Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Czy i co to niebo?... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 09, 2017 10:35
Posty: 18
Post Czy i co to niebo?...
Rozmyślam często nad najprostszymi prawdami naszej wiary. Wraz ze wzrostem świadomości ludzkiej, wraz z tym jak człowiek próbuje zagłębić się w temat z refleksją przychodzi wiele pytań zwątpienie...
Mówimy o niebie, wyobrażamy sobie wiele obrazów. W świadomości dorosłych ludzi jest często dziecięca wizja błękitu i aniołków ze skrzydełkami.
Tak to przedstawia kościół poprzez ikony obrazy i figury.
To bardzo łatwo dociera do ogółu który nie zagłębia się w temat, który żyje w iluzji dziecięcego świata. I może przez lęk nie próbuje nawet pogłębić tej wiedzy.
Co to jest niebo, co to za świat czeka na nas za bramą śmierci ziemskiej. Jak pojąć naszą duchowość, czy będziemy związani z nieśmiertelnością naszej duszy, czy ona na pewno jest częścią nas? i co ze mnie za chrześcijanin że w wieku 37 lat zadaję sobie takie pytania.
Jeśli ktoś ma pomysł, jeśli ktoś ma pomysł na nurtujące mnie pytania. dziś tak trudno znaleźć rozmówcę do dialogu na temat Boga.


Cz lis 09, 2017 14:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy i co to niebo?...
Może pomoże Ci to http://analizy.biz/marek1962/pieklo.pdf . Wbrew pozorom jest tam sporo także o niebie ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz lis 09, 2017 15:17
Zobacz profil WWW
Post Re: Czy i co to niebo?...
Królestwo Boże to nie jest jakieś miejsce do którego mamy trafić po śmierci, ma ono powstać w nas, rozwijać się w naszych sercach.


Cz lis 09, 2017 17:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Czy i co to niebo?...
Niebo? hmmm..myślę że to miejsce gdzie jest obecny Bóg,wierzę że kiedyś Stwórca połączy nasze duchy z ciałem(przystrojenie oblubienicy) i niebo połączy się z ziemią(Bóg wszystkim we wszystkich)
Nigdy nie zastanawiałam się jak tam będzie,uważam to za zbyteczne...Bóg nie dopuści byśmy tęsknili,by jakiekolwiek cierpienie przysłoniło nasz "pobyt" blisko Niego.W takich momentach tłumaczę sobie że nie mogę zrozumieć-będąc istotą doświadczającą czasu-co to znaczy istnieć poza nim.Ufam- że bólu pod żadną postacią tam nie będzie :-)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz lis 09, 2017 20:37
Zobacz profil
Post Re: Czy i co to niebo?...
No dobrze, a jeżeli ktoś lubi doczesność i chciałby się w niej bujać nawet po śmierci, bo mu się ona podoba, a w Niebie widzi, khem, uniesienie narkotyczne ubrane w szatki propagandy i więcej nic?


Cz lis 09, 2017 23:11
Post Re: Czy i co to niebo?...
ErgoProxy napisał(a):
No dobrze, a jeżeli ktoś lubi doczesność i chciałby się w niej bujać nawet po śmierci, bo mu się ona podoba,


Chyba nawet nie wiesz, ze wlasnie opisales demony. :-(


Cz lis 09, 2017 23:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Czy i co to niebo?...
sameone1 napisał(a):
Chyba nawet nie wiesz, ze wlasnie opisales demony.


Bóg doskonale wie że człowiek to duch i ciało,w przeciwnym wypadku nie obiecałby swoim prorokom ciała zmartwychwstanie,a sama "forma" duchowa mogłaby śmiało pozostać.

ErgoProxy napisał(a):
No dobrze, a jeżeli ktoś lubi doczesność i chciałby się w niej bujać nawet po śmierci, bo mu się ona podoba, a w Niebie widzi, khem, uniesienie narkotyczne ubrane w szatki propagandy i więcej nic?


Napisałam w poście powyżej jak ja to widzę,tam gdzie duch udaje się po śmierci nie istnieje czas("jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat"),dlatego wierzę że nawet go nie odczujemy,a kiedy duch powróci do ciała to wtedy będzie i ziemia.
'Sprawiedliwi posiądą ziemię i będą mieszkać na niej na zawsze."Ps.37,29

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz lis 09, 2017 23:38
Zobacz profil
Post Re: Czy i co to niebo?...
Kompletnie nie zrozumialas o czym pisalem i co opisal Ergo.
Duch ktory chce byc istniec na ziemi i chce miec cialo, ale nie ma ciala to demon.
I to wlasnie napisal Ergo, a jesli czlowiek po smierci bedzie chcial wrocic do zycia na ziemi nie majac ciala stanie sie podobny demonom.
To jest podstawowa sprawa wlasnie zwiazana z opetaniami, bo demony za wszelka cene chca zawladnac jakims cialem. Mozna by to w przenosni porownac z symbiotem z sciente fiction "SG1". Bez ciala nic nie moze uczynic i tkwi w swojej przestrzeni, a posiadajac cialo moze nim manipulowac przemieszczac i wykozystywac wszelki jego funkcje cielesne, ziemskie-materialne.
Niemniej, gdy nastapi koniec swiata, demony nie beda mialy zadnego dostepu do cial, czyli taki czlowiek ktory bedzie ze tak powiem krazyl wokol zycia ziemskiego, nie tylko upodobni sie do demonow, ale takze po koncu swiata nie bedzie mial dostepu do takiego ciala, tak jak i demony.


Pt lis 10, 2017 0:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Czy i co to niebo?...
sameone1 napisał(a):
Kompletnie nie zrozumialas o czym pisalem i co opisal Ergo.
Duch ktory chce byc istniec na ziemi i chce miec cialo, ale nie ma ciala to demon.
I to wlasnie napisal Ergo, a jesli czlowiek po smierci bedzie chcial wrocic do zycia na ziemi nie majac ciala stanie sie podobny demonom.
To jest podstawowa sprawa wlasnie zwiazana z opetaniami, bo demony za wszelka cene chca zawladnac jakims cialem. Mozna by to w przenosni porownac z symbiotem z sciente fiction "SG1". Bez ciala nic nie moze uczynic i tkwi w swojej przestrzeni, a posiadajac cialo moze nim manipulowac przemieszczac i wykozystywac wszelki jego funkcje cielesne, ziemskie-materialne.
Niemniej, gdy nastapi koniec swiata, demony nie beda mialy zadnego dostepu do cial, czyli taki czlowiek ktory bedzie ze tak powiem krazyl wokol zycia ziemskiego, nie tylko upodobni sie do demonow, ale takze po koncu swiata nie bedzie mial dostepu do takiego ciala, tak jak i demony.


:o Chciał wrócić jako demon?
Przykro mi,demon to nie żadna nadziemna istota,demony to duchy tego świata,wiesz jakie?
Twoje pożądania,Twoje pokusy z którymi musisz sobie radzić i nad którymi trzeba panować.
Nie mają nic wspólnego z niebiańskimi duchami (aniołami)które stworzył Bóg,a już całkiem z duchami ludzkimi(po śmierci)
"Lecz każdy bywa kuszony przez własne pożądliwości, które go pociągają i nęcą; potem, gdy pożądliwość pocznie, rodzi grzech, a gdy grzech dojrzeje, rodzi śmierć."Jakuba 1,14-15

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lis 10, 2017 0:36
Zobacz profil
Post Re: Czy i co to niebo?...
A o czym ja pisalem? ty widze nawet nie rozrozniasz uzywanego w przenosni okreslenia demonow jako wewnetrznych pokus, od faktycznych demonow.
Zobacz o czym pisalem z Malgosia.
viewtopic.php?p=972956#p972956


Ostatnio edytowano Pt lis 10, 2017 0:46 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pt lis 10, 2017 0:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Czy i co to niebo?...
Co Ty piszesz? Piszesz o ludzkich duszach,błądzących po ziemi by zawładnąć ciałem i to niby te pokusy?
Czytałeś siebie? Opętania...ach

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lis 10, 2017 0:46
Zobacz profil
Post Re: Czy i co to niebo?...
Saqura napisał(a):
Co Ty piszesz? Piszesz o ludzkich duszach,błądzących po ziemi by zawładnąć ciałem i to niby te pokusy?
Czytałeś siebie?


Czytalem i wiem co napisalem, ty natomiast mylisz pokusy wewnetrzne czlowieka z demonami.
Nie pisalem o tym ze dusze staja sie demonami, tyko upodabniaja sie do nich, bo maja wtedy takie same pragnienia.


Pt lis 10, 2017 0:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Czy i co to niebo?...
sameone1 napisał(a):
Saqura napisał(a):
Co Ty piszesz? Piszesz o ludzkich duszach,błądzących po ziemi by zawładnąć ciałem i to niby te pokusy?
Czytałeś siebie?


Czytalem i wiem co napisalem, ty natomiast mylisz pokusy wewnetrzne czlowieka z demonami.
Nie pisalem o tym ze dusze staja sie demonami, tyko upodabniaja sie do nich, bo maja wtedy takie same pragnienia.


Demony nie istnieją,jedyne jakie są to te które cię wabią ..Twoje własne pożądanie je tworzy,nikt inny..tak więc demon nie ma pragnień, on jest Twoim pragnieniem,sam go tworzysz... i tak możesz ich mieć w sobie ile tylko zechce Twój ziemski duch.
Chyba się nie zrozumiemy,nie wierzę w żadne demony ..ba nawet upadłe anioły.
Może teraz będzie nieco jaśniej.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lis 10, 2017 0:59
Zobacz profil
Post Re: Czy i co to niebo?...
A, to teraz sprawa jasna.
Nie mam nic wiecej do dodania.


Pt lis 10, 2017 1:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 09, 2017 10:35
Posty: 18
Post Re: Czy i co to niebo?...
a co z duszami dzieci, my kształtujemy siebie przez lata, całe życie czasem nie wystarcza, co dzieje się z duszą dziecka po śmierci i do jakiego momentu dusza dziecka jest dzieckiem....


Pt lis 10, 2017 7:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL