Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy i co to niebo?...
Ubiegłeś mnie. Właśnie chciałem zaproponować coś podobnego, mnie przyszedł do głowy tytuł działu
"Co mi się dzisiaj przyśniło"

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lis 12, 2017 10:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Czy i co to niebo?...
Nie rozumiem w czym macie problem, odpowiedziałem jedynie na pytanie kilku osób skąd mam informacje. A to czy wy w to wierzycie i jak to rozsądzicie to już nie moja sprawa.
Nie jestem w stanie udowodnić w żaden sposób swoich tez, jedynie chciałem przedstawić pewne być może dla niektórych albo dla większości rewelacje o niebie i nic poza tym.


N lis 12, 2017 11:02
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy i co to niebo?...
Marek_Piotrowski napisał(a):
No nie, tak nie można powiedzieć, że nie ma już proroków. Proroctwo to charyzmat. Tyle że, jak każdy charyzmat, musi być rozeznawany przez Kościół. Prorok poza Kosciołem nie jest prorokiem.

Lud Boży posiada uczestnictwo w funkcji prorockiej (kapłańskiej i królewskiej) Chrystusa, która polega na doprowadzaniu ludzi do wiary, ale nie czyni nikogo prorokiem na miarę ST.Czas się wypełnił i bliskie jest Królestwo Boże (Mk1,15)
Wskaż, proszę, kogo Kościół uznał za proroka, poza prorokami biblijnymi. Wydaje mi się, że nie ma nikogo, ale może się mylę. Nie jestem wszechwiedząca.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lis 12, 2017 11:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy i co to niebo?...
Małgosiu, w patrystyce jest tego mnóstwo. CHoćby w Didache są dokładne normy dla proroków.
I oczywiście Nowy Testament, szczególnie 1 List do Koryntian w rozdziałach 12 i 14 całkiem sporo mówi o prorokach w Kościele. Także np. Filip ewangelista (jeden z diakonów) "Miał on cztery córki, dziewice mające dar proroctwa."/Dz 21:9/
Mam wrażenie że ograniczasz słowo "prorok" do postaci typu Eliasz, Jeremiasz, Izajasz itd.

Niemniej oczywiście nie oznacza to że różni krzyskowieniepieklo, Drwale i inni mający się za proroków faktycznie są prorokami. Raczej bajarzami.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N lis 12, 2017 11:17
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy i co to niebo?...
Nie, nie ograniczam, o czym pisałam wyżej (funkcja prorocka). Nie chodzi mi ani o Didache, ani żadną Księgę Biblii. Chodzi mi o uznanych przez Kościół proroków dnia dzisiejszego (czyt. w historii Kościoła okresu pozabiblijnego).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lis 12, 2017 11:28
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czy i co to niebo?...
Drwal napisał(a):
Czyli na tym forum nie mają prawa pisać prorocy, bo tobie się to nie podoba?


Jakbyś nie odgadł, "proroku", to z mojej strony był sarkazm.
Słabo ci wychodzi prorokowanie.

A jakie jest moje zdanie, na poważnie?
Uważam, że masz złudy, zwidy.

Nie znam cię osobiście, ale ktoś, kto głosi publicznie, że jest prorokiem to moim zdaniem na 99% powinien się leczyć. Chyba, że ktoś przedstawi świadectwo jego charyzmatu. Najlepiej jakiś kościelny autorytet.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N lis 12, 2017 15:11
Zobacz profil WWW
Post Re: Czy i co to niebo?...
medieval_man napisał(a):
Drwal napisał(a):
Czyli na tym forum nie mają prawa pisać prorocy, bo tobie się to nie podoba?


Jakbyś nie odgadł, "proroku", to z mojej strony był sarkazm.
Słabo ci wychodzi prorokowanie.

A jakie jest moje zdanie, na poważnie?
Uważam, że masz złudy, zwidy.

Nie znam cię osobiście, ale ktoś, kto głosi publicznie, że jest prorokiem to moim zdaniem na 99% powinien się leczyć. Chyba, że ktoś przedstawi świadectwo jego charyzmatu. Najlepiej jakiś kościelny autorytet.


Tu masz racje, bo proroctwa nie pochodza od proroka, wiec jesli ktos uwaza sie za proroka, to tym samym zaprzecza sam sobie.
Nie wiem czy ktos z was zastanawial sie nad tym jak to jest byc prorokiem, swietym, czy tez np. uzdrawiac chorych jak to czynil Jezus.
Mysle ze to samo w sobie zawiera pokore i ktos kto faktycznie jest prorokiem nie bedzie w stanie przypisac tego sobie, to samo z osobami ktore moga uzdrawiac chorych nawet nie pomysla ze to ich zasluga i jakies ich osobiste dzialanie. Beda sie wystrzegaly nawet myslenia o tym ze cos moze byc ich dzialaniem, czy zasluga, nie wspominajac o unikaniu sytuacji przez ktora ktokolwiek przypisal by im takie zaslugi.
Mysle ze samo uznanie kogos za zycia swietym, bylo by jakby zaprzeczeniem swietosci dla takiej osoby. To samo z wieloma Charyzmatami.
W momencie kiedy ktos odnosi sie do otrzymanego Charyzmatu jako zaslugi, czy zdolnosci, to chocby faktycznie otrzymal Charyzmat to nie bedzie on Charyzmatem.
Pewnie niezbyt czytelnie to wyjasniam, ale chodzi o to ze Charyzmat nie moze zostac zawlaszczony przez osobe go otrzymujaca, a gdy do tego dochodzi, przestaje byc Charyzmatem.
To ze przestaje byc Charyzmatem nie oznacza ze Charyzmat zostal odebrany, tylko ze nie dzialajac wspolnie z Kosciolem osoba taka latwo wpada w pyche, Charyzmat jakby zamkniety wewnatrz, a pycha sprowadza zagubienie i grzech, ktory uniemozliwia "dzialanie" Charyzmatow.
Zaden Charyzmat nie bedzie "dzialal" jesli osoba ktora go otrzymala nie bedzie w stanie łaski uswiecajacej.
Po prostu, bez Boga i trwania w Nim, osoba ktora otrzymala Charyzmat, przypisujac go sobie-zawlaszcajac, zaczyna kozystac z mocy przeciwnych Bogu.
Jezus mowil by ze o co prosicie Ojca w imie Jego, otrzymacie, wiec nie ma mowy tu o prosbie w swoim wlasnym imieniu.

Wiec Prawdziwi Prorocy sa nam nie znani i niezauwazani.


N lis 12, 2017 16:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia?
W pewnym sensie "duch proroctwa" jest świadectwem Jezusa,tak samo jak prorocy w ST głosili Jego przyjście,tak i teraz każdy kto o Nim świadczy głosi powtórne przyjście Jezusa :-)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


N lis 12, 2017 16:44
Zobacz profil
Post Re: Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia?
Saqura napisał(a):
W pewnym sensie "duch proroctwa" jest świadectwem Jezusa,tak samo jak prorocy w ST głosili Jego przyjście,tak i teraz każdy kto o Nim świadczy głosi powtórne przyjście Jezusa :-)


Z tym gloszeniem tez jest pewien problem podobny do tego z Charyzmatami, bo jak widac wsrod wielu "nowo narodzonych" to odbieraja to jakby byli kims wyjatkowym, a czesto kieruja sie ku Protantyzmowi z jednego powodu, pychy.
Pewnie ktos to zrozumie jako negacja Protestantyzmu przez Katolika, ale gdy zrozumie sie ze wiele z tych nawrocen "nowo narodzonych" zwiazanych jest z jakimis nadzwyczajnymi zdarzeniami, czy cudami w ktorych taki "nowo narodzony" potraktowany jest jak ktos wyjatkowy w doslownym tego slowa znaczeniu, to ten "nowo narodzony" odbierze to doslownie.
A prawda jest taka ze ten "nowo narodzony" jest traktowany tak jak to pokazal Jezus, myjac nogi Apostolom.
Jest to niezmienny znak ze to co sie zdarzylo; cud, widzenie, niezwykle nawrocenie, itp. pochodzi od Boga, ale jak widac wielu mylnie to rozumie, przypisujac sobie jakies zaslugi, czy nadzwyczajne zdolnosci, bo Bog go tak potraktowal jakby byl kims wyjatkowym. Z tego rodzi sie wielka pycha.
Tak kazdy jest kims wyjatkowym dla Boga, ale to nie znaczy ze dana osoba jest wieksza od Boga, czy chocby od innych, bo Bog "umyl mu nogi", jak to wlasnie wielu "nowo narodzonych" mysli.
Zaczynaja poznie glosic rzeczy nie majace nic wspolnego z prawda i wiara w Boga.


N lis 12, 2017 17:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia?
Od głoszenia Słowem są "pasterze"(to dar) ,inni winni to czynić przede wszystkim życiem.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


N lis 12, 2017 17:13
Zobacz profil
Post Re: Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia?
Ależ się nam rozpisał sameone od demonów.

A przecież rzecz jest prosta: oto człowiek, który całe życie był dzieckiem – kościelnym, a mówiono mu, że Bożym – nagle przekonuje się na własnej skórze, co to znaczy być tym dzieckiem Bożym naprawdę i że nie ma to nic wspólnego z pokornym uczestnictwem w parafialnym teatrum rytualnym i bezrozumnym prztyakiwaniem oszczerstwom takim, jak to:
sameone1 napisał(a):
Zaczynaja poznie glosic rzeczy nie majace nic wspolnego z prawda i wiara w Boga.

W ogóle zresztą zdarza się, że metanoja trafia ateistę, który potem próbuje się z tym odnaleźć w oficjalnej strukturze kościelnej i odkrywa zdumiony, że ta struktura służy kiełznaniu i oraniu takimi jak on.


N lis 12, 2017 17:36
Post Re: Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia?
ErgoProxy napisał(a):
Ależ się nam rozpisał sameone od demonów.

A przecież rzecz jest prosta: oto człowiek, który całe życie był dzieckiem – kościelnym, a mówiono mu, że Bożym – nagle przekonuje się na własnej skórze, co to znaczy być tym dzieckiem Bożym naprawdę i że nie ma to nic wspólnego z pokornym uczestnictwem w parafialnym teatrum rytualnym i bezrozumnym prztyakiwaniem oszczerstwom takim, jak to:
sameone1 napisał(a):
Zaczynaja poznie glosic rzeczy nie majace nic wspolnego z prawda i wiara w Boga.

W ogóle zresztą zdarza się, że metanoja trafia ateistę, który potem próbuje się z tym odnaleźć w oficjalnej strukturze kościelnej i odkrywa zdumiony, że ta struktura służy kiełznaniu i oraniu takimi jak on.


Jak widac rozumujesz tak jak pisalem, to co zaswiadcza o Bogu, przypisujesz zlemu, a to co swiadczy o zlym, przypisujesz Bogu.
Jakos ci umknal fakt ze ci "nowo narodzeni" dlatego sie tak nazywaja, bo wczesniej nie wierzyli w Boga i nie nalezeli do wspolnoty Kosciola, wiec nie ma tu nic do rzeczy to co piszesz.
Oni po prostu sie nawracaja do Kosciola, a ty pewnie nawet nie masz pojecia co oznacza to biblijne "mycie nog".


N lis 12, 2017 17:49
Post Re: Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia?
Jeżeli "zły" w poście powyżej oznacza Szatana, to proszę wskazać, gdzie napisałem coś o Szatanie, albo grzecznie odszczekać kolejne oszczerstwo i więcej nie "wypluwac swoich diabłów" na moją osobę.


N lis 12, 2017 17:53

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia?
Znam nazwiska i w większości osobiście wszystkich najważniejszych proroków. Sam jestem jednym z nich. Obecnie na ziemi zostało wcielonych kilka tysięcy dusz, wśród nich oczywiście także wszyscy prorocy jak Eliasz, Izajasz, Jeremiasz, Św Jan Chrzciciel, Enoch, Henoch itp itd.
Cytuj:
A jakie jest moje zdanie, na poważnie?
Uważam, że masz złudy, zwidy.

Czas pokaże.


N lis 12, 2017 18:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy istnieją dziś prorocy, czy to tylko złudzenia?
Zostało wcielonych ileś dusz? Czyli dochodzi wiara w reinkarnację? Jak to się ma do chrześcijaństwa?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lis 12, 2017 19:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL