Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia?
Drwal napisał(a):
Obecnie na ziemi zostało wcielonych kilka tysięcy dusz, wśród nich oczywiście także wszyscy prorocy jak Eliasz, Izajasz, Jeremiasz, Św Jan Chrzciciel, Enoch, Henoch itp itd.

A który z nich jest Tobą lub inaczej: któremu prorokowi użyczyłeś ciała?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lis 12, 2017 19:25
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia?
Drwal napisał(a):
Znam nazwiska i w większości osobiście wszystkich najważniejszych proroków. Sam jestem jednym z nich. Obecnie na ziemi zostało wcielonych kilka tysięcy dusz, wśród nich oczywiście także wszyscy prorocy jak Eliasz, Izajasz, Jeremiasz, Św Jan Chrzciciel, Enoch, Henoch itp itd.

Myślałem, że to tylko wielka pycha, ale to jednostka chorobowa.
Nie mówię tego po to, żeby cię urazić, ale żebyś zaczął się leczyć.

I przestroga: podszywanie się na tym forum pod któregokolwiek z proroków jak " Eliasz, Izajasz, Jeremiasz, Św Jan Chrzciciel, Enoch, Henoch itp itd." skończy się banicją.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N lis 12, 2017 20:20
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia?
Małgosiaa napisał(a):
Nie, nie ograniczam, o czym pisałam wyżej (funkcja prorocka). Nie chodzi mi ani o Didache, ani żadną Księgę Biblii. Chodzi mi o uznanych przez Kościół proroków dnia dzisiejszego (czyt. w historii Kościoła okresu pozabiblijnego).
Nie ma czegoś takiego, jak "oficjalne uznanie kogoś za proroka". ALe to nie znaczy że nie ma proroków.

Abstrachuję tu od różnych ekscesów, jak widać na przykładzie Drwala.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N lis 12, 2017 21:30
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nie ma czegoś takiego, jak "oficjalne uznanie kogoś za proroka".

No, ale napisałeś, że charyzmat proroctwa musi być rozeznany przez Kościół (pełna zgoda). W związku z tym powinno być jakieś (na przestrzeni wieków) oficjalne uznanie owego charyzmatu u kogoś. I o to pytam.
Chyba się nie rozumiemy. Mówię, że nie ma proroków na miarę tych biblijnych, bo Chrystus objawił wszystko co do zbawienia jest konieczne - Chrystus Pełnią Objawienia.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lis 12, 2017 21:43
Zobacz profil
Post Re: Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia?
ErgoProxy napisał(a):
Jeżeli "zły" w poście powyżej oznacza Szatana, to proszę wskazać, gdzie napisałem coś o Szatanie, albo grzecznie odszczekać kolejne oszczerstwo i więcej nie "wypluwac swoich diabłów" na moją osobę.


A gdzies ty znalazl w tym co napisalem jakies "wypluwanie diablow"?
Napisalem jedynie o wykracaniu faktow odwrotnie niz sa.
Wyglada na to ze to ty rzucasz tu oszczerstwami.


N lis 12, 2017 23:57
Post Re: Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia?
Małgosiaa napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nie ma czegoś takiego, jak "oficjalne uznanie kogoś za proroka".

No, ale napisałeś, że charyzmat proroctwa musi być rozeznany przez Kościół (pełna zgoda). W związku z tym powinno być jakieś (na przestrzeni wieków) oficjalne uznanie owego charyzmatu u kogoś. I o to pytam.
Chyba się nie rozumiemy. Mówię, że nie ma proroków na miarę tych biblijnych, bo Chrystus objawił wszystko co do zbawienia jest konieczne - Chrystus Pełnią Objawienia.


Malgosia, proroctwo wcale nie musi laczyc sie scisle z jakas jedna osoba.
To moze byc pojedyncze zdanie-wypowiedz jakiejs ze tak powiem przypadkowej osoby, ktore w rozumieniu wiary, slow Pism itp. rzuci swiatlo na wlasciwe rozumienie, czy tez spowoduje ze Kosciol zrozumie cos co nie bylo dokladnie rozumiane, albo wyjasni jakas trudna do rozstrzygniecia sprawe.
Moze byc tak ze jedna osoba bedzie wiedziala duzo i to przekaze, ale wiekszosc proroctw to czesto nieswiadome mysli-sposob postrzegania, sposob argumentowania, przypadkowe porownanie, itp.
Takie rzeczy moga sie zdarzyc u kazdego i taka osoba wcale nie musi miec jakichs sczegolnych Charyzmatow.
Natomiast ci ktorzy jakby ciagle maja jakies proroctwa, to albo samozwanczy prorocy, albo odwrotnie, osoby ktore faktycznie maja taki Charyzmat i praktycznie ciagle sa w stanie laski uswiecajacej i posluszne Kosciolowi, bez wzgledu na to co Kosciol im kaze, czy powie.
Nawet dziecko moze przekazac-powiedziec cos co okaze sie proroctwem.


Pn lis 13, 2017 0:11
Post Re: Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia?
"Wypluwanie diabłów" to jest taka ogólna metafora twojego zachowania i dlatego została ujęta w cudzysłów.

Co do wykręcania faktów – no, obracałem się wśród zielonoświątkowców jeszcze w zeszlym wieku i wiem mniej więcej, jak to bangla i co się tam odbywa, tudzież coś jeszcze pamiętam z treści głoszonych przez tych ludzi. A jakbym zapomniał, zawsze mogę zapytać ProxyOne, jak z prowincji zjedzie. Ty natomiast powielasz jakiś agit-prop cholera wie skąd zaczerpnięty – ale biorąc pod uwagę stężenie demoniczności w twoich postach (z kim ty masz społeczność właściwie?), może z "Egzorcysty". Nie wiem; w ręku nie miałem, nie uważam za pożyteczne jarać się historiami o opętaniach, żeby mi się potem myśl sama obrastała w demony, tak że już świata zza nich nie będę widział.


Pn lis 13, 2017 0:35
Post Re: Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia?
ErgoProxy napisał(a):
"Wypluwanie diabłów" to jest taka ogólna metafora twojego zachowania i dlatego została ujęta w cudzysłów.

Co do wykręcania faktów – no, obracałem się wśród zielonoświątkowców jeszcze w zeszlym wieku i wiem mniej więcej, jak to bangla i co się tam odbywa, tudzież coś jeszcze pamiętam z treści głoszonych przez tych ludzi. A jakbym zapomniał, zawsze mogę zapytać ProxyOne, jak z prowincji zjedzie. Ty natomiast powielasz jakiś agit-prop cholera wie skąd zaczerpnięty – ale biorąc pod uwagę stężenie demoniczności w twoich postach (z kim ty masz społeczność właściwie?), może z "Egzorcysty". Nie wiem; w ręku nie miałem, nie uważam za pożyteczne jarać się historiami o opętaniach, żeby mi się potem myśl sama obrastała w demony, tak że już świata zza nich nie będę widział.


Sparwe demonow chyba ci juz wyjasniono, choc nie bezposrednio bo to ty o nie nie pytales.
Poza tym odradzanie zajmowania sie demonami nie oznacza ze odradzajacy sam sie tym zajmuje, tylko ze rozumie ze nie jest to bezpieczne i dlatego jest odradzane.
A tak przy okazji, to te twoje Shintu, czy jak mu tam dokladnie w pisowni, tez niewiele rozni sie od zajmowania sie demonami, wiec uwazaj.


Pn lis 13, 2017 0:47
Post Re: Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia?
No proszę. Czyli jednak otworzył drzwi Szatanowi, kiedy ten kołatał, żeby mu dom wysprzątać na rychłe przyjście Jezusa. Czytelnicy drodzy, zauważcie: chłop nie zareagował nawet na hasło społeczność, a w przypadku nowonarodzonych chrześcijan to jest hasło-klucz przewijające się w co drugim kazaniu i w każdej rozmowie z tymi ludźmi na tematy okołozbawicielskie. Po prostu nie skojarzyło mu się z niczym. Ale madrzyć, to on się namądrzył, że hoho!

Prośbę mam. Jeśli nie znasz nazwy "katolicyzm" i ją przekręcasz, że ci z tego "capolityzm" wychodzi, to się nie wypowiadasz autorytatywnie o dogmacie nieomylności papieskiej ani o objawieniach w Madziugorje, tylko pytasz uprzejmie, co to jest i o co w tym chodzi. A tym bardziej nie wypowiadasz się autorytatywnie o Capie i jego rogatej ferajnie, nawet jeśli jest to jedyny temat, jaki cię w katolicyzmie fascynuje i przez który w ogóle plączesz się wkoło kościołów..


Pn lis 13, 2017 1:13

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia?
Drwal, w jaki sposob to sie stalo ze zotales prorokiem, lub w jaki sposb dowiedziales sie o tym ze jestes ?"


Pn lis 13, 2017 1:21
Zobacz profil
Post Re: Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia?
ErgoProxy napisał(a):
No proszę. Czyli jednak otworzył drzwi Szatanowi, kiedy ten kołatał, żeby mu dom wysprzątać na rychłe przyjście Jezusa. Czytelnicy drodzy, zauważcie: chłop nie zareagował nawet na hasło społeczność, a w przypadku nowonarodzonych chrześcijan to jest hasło-klucz przewijające się w co drugim kazaniu i w każdej rozmowie z tymi ludźmi na tematy okołozbawicielskie. Po prostu nie skojarzyło mu się z niczym. Ale madrzyć, to on się namądrzył, że hoho!

Prośbę mam. Jeśli nie znasz nazwy "katolicyzm" i ją przekręcasz, że ci z tego "capolityzm" wychodzi, to się nie wypowiadasz autorytatywnie o dogmacie nieomylności papieskiej ani o objawieniach w Madziugorje, tylko pytasz uprzejmie, co to jest i o co w tym chodzi. A tym bardziej nie wypowiadasz się autorytatywnie o Capie i jego rogatej ferajnie, nawet jeśli jest to jedyny temat, jaki cię w katolicyzmie fascynuje i przez który w ogóle plączesz się wkoło kościołów..


Powiedzial co wiedzial. :-)
Jak widac chcesz troche pomieszac na forum i znalazles pretekst.
Niestety, ale nawet nie wiesz ze zaraz go nie bedzie. :-)


Pn lis 13, 2017 1:24

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia?
Cytuj:
Drwal, w jaki sposob to sie stalo ze zotales prorokiem, lub w jaki sposb dowiedziales sie o tym ze jestes ?"

A w jaki sposób wszyscy prorocy wymienieni w Biblii mieli świadomość tego kim są? W jaki sposób Jezus wiedział, że jest Synem Boga?
Wcielenie dusz to nie reinkarnacja, chodzi o zesłanie na ziemię co jest swego rodzaju precedensem w historii nieba najważniejszych osób wybranych.


Pn lis 13, 2017 7:58
Zobacz profil
Post Re: Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia?
Drwal napisał(a):
Cytuj:
Drwal, w jaki sposob to sie stalo ze zotales prorokiem, lub w jaki sposb dowiedziales sie o tym ze jestes ?"

A w jaki sposób wszyscy prorocy wymienieni w Biblii mieli świadomość tego kim są? W jaki sposób Jezus wiedział, że jest Synem Boga?
Wcielenie dusz to nie reinkarnacja, chodzi o zesłanie na ziemię co jest swego rodzaju precedensem w historii nieba najważniejszych osób wybranych.


To moze wyjasnij jak dochodzi do takiej swiadomosci, bo forumowicze nie wiedza, bo nie byli prorokami.

Z tym wcieleniem dusz to moze wyjasnij jakm to sposobem raptem kilku ST prorokow wciela sie w setki jesli nie tysiace dzisiejszych.


Pn lis 13, 2017 8:41

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia?
Małgosiaa napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nie ma czegoś takiego, jak "oficjalne uznanie kogoś za proroka".

No, ale napisałeś, że charyzmat proroctwa musi być rozeznany przez Kościół (pełna zgoda). W związku z tym powinno być jakieś (na przestrzeni wieków) oficjalne uznanie owego charyzmatu u kogoś. I o to pytam.
To się odbywa na poziomie diecezji. Również dziś.
Małgosiaa napisał(a):
Chyba się nie rozumiemy. Mówię, że nie ma proroków na miarę tych biblijnych, bo Chrystus objawił wszystko co do zbawienia jest konieczne - Chrystus Pełnią Objawienia.
Trudno powiedzieć. Czy Faustyna byla na miarę Nehemiasza, czy nie?

A proroctwo wcale biblijnie nie jest równoznaczne z objawianiem czegoś nowego.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn lis 13, 2017 9:52
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL