrzymywać, więc to wszystko koszty, nie zyski.

za 1 grosz? :o :lol:

Poza tym koniec trollowania. Następny wpis jak powyższy i poleci ostrzeżenie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 01, 2017 14:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wszechobecność Boga
Drwal napisał(a):
Zostaliśmy powołani do życia dlatego mamy prawo wymagać pewnych rzeczy, na tym świecie to wygląda jakbyśmy urodzili się za karę.


Część ludzi urodziła się z przeznaczeniem specjalnie dla Boga, no i tutaj niestety reszta ma pecha.


Małgosiaa napisał(a):
Robek napisał(a):
bo końcowe efekty tego wcielenia(kler)musze z własnych pieniędzy utrzymywać, więc to wszystko koszty, nie zyski.

za 1 grosz? :o :lol:


Przecież z podatków, które również ja płace, w sporej części kościół jest utrzymywany, więc radze się tutaj bardziej dokształcić w tej kwestii.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt wrz 01, 2017 14:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wszechobecność Boga
Robek napisał(a):
Przecież z podatków, które również ja płace, w sporej części kościół jest utrzymywany, więc radze się tutaj bardziej dokształcić w tej kwestii.

Załóż wątek w tym temacie, a tu nie trolluj. Ostatnie upomnienie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 01, 2017 14:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Wszechobecność Boga
Cytuj:
Część ludzi urodziła się z przeznaczeniem specjalnie dla Boga, no i tutaj niestety reszta ma pecha.

Z tego co mi wiadomo to wszyscy urodzili się z przeznaczeniem dla Boga, ten świat wygląda tak jakby ludzie urodzili się za karę. Nie dość, że tak jest to jeszcze trzeba prosić o łaskę.


Pt wrz 01, 2017 15:06
Zobacz profil
Post Re: Wszechobecność Boga
Robek napisał(a):
No i co mi niby z tego wcielenia?
Możliwość osiągnięcia boskości. Taka pierdoła :)
Cytuj:
Tego kłopotu że się urodziłem, to już raczej nie rozwiąże.
A masz z tym kłopot?


Pt wrz 01, 2017 15:07

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Wszechobecność Boga
Urodził się czyli ma prawo do życia, jeżeli ma prawo do życia to ma prawo do godnego życia, jeżeli ma prawo do godnego życia a ono takie nie jest to ma prawo wymagać, jeżeli ma prawo wymagać to ma prawo stawiać także żądania, jeżeli żądania nie są spełniane to ma prawo narzekać, i to robi - w czym macie problem?


Pt wrz 01, 2017 15:09
Zobacz profil
Post Re: Wszechobecność Boga
Robek napisał(a):

gałązka napisał(a):
Nic takiego! Bo moje rozpoznawanie Jego sposobu obecności i działania odnosi się właśnie do świata


To jak ten Bóg działa w świecie? co w nim takiego teraz robi?


Według tego, co rozpoznaję Bóg robi zawsze to samo: nieustannie dąży do naturalnego spełnienia swojego stworzenia, czyli do tego, aby każde dzieło Jego stworzenia się doskonaliło i stawało pełnią tego, do czego zostało przez Niego powołane. Od chwili istnienia człowieka dzieli ten cel i jego osiąganie z nim samym, bo stworzył go zdolnym do współdziałania ze sobą. Spełnianie go stało się przez to bardziej "problematyczne" albo nawet niekiedy zagrożone, bo człowiek nie zawsze tego współdziałania chce lub nie zawsze je rozpoznaje. Jednak chyba tylko w ten sposób może odkrywać i realizować cały swój potencjał. Jakoś mi się wydaje, że Bóg w nas wierzy. :)


Pt wrz 01, 2017 16:01
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL