Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 On chce czekać do ślubu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lis 08, 2017 13:49
Posty: 1
Post On chce czekać do ślubu
Cześć. Mam nadzieję, że przeczytacie cały mój wywód nt. mojego związku, oraz dacie mi odpowiednie rady. Ja mam 18 lat, a on 25. Jesteśmy ze sobą od pół roku. Oboje jesteśmy wierzącymi ludźmi. Staramy wspólnie się modlić, chodzimy razem do Kościoła, lubimy rozmawiać o wierze i Bogu. Bardzo długo szukałam takiego partnera dla siebie. Bardzo mało jest ludzi na prawdę wierzących i praktykujących. Ja nie jestem już dziewicą. Bardzo wcześnie straciłam dziewictwo pod wpływem alkoholu. Nie byłam wtedy za bardzo wierząca. Nie ma czym się chwalić, ale może ten aspekt będzie znaczący. On też nie jest prawiczkiem. Był w wieloletnim związku z pewną kobietą. Tworzyli taki "współczesny" związek, czyli współżycie było normą i również on nie był wtedy wierzący, a bardziej zatwardziałym ateistą. Także jak widać oboje jesteśmy po przejściach, jeśli chodzi o wiarę. Mimo tego, że jestem wierząca potrafię myśleć krytycznie i nie zawsze ślepo przytakuje Kościołowi. Np. antykoncepcja nie jest dla mnie grzechem. Nie ma nic takiego w Biblii. Poza tym wydaje mi się mniejszym złem używać gumek, niż mieć 6 dzieci na karku i nie mieć pieniędzy na ich godne życie. Na szczęście mój luby jest tego samego zdania. Ale to nie temat o prezerwatywach. Zanim go poznałam też byłam "za" dla seksu dopiero po ślubie. Jednak teraz kiedy z nim jestem zaczynam o tym rozmyślać głębiej. Faktycznie seks przedmałżeński może być czymś złym, bo mimo zabezpieczeń może pojawić się nowe życie, a my nie jesteśmy po ślubie. Dziecko byłoby problemem, nie urodziłoby się w pełnej rodzinie. W takiej sytuacji gdybyśmy mieli się pobrać dla dziecka to cała magia by zniknęła, bo ślub byłby dla dziecka, a nie musiałby być z miłości. Albo w innym wypadku byśmy się rozstali i dziecko miałoby tatusia na weekendy, nie pełną normalną rodzinę. Wiecie o co chodzi. Jednak nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego nie możemy się zaspokajać w inny sposób - petting, seks oralny. Przecież tego typu pieszczoty nie zrobią nikomu nic złego. Nie sądzę, że to dla Boga jest grzechem. Nie chodzi tylko o to, że mnie "swędzi" między nogami (chociaż to też), ale boli mnie, że nie mogę okazać miłości mojemu partnerowi bardziej. Jedyne do czego on może się posunąć to namiętne całowanie, klapsy w tyłek i macanie nóżek (ma fetysz), ale nic więcej. Potem i tak wiem, że idzie do spowiedzi wyspowiadać się ze "złych myśli", cholernie mnie to boli. Przecież to naturalne. Ja mam potrzebę okazania mu bliskości. Te jego pocałunki i wszystko inne doprowadza mnie do frustracji. Wtedy mam ochotę na więcej, bo dla mnie to za mało, ale wiem, że on dalej się nie posunie. Rozmawiałam z nim o tym. On twierdzi, że powinno być wszystko po kolei - najpierw ślub, a potem więcej. On uważa jeszcze, że takie rzeczy przed ślubem to czysty egoizm i on by mnie wtedy używał jak przedmiot. A po ślubie to już by nie było używanie? Nie wiem co mam robić. Już nawet myślałam nad rozstaniem, ale nie chcę go zostawiać z tego powodu. To by było okropne z mojej strony. Do ślubu minimum 3 lata jeszcze.. Co mi radzicie? Co sądzicie o tej sytuacji?


Śr lis 08, 2017 13:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: On chce czekać do ślubu
Jak widać, wiara nie jest dla Ciebie kierunkowskazem, tylko ma się zgadzać z tym, co chcesz.
Nie wiem w co wierzysz, ale chyba tylko w to, co sobie wykoncypujesz. Po cóż więc nas pytasz (w kontekście wiary) skoro i tak chcesz podporządkować wiarę sobie, a nie odwrotnie?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr lis 08, 2017 14:13
Zobacz profil WWW
Post Re: On chce czekać do ślubu
Zagubiona, czy gdy zjesz torta weselnego przed slubem, to ten drugi na uczcie weselnej bedzie tym samym tortem i zjesz go z taka sama przyjemnoscia, wiedzac ze juz taki jadlas?
A tak w ogole to z tego co piszesz to juz oboje zjedliiscie swoje torty weselne.
Czy swiadomosc tego sprawia ci przyjemnosc? Jesli nie, to masz szanse na to by wasza kopia tortu weselnego smakowala tak jak powinien smakowac ten orginalny.
Sama widzisz ze juz cos wam ucieklo, cos niezapomnianego i wlasnie ta swiadomosc powoduje to ze masz taki problem, a ktorego by nie bylo, gdyby nie zjedzenie tego pierwszego orginalnego tortu.


Śr lis 08, 2017 14:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: On chce czekać do ślubu
Marek_Piotrowski napisał(a):
Jak widać, wiara nie jest dla Ciebie kierunkowskazem, tylko ma się zgadzać z tym, co chcesz.
Nie wiem w co wierzysz, ale chyba tylko w to, co sobie wykoncypujesz. Po cóż więc nas pytasz (w kontekście wiary) skoro i tak chcesz podporządkować wiarę sobie, a nie odwrotnie?


Różnie bywa, Marku. Jak widać w (jeszcze ciągle) katolickim kraju z (praktycznie) obowiązkową religią w szkołach i (przeważnie) cotygodniowym uczestnictwie w Mszy świętej religia nie jest kierunkowskazem. Dużo ludzi dopiero po zakończeniu obowiązkowej edukacji i na początku dojrzałego życia zaczyna zwracać uwagę na to, jak być powinno. Choć, jak widać powyżej, nawet jeszcze nie wiedzą, dlaczego tak być powinno. Słyszałem niejedną historię, w której niegdysiejsi zwolennicy antykoncepcji stawali się orędownikami NPR. Może jak człowiek tego nie wyniósł z domu, szkoły czy kościoła, musi do tego dojrzeć?

---------------

zagubionaa18 napisał(a):
Cześć. Mam nadzieję, że przeczytacie cały mój wywód nt. mojego związku, oraz dacie mi odpowiednie rady. Ja mam 18 lat, a on 25. Jesteśmy ze sobą od pół roku. Oboje jesteśmy wierzącymi ludźmi. Staramy wspólnie się modlić, chodzimy razem do Kościoła, lubimy rozmawiać o wierze i Bogu. Bardzo długo szukałam takiego partnera dla siebie. Bardzo mało jest ludzi na prawdę wierzących i praktykujących. Ja nie jestem już dziewicą. Bardzo wcześnie straciłam dziewictwo pod wpływem alkoholu. Nie byłam wtedy za bardzo wierząca. Nie ma czym się chwalić, ale może ten aspekt będzie znaczący. On też nie jest prawiczkiem. Był w wieloletnim związku z pewną kobietą. Tworzyli taki "współczesny" związek, czyli współżycie było normą i również on nie był wtedy wierzący, a bardziej zatwardziałym ateistą. Także jak widać oboje jesteśmy po przejściach, jeśli chodzi o wiarę.


No dobra, z jednej strony chcesz więc mieć ciastko (religia, wiara itd.). Z drugiej strony - zjeść ciastko ("uważam, że Kościół mówi swoje ale ja wiem lepiej"). Nie uważasz, że brak Ci w tym konsekwencji? Nie jest to wprawdzie sednem tego tematu, ale dlaczego wróciłaś do wiary po tych "przejściach"? Czego oczekujesz teraz, że będziesz żyła tak jak przedtem, ale jednocześnie będziesz się uważała za w pełni nawróconą? Nie myślałaś przed tym nawróceniem, że będzie to miało pewne konsekwencje dla Twojego życia?

Cytuj:
Mimo tego, że jestem wierząca potrafię myśleć krytycznie i nie zawsze ślepo przytakuje Kościołowi. Np. antykoncepcja nie jest dla mnie grzechem. Nie ma nic takiego w Biblii. Poza tym wydaje mi się mniejszym złem używać gumek, niż mieć 6 dzieci na karku i nie mieć pieniędzy na ich godne życie. Na szczęście mój luby jest tego samego zdania. Ale to nie temat o prezerwatywach.


Jeżeli to nie temat o prezerwatywach, to czemu zaczynasz? Rada na przyszłość, nie rozdrabniaj tematu takimi dygresjami, bo potem zamiast rozmowy o Twojej sprawie będzie uzasadnianie (biblijne i ogólne) takich dygresji.

Cytuj:
Zanim go poznałam też byłam "za" dla seksu dopiero po ślubie. Jednak teraz kiedy z nim jestem zaczynam o tym rozmyślać głębiej. Faktycznie seks przedmałżeński może być czymś złym, bo mimo zabezpieczeń może pojawić się nowe życie, a my nie jesteśmy po ślubie. Dziecko byłoby problemem, nie urodziłoby się w pełnej rodzinie. W takiej sytuacji gdybyśmy mieli się pobrać dla dziecka to cała magia by zniknęła, bo ślub byłby dla dziecka, a nie musiałby być z miłości. Albo w innym wypadku byśmy się rozstali i dziecko miałoby tatusia na weekendy, nie pełną normalną rodzinę. Wiecie o co chodzi.


Tak, bo najważniejsze w urodzeniu i wychowaniu dziecka jest to, żeby miał "papier", żeby nie miało stygmatu dziecka nieślubnego albo "ślubu pod przymusem". Najważniejsze to ta magia, a reszta to bzdety...

Dziewczyno, może jesteś dojrzała cieleśnie, ale jeżeli chodzi o resztę... wydoroślej. Albo zastanów się dwa razy, zanim takie teksty puścisz na publiczne forum.

Cytuj:
Jednak nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego nie możemy się zaspokajać w inny sposób - petting, seks oralny. Przecież tego typu pieszczoty nie zrobią nikomu nic złego. Nie sądzę, że to dla Boga jest grzechem. Nie chodzi tylko o to, że mnie "swędzi" między nogami (chociaż to też), ale boli mnie, że nie mogę okazać miłości mojemu partnerowi bardziej. Jedyne do czego on może się posunąć to namiętne całowanie, klapsy w tyłek i macanie nóżek (ma fetysz), ale nic więcej. Potem i tak wiem, że idzie do spowiedzi wyspowiadać się ze "złych myśli", cholernie mnie to boli. Przecież to naturalne. Ja mam potrzebę okazania mu bliskości. Te jego pocałunki i wszystko inne doprowadza mnie do frustracji. Wtedy mam ochotę na więcej, bo dla mnie to za mało, ale wiem, że on dalej się nie posunie. Rozmawiałam z nim o tym. On twierdzi, że powinno być wszystko po kolei - najpierw ślub, a potem więcej. On uważa jeszcze, że takie rzeczy przed ślubem to czysty egoizm i on by mnie wtedy używał jak przedmiot. A po ślubie to już by nie było używanie? Nie wiem co mam robić. Już nawet myślałam nad rozstaniem, ale nie chcę go zostawiać z tego powodu. To by było okropne z mojej strony. Do ślubu minimum 3 lata jeszcze.. Co mi radzicie? Co sądzicie o tej sytuacji?


Trudno, żebyś zrozumiała, skoro dla Ciebie kwestia antykoncepcji jest bzdurą. Może zapoznaj się jednak trochę z katolickim nauczaniem. Nie uczą tego już na bierzmowaniu? U nas było, choć to dawno temu było i pewne rzeczy dopiero później sobie uzupełniłem. W skrócie, Kościół uznaje tylko pełny stosunek w związku małżeńskim i w otwartości na potomstwo za słuszny i dopuszczalny. Owszem, w tych granicach dopuszczalne są pewne wariacje czy urozmaicenia. Jednak do zawarcia małżeństwa każde pożycie seksualne będzie i tak niesłuszne, niezależnie od tego, czy on - pardon - "zamoczy" czy nie.

Co do tego uzasadnienia z "używaniem jako przedmiotu"... nie trzeba się zgadzać, można też zarzucać, że i po ślubie jest możliwe. Niemniej to jego sposób na wstrzymanie i wstrzemięźliwość. W ten sposób on chce nauczyć się tego, co raz już zaniedbał, czyli traktowania Ciebie jako osoby, a nie jako obiektu do zaspokojenia żądzy. Kiedyś jakiś poeta napisał, że mężczyźni uczą się kochać kobiety, której pożądają. Może właśnie to jest jego droga, może on w ten sposób chce przejść przez pożądanie, żeby nauczyć się miłości, wierności i szacunku do Ciebie?

Nie wiem, nie siedzę w nim. Ale tak to bym sobie tłumaczył.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr lis 08, 2017 15:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: On chce czekać do ślubu
Cytuj:
z (praktycznie) obowiązkową religią w szkołach
Sorry Bert ale trudno to inaczej nazwać: co ty pleciesz?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr lis 08, 2017 15:50
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: On chce czekać do ślubu
Marek_Piotrowski napisał(a):
Cytuj:
z (praktycznie) obowiązkową religią w szkołach
Sorry Bert ale trudno to inaczej nazwać: co ty pleciesz?


No teoretycznie to nie ale w praktyce to zależy od rocznika, miejsca zamieszkania itd. Może właściwiej byłoby użyć słowa "powszechną", coby nikt się nie czepiał.

W każdym bądź razie zakładam (choćby tylko na podstawie prawdopodobieństwa statystycznego), że nasza zagubionaaosiemnaście przynajmniej o kościół i szkolne katechezy zahaczyła, pierwszą komunię zaliczyła, a może nawet i bierzmowanie (choć z tym to już różnie bywa). A jednak, nie wie, nie rozumie, nie uznaje.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr lis 08, 2017 16:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: On chce czekać do ślubu
bert04 napisał(a):
przynajmniej o kościół i szkolne katechezy zahaczyła, pierwszą komunię zaliczyła, a może nawet i bierzmowanie (choć z tym to już różnie bywa). A jednak, nie wie, nie rozumie, nie uznaje.

Nic dziwnego. 2000 lat temu tez ludzie sluchali, zaliczali, dyskutowali i w koncu powiedzieli "posluchamy cie innym razem". Nie wiedzieli, nie rozumieli i nie uznawali.
W oparciu o przeslanki dostarczane przez srodki masowego oglupiania, rodzine, znajomych, kosciol, codzienne wydarzenia, wstawanie lewa lub prawa noga .... (chyba na nasze decyzje wplywa miliony roznych czynnikow) ksztaltujemy taka lub inna opinie.

W sumie to odwieczna walka sil dobra i zla, ktore staraja sie zawladnac sercami i umyslami.


Śr lis 08, 2017 16:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 24, 2010 15:30
Posty: 295
Post Re: On chce czekać do ślubu
zagubionaa18 napisał(a):
Do ślubu minimum 3 lata jeszcze..


A to z jakiego niby powodu? Kościół nie zabrania Wam wziąć ślubu za 3 miesiące, więc wygląda na to, że problemy generujecie sobie sami. Nie wińcie o to Kościoła. Uprzedzając ew. wątpliwości: w warunkach sakramentu małżeństwa w prawie KK nie ma nic o ubraniach narzeczonych i ich cenie, o o przyjęciu weselnym, podróży poślubnej i własności nieruchomości.

Z drugiej strony, Twoje podejście do wiary jest przepełnione chciejstwem. Ty "wiesz lepiej niż Kościół" jak ma wyglądać chrześcijańska moralność, więc po co właściwie Ci ten Kościół, spowiedź itd. Konsekwencji trochę...


Pn lis 13, 2017 17:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: On chce czekać do ślubu
BlueDraco napisał(a):
Z drugiej strony, Twoje podejście do wiary jest przepełnione chciejstwem.


Podejrzewam, że zagubionaa18 już nie zawita w te progi, może nawet nie czyta. Ale to zdanie nasunęło mi pewną myśl. Może to nie tyle chciejstwo, co myślenie życzeniowe. Taki rodzaj podejścia do życia jako pewnego planu, pewnych oczekiwań i obaw, i także pewnych życzeń. A więc ślub za 3 lata, bo ma być "porządny", nie jakaś imprezka studencka. Ale że lślub ma być kościelny, więc teraz trzeba dać "na wstrzymanie", tyle że chwilowo cięzko jest, więc szukamy jakiejś furtki. A antykoncepcja, wiadomo, bo bez tego to dzieci 6+, tu nawet 6×500+ nie pomoże i zdechniemy z głodu, więc maksymalnie 2.

Żeby było jasne, nie neguję miłości i pragnienia wiary założycielki tematu. Tylko sensowność jej życzeniowo-planowego nastawienia do życia. A co jest, jak coś do planu nie pasuje? "Co nie pasuje, to się dopasuje", jest takie przysłowie, niestety nie zawsze działa. A zycie ma to w sobie, że lubi obalać misternie układane plany jal domki z kart. Za trzy lata i Ty i Twój, nazwijmy, narzeczony, będziecie innymi ludźmi. Jakie ważne powody stoją teraz na przekór małżeństwu, nie przewidzisz, jakie nowe powstaną w przyszłosci.

Tak wiem, kraczę. Mimo tych gorzkich słow, powodzenia życzę.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt lis 14, 2017 1:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: On chce czekać do ślubu
Akurat sam mit o nieskuteczności NPR ciągnie się za - faktyczną - nieskutecznością "kalendarzyka" i pewnie tak pozostanie jeszcze długo.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt lis 14, 2017 10:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 30, 2017 15:51
Posty: 8
Post Re: On chce czekać do ślubu
Wyobrażam sobie, jak ciężko musi być wytrzymać w takiej sytuacji. Sądzę nawet, że bez Boga sił ludzkich na to nie wystarczy - a jednak wierzysz! Trudno jest rezygnować z przyjemności, choćby niewielkiej... A tutaj gra toczy się o nie byle jakie wrażenia ;).

W olbrzymim uproszczeniu i skrócie, niezależnie od wyznania, chrześcijaństwo nie jest oparte na konsekwencjonalizmie. Nie mierzy się wartości czynu wyłącznie konsekwencjami, które on wywoła lub nie.

Jeżeli nawet odrzuci się tradycje i natchnione pisma, nie będzie możliwym życie w relacji z Bogiem przy jednoczesnym świadomym łamaniu tego, co uznaje się za Jego zasadę. Mówię to z doświadczenia. Jeżeli nie wierzysz, nie ma problemu, ale jeśli wierzysz, to ten problem wystąpi.

Mam też małe ostrzeżenie. Jeżeli skłonisz go, by zrobił coś (czego sam też po części chce!) wbrew swojemu sumieniu, możesz wiele stracić w tej relacji i oddali was to od siebie zamiast zbliżyć.

Pomyśl o miłości w inny sposób. Jeżeli uszanujesz jego wartości - czekanie do ślubu - okażesz mu prawdopodobnie miłość w największy i najpiękniejszy sposób w jaki tylko możesz. 3 lata z perspektywy młodego człowieka (też się jeszcze łapie według niektórych :D) to wieczność i jeśli zdecydujesz się, by wytrzymać taką wieczność, to masz we mnie szczerego kibica. Wielką wartość dostrzegam w takim poświęceniu.

Oczywiście sama decydujesz, albo raczej sami decydujecie. :)
POWODZENIA! Jeśli chcesz pogadać to priv śmiało.


Wt lis 14, 2017 15:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 05, 2017 11:45
Posty: 46
Post Re: On chce czekać do ślubu
To wbrew pozorom jest trudna sprawa. Dlatego najlepiej od początku postępować w zgodzie z nauką Kościoła, gdyż jeśli zaczniemy seksualną aktywność przed ślubem, wstrzymanie się od niej później jest trudne.
Moja żona nie jest nawet chrześcijanką i pomysł wstrzemięźliwości przed ślubem potraktowała jako bardzo bolesne odrzucenie z mojej strony. Tym boleśniejsze, że zanim się nawróciłem byliśmy już ze sobą 8 lat (bez cywilnego i bez sakramentalnego małżeństwa).
W efekcie wycofałem się z zamysłu całkowitej wstrzemięźliwości, skupiłem na dążeniu do zawarcia małżeństwa i po prostu przestałem inicjować intymne zbliżenia. Trwamy w tej sytuacji już ponad rok (cywilny już jest, sakramentalny jeszcze nie). Wiem, że to jest sytuacja daleka od ideału, ale za bardzo boję się ją skrzywdzić. Miękka pipka jestem tutaj.

To iż Twój partner nie chce współżyć, choć bolesne nie stanowi odrzucenia Ciebie. Zabrzmi to absurdalnie, ale prawdopodobnie kocha Cię i szanuje bardziej aniżeli robiłby to przed nawróceniem. Decyzja o czystości w sporym stopniu wiąże się z szacunkiem i niechęcią krzywdzenia drugiej osoby. W przypadku mężczyzn jest to znacznie bardziej wydatne niż z kobietami, z racji tego jak działa nasz seksualny popęd. Mamy potężną tendencję traktować Was przedmiotowo. Chwila czułości i już jesteśmy gotowi oraz chętni do współżycia. Jeśli to już miało miejsce w przeszłości i chcemy żyć w czystości to musimy się w bólach uczyć okazywać czułość bez seksualnego podtekstu. Dopiero spoglądając na relacje damsko-męskie oczyma wiary możemy zauważyć cały szereg tendencji i intencji z naszej strony jakie są dla Was krzywdzące.

I tutaj popełniacie błąd, bo pettingami (choć ja konkretnie tych praktyk bym pettingiem nie nazwał) rozbudzacie siebie nawzajem. Mniej by Cię zapewne krzywdziło Cię gdyby po prostu szczerze wytłumaczył swoje intencje, utwierdzał w miłości i trwał konsekwentnie w czystości, pamiętając o tym by w inny sposób codziennie dawać Ci jednoznacznie do zrozumienia, że jesteś kochana i atrakcyjna.


So lis 18, 2017 7:19
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 27, 2018 19:59
Posty: 5
Post Re: On chce czekać do ślubu
Hej. Wiecie, przeglądam to forum chyba dlatego, że mam trochę podobne wątpliwości (chociaż nie identyczne). Znalazłam ten temat i postanowiłam odpowiedzieć, i to jest dla mnie ważne, bo w ten sposób w pewnym sensie dowiaduję się o tym, kim jestem. Nie należę (już) do Kościoła katolickiego, i to co napiszę, piszę z mojej osobistej perspektywy. Nie chodzi mi o to, żeby kogoś przekonać, tylko po prostu się wypowiedzieć.

Wydaje mi się, że ideał posiadania tego jedynego, wybranego partnera seksualnego jest bardzo piękny. Wydaje mi się też, że kolejność „najpierw ślub, potem współżycie” jest warunkiem, który czyni ten ideał bardziej prawdopodobnym w faktycznym życiu. [Moim zdaniem, ten „model” był: po pierwsze, lepszy dla jednostek (niż model wolności seksualnej), po drugie był też lepszy dla społeczeństw, i przez to że był lepszy dla społeczeństw był znowu lepszy dla jednostek]. Z drugiej strony, fizyczna bliskość między partnerami wydaje mi się bardzo ważnym elementem też przed ślubem, i sądzę, że czułość i pieszczoty (petting) są potrzebne. Tak jak ja to widzę: to, żeby ludzie czuli się ze sobą po prostu dobrze, i żeby mieli poczucie, że idą na tyle daleko, na ile oboje mają na to wewnętrzną zgodę swoich serc, jest dużo ważniejsze niż to, żeby byli w zgodzie z religijnymi normami seksualnymi. Moim zdaniem.

Chciałabym też dodać, że poczytałam trochę wątków na forum. Jest mi jakoś tak nieprzyjemnie, ponieważ w moim odczuciu Wasz Portal jest jednak trochę nieprzyjaznym miejscem momentami. Po prostu jestem rozczarowana takim brakiem wrażliwości, brakiem życzliwego i delikatnego podejścia. Dziewczyna, która napisała ten wątek, otworzyła przed Wami swoje serce, a odpowiadacie jej w moim odczuciu z góry i krytycznie. (Najbardziej podobał mi się pod względem wrażliwości wpis m_p88). Kiedy ktoś mówi Wam coś, z czym się nie zgadzacie, Waszą pierwszą reakcją jest: „Jak widać, wiara nie jest dla ciebie kierunkowskazem”, „A tak w ogóle z tego co piszesz to oboje już zjedliście swoje torty weselne”, „Dziewczyno, może jesteś dojrzała cieleśnie, ale jeśli chodzi o resztę wydoroślej” itp…


Pn sty 29, 2018 18:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: On chce czekać do ślubu
1m1 napisał(a):
Chciałabym też dodać, że poczytałam trochę wątków na forum. Jest mi jakoś tak nieprzyjemnie, ponieważ w moim odczuciu Wasz Portal jest jednak trochę nieprzyjaznym miejscem momentami. Po prostu jestem rozczarowana takim brakiem wrażliwości, brakiem życzliwego i delikatnego podejścia. Dziewczyna, która napisała ten wątek, otworzyła przed Wami swoje serce, a odpowiadacie jej w moim odczuciu z góry i krytycznie. (Najbardziej podobał mi się pod względem wrażliwości wpis m_p88). Kiedy ktoś mówi Wam coś, z czym się nie zgadzacie, Waszą pierwszą reakcją jest: „Jak widać, wiara nie jest dla ciebie kierunkowskazem”, „A tak w ogóle z tego co piszesz to oboje już zjedliście swoje torty weselne”, „Dziewczyno, może jesteś dojrzała cieleśnie, ale jeśli chodzi o resztę wydoroślej” itp…


Chyba nie widisz na jakim forum jesteś :D
Ta cała "zagubiona18" najpierw mówi że jest wierząca i chce sie wstrzymać z seksem do ślubu, a później opowiada że już nie jest dziewicą, i jednak ma ochote na ten cały seks.
To wygląda w ten sposób jakby wielbiciel krwistego mięsa wszedł na forum wegetariańskie i zaczął opowiadać o tym że on cały czas jest wegetarianinem, tyle że wczoraj jadł spory kawał mięsa, a jutro ma ochote na kolejny kawałek :D
Więc sam rozumiesz, że takie gadanie może wielu wegetarian, mocno zdenerwować.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sty 29, 2018 19:23
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 27, 2018 19:59
Posty: 5
Post Re: On chce czekać do ślubu
Hm... To dla mnie trochę smutne, co piszesz, bo ja doskonale widzę, na jakim forum jestem, i z tego właśnie powodu dziwi mnie brak delikatności. Spodziewałabym się po osobach głęboko wierzących w Boga, że będą bardziej wrażliwe i życzliwe wobec kogoś, kto ma wątpliwości i komu jest trudno z wymaganiami etyki seksualnej.

A porównanie do wegetarian jest moim zdaniem bardzo ciekawe. Z dwóch powodów.

Po pierwsze, przypuszczam (ale nie wiem na pewno), że są wegetarianie, którzy bardzo się zmagają z niejedzeniem mięsa, bo to jest trudne. Przypuszczam też, że niejeden wegetarianin od czasu do czasu nie dotrzymuje swojego postanowienia. To jest naturalne, błędy czy upadki są naturalne kiedy stawiamy sobie ambitny cel. To, że osoba się z czymś zmaga, nie oznacza moim zdaniem, że nie zasługuje na wyrozumiałość i wsparcie.

Po drugie, hm... dla mnie, z Twoich słów wynika, że powstrzymywanie naturalnych popędów wywołuje w nas (w ludziach) gniew, zwłaszcza kiedy stykamy się z osobą, która ma inny system wartości i nie musi swoich pragnień trzymać na wodzy. To stawia w niezbyt dobrym świetle etykę seksualną Kościoła (chodzi mi o to, że rygorystyczne normy seksualne wywołują dużo agresji u niektórych osób).


Pn sty 29, 2018 21:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL