Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 5:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 33  Następna strona
 Dlaczego dobro jest lepsze od zła ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lis 22, 2017 9:37
Posty: 27
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
RenatkaW napisał(a):
Cytuj:
Nie pytam o to, co wg. Ciebie przyjmowali ludzie. Pytam, czy Apostołowie głosili, że każdy może sam sobie decydować o tym, jak będzie wyglądać jego wiara i nauczanie, które wyznaje?

Ja na twoje pytanie nie umiem opowiedzieć.

To znajdź odpowiedź, bo wg ciebie każdy sam może decydować o tym w co i jak wierzy z tego, co objawił Bóg.


I proszę mi tu nie rozkazywac. Jak samemu się nie odpowiada na żadne z pytań.


Pn lis 27, 2017 14:54
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
1. Nie odpowiadam na pytania, które są zwykłym odwróceniem uwagi i próbą uniknięcia odpowiedzi.
2. Wymyśliłaś sobie, że de facto każdy może wierzyć w co chce, to teraz zdradź nam podstawy tego przekonania, bo akurat z nauczania Chrystusa i Apostołów nic takiego nie wynika.
3. Kościół Chrystusa to Kościół katolicki.


Pn lis 27, 2017 15:29
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
3. Kościół Chrystusa to Kościół katolicki.

Prawosławny zefciu już nie należy do Chrystusa :o :(


Pn lis 27, 2017 15:42
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Prawosławny zefciu jest najbliżej Kościoła Chrystusa.


Pn lis 27, 2017 16:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
RenatkaW napisał(a):
Cytuj:
Raczej jedne z najwłaściwszych, czyli są jeszcze inne właściwe nauczania. Jakie?


Myślę że najwlasciwsze nauczania to oparte na Bibli ..ale interpretacje mogą być różne wiec też trzeba być uwaznym. I brac pod uwagę prowadzenie Ducha Świętego. Wiec bym nie wskazywała konkretnie na żadne nauczanie jako nieomylne.

Według Ciebie, jak Apostołowie głosili, to mówili: "Ale sprawdźcie sobie w Pismach jak tam jest zapisane, a potem możecie sami zdecydować jak będzie wyglądała wasza wiara."


Paweł wykazywał śmierć, zmartwychwstanie Pana na podstawie Pism, a tych co Jego słowa dodatkowo w Pismach badali nazywał szlachetnymi.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 27, 2017 16:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
I wszystko pasuje.
Apostoł Paweł miał prawo interpretować i wykazywać zagadnienia teologiczne na podstawie Pisma.
Nie znaczy to, że do "wykazywania" zagadnień na podstawie Pisma, jest upoważniony każdy szaraczek.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn lis 27, 2017 16:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
chwat napisał(a):
I wszystko pasuje.
Apostoł Paweł miał prawo interpretować i wykazywać zagadnienia teologiczne na podstawie Pisma.
Nie znaczy to, że do "wykazywania" zagadnień na podstawie Pisma, jest upoważniony każdy szaraczek.



Ale każdy szaraczek może sobie sprawdzić jak sprawy się mają, czy przypadkiem ktoś mu nie głosi nic ponad to co w nich zapisane.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 27, 2017 16:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Otóż nie może, potrzebowałby do tego sukcesji apostolskiej, ustanowionej przez Jezusa.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn lis 27, 2017 16:25
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Saqura napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
RenatkaW napisał(a):
Myślę że najwlasciwsze nauczania to oparte na Bibli ..ale interpretacje mogą być różne wiec też trzeba być uwaznym. I brac pod uwagę prowadzenie Ducha Świętego. Wiec bym nie wskazywała konkretnie na żadne nauczanie jako nieomylne.

Według Ciebie, jak Apostołowie głosili, to mówili: "Ale sprawdźcie sobie w Pismach jak tam jest zapisane, a potem możecie sami zdecydować jak będzie wyglądała wasza wiara."


Paweł wykazywał śmierć, zmartwychwstanie Pana na podstawie Pism, a tych co Jego słowa dodatkowo w Pismach badali nazywał szlachetnymi.

Co ma piernik do wiatraka? Ja ciebie pytam o to, czy Apostołowie głosili, że każdy może sam sobie zadecydować w co ma wierzyć, a co odrzucić z nauczania objawionego przez Boga.


Pn lis 27, 2017 16:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
chwat napisał(a):
Otóż nie może, potrzebowałby do tego sukcesji apostolskiej, ustanowionej przez Jezusa.


Sukcesja apostolska to już raczej zgodność Ewangelii, ta powinna być jedna, a poza tym czy to nie przypadkiem cały Kościół? Czy tylko nieliczni mają Ducha?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 27, 2017 16:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Yarpen_Zirgin napisał(a):

Co ma piernik do wiatraka? Ja ciebie pytam o to, czy Apostołowie głosili, że każdy może sam sobie zadecydować w co ma wierzyć, a co odrzucić z nauczania objawionego przez Boga.


Dużo ma, ewangelia jest(ma być)jedna, a tą prawdziwą potwierdzają Pisma, te które już były.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 27, 2017 16:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Saqura napisał(a):
chwat napisał(a):
Otóż nie może, potrzebowałby do tego sukcesji apostolskiej, ustanowionej przez Jezusa.

Sukcesja apostolska to już raczej zgodność Ewangelii, ta powinna być jedna

Powinna. Ktoś twierdzi, że nie powinna?

Cytuj:
a poza tym czy to nie przypadkiem cały Kościół? Czy tylko nieliczni mają Ducha?

W Kościele są różne charyzmaty, nie każdy ma takie same. Ducha ma każdy, ale nie każdy jest powołany do tych samych zadań.
Do przekazu Ewangelii zostali wybrani apostołowie i ustanowiona sukcesja.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn lis 27, 2017 16:41
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Saqura napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):

Co ma piernik do wiatraka? Ja ciebie pytam o to, czy Apostołowie głosili, że każdy może sam sobie zadecydować w co ma wierzyć, a co odrzucić z nauczania objawionego przez Boga.


Dużo ma

Nic nie ma. Zwyczajnie zmieniasz temat. Ja bowiem nie pytam o to, czy wg. Ciebie Biblia jest jedyną podstawą wiary, ale czy Apostołowie głosili, że każdy ma sam sobie określać w co wierzy z tego, co objawił Bóg. Skończ więc z unikami i odpowiedz na moje pytanie, bo na ten moment uparcie potwierdzasz, że poza swoim widzimisię nie masz niczego na poparcie tego, co sobie wymyśliłaś. :)


Pn lis 27, 2017 16:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
chwat napisał(a):
W Kościele są różne charyzmaty, nie każdy ma takie same. Ducha ma każdy, ale nie każdy jest powołany do tych samych zadań.
Do przekazu Ewangelii zostali wybrani apostołowie i ustanowiona sukcesja.


Zgadzam się, lecz ewangelia jest prosta każdy może stać się jej głosicielem, chociażby głosić swoim życiem.
Ona powinna interpretacji nie podlegać, to powinno się przyjąć na wiarę. ;) Uprzedziłam, bo wiem do czego możesz zmierzać.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 27, 2017 16:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Nic nie ma. Zwyczajnie zmieniasz temat. Ja bowiem nie pytam o to, czy wg. Ciebie Biblia jest jedyną podstawą wiary, ale czy Apostołowie głosili, że każdy ma sam sobie określać w co wierzy z tego, co objawił Bóg. Skończ więc z unikami i odpowiedz na moje pytanie, bo na ten moment uparcie potwierdzasz, że poza swoim widzimisię nie masz niczego na poparcie tego, co sobie wymyśliłaś.


Ewangelia jest jedna, głosi prosto i ją trzeba przyjąć na wiarę.
To jak osobiście poznaje się Boga każdy powinien zachować tylko dla siebie, byłoby mniej "rozłamów", trochę pokory bo poznanie to całe życie wieczne, więc za Pawłem można powiedzieć "wiem,ale nie tak jak wiedzieć należy".
Ja jestem zdania że wszystko dozwolone,lecz w ramach tego co zostało spisane.
Co ja sobie wymyśliłam? Że do wszystkiego co spoza Pisma podchodzę ostrożnie?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 27, 2017 16:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 33  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL