Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czy i co to niebo?...
Drwal napisał(a):
Cytuj:
Drwal byles w niebie i zobaczyles to wszystko, czy Bog ci opowiedzial ?

Jestem prorokiem.

przykro mi... dla proroków forum piętro wyżej

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So lis 11, 2017 22:51
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Czy i co to niebo?...
Czyli na tym forum nie mają prawa pisać prorocy, bo tobie się to nie podoba?


So lis 11, 2017 23:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy i co to niebo?...
A skąd wiesz że jesteś "prorokiem"?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 11, 2017 23:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Czy i co to niebo?...
Po prostu wiem. Tak jak Jezus wiedział, że jest mesjaszem, jak Eliasz wiedział, że jest prorokiem tak i ja wiem.


So lis 11, 2017 23:35
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy i co to niebo?...
Drwal napisał(a):
Czyli na tym forum nie mają prawa pisać prorocy, bo tobie się to nie podoba?

Bo okres proroków skończył się wraz z przyjściem Mesjasza. Ostatnim prorokiem był Jan Chrzciciel.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 11, 2017 23:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Czy i co to niebo?...
Aha, ok. Odpowiedziałem tylko na pytanie skąd posiadam takie informacje na temat nieba, które wcześniej przedstawiłem.


So lis 11, 2017 23:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy i co to niebo?...
Skoro "aha i ok", to chyba wiesz, że nie jesteś prorokiem, chyba że: „Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych” (Mt 24,24). Działasz znaki i cuda?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 11, 2017 23:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Czy i co to niebo?...
Zawsze byli fałszywi prorocy i fałszywi mesjasze. Ten fragment ewangelii, który przytoczyłaś odnosi się już do schyłku wydarzeń czasów ostatecznych, ten czas jeszcze nie nastąpił chociaż jest bliski.


N lis 12, 2017 0:07
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy i co to niebo?...
Skąd ta pewność, że ten czas jeszcze nie nastąpił? Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny.(Mt 25,13)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lis 12, 2017 7:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy i co to niebo?...
Drwal napisał(a):
Po prostu wiem. Tak jak Jezus wiedział, że jest mesjaszem, jak Eliasz wiedział, że jest prorokiem tak i ja wiem.

A ja wiem, że jednak nie wiesz. Tak po prostu.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lis 12, 2017 10:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy i co to niebo?...
No nie, tak nie można powiedzieć, że nie ma już proroków. Proroctwo to charyzmat. Tyle że, jak każdy charyzmat, musi być rozeznawany przez Kościół. Prorok poza Kosciołem nie jest prorokiem.

Swoją drogą coś się dzieje. Wyraźnie ostatnio zwiększyła się liczba ludzi uważających się za "proroków" i wygłaszających jakieś dziwaczne tezy.
Niezależnie od tego, czy jest to problem psychiczny czy duchowy (fałszywy prorocy) wzmaga się wyraźnie. Być może (w tym drugim wypadku) zbliżamy się do Paruzji. A może (w pierwszym wypadku) tylko życie staje się coraz trudniejsze emocjonalnie i niektórzy nie wytrzymują, uciekając w urojenia.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N lis 12, 2017 10:07
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy i co to niebo?...
Z tym że rozmówca mówiąc "tak po prostu", nie uznawał konieczności rozeznania przez Kościół, ale polegał na własnej dowolności oceniania, więc i ja go oceniłem w ten sam sposób, tym razem moją własną dowolnością. Ot tak miła zabawa.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lis 12, 2017 10:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Czy i co to niebo?...
To nie żadne dziwaczne tezy, cokolwiek co jest czymś nowym, nieoklepanym w społeczeństwie od razu wydaje się urojeniami, i właśnie tutaj jest błąd. Lucyfer osiągnął swój sukces. We właściwym rozpoznaniu przeszkadza świadomość ludzi ukształtowana wbrew woli Boga.
Cywilizacja Boga istnieje w wymiarze duchowym i poza przestrzenią naszego wszechświata. Człowiek posiada odpowiednie instrumenty do kontaktu z innymi wymiarami rzeczywistości. Jednak kontakt z cywilizacją Boga nie mieści się w zakresie naturalnych możliwości człowieka.
Niebo jak każda cywilizacja posiada środowisko życia i żyjące tam istoty wiodą w niej życie i rozwijają się. Każde środowisko szczycące się bardzo długim okresem niezakłóconego rozwoju musi odpowiadać pewnym cechom. Konflikty w takiej cywilizacji nie występują lub występują w znikomej ilości. Procesy życia cywilizacji są spójne i logiczne.
Cywilizacja Nieba wypracowała sobie taki system społeczny, który spełnia te wymogi.
Życie w niebie można scharakteryzować w taki sposób:
Dusze posiadają prawo pełnej wolnej woli, ich obowiązki są ujęte ich wolą chęci współżycia w rodzinie i w całej otwartej cywilizacji. Obecnie już nie występują potrzeby spełniania się w sytuacjach wynikających z konfliktów emocjonalnych, jak również z przyczyn, którymi są skrajne emocje. Kolejnym istotnym elementem, który nie istnieje jako przyczyna działania w niebie, jest brak indywidualnych potrzeb, cała cywilizacja jest samo wystarczalna. Jedynym wyjątkiem jest, potrzeba wynikająca z naturalnej ewolucji duszy, potrzeba pozyskania odpowiednich, osobistych instrumentów każdej nowo narodzonej duszy, lub wola zmiany stanu instrumentu przez dusze, które już go posiadają.
Nie istnieje obowiązek pracy, potrzeby każdej duszy są spełniane w dysponowanych przez rodzinę wartościach. Te wartości dla każdej rodziny są inne, ich skala i jakość, to kwestia należności dla rodziny, za wykonywane prace na rzecz cywilizacji. Prace te mogą być wykonane tylko według już wyżej wskazanego prawa duszy i wyrażenia jej woli. Motywacją do brania czynnego udziału w życiu cywilizacji, jest zachowana ze starego zbioru uczuć cecha, która budzi odczuwanie smutku w przypadku jakiegoś niepowodzenia w rodzinie. W takiej sytuacji dusza podejmuje działanie by ten niekorzystny stan zmienić i uczestniczyć w ogólnym zadowoleniu całej rodziny.
Rozrywka, zgodnie z potrzebami z tonizowanego charakteru, wiele form rozrywki straciło wartość. Obecnie najczęściej uprawianą formą rozrywki jest, działanie w przestrzeni komnat własnych rodziny. Jedną z dyspozycji duszy jest możliwość tworzenia rzeczywistości, dla potrzeb chwili, lub zabawy czy rozrywki. Każda rodzina posiada „komnaty”, gdzie można realizować taką formę rozrywki. Dusze czynią to same, lub w towarzystwie innych a odczucia są tak realne jak rzeczywistość.


N lis 12, 2017 10:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia?
Drwal napisał(a):
To nie żadne dziwaczne tezy, cokolwiek co jest czymś nowym, nieoklepanym w społeczeństwie od razu wydaje się urojeniami, i właśnie tutaj jest błąd. Lucyfer osiągnął swój sukces. We właściwym rozpoznaniu przeszkadza świadomość ludzi ukształtowana wbrew woli Boga.
Cywilizacja Boga istnieje w wymiarze duchowym i poza przestrzenią naszego wszechświata. Człowiek posiada odpowiednie instrumenty do kontaktu z innymi wymiarami rzeczywistości. Jednak kontakt z cywilizacją Boga nie mieści się w zakresie naturalnych możliwości człowieka.
Niebo jak każda cywilizacja posiada środowisko życia i żyjące tam istoty wiodą w niej życie i rozwijają się. Każde środowisko szczycące się bardzo długim okresem niezakłóconego rozwoju musi odpowiadać pewnym cechom. Konflikty w takiej cywilizacji nie występują lub występują w znikomej ilości. Procesy życia cywilizacji są spójne i logiczne.
Cywilizacja Nieba wypracowała sobie taki system społeczny, który spełnia te wymogi.
Życie w niebie można scharakteryzować w taki sposób:
Dusze posiadają prawo pełnej wolnej woli, ich obowiązki są ujęte ich wolą chęci współżycia w rodzinie i w całej otwartej cywilizacji. Obecnie już nie występują potrzeby spełniania się w sytuacjach wynikających z konfliktów emocjonalnych, jak również z przyczyn, którymi są skrajne emocje. Kolejnym istotnym elementem, który nie istnieje jako przyczyna działania w niebie, jest brak indywidualnych potrzeb, cała cywilizacja jest samo wystarczalna. Jedynym wyjątkiem jest, potrzeba wynikająca z naturalnej ewolucji duszy, potrzeba pozyskania odpowiednich, osobistych instrumentów każdej nowo narodzonej duszy, lub wola zmiany stanu instrumentu przez dusze, które już go posiadają.
Nie istnieje obowiązek pracy, potrzeby każdej duszy są spełniane w dysponowanych przez rodzinę wartościach. Te wartości dla każdej rodziny są inne, ich skala i jakość, to kwestia należności dla rodziny, za wykonywane prace na rzecz cywilizacji. Prace te mogą być wykonane tylko według już wyżej wskazanego prawa duszy i wyrażenia jej woli. Motywacją do brania czynnego udziału w życiu cywilizacji, jest zachowana ze starego zbioru uczuć cecha, która budzi odczuwanie smutku w przypadku jakiegoś niepowodzenia w rodzinie. W takiej sytuacji dusza podejmuje działanie by ten niekorzystny stan zmienić i uczestniczyć w ogólnym zadowoleniu całej rodziny.
Rozrywka, zgodnie z potrzebami z tonizowanego charakteru, wiele form rozrywki straciło wartość. Obecnie najczęściej uprawianą formą rozrywki jest, działanie w przestrzeni komnat własnych rodziny. Jedną z dyspozycji duszy jest możliwość tworzenia rzeczywistości, dla potrzeb chwili, lub zabawy czy rozrywki. Każda rodzina posiada „komnaty”, gdzie można realizować taką formę rozrywki. Dusze czynią to same, lub w towarzystwie innych a odczucia są tak realne jak rzeczywistość.

Czy dobrze zgaduję, że te rewelacje, to kolejna cześć Twojego "prorokowania"? ;)

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lis 12, 2017 10:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy i co to niebo?...
Może stworzyć osobny dział dla userów typu wydaje-mi-sie-ze-jestem-prorokiem?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N lis 12, 2017 10:55
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL