Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 11:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 33  Następna strona
 Dlaczego dobro jest lepsze od zła ? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
@impactor
Jesteś na forum katolickim. Rejestrując się wyraziłeś zgodę na przestrzeganie regulaminu, więc proszę się do niego stosować.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lis 05, 2017 7:53
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Saqura napisał(a):
felek27 napisał(a):
Jeśli to "zły czyn/grzech" był dla nas dobrem subiektywnym, to czym w takim razie jest to "echo sumienia"?


Pozostałością/zapisem po doświadczeniu/poznaniu tego prawdziwego dobra i zła(dziedziczenie)
Adam i Ewa jako jedyni "namacalnie"tego doświadczyli,skrzyżowały się na ich drodze ze sobą dwa światy,ten bardzo dobry,jak i ten który został poddany pod marność-świadkowie,
mający jasny/prawdziwy obraz tego co złe i dobre(w oczach Boga i człowieka to samo) tym samym to czego w tamtym momencie doznali,czego bardziej podążali/co było naprawdę dla nich lepsze
(a co utracili) to wszystko"wyryło się w nich"pozostawiając zapis,który my dziedziczymy.
Dlatego zawsze wolę kierować się tym wewnętrznym głosem(odzywające się sumienie),
nie wyciszając go, bo wiem że jest prawdziwy...ponieważ on wie co dla człowieka lepsze/co winno być pożądane mogę mu w pełni zaufać.

Tym jest dla mnie echo sumienia,nie głosem który ja sobie tworzę wewnątrz(tym samym zagłuszając prawdę),a ich głosem(tak głęboko przeżytym doświadczeniem, że w nas odbija się echem) :-)

Obojętnie czym tak naprawdę jest sumienie, to wydaje się, że stoi ono nam na drodze w dążeniu do osiągania tych subiektywnych dóbr. Człowiek może nawet cierpieć z powodu wyrzutów sumienia, a przecież cierpienie odbieramy jako zło. Wychodzi więc na to, że subiektywne dobro pojmowane jako egoizm jest w zasadzie złem. I chyba słowa Jezusa "Cokolwiek chcecie, żeby ludzie wam czynili to wy im czyńcie" są wskazaniem na to gdzie mamy tak naprawdę szukać obiektywnego dobra.


N lis 05, 2017 9:33

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
zagnijmnie napisał(a):
Jeśli Boga nie ma, dlaczego miałbym nienawidzić Boga i religii? Albo moja nienawiść skierowana jest przeciw rzeczywistości Boga, albo przeciw fantazji. Jeśli jest wymierzona w wytwór mojej wyobraźni, to znaczy, że jestem obłąkany. Czy istniałyby prawa zabraniające palenia papierosów, gdyby nie było papierosów? Czy istniałaby prohibicja, gdyby nie było czego zakazać? Jak może istnieć ateizm, jeśli nie istnieje coś, co da się zanegować? Tym, co ratuje ateizm przed obłędem i szaleństwem, jest fakt, że Bóg istnieje; w przeciwnym razie ateizm byłby szturmowaniem zjaw i walką z wiatrakami.

(Pomyliłem wątki, nie umiem skasować)


Całe szczęście, że Bóg istnieje bo ateizm nie miałby sensu :D
A przyszło Ci do głowy, że można atakować absurdalne idee? Faszyzm czy nazizm są ideami szkodliwymi i były zwalczane, wcale nie przez obłąkanych.


N lis 05, 2017 9:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Osiris napisał(a):

Całe szczęście, że Bóg istnieje bo ateizm nie miałby sensu

No własnie, bo z kim Ty, biedaku, byś walczył? :D

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lis 05, 2017 9:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2014 18:18
Posty: 106
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Małgosiaa napisał(a):
@impactor
Jesteś na forum katolickim. Rejestrując się wyraziłeś zgodę na przestrzeganie regulaminu, więc proszę się do niego stosować.

Nie godziłem się na łamanie zasad ortografii, języka, ignorancję historyczną i brak poszanowania wolności wyznania.
Bogów jest multum - bóg to kategoria rzeczy, nie nazwa własna Twojego ulubionego boga Jahwe - syna Ela, brata Baala-Hadada i Yama, kochanka Aszery i "ojca" Jezusa.

Zapraszam do lektury:
http://www.filmweb.pl/user/impactor
➏ * Czy pisanie słowa "bóg" małą literą jest błędem językowym - czy też takie twierdzenie jest jedynie próbą teistów narzucania innym swoich przekonań i uwielbienia do ich ulubionej postaci mitologicznej?

oraz

http://www.filmweb.pl/user/impactor
★★★ Ia. Historia biblijnego boga Jahwe ★★★
➊ * Źródła akademickie n/t historii, pochodzenia i drzewa genealogicznego judeo-chrześcijańsko-muzułmańskiego boga Jahwe

➋ * Zanim powstał judaizm. Rozmowa z dr. hab. Łukaszem Niesiołowskim-Spano - Audycja radia TokFM n/t ewolucji kultu biblijnego boga Jahwe (i jego "braci"): od kananejskiego politeizmu, przez politeistyczny judaizm, po quasi-monoteistyczne chrześcijaństwo.

➌ * Ojciec, bracia i wujkowie biblijnego boga Jahwe na drzewie genealogicznym swojej rodziny -
Co ciekawe Jahwe jest spokrewniony m.in. z Zeusem.

_________________
Czy istnieją dobre podstawy by wierzyć w istnienie jakiegokolwiek boga (np. judeo-chrześcijańskiego Jahwe)?
Sprawdźmy: http://czywierzyc.ml


N lis 05, 2017 9:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Nie interesują mnie wytwory Twojego umysłu na temat zasad pisowni w języku polskim.
Cytuj:
Analiza rozstrzygnięć słownikowych prowadzi do wniosku, że zapis małą literą należy uznać za podstawowy. Zapis literą wielką należy ograniczyć do wypadków, gdy mówimy o istocie najwyższej w religiach monoteistycznych, co w praktyce zwykle dotyczy judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Tym samym na pytanie 1.i 2. odpowiadam: piszmy małą literą, użycie wielkiej litery jest nacechowane, a więc nie należy go rozszerzać.
https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/bog-czy-Bog;8654.html

Ponieważ z premedytacją łamiesz regulamin i przyjęte zasady pisowni, ostrzeżenie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lis 05, 2017 10:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Małgosiaa napisał(a):
Nie interesują mnie wytwory Twojego umysłu na temat zasad pisowni w języku polskim.
Cytuj:
Analiza rozstrzygnięć słownikowych prowadzi do wniosku, że zapis małą literą należy uznać za podstawowy. Zapis literą wielką należy ograniczyć do wypadków, gdy mówimy o istocie najwyższej w religiach monoteistycznych, co w praktyce zwykle dotyczy judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Tym samym na pytanie 1.i 2. odpowiadam: piszmy małą literą, użycie wielkiej litery jest nacechowane, a więc nie należy go rozszerzać.
https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/bog-czy-Bog;8654.html

Ponieważ z premedytacją łamiesz regulamin i przyjęte zasady pisowni, ostrzeżenie.


Sama nie rozumiesz co piszesz. Jeśli ktoś napisze "bóg" to ma na myśli pojęcie boga a nie konkretnego chrześcijańskiego Boga. Więc przestań poprawiać każde słowo "bóg" bo zmieniasz wtedy sens wypowiedzi.


N lis 05, 2017 10:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2014 18:18
Posty: 106
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Małgosiaa napisał(a):
Nie interesują mnie wytwory Twojego umysłu na temat zasad pisowni w języku polskim.
Cytuj:
Analiza rozstrzygnięć słownikowych prowadzi do wniosku, że zapis małą literą należy uznać za podstawowy. Zapis literą wielką należy ograniczyć do wypadków, gdy mówimy o istocie najwyższej w religiach monoteistycznych, co w praktyce zwykle dotyczy judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Tym samym na pytanie 1.i 2. odpowiadam: piszmy małą literą, użycie wielkiej litery jest nacechowane, a więc nie należy go rozszerzać.
https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/bog-czy-Bog;8654.html

Ponieważ z premedytacją łamiesz regulamin i przyjęte zasady pisowni, ostrzeżenie.

Właśnie pokazałaś, że Tobie, w swoim chrześcijańskim zacietrzewieniu i arogancji, wydaje się że kiedy piszę "bóg", to mówić mogę tylko o Twoim ulubionym bogu z mitologii judeo-chrześcijańskiej, przedstawionym w Biblii jako potwór i nieudacznik, a nie o jakimkolwiek koncepcie bytu nazywanym bogiem.
Ponieważ w Twoim umyśle jest tylko jeden bóg, dlatego w umyśle każdego innego też musi być tylko jeden. Świetnie wpisujesz się w mentalność drużyny moderatorów tego forum. :spoko:

_________________
Czy istnieją dobre podstawy by wierzyć w istnienie jakiegokolwiek boga (np. judeo-chrześcijańskiego Jahwe)?
Sprawdźmy: http://czywierzyc.ml


N lis 05, 2017 10:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Osiris napisał(a):
Jeśli ktoś napisze "bóg" to ma na myśli pojęcie boga a nie konkretnego chrześcijańskiego Boga

Przykład:
impactor napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
To pytanie jest tak idiotyczne, że w ogóle – ewentualnie – ma sens tylko wtedy, kiedy zdefiniujemy dobro jako to, czego chce Bóg.

Czy jeśli (hipotetycznie) Bóg Jahwe chciałby, by zabijać noworodki, to wtedy byłoby to czyn dobry, ponieważ Jahwe tak chce?

[edytowano 1x... Reg.§ I/5. M.]

Tak się składa, że Bóg Jahwe jest Bogiem, o którym mowa w moim cytacie. Poza tym reszta wynika z kontekstu, w jakim zostało użyte słowo Bóg przez impectora.
Nie próbuj robić mi wody z mózgu lub cokolwiek insynuować.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lis 05, 2017 10:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2014 18:18
Posty: 106
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Zerknąłem na ten punkt regulaminu:

Cytuj:
Ze wzgledu na coraz czestsze przypadki manifestowania przez niektórych uzytkowników swojej niewiary w Boga i odmowy naleznej Mu czci, a tym samym ranienie uczuc religijnych innych poprzez (swiadome) niestosowanie wielkich liter w nazwach osobowych: Bóg, Pan Bóg, Pan, itd. zobowiazuje sie wszystkich uzytkowników do przestrzegania zasad pisowni slownictwa religijnego zgodnie z obowiazujacymi normami ortograficznymi jezyka polskiego. Zasada ta dotyczy równiez imion bóstw oraz osób darzonych szacunkiem w innych wyznaniach.


Czyli KAŻDY ma oddawać cześć Twojemu bogu - niezależnie od tego czy w niego wierzy, czy uważa go za postać mitologiczną, albo za nierozgarniętego antyludzkiego potwora-nieudacznika - bo jeśli tego nie robi to Ciebie to rani, a jego umniejsza :hahaha:

:shock: Jak odklejonym trzeba być, żeby nie tylko utrzymywać takie przekonanie, ale wsadzić je do OFICJALNEGO regulaminu, publikować je i próbować wymuszać jego stosowanie !!!
Robisz groteskę z siebie i tego forum.

_________________
Czy istnieją dobre podstawy by wierzyć w istnienie jakiegokolwiek boga (np. judeo-chrześcijańskiego Jahwe)?
Sprawdźmy: http://czywierzyc.ml


N lis 05, 2017 10:31
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
impactor napisał(a):
Właśnie pokazałaś, że Tobie, w swoim chrześcijańskim zacietrzewieniu i arogancji, wydaje się że kiedy piszę "bóg", to mówić mogę tylko o Twoim ulubionym bogu z mitologii judeo-chrześcijańskiej, przedstawionym w Biblii jako potwór i nieudacznik, a nie o jakimkolwiek koncepcie bytu nazywanym bogiem.

Własnie udowodniłeś swoją arogancję i brak kultury.
Resztę pominę milczeniem, ponieważ świadczy o tym samym.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lis 05, 2017 10:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2014 18:18
Posty: 106
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Małgosiaa napisał(a):
Przykład:
impactor napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
To pytanie jest tak idiotyczne, że w ogóle – ewentualnie – ma sens tylko wtedy, kiedy zdefiniujemy dobro jako to, czego chce Bóg.

Czy jeśli (hipotetycznie) Bóg Jahwe chciałby, by zabijać noworodki, to wtedy byłoby to czyn dobry, ponieważ Jahwe tak chce?

[edytowano 1x... Reg.§ I/5. M.]

Tak się składa, że Bóg Jahwe jest Bogiem, o którym mowa w moim cytacie. Poza tym reszta wynika z kontekstu, w jakim zostało użyte słowo Bóg przez impectora.
Nie próbuj robić mi wody z mózgu lub cokolwiek insynuować.

:brawo: Popatrz, jak sama się urządzasz.

Pisząc "Bóg Jahwe" mówisz nic innego, jak "ten z bogów, którego nazywamy Jahwe" - czyli dokładnie to, co ja: "jest zbiór rzeczy, który nazywamy bogami i spośród tego zbioru napiszę teraz coś o jednym z nich którego nazwa własna brzmi Jahwe".

Gdybym zamiast podawać jego nazwy własnej, pisał "bóg" i miał na myśli "Jahwe", wtedy mogłabyś mieć zastrzeżenia z racji definicji SJP, którą przytoczyłaś. Ale kiedy piszę "bóg Jahwe", to kontynuujesz jedynie demonstrację zaćmienia umysłowego ślepym fanatyzmem religijnym.

_________________
Czy istnieją dobre podstawy by wierzyć w istnienie jakiegokolwiek boga (np. judeo-chrześcijańskiego Jahwe)?
Sprawdźmy: http://czywierzyc.ml


N lis 05, 2017 10:38
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Słuchaj no, chamie (skoro już nazywamy byty po imieniu), ale pisanie na forum wiara nie jest ani prawem, ani przymusem; można pójść sobie w cholerę, jeśli niewygodnie. Jeśli jednak chce się pisać, to obowiązuje elementarna kindersztuba: gospodarz prosi, gość się słucha.

[uważam sprawę za zamkniętą: viewtopic.php?p=972313#p972313 M.]


N lis 05, 2017 10:39

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Małgosiaa napisał(a):
Osiris napisał(a):
Jeśli ktoś napisze "bóg" to ma na myśli pojęcie boga a nie konkretnego chrześcijańskiego Boga

Przykład:
impactor napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
To pytanie jest tak idiotyczne, że w ogóle – ewentualnie – ma sens tylko wtedy, kiedy zdefiniujemy dobro jako to, czego chce Bóg.

Czy jeśli (hipotetycznie) Bóg Jahwe chciałby, by zabijać noworodki, to wtedy byłoby to czyn dobry, ponieważ Jahwe tak chce?

[edytowano 1x... Reg.§ I/5. M.]

Tak się składa, że Bóg Jahwe jest Bogiem, o którym mowa w moim cytacie. Poza tym reszta wynika z kontekstu, w jakim zostało użyte słowo Bóg przez impectora.
Nie próbuj robić mi wody z mózgu lub cokolwiek insynuować.


Poprawiacie wszystkie słowa "bóg" na Bóg bez wyjątku na całym forum.
Zaprzeczasz dokładnie temu co sama zacytowałaś gdyż wiele razy słowo bóg jest używane w znaczeniu ogólnym.


N lis 05, 2017 10:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
ErgoProxy napisał(a):
Słuchaj no, chamie (skoro już nazywamy byty po imieniu), ale pisanie na forum wiara nie jest ani prawem, ani przymusem; można pójść sobie w cholerę, jeśli niewygodnie. Jeśli jednak chce się pisać, to obowiązuje elementarna kindersztuba: gospodarz prosi, gość się słucha.


Tak, gdyż elementarna kindersztuba to nazywanie kogoś chamem :D :D :D


N lis 05, 2017 10:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 33  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL