Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Szukać prawdy w wierze... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 09, 2017 10:35
Posty: 18
Post Szukać prawdy w wierze...
W ostatnim czasie bardziej niż wcześniej zacząłem zagłębiać się w swoją duchowość, w szukaniu sensu i celu swojego istnienia. Ale wydaje się że jak mówią "czym głębiej w las tym więcej drzew" więcej pytań i niewiadomych, coraz więcej w tym nieufności i zwątpienia, czy to już grzech i czym jest "grzech"
Mam 37 lat 3 dzieci żonę, ale moja wiara opiera się raczej na tym co zostało wpojone mi przez rodziców, tradycyjne zachowania co należy,co trzeba i wypada.
Dotarłem jednak do momentu w którym zadaję sobie wiele pytań , tych najprostszych,po co to wszystko, po co msza tym bardziej za dusze czyjąś, po co spowiedź, co to dusza , czy po żywocie ziemskim jest coś jeszcze.....
Gdy ktoś wstaje rano i jakoby mechanicznie robi wszystko to co wczoraj i tydzień wcześniej i rok może nie dostrzec tych wszystkich pytań co nie znaczy że zna na nie odpowiedzi.
Zastanawiam się czy przez te rozmyślania i próbę odpowiedzi na pytania oddalam się czy przybliżam do Boga. I czym on dla mnie się staje.
Z drugiej zaś strony jestem zawiedziony sobą , ja dojrzały mężczyzna ojciec rodziny co mogę przekazać czy podzielić się ze swoimi dziećmi mając takie wątpliwości.
Pragnę głęboko spotkać kogoś na swojej drodze kto pomorze odpowiedzieć mi na moje pytania, o sensie życia ... Dlatego tu jestem, Ludzie rozmawiają dziś między sobą o wszystkim o pieniądzach o kobietach, samochodach ....ale o Bogu?
Może mam pecha ale jedynym miejscem gdzie mówi się o Bogu w moim szarym życiu jest kościół. Nawet w kręgu rodzinnym to tylko wieczorna modlitwa, jak wcześniej wspomniałem wyuczona przez rodziców. A jak tu odpowiadać na pytania dzieci jak utwierdzać ich w wierze będąc samemu w takiej pustce.
Pewnie bez składu te moje przemyślenia i nie do końca na temat, ale szukam i to może dobry początek dla znalezienia odpowiedzi.


Cz lis 09, 2017 11:13
Zobacz profil
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
rybka801 napisał(a):
W ostatnim czasie bardziej niż wcześniej zacząłem zagłębiać się w swoją duchowość, w szukaniu sensu i celu swojego istnienia.


Ja odkrywam ten sens dochodząc do rozpoznania (Bożego) zamiaru stwórczego w stosunku do człowieka. We wszystkim, co istnieje, co żyje jest zawarty jakiś stwórczy zamiar (potencjał). Jednak co czyni nas specyficznie ludzkimi? Co tylko człowiek, co ja , co ty potrafimy spełniać w świecie?

To jest też dla mnie jakby odkrywanie prawdy o człowieku, o sobie, o tym kim on jest i ja jestem. Można to więc zrobić tylko w odniesieniu do tej Stwórczej Mocy, tylko w relacji z Nią.


Pt lis 10, 2017 13:59
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
Też zadaje sobie to pytanie "czy Bóg istnieje?". I już nie oczekuje że ktoś mi odpowie


Pt lis 10, 2017 18:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
rybka801 napisał(a):
Zastanawiam się czy przez te rozmyślania i próbę odpowiedzi na pytania oddalam się czy przybliżam do Boga. I czym on dla mnie się staje.


Przybliżasz,a przynajmniej próbujesz,chcesz Go poznawać,a to właśnie od tego zaczyna się/na tym powinno polegać nasze życie wieczne.
Zachęcam do Pisma i rozmów o tym czego w trakcie ich analizowania doświadczasz.
Ja w ten właśnie sposób znalazłam wiele odpowiedzi na swoje "bolączki".

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lis 10, 2017 19:06
Zobacz profil
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
Quinque napisał(a):
Też zadaje sobie to pytanie "czy Bóg istnieje?". I już nie oczekuje że ktoś mi odpowie


Odkryłam dla siebie, że na to pytanie nie może odpowiedzieć mi żaden człowiek, tylko Bóg. Przez to, że uczyni swoją obecność dla mnie wewnętrznie i zewnętrznie słyszalną i wyczuwalną. Ale ją wyczuć i usłyszeć muszę już ja sama.


Pt lis 10, 2017 20:11

Dołączył(a): Cz maja 17, 2012 19:38
Posty: 43
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
Witam. Mnie z kolei sam Bóg „odnalazł”. Dużo by o tym pisać. Pierwsze początki to jakby sytuacje z książek nie występujące - ogólnie rzecz ujmując – w życiu ziemskim. Kiedy ksiądz na Kręgu biblijnym powiedział mi: „Pielęgnuj otwarcie się na Ducha Świętego”, zaczęłam uważać je dopiero za „rzeczywistość”. A potem siła modlitw, zagłębianie się w służbę Bogu i co niektórych przeraża – cierpienie. Cierpienie, które odczytuję jako pomoc duszom. Przeogromnie dużo poznaję życia pozaziemskiego. Dużo spraw zachowuję wyłącznie dla siebie. Choćby dlatego, że ludzie nie rozumieją tych sytuacji, z którymi się nie spotykają w życiu. Nie wierzą, wątpią, mają swoje zdanie na te sprawy…A ja nie chcę się tłumaczyć z tego co widzę i robię. Jeśli ktoś by mnie zapytał jak poznać Boga, to odpowiedziałabym mu, żeby zaczął od wyznania wszystkich grzechów i jak najczęstszego przyjmowania Komunii świętej. A Duch Święty go zaraz zacznie prowadzić.


Pt lis 10, 2017 20:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
Quinque napisał(a):
Też zadaje sobie to pytanie "czy Bóg istnieje?". I już nie oczekuje że ktoś mi odpowie


Ja ci odpowiem.
Bóg jest tworem ludzkiej wyobraźni.
Pomyśl, czy jeśli byłby Bóg taki jakim go sobie ludzie wyobrażają: Wszechmocny, Dobry, Sprawiedliwy, to czy działyby się takie rzeczy? :
http://polki.pl/rodzina/dziecko,dziewcz ... tykul.html


Pt lis 10, 2017 20:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
Dlatego nienawidzę zwolenników karmy, których logika podpowiada że cierpiące dziecko musiało być bardzo złe w poprzednim wcieleniu.
Chrześcijaństwo za to mówi, że cierpiący będzie miał wielką nagrodę w Niebie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lis 10, 2017 21:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
Biniu napisał(a):
Pomyśl, czy jeśli byłby Bóg taki jakim go sobie ludzie wyobrażają: Wszechmocny, Dobry, Sprawiedliwy, to czy działyby się takie rzeczy? :


To człowiek wybrał poznanie zła.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lis 10, 2017 21:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
Saqura napisał(a):
To człowiek wybrał poznanie zła.


Kto wybrał? Ja z pewnością nie wybrałem... Dlaczego tedy mam podlegać na zasadach odpowiedzialności zbiorowej pod głupie decyzje podjęte przez moich przodków?


Ostatnio edytowano Pt lis 10, 2017 22:00 przez Iago, łącznie edytowano 1 raz



Pt lis 10, 2017 21:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
Codziennie wybierasz tylko Dobro?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lis 10, 2017 22:00
Zobacz profil
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
Biniu napisał(a):
Quinque napisał(a):
Też zadaje sobie to pytanie "czy Bóg istnieje?". I już nie oczekuje że ktoś mi odpowie


Ja ci odpowiem.
Bóg jest tworem ludzkiej wyobraźni.
Pomyśl, czy jeśli byłby Bóg taki jakim go sobie ludzie wyobrażają: Wszechmocny, Dobry, Sprawiedliwy, to czy działyby się takie rzeczy? :
http://polki.pl/rodzina/dziecko,dziewcz ... tykul.html


Wytwór nie wytwór. Na pewno wiara w Boga daje cel w życiu. Nawet jeśli złudny to zawsze jakiś


Pt lis 10, 2017 22:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
Andy72 napisał(a):
Codziennie wybierasz tylko Dobro?


A co to niby ma do rzeczy? W przeciwieństwie do rzekomych "pierwszych rodziców" od urodzenia żyję w rzeczywistości "zatrutej grzechem". Nigdy nie miałem takiej szansy wyboru jaką podobno mieli oni.


Pt lis 10, 2017 22:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
To byli przedstawiciele ludzi, myślisz że Ty byłbyś lepszym przedstawicielem?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lis 10, 2017 22:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
Iago napisał(a):
Saqura napisał(a):
To człowiek wybrał poznanie zła.


Kto wybrał? Ja z pewnością nie wybrałem... Dlaczego tedy mam podlegać na zasadach odpowiedzialności zbiorowej pod głupie decyzje podjęte przez moich przodków?


Podstawowa właściwość organizmów-dziedziczność,nie oceniaj ich,sam nieraz popełniasz błędy na których się uczysz(jeśli nie to z góry sorry,to tylko założenie)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lis 10, 2017 22:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL