Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 0:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
 Czy Bóg i kodeksy kościelne to na pewno jedno... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Czy Bóg i kodeksy kościelne to na pewno jedno...
To jak Bóg objawił/dał poznać swoją Sprawiedliwość ludziom ma narodzie Izraelskim to tylko zaledwie namiastka.
Jak myślisz co dzieje się teraz?
Miecz wciąż jest,tylko teraz go nie widzisz.
Jak myślisz czego dokonuje obecnie na świecie Słowo?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 20, 2017 13:25
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg i kodeksy kościelne to na pewno jedno...
Cytuj:
Rozumie.....tyle tylko, że tak często powtarzane piętnować należy grzech, nie grzesznika nijak się ma do "objaśniania" posługiwania się Bogiem jako narzędziem w mordowaniu np mieszkańców Jerycha.

Cytuj:
Tak jak i Sodomy?

Potrafisz dowieść, że to Bóg zniszczył Sodomę za grzechy, czy może tylko ówcześni nie znający praw przyrody np. wybuch wulkanu przetłumaczyli sobie jako karę za grzechy?
A czemu to Jezus nie widział potrzeby zniszczenia Korozaim i Betsaidy i Kafarnaum?


Pn lis 20, 2017 13:29
Post Re: Czy Bóg i kodeksy kościelne to na pewno jedno...
zefciu napisał(a):
felek27 napisał(a):
Izraelici musieli dokonywać rzezi na Kananejczykach, żeby ponad tysiąc lat później kilkunastu Apostołów uwierzyło Jezusowi?
No nie da się ukryć, że gdyby to Kananejczycy dokonali rzezi na Żydach, to wówczas ponad tysiąc lat później kilkunastu Apostołów by nie było.

Nawet gdyby Kananejczycy wybili wszystkich Żydów co do jednego, to i tak nie przeszkodziłoby to Jezusowi w zbawieniu świata.


Pn lis 20, 2017 13:44
Post Re: Czy Bóg i kodeksy kościelne to na pewno jedno...
felek27 napisał(a):
Nawet gdyby Kananejczycy wybili wszystkich Żydów co do jednego, to i tak nie przeszkodziłoby to Jezusowi w zbawieniu świata.
Czyli uważasz, że w ogóle cały Stary Testament na nic się nie przydał ludzkości. Bo Słowo w zasadzie mogło się wcielić kiedykolwiek jakkolwiek. I cała ta robota proroków psu na budę się zdała?


Pn lis 20, 2017 14:08
Post Re: Czy Bóg i kodeksy kościelne to na pewno jedno...
zefciu napisał(a):
felek27 napisał(a):
Nawet gdyby Kananejczycy wybili wszystkich Żydów co do jednego, to i tak nie przeszkodziłoby to Jezusowi w zbawieniu świata.
Czyli uważasz, że w ogóle cały Stary Testament na nic się nie przydał ludzkości. I cała ta robota proroków psu na budę się zdała?

Tego nie twierdzę.
Cytuj:
Bo Słowo w zasadzie mogło się wcielić kiedykolwiek jakkolwiek.

Oczywiście.


Pn lis 20, 2017 14:25
Post Re: Czy Bóg i kodeksy kościelne to na pewno jedno...
felek27 napisał(a):
Czyli uważasz, że w ogóle cały Stary Testament na nic się nie przydał ludzkości. I cała ta robota proroków psu na budę się zdała?

Tego nie twierdzę.
Cytuj:
Bo Słowo w zasadzie mogło się wcielić kiedykolwiek jakkolwiek.

Oczywiście.[/quote]Czyli zgadzasz się z przesłanką, a nie zgadzasz z wnioskiem. Wypadałoby zatem trochę więcej napisać, niż „oczywiście”. Jaki jest Twoim zdaniem cel działań Boga w Starym Przymierzu, jeśli nie jest nim przygotowanie ludzkości do Wcielenia.


Pn lis 20, 2017 14:29
Post Re: Czy Bóg i kodeksy kościelne to na pewno jedno...
Ludzkości? Na Wcielenie? To przed Wcieleniem słyszeli o Izraelu w takich Chinach, że o Amerykach nie wspomnę?


Pn lis 20, 2017 14:38
Post Re: Czy Bóg i kodeksy kościelne to na pewno jedno...
zefciu napisał(a):
Czyli zgadzasz się z przesłanką, a nie zgadzasz z wnioskiem. Wypadałoby zatem trochę więcej napisać, niż „oczywiście”.

Oczywiście tzn. Słowo Boże może się wcielać kiedykolwiek i jakkolwiek.
Cytuj:
Jaki jest Twoim zdaniem cel działań Boga w Starym Przymierzu, jeśli nie jest nim przygotowanie ludzkości do Wcielenia.

Cel Boga jest zawsze ten sam, jest nim doprowadzenie wszystkich ludzi do zbawienia.


Pn lis 20, 2017 15:00
Post Re: Czy Bóg i kodeksy kościelne to na pewno jedno...
Alus napisał(a):
Cytuj:
Rozumie.....tyle tylko, że tak często powtarzane piętnować należy grzech, nie grzesznika nijak się ma do "objaśniania" posługiwania się Bogiem jako narzędziem w mordowaniu np mieszkańców Jerycha.

Cytuj:
Tak jak i Sodomy?

Potrafisz dowieść, że to Bóg zniszczył Sodomę za grzechy, czy może tylko ówcześni nie znający praw przyrody np. wybuch wulkanu przetłumaczyli sobie jako karę za grzechy?
A czemu to Jezus nie widział potrzeby zniszczenia Korozaim i Betsaidy i Kafarnaum?

Widze ze albo totalnie nic nie rozumiesz, albo udajesz i rozwadniasz temat do pojedynczych atomow.
Pewnie nie slyszalas ani nie czytalas nic na temat Sodomy w opisach z Biblii?
Jesli chodzi ci o ciagniecie "kota za ogon" czyli troling, to zle trafilas, bo ja akurat jestem wyczulony na tym punkcie, zwlaszcza gdy jestem na tym forum.


Ostatnio edytowano Pn lis 20, 2017 15:09 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pn lis 20, 2017 15:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Czy Bóg i kodeksy kościelne to na pewno jedno...
felek27 napisał(a):
Oczywiście tzn. Słowo Boże może się wcielać kiedykolwiek i jakkolwiek.


Ono się w nikogo "nie wcieliło"/nie wlazło, Ono całe ciałem się stało :roll: stało się całe człowiekiem.

felek27 napisał(a):
Cel Boga jest zawsze ten sam, jest nim doprowadzenie wszystkich ludzi do zbawienia.


Mylisz się,cel Boga to zbawić tych dla których zaistniał świat.

ErgoProxy napisał(a):
Ludzkości? Na Wcielenie? To przed Wcieleniem słyszeli o Izraelu w takich Chinach, że o Amerykach nie wspomnę?


"Synu człowieczy, gdyby jakiś kraj zgrzeszył przeciwko Mnie niewiernością i gdybym wówczas wyciągnął rękę przeciwko niemu, i złamał mu podporę chleba, zesłał głód, wyniszczył ludzi i zwierzęta i gdyby tam byli owi trzej mężowie: Noe, Daniel i Hiob, to tylko oni, dzięki, sprawiedliwości swej, ocaliliby życie swoje - wyrocznia Pana Boga."Ezch.14

Nie wątp w to :-) (patrz wyżej)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 20, 2017 15:08
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg i kodeksy kościelne to na pewno jedno...
...bo tak filozofując, to zabezpieczenia dubluje się i to szynowo. Dość rozsądnym jest założenie, że Bóg, mając Szatana w doczesności, przygotowywał Wcielenie równolegle w różnych kulturach. Że ostatecznie akurat wybrał Izrael... no, albo tam poszło najlepiej, albo najgorzej; podobno to chorzy potrzebują lekarza, Jezus powiedział. Bo gdyby szykował rzecz w jednym tylko miejscu na świecie, to zadbałby najpierw o jakiś globalny system łączności. Chyba. Myślę. Nie?


Pn lis 20, 2017 15:11
Post Re: Czy Bóg i kodeksy kościelne to na pewno jedno...
Pewnie myslisz o internecie. :-)


Pn lis 20, 2017 15:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Czy Bóg i kodeksy kościelne to na pewno jedno...
ErgoProxy napisał(a):
...bo tak filozofując, to zabezpieczenia dubluje się i to szynowo. Dość rozsądnym jest założenie, że Bóg, mając Szatana w doczesności, przygotowywał Wcielenie równolegle w różnych kulturach. Że ostatecznie akurat wybrał Izrael... no, albo tam poszło najlepiej, albo najgorzej; podobno to chorzy potrzebują lekarza, Jezus powiedział. Bo gdyby szykował rzecz w jednym tylko miejscu na świecie, to zadbałby najpierw o jakiś globalny system łączności. Chyba. Myślę. Nie?


Jeżeli Bóg ukazuje w swoim Słowie że nie ma dla Niego rzeczy niemożliwych,że patrzy w każdym momencie na cały świat,to chyba warto Mu zaufać że wybrał najlepiej,a i nikogo nie pominie/nie pominąłby wśród pogan jeśli tylko w Jego oczach taki "godny"ktoś by się znalazł,czyli wart.
Oznacza to że nie tylko w Izraelu można było "coś u Niego" osiągnąć

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 20, 2017 15:35
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czy Bóg i kodeksy kościelne to na pewno jedno...
ErgoProxy napisał(a):
...bo tak filozofując, to zabezpieczenia dubluje się i to szynowo. Dość rozsądnym jest założenie, że Bóg, mając Szatana w doczesności, przygotowywał Wcielenie równolegle w różnych kulturach.

Daj spokój z takim trollowaniem.
Bóg przewidział Jezusa (Wcielenie Syna Bożego) przed powstaniem świata. W konkretnym miejscu i czasie. Nie był skrępowany obecnością Szatana.
Wcielenie miało dokonać się w Izraelu, a nie w Chinach, u Zulusów, czy w Japonii.

Po co jakiś system łączności?
Wcielenie i w konsekwencji zbawienie działa niezależnie od tego czy jakiś system komunikacji istnieje czy nie. Oddający cześć duchom Japończyk z II, VII, XIII, czy XXI wieku nawet nie musi wiedzieć o Wcieleniu, a ono i tak go obejmuje.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lis 20, 2017 15:53
Zobacz profil WWW
Post Re: Czy Bóg i kodeksy kościelne to na pewno jedno...
Automagicznie obejmuje. Cóż, pewno kolejna po Trójcy tajemnica wiary.

Skoro ich obejmuje, nawet jeśli oni nie wiedzą, że ich objęło, po co jeszcze głosić Słowo? Żeby się nie nudziło chrześcijanom na świecie Bożym?


Pn lis 20, 2017 16:07
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL