Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Czy Bóg zna moje ziemskie przeznaczenie? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lis 17, 2017 21:13
Posty: 2
Post Czy Bóg zna moje ziemskie przeznaczenie?
Chodzi mi o szanse które mogę wykorzystać, pracę którą mogę zdobyć, dziewczynę którą mogę poznać. Czy modlitwa, żeby Bóg mi wskazał drogę do tych ziemskich celów jest sensowna? Mam problem z pracą i samotnością, dlatego pytam czy Bóg może mi pomóc. A gdzieś czytałem, że chyba Bóg zna nasze ostateczne przeznaczenie, skutki naszych dobrych i złych czynów, ale tu na Ziemi zostawia nam całkowitą wolność. Sami decydujemy. Czyli wynikało by z tego, że nie pomoże wyciągnąć mnie z nędzy :-(


Pt lis 17, 2017 21:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Czy Bóg zna moje ziemskie przeznaczenie?
artc napisał(a):
Chodzi mi o szanse które mogę wykorzystać, pracę którą mogę zdobyć, dziewczynę którą mogę poznać. Czy modlitwa, żeby Bóg mi wskazał drogę do tych ziemskich celów jest sensowna? Mam problem z pracą i samotnością, dlatego pytam czy Bóg może mi pomóc. A gdzieś czytałem, że chyba Bóg zna nasze ostateczne przeznaczenie, skutki naszych dobrych i złych czynów, ale tu na Ziemi zostawia nam całkowitą wolność. Sami decydujemy. Czyli wynikało by z tego, że nie pomoże wyciągnąć mnie z nędzy :-(


Powiedz Mu to,porozmawiaj z Nim...nie tak: proszę,proszę ...proszę..powiedz o swoich wszystkich bolączkach ale rozmawiaj nie tylko mów,też słuchaj co On mówi.
Bóg zna nasze całe życie,ale one przeznaczeniem nie jest,On niczego nam z góry nie nakreślił,nie On tworzy Twój los,a Ty sam,chociaż byłoby dobrze gdybyś Go w Twoich dalszych planach uwzględnił,bo to jedyne co nie jest marnością :)
Ja tylko mogę tu sobie do Ciebie pogdybać,On może wszystko.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lis 17, 2017 22:51
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg zna moje ziemskie przeznaczenie?
artc napisał(a):
Mam problem z pracą i samotnością, dlatego pytam czy Bóg może mi pomóc(


Według mojego rozumienia, Bóg może tylko wtedy nam pomóc, gdy Go do naszej aktualnej rzeczywistości najpierw zaprosimy, czyli gdy Go poprosimy o obecność czy towarzyszenie nam w niej. Być może będzie Jego pomoc wtedy tylko dodaniem nami siły, by ją wytrzymać, Jego duchowym pocieszeniem dla nas ..

Uważam, że Bóg potrafi każdą naszą życiową sytuację, którą mu powierzymy, wykorzystać do czegoś dobrego, co jednak może dużo później się ujawnić i wydać owoce. Nie zawsze opuszczenie problematycznej sytuacji jest więc jej rozwiązaniem, wierzę, że z naszą zgodą z każdej Bóg potrafi wydobyć jakiś sens, czyli włączyć ją do spełniania swojego stwórczego zamiaru.


So lis 18, 2017 15:00
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Czy Bóg zna moje ziemskie przeznaczenie?
artc napisał(a):
Mam problem z pracą i samotnością, dlatego pytam czy Bóg może mi pomóc.

Dlaczego masz problemy z pracą? Samotność również ma przyczyny, zatem jeżeli oczekujesz pomocy, warto by było wyjaśnić z czego konkretnie biorą się Twoje problemy.

artc napisał(a):
Czyli wynikało by z tego, że nie pomoże wyciągnąć mnie z nędzy

Bóg pragnie, aby każdy człowiek miał życie w obfitości i szczęściu. Jezus mówił, aby każdy kto jest utrudzony, przyszedł do niego, a on go pokrzepi. Wierzysz w to? Bóg może Ci pomóc, ale nie będzie za Ciebie żył, nawiązywał relacji z drugim człowiekiem, uczył się i wysyłał CV. Jeżeli masz dość życia w takim układzie, jaki jest dzisiaj, nie ma innej drogi, jak zmiana własnych postaw wobec świata, tak aby Bóg mógł podsuwać Ci takich ludzi i takie sytuacje, które zmienią Twoje życie. Trudno jednak konkretnie doradzić, skoro nie znamy okoliczności Twoich problemów, dlatego odpowiedź jest ogólnikowa.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


So lis 18, 2017 19:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 30, 2017 15:51
Posty: 8
Post Re: Czy Bóg zna moje ziemskie przeznaczenie?
Od dziecka mnie to interesowało :) gdy tylko usłyszałem, że Bóg wie wszystko wierciło mi to dziurę w brzuchu i nigdy nie przestało :)

Można też tytułowe pytanie rozmienić na kilka innych: czy istnieje coś takiego jak przeznaczenie?
Czy istnieje "ta jedyna osoba" lub "ta jedyna praca"?
Czy Bóg może mi pomóc zdobyć to, czego chcę lub potrzebuję?

Czym jest przeznaczenie i co się przez nie rozumie?
Starożytny los był nieunikniony i w takim przypadku modlitwa byłaby czymś zbędnym.
W predestynowanym świecie w zasadzie podobnie.

Słuchając odpowiedzi sprawdź zawsze ich źródło - skąd dana osoba czerpie wiedzę o tym, o czym mówi. Np. tutaj jedna z odpowiedzi była wprost z ewangelii Jana.
Ktoś mógłby mówić z praktyki lub wniosków z doświadczenia.
Mogą też się pojawić propozycje wynikające z dogmatów wiary.
Każdy argument jest do rozważenia, ale wiedząc z którym mamy do czynienia, wiemy czy przyjąć go na wiarę (lub odrzucić) czy zweryfikować i dojść do niego po swojemu.

Od strony praktycznej.
Możesz pomodlić się o prowadzenie przez pół roku codziennie i zobaczyć, czy coś się stanie. Co Ci szkodzi?

Samotność dręcząca jest i odbiera chęci, kiedy już przychodzi do człowieka...

Od strony wiary można podejść do sprawy na przynajmniej kilka sposobów:
a) to, co jest, jest dla mnie najlepsze, bo od Boga - modlić się tylko i przyjmować swój krzyż
b) prosić, szukać i kołatać - walczyć o swoje u ludzi i Boga
c) uznać, że Bóg nie pomaga i nie ma żadnego przeznaczenia i co się uda to moje, byle po Bożemu zdobyte.
Głupio to brzmi, ale na kontinuum wszystkich ludzi nasze życie w naszej Polsce jest niezłe. \
Będąc Tobą też zapewne, choć możesz widzieć to inaczej, to też zrozumiałe.
A po ludzku robić małe kroczki w stronę tego, co się chce każdego dnia.
Trzymaj się tak czy siak!!!!


So lis 18, 2017 22:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 17, 2017 21:13
Posty: 2
Post Re: Czy Bóg zna moje ziemskie przeznaczenie?
Dzięki za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi.

Kiedyś modliłem się o konkretną pomoc, nic mi się nie udało. Ale może spróbuję jeszcze raz, podczas tych swoich poszukiwań pracy chociażby... Są chociażby takie znane teksty z Pisma Świętego:

Mt 7,7
Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.

Flp 4,13
Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia.


Pn lis 20, 2017 12:18
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg zna moje ziemskie przeznaczenie?
artc napisał(a):
A gdzieś czytałem, że chyba Bóg zna nasze ostateczne przeznaczenie, skutki naszych dobrych i złych czynów, ale tu na Ziemi zostawia nam całkowitą wolność. Sami decydujemy.


Myślę, że Bóg nie tyle "zna", co nadaje wszystkiemu, co stworzył jakieś zgodne z jego wyższym stwórczym zamiarem przeznaczenie .. Jest ono dla mnie dlatego jakby powodem i celem mojego specyficznie ludzkiego i indywidualnego zaistnienia, nadanym mu już w momencie mojego poczęcia sensem.

Bóg stworzył nas "po coś" i odczytujemy to z naszych właściwości i uzdolnień - cielesnych, psychicznych i duchowych, które nam to umożliwiają. Drogę do spełniania tego przeznaczenia i jego konkretny sposób wybieramy jednak sami i pod wpływem otoczenia, w którym żyjemy, i tu jest nasza wolność.

Logiczne dla mnie przy tym jest, że im bardziej nasz wybór jest z nim zgodny, tym większy przypływ mocy Bożej mu towarzyszy, bo tym pełniejsze jest nasze przyłączenie się do powodowanej przez nią nadrzędnej i wszechobecnej stwórczej dynamiki.


Wt lis 21, 2017 13:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Czy Bóg zna moje ziemskie przeznaczenie?
Tu na ziemi uczymy się jak rozpoznawać Prawdę i jak działać zgodnie z prawami Boga przeciwnymi do praw tego świata. Sporą część życia moje modlitwy nie były wysłuchiwane ( choć było to tylko złudzenie). Modlitwy , które zanosimy często są sprzeczne i np modląc się o coś czego się obawiam w praktyce nie mogę otrzymać.
Bóg, który nie zna naszego nieszczęścia nie reaguje. Ale Jezus, który jest z nami do skończenia świata już tak. Tak samo Duch św , który potrafi być bardzo dobrym przewodnikiem. Zgodnie z prawami Bożymi to czego potrzebuję powinienem najpierw dać bratu. Jak skoro w swoim mniemani tego nie mam? Bóg i Duch św wie ,że mamy wszystko co jest nam potrzebne, bo mamy umysł , który może się z Nim komunikować i poprosić o to czego potrzebuje. Dlaczego poprosić? Ano dlatego, że gdy to otrzymujemy ze względu na niezbyt przemyślane pragnienia skłonni będziemy obwiniać o to Boga ,że nam daje jakieś buble lub coś czego nie dokładnie chcieliśmy takie jak otrzymaliśmy. Innym aspektem jest to dawanie wg praw Królestwa Bożego gdzie najpierw ma to otrzymać brat. Jako dziecko Boga jestem w sercu i umyśle Boga a to czego potrzebuję otrzymuję przez błogosławieństwo bratu. Bóg nie jest od nas oddzielony, zatem gdy chcę aby brat coś miał w duchu miłości ( nie z wyrachowania) błogosławiąc mu otrzymują ę to bo Bóg jest sprawiedliwy i rozdaje wszystkim choć na tym świecie ze względu na różnorodność form wygląda to różnie.
Często też dar miłości połączony jest z trudnymi lekcjami pokazującymi nasze błędne i oddzielone od Boga myśli w kontekście drugiej osoby po to aby zobaczyć ,że myślę błędnie. Bo to umysł powinien być głównie zmieniony aby nie kierować się myślami które skrzywdzą nas i innych.
Umysł Ducha św jest jeden i umysł Chrystusa też jest jeden , Gdy będziesz błogosławił w duchu i w swoim umyśle innym radosnych lekcji Ducha św wszystko potoczy sie szybciej i radośniej ( bo nie musimy uczyć się przez cierpienie ale zwykle dopiero przez cierpienie widzimy, że coś jest nie tak i gdzieś jest błąd).
Gdy nauczymy się ,że Bóg chce nam dać wszystko co daje nam szczęście to zauważymy ,że nasze pragnienia często są kulą u nogi i więcej sprawiają problemów niż radości. Ale spełniania ich zbuduje ufność , która zaprowadzi dalej. Mianowicie do miejsca w którym zaufamy , że otrzymamy to co jest najwłaściwsze po to aby nie ranić się i nie cierpieć.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Pt gru 01, 2017 20:05
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg zna moje ziemskie przeznaczenie?
To nasze i naszego życia tu na ziemi przeznaczenie odbieram ostatnio jako realizację zapisanego w nas programu przeobrażania się - z poczwarki w uskrzydlonego, a więc zdolnego do lotu motyla ..


So gru 02, 2017 12:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL